Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorları nasıl bırakabiliyorlar

Motovento
    REKLAM ALANI

İstanbul da x avm var önü bir dünya motor dolu baktım zincir yok nasıl koyabiliyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Risk.normali biyere zincirlenmesi lazim sehir ici

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Belgeselde izledim , küçük balıklar sürü halde durunca avlanamıyorlarmış , avcı balıklar hangisine yönelecegine karar veremiyormuş , orada da böyle birşey olabilir :D
    pea ve ozanturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bazı motorsikletler vardır anahtarı üstünde bıraksan hırsız yüzüne bile bakmaz bazı motorlar vardır 30 kilit atsan hırsız çalmak için elinden geleni yapar ..

Piyasası olan motorlar

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı motorsikletler vardır anahtarı üstünde bıraksan hırsız yüzüne bile bakmaz bazı motorlar vardır 30 kilit atsan hırsız çalmak için elinden geleni yapar ..
    Mt25 r25 bırakmayın sokakta hele yeni kasaysa şıp diye götürüyorlar vallaha

Motosikleti
    cb250r
    Sölyle ilginc bir istatistiki bilgi paylasayim madem.

Akbati Avm var esenyurt bahcesehir arasinda. Oraya gittim 3-5 kere kapali otoparka gidon kilidiyle biraktim.

Bigun orda guvenlik geziyordu tam motordan ayrilirken, sordum motora birsey olur mu falan.

Cocuk da motorcu cikti pulsari varmis. Söyledigine gore 2011 den beri sadece bi kere motor hirsizligi olmus Gezegen gibi avm de. Ondada eleman anahtari unutmus ustunde.

Belki de Avm den hirsizlik yapmak istemiyorlardir.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Fazlaca kamera olduğundan olabilir.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bizim arkadaş 2016'da Mt25 almıştı. Alır almaz kaskolattı. Daha ilk ayında evinin açık otoparkından motoru çaldılar. Çocuk dua etti motoru bulamasınlar diye, kaskodan parasını aldı.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim arkadaşlar genelde starbucks tarzı mekanların önüne koyuyorlar. motorun sahibi oradadır görür mantıgı ile hırsızlar pek yaklaşmıyor.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben motoru aldığım gibi daha bayiden çıkmadan kaskolatmıştım. Sonra içim rahat etsin diye taksitle falan abus'un en pahalı modeli zincir kilidini almıştım. Ama zincir çok ağır olduğu için yalnızca evin önünde zincirliyorum, kısa süreli sürüşlerde yalnızca alarmlı disk kilidi ile idare ediyordum.
    İçim rahat etsin diye takip sistemi de taktırdım, takip sisteminin alarmı evin önünde biri kurcalarsa hemen çalıyor ama o alarm sesi ancak düzgün insanları "hımm buna dokununca alarm çalıyor dokunmayayım" desin diye var, hırsıza bir etkisi olacağını sanmıyorum. Apartmanın önünde kameralar var ama kafasında kask ile gelen hırsız kamerayı ne kadar umursar bilemiyorum.
    Zinciri taşımak zor olduğu için bir de dışarıda gezdiğim yerlerde kısa süreli parkederken kullanmak için U kilit alma niyetim var.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Aprilia çalacak kadar salak hırsız yoktur heralde ya şeklinde bir güven yaşıyorum ama, fazla da dillendirmek istemiyorum

Vespa'ya yıllar önce aldığım ABUS kilidi takarım diye düşünüyordum, geçen Kasım gibi Vergi Dairesi'ne gittim, kilit geçmiyor diskten uymadı, ulan dedim olduğu yere bak. Kameranın önüne doğru çektim motoru, derin nefes aldım :D Kasko var tabii de kasko da kaybı %100 yerine koyabilen bir şey değil her zaman. Şimdilik gözümün görmediği yerde bırakmamaya çalışıyorum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia çalacak kadar salak hırsız yoktur heralde ya şeklinde bir güven yaşıyorum ama, fazla da dillendirmek istemiyorum

Vespa'ya yıllar önce aldığım ABUS kilidi takarım diye düşünüyordum, geçen Kasım gibi Vergi Dairesi'ne gittim, kilit geçmiyor diskten uymadı, ulan dedim olduğu yere bak. Kameranın önüne doğru çektim motoru, derin nefes aldım :D Kasko var tabii de kasko da kaybı %100 yerine koyabilen bir şey değil her zaman. Şimdilik gözümün görmediği yerde bırakmamaya çalışıyorum.
    Moto Guzzi kullanan arkadaşlarımız sizden de rahat olabilir
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moto Guzzi kullanan arkadaşlarımız sizden de rahat olabilir
    RS'i satıp Guzzi alma fikrim var bir süredir, etrafımdaki olumlu ilk cümle bu oldu eline sağlık :D

Ha bu arada kimseye de havadan cesaret vermiş olmayayım. Hala benzer rahatlık yaşıyorum ama bir arkadaşımızın RSV4'ü kapalı otoparktan çalındı. Bi saçmalık var o işte anlamadım ama çalındı mı çalındı.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Hiç rahat olmayın. Benim patronun arkadaşının motorunu çaldılar. Markayı hatırlamıyorum. Türkiye'de 3 adet var demişlerdi. Çalmış olmak için çalarlar, tecrübe artsın diye.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkili müsabaka esnasında hem prezervatif kullanıp hem de spiral olmasına rağmen ertesi gün hapı atmak, garanti olsun diye dışarıya öksürmek ama sonunda kadının mis gibi hamile kalması aklıma geldi. Kaso, disk kilidi, Kalın zincirler, alarmlar.. buna rağmen çalıyorlarsa diyecek bir şey yok a dostlar.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yıllar önce arkadaşın gilera nexus 500 ile Beşiktaş’a gittik o zamanlar köprü vardı köprü altında cafeler vardı bilenler bilir durak cafe falan önüne motorcular çekerdi ben artçı geldim onla indik sadece uyduruk tekme atsan kırılacak disk kilit takmıştı anahtarı motorun üstünde unutmuş ..

Biz ordan Ortaköy’e yürüdük takıldık ordan Beşiktaş’ın içine geçdik motor orda 5-6 saat anahtarı üstünde kaldı döndük bir bakdık anahtarı üstünde .. isteyen o uyduruk disk Kilidi rahat kırar motoru alır götürürdü .. Ama dediğim gibi işi bilen hırsız anahtarı üstünde olsada kolay kolay o tip bir motoru çalmaz iyi bilir başına iş alır ..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gündüz vakti demiyorlar gözüne kestirdiğini alır götürürler

Motosikleti
    Artık Yok...
    Gözüne kestirdiğini ufak ergen çoluk çocuk çalar gezer gezer işi bittimi fırlatır atar bir köşeye genelde .. Profesyönel Hırsız gözüne kestiğini değil parçası çok hızlı satılıcak para edicek motoru çalar .. buda genelde piyasa işi denilen motorlar olur ..

Geçenlerde motosikleti park edip markete girmiştim. Çıkınca elimi cebime bir attım anahtarlar yok! Ne yapsam diye düşünürken bir de ne göreyim. Anahtarlar kontağın üzerinde bana bakıyor.😅
    ozanturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)