Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Jim Carrey ismini daha önce duydunuz mu?

Katılımcı sayısı
19. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • adını ilk defa duydum, kimdir bilmiyorum.

4 21.05%
  • evet duydum, daha önce filmlerini izledim.

15 78.95%

Jim Carrey hakkında ne düşünüyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    merhabalar, gündem dışında bazen ilginç şeyler olduğunda ona bakıyordum zaten ama bugün bir videoya denk geldim... videoda Jim Carrey den bahsediyor... bazılarımız bilir, kanada'lı komedyen oluyor kendisi, onun hakkında bildiğim şeyler daha önce evlenip boşandığı ve filmlerinde çok komik biri olduğuydu...

şimdi biraz hayat hikayesine tanık oldum ve hayata biraz kötü başlamış biri olduğunu öğrendim, kariyerinde başarılı olmasının yanı sıra artık hayatı sorgulayan bir tip olduğunu da öğrendim... videoda konuştuğu cümlelere bakınca zeki biri olduğunu düşünmeye başladım...

gerçi bende komedyenlere karşı bir ön yargı oluştu, genel olarak başarılı komedyenler çok zeki insanlardan oluşuyor düşüncesindeyim, yani komedyenler toplumun psikolojisini okuyorlar ve insanları güldürüyorlar ama sahnede gördüğümüzün dışında oldukça ciddi ve akıllı insanlar oluyor.

Jim Carrey hakkında son bir şey söyleyeyim sonra susayım... bir gün yine canım sıkkındı ve "Jim Carrey filmleri komik olur, bir tanesini açayım izleyeyim bari" dedim ve gittim neşem yerine gelsin diye "truman show" filmini açtım, ben gülmek için açtım bu filmi ama neredeyse film boyunca ağlayacaktım... meğersem adamın dramatik filmleri de varmış ve buda dramatik bir filmiymiş, öyle bir anım oldu işte.

evet, Jim Carrey hakkında izlediğim videoyu da koyayım belki bakmak isteyen olur.

espresso ve Alman_ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    fatih.met bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir gün psikiyatristin muayehanesine çok üzgün vaziyette ağlayan birisi gelmiş ve başlamış anlatmaya;

– Benim ekonomik durumum iyi. Maddi anlamda bir sıkıntım yok. Sağlık sorunumda yok. Ancak başka bir sorunum var.

– Nedir o?

– Neşelenemiyorum. Sürekli moralim bozuk. Şöyle gülmek, bazen kahkaha atmak, eğlenmek istiyorum. İşte bunun için size geldim.

– Arkadaş, işin doğrusu bu olay, benim uzmanlık alanıma girmiyor. Ancak sana bir öneride bulunabilirim. Şu karşıya 10 gün önce bir sirk geldi. Bir de palyaço var.

Ben gittim. Çok güzeldi, özellikle de o palyaço harikaydı. Gülmekten yerlere yattım, o kadar çok eğlendim ki… Sana da o sirke gitmeni özellikle o palyaçoyu seyretmeni öneririm.

Bunun üzerine adamın suratı iyice asılmış ve adeta fısıltı halinde demiş ki;

– O palyaço var ya… O benim işte…
    fatih.met ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aylardır Kılıçdaroğlu, Tayyip, Meral, Süleyman, Muharrem isimlerini duyduğumuzdan "Jim Carrey" ismi aklıma bile gelmedi. Fatih sen başlık açınca "acaba adam öldü mü?" diye düşündüm.

Ak Parti Türkiyesinde hayatımız siyaset oldu.
    DickName, Shrieker, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Jim Carrey'i çok ama çok severim.

Hayatta olan aktörlerden Tom Hanks, Robert De Niro, Al Pacino, Morgan Freeman, Steve Martin ve hatta Michael Caine kumaşındandır ya da ayarındadır benim için desem abartmam hani.

Diğerlerine haksızlık etmek istemem ama benim sıralamamda Tom Hanks ile birlikte zirveyi bile paylaşır çoğu zaman.

Eğlenceli filmleri olarak Liar Liar, Yes Man, Ace Ventura 1-2, Dumb and Dumber 1-2, ve Bruce Almigthy'i defalarca izledim ve de canım sıkıldıkça da tekrar izlerim-izleyebilirim.

"Truman Show" ve "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" filmlerindeki performansı da efsanedir bence.

Bende durum böyleyken sevmeyen de hiç sevmiyor Jim Carrey'i.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylardır Kılıçdaroğlu, Tayyip, Meral, Süleyman, Muharrem isimlerini duyduğumuzdan "Jim Carrey" ismi aklıma bile gelmedi. Fatih sen başlık açınca "acaba adam öldü mü?" diye düşündüm.

Ak Parti Türkiyesinde hayatımız siyaset oldu.
    ankete o maddeyi de koyacaktım sonradan vazgeçtim, ölmedi ama videonun kapak resmi beni endişelendirdi, kapak resminde "nasıl bambaşka bir adama dönüştü" yazısını görünce ve sakalları da görünce acaba hacı tayfasına mı katıldı diye korktum, tarikatçı mı oldu diye endişelendim ama videoyu izleyince düşünce tarzıyla beni zekasıyla da etkiledi.

bu arada gerçekten son zamanlarda hepimizin psikolojisi etkileniyor, yukarıda @haluk23 yazdığı yorumda "hayatta olan aktörlerden" yazıyor ben onu "hayatta olan aktrollerden" olarak okudum, devamında "Al Pacino" ismine kadar jeton düşmedi ve sonra dedim "bu adamlar mı aktroll? bunların türk siyasetiyle ne işi olur" derken döndüm bir daha okudum, "aktörlerden" yazıyormuş :D
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fatih,seni son zamanlarda depresiif goruyorum.

Jim carrey i severim,ama jim abiyi izleyerek elde ettigin anlik mutluluk pek bir ise yaramaz.

Senin hayatin anlamsizllligi ile ilgili filmler izlemen lazim.

Sunu fark ediyor insan,hersey bos ve anlamsiz..

O zaman insan daha bir huzur doluyor,en azindan bende oyle oluyor

https://m.imdb.com/title/tt7589524/

Al su filme izle de kendine gel
    İmdb notu bence aldatici,helalinden bir 7 si olmaliydi.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih,seni son zamanlarda depresiif goruyorum.

Jim carrey i severim,ama jim abiyi izleyerek elde ettigin anlik mutluluk pek bir ise yaramaz.

Senin hayatin anlamsizllligi ile ilgili filmler izlemen lazim.

Sunu fark ediyor insan,hersey bos ve anlamsiz..

O zaman insan daha bir huzur doluyor,en azindan bende oyle oluyor

https://m.imdb.com/title/tt7589524/

Al su filme izle de kendine gel
    İmdb notu bence aldatici,helalinden bir 7 si olmaliydi.
    Vaaay, bilim kurgu. alırım bir dal.

torrentini buldum, indirmeye saldım, fırsat bulunca iki bira alır izlerim.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı haluk23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jim Carrey'i çok ama çok severim.

Hayatta olan aktörlerden Tom Hanks, Robert De Niro, Al Pacino, Morgan Freeman, Steve Martin ve hatta Michael Caine kumaşındandır ya da ayarındadır benim için desem abartmam hani.

Diğerlerine haksızlık etmek istemem ama benim sıralamamda Tom Hanks ile birlikte zirveyi bile paylaşır çoğu zaman.

Eğlenceli filmleri olarak Liar Liar, Yes Man, Ace Ventura 1-2, Dumb and Dumber 1-2, ve Bruce Almigthy'i defalarca izledim ve de canım sıkıldıkça da tekrar izlerim-izleyebilirim.

"Truman Show" ve "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" filmlerindeki performansı da efsanedir bence.

Bende durum böyleyken sevmeyen de hiç sevmiyor Jim Carrey'i.
    Meşhur bir yılbaşı videosu vardı
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendisini severim. Number 23, Ethernal Sunshine of the spotless mind gibi komedi olmayan filmleri de var.

Oldukca başarılı bir oyuncu. yaşlanması ve emekliye ayrılma kararı hiç hoş olmadı.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Yakından takip ettiğim biri. İşin özeti; her şeyiyle sahte bir dünyada yaşadığımızı "sonunda" kavramış biri. Bu tarz bir adam için geç kalınmış bir aydınlanma diyebilirim. Bu sebeple mutlu yaşayamıyor çünkü mutlu olmak için kendisine yalan söyleyemeyecek kadar aydınlanmış ve kendine dürüst hale gelmiş durumda.

Bir yandan da "komedyenim, ne söylersem söyleyeyim ciddiye alınmayabilir" rahatlığı ile ironi yapar gibi de konuşuyor ancak genel olarak maalesef "mutsuz" bir adam ki bu gayet normal ve bence olması gereken.

Zaten kuş misali yükselip, dünyaya biraz yukardan ve objektif baktığınız zaman mutlu olmanızı gerektirecek bir şeye rastlamanız için, sadece kendinize yalan söylemeniz gerekir. Bu yalanları söyleyemediğin zaman farklı bir seviyeye geçmiş oluyorsun. Adam da o seviyede.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    cıks
    bir şarkıya takılınca, o şarkının en iyi canlı sahnesini, envayi çeşitte cover videolarını izlerim, geçenlerde radiohead den creep beynimin içinde bir başladı dönmeye, hiç bir şarkının sözlerini tam olarak ezberleyemedim ama

she's running out the door
    She's running out
    She run, run, run, run
    Run

kısmı deli edecek beni, o ara coverlara bakarken bir baktım ki

jim carrey denk geldi, bir çok ruhsuzca söyleyen olmasına rağmen yardırmış resmen

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Adını ilk defa duyup kim olduğunu bilmeyen kişiler büyük ihtimal z kuşağı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Komedyenler acaip bir dunya. Jim Carrey nev-i sahsina munhasir, acaip basarili bir komedyen/oyuncu. Lakin oyunculugunu en iyilerle karsilastirmak bence dogru degil, ki onun icin de degil oskar, oskar nominasyonu bile almadi simdiye kadar.

Lakin esi benzeri olmayan bir komedyen. Ayni ozelliklerde baska komedyenler:

Robin Williams: Deli yetenekliydi merhum.
    Norm MacDonald: Jim gibi bu da Kanadali. Yakinlarda vefat etti. Gelmis gecmis en iyi komedyen oldugunu iddia edenler mevcut. Inanilmaz hizli biri.
    Mitch Hedberg: One-liner krali. Jimi Hendrix gibi genc yasta uyusturucudan gitti garibim.
    Dave Chapelle: Muslumandir.
    Lewis Black: Kizgin-sinirli tarzda super bir sunumu vardir.
    Bill Burr: Yakin zamanlarin en guclu komedyenlerinden.
    Conan OBrian: Farkli insanlarla baglanti kurabilme noktasinda cok iyi. Farkli ulkeleri gezdigi programlari tavsiye ederim.
    Ronny Chieng: Cinli komedyen. Yeni ama gelecegi parlak bence.
    Brian Regan: Kufursuz komedyenler arasinda en iyisi bence.
    Tom Papa: Cicek gibi sunumu olan ama sahsi hayatinda acaip problemli bir oldugunu dusundugum bir komedyen.
    Mike Birbiglia: Acaip tatli sunumu olan, super hikaye anlatan bir komedyen...

Bunlarin hepsi deli gibi zeki ve caliskan, bazilari da acaip prestijli universitelerde okumus insanlar (Robin: Julliard, Conan: Harvard, vs.)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komedyenler acaip bir dunya. Jim Carrey nev-i sahsina munhasir, acaip basarili bir komedyen/oyuncu. Lakin oyunculugunu en iyilerle karsilastirmak bence dogru degil, ki onun icin de degil oskar, oskar nominasyonu bile almadi simdiye kadar.

Lakin esi benzeri olmayan bir komedyen. Ayni ozelliklerde baska komedyenler:

Robin Williams: Deli yetenekliydi merhum.
    Norm MacDonald: Jim gibi bu da Kanadali. Yakinlarda vefat etti. Gelmis gecmis en iyi komedyen oldugunu iddia edenler mevcut. Inanilmaz hizli biri.
    Mitch Hedberg: One-liner krali. Jimi Hendrix gibi genc yasta uyusturucudan gitti garibim.
    Dave Chapelle: Muslumandir.
    Lewis Black: Kizgin-sinirli tarzda super bir sunumu vardir.
    Bill Burr: Yakin zamanlarin en guclu komedyenlerinden.
    Conan OBrian: Farkli insanlarla baglanti kurabilme noktasinda cok iyi. Farkli ulkeleri gezdigi programlari tavsiye ederim.
    Ronny Chieng: Cinli komedyen. Yeni ama gelecegi parlak bence.
    Brian Regan: Kufursuz komedyenler arasinda en iyisi bence.
    Tom Papa: Cicek gibi sunumu olan ama sahsi hayatinda acaip problemli bir oldugunu dusundugum bir komedyen.
    Mike Birbiglia: Acaip tatli sunumu olan, super hikaye anlatan bir komedyen...

Bunlarin hepsi deli gibi zeki ve caliskan, bazilari da acaip prestijli universitelerde okumus insanlar (Robin: Julliard, Conan: Harvard, vs.)
    Listeye George Carlin ve Ricky Gervais de ben eklemiş olayım, nedense dışarıda kalmışlar ;)

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Listeye George Carlin ve Ricky Gervais de ben eklemiş olayım, nedense dışarıda kalmışlar ;)
    George Carlin'i unutmuşum... Büyük üstad.
    Biraz eskiye gidersek Richard Pryor ve Don Rickles'ı da (orijinal Huysuz Virjin ) eklemek lazım.

Ricky Gervais yukarıdaki listeye göre zayıf bence. Golden Globe sunumlarında da olayın suyunu çıkardı.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Clint Eastwood süper.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şarkıya takılınca, o şarkının en iyi canlı sahnesini, envayi çeşitte cover videolarını izlerim, geçenlerde radiohead den creep beynimin içinde bir başladı dönmeye, hiç bir şarkının sözlerini tam olarak ezberleyemedim ama

she's running out the door
    She's running out
    She run, run, run, run
    Run

kısmı deli edecek beni, o ara coverlara bakarken bir baktım ki

https://www.youtube.com/watch?v=tLpnEp1-rT0

jim carrey denk geldi, bir çok ruhsuzca söyleyen olmasına rağmen yardırmış resmen
    oha birde şarkı söylüyormuş, 3.42 de jim carrey den sonra bağıran kadına çok güldüm, abi o nasıl bağırma öyle kopardı beni :D
    dinledim, güzel söylüyor ama biraz detone olmuş sesi sanki.

Jackie Chan de şarkı söylüyor, hatta bazı filmlerindeki çalan şarkı kendisine ait, "thunder bolt" filmi mesela kendi şarkısı ile giriş yapıyor. hatta dur intro videosunu paylaşayım, abi jackie chan sesi de iyi ya, adam hem iyi aktör, hem iyi şarkı söylüyor hemde sağlam dövüşçü, hemde karizma adam. yahu hepsi bir arada, sadece boyu biraz kısa ama insanların boyu önemli değildir, çinliler genelde kısa boylu.

38. saniye şarkının nakarat bölümü... ben arabayı pek sevmem ama bu film sevdirdi bana biraz, araba sürme iştahımı kabartmayı başardılar. baksanıza mitsubishi de nasıl sürüş eğitimi veriyor. G kuvveti eğitimini pistte otobüs ile mi yapıyorlar bana mı öyle geldi yoksa?

thunderbolt intro

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

film biraz mitsubishi reklamı gibi olmuş ama olsun, iyi markadır severiz.

Motosikleti
    SD 1290R
    Jackie Chan inanilmaz caliskan ve disiplinli herif. Rush Hour filmi cekimlerinde Chris Tucker uyuz etmis adami, malum, gevsek Amerikali siyahi komedyen. Hep gec kaliyormus sete. Jackie hep erken. Kultur catismasi. Zamanla anlasmislar. Chris, Jackie'yi uzmemek icin daha disiplinli olmus, vs. Bu arada Jackie acaip zengin. Suruyle otel vs. sahibi. Biraz hukumet yalakasi oldugu yonunde duyumlar aldim ama ne kadar dogru emin degilim. Her halukarda acaip yetenekli, azimli, ve daha da onemlisi super caliskan adam.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)