Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ekonomik kriz yok yeminle

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes okusun diye konu açtım asgari ücret konusu altına yazmadım.Bugün Eminönü den bakırköye bakırköyden eve geldim lokanta Cafe bütün dükkanlar tıkabasa avmler ona keza herkesin ellerinde 5 6 poşet trafik desen tıkabasa ha diyeceksinizki onlar zengin kesim herkes zengin hafta içi hafta sonu yok kardeşim hergün böyle
    Sen varsın ya... Krizin lafı mı olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben niye 1 dürüm çiğköfte yedim o zaman bugün? öğle yemeğinde 1 dürüm çiğköfte den başka bir şey yemedim... ben bugünlerde çevremde zenginlere ateş püskürüyorum yani suç işleme potansiyelim çok yüksek, tutuyorum kendimi. seçimlere bağladım umudumu.

ittaparlar olsun, zengin sosyeteler olsun, akp'liler olsun artık bezdirdiler.

2023 yer altı kaynakları yasak falan diyenler bugün tayyibi dinlediler mi? şimdiye kadar 41 milyar dolarlık petrol çıkarıp satmışız. buna inanırım bu arada çünkü petrol firmalarımız zaten vardı ve çıkarıyorlardı fakat parasını halk yemiyordu tabi.
    Voltaren ve DickName bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yok oradan 5 milyar dolar gelecek, yok 40 milyar dolarlık petrol sattık. Hiç edilen 128 milyarın yanında bunlar devede kulak.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem de kahve makinasının üstünde duruyor aslında.
    Filtre kahve makinasında soğumuş kahveyi fincana koyup mikrodalgada çabucak ısıtabilirsin, hem ocakta ısıtmaya göre daha verimli olur, daha tasarruflu.

Ben yıllarca, daha ülkede 3. dalga kahve mevzuları bilinmiyorken, nitelikli kahve yokken evde yurtdışından getirttiğim kaliteli çekirdeklerle espresso yapıyordum, hatta sırf meraktan gittim barista kursu aldım uluslararası geçerli arista sertifikam bile var, şu anda ortalama bir kafedeki baristadan daha çok bilgili olduğumu iddia edebilirim ama son 3 yılda falan bıraktım uğraşmayı, bilgisayar başında çalışırken içecek sıvı olsun kafein olsun uyanık tutsun diyerek kahve içiyorum artık. Sabahları ben kalktığımda ev halkı okula gitmiş oluyor, makinada kalan kahveyi mikrodalgada ısıtıyorum. Şu an bunu yazarken de fincanımdaki filtre kahve mikrodagada ısınmış kahve.

4-5 yıl önce bunu söyleseler küfrederdim, içmem öyle kahve derdim ama o zamankine göre daha çok kazanıyor gibi görünsem de artık düzgün kahve çekirdeği alamayacak kadar fakirleştim aslında. Dışarıda düzgün kahve yapan bir kafede kahve içmeyeli yıllar olmuş, bu fiyatlarla da daha bir süre dışarıda kahve içmem zaten. Evde düzgün espresso yapabilmek için gereken ekipman parasına ikinci el xmax alınır, bu da benim gibi fakirlerin ulaşamayacağı seviyeler, espresso makinem bozulduğunda yeni makine almak yerine sıfır xmax almıştım en azından ulaşım sorunum çözlümüştü.
    arndiol, Cyan ve Thracian bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes okusun diye konu açtım asgari ücret konusu altına yazmadım.Bugün Eminönü den bakırköye bakırköyden eve geldim lokanta Cafe bütün dükkanlar tıkabasa avmler ona keza herkesin ellerinde 5 6 poşet trafik desen tıkabasa ha diyeceksinizki onlar zengin kesim herkes zengin hafta içi hafta sonu yok kardeşim hergün böyle

Mr wind iktisat fakültesi kamu yönetimi mezunuyum ekonomistim para elden ele geçince 1 lira 2 lira oluyor fırından 1 ekmek alıyorsun fırıncı o parayı toptancıya veriyor 2 lira oluyor olmasına da ekonomik kriz nasıl oluyor ayrıca iktisat dersim iyiydi

Sen İktisat mezunu isen, ya kopya ile mezun oldun ya da apartmandan bozma bir özel üniversitecikten mezun olmuşun. Hayatta sana bol şans bu ekonomi
    bilginle...

https://www.youtube.com/shorts/lhhwd2sf4go
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtre kahve makinasında soğumuş kahveyi fincana koyup mikrodalgada çabucak ısıtabilirsin, hem ocakta ısıtmaya göre daha verimli olur, daha tasarruflu.

Ben yıllarca, daha ülkede 3. dalga kahve mevzuları bilinmiyorken, nitelikli kahve yokken evde yurtdışından getirttiğim kaliteli çekirdeklerle espresso yapıyordum, hatta sırf meraktan gittim barista kursu aldım uluslararası geçerli arista sertifikam bile var, şu anda ortalama bir kafedeki baristadan daha çok bilgili olduğumu iddia edebilirim ama son 3 yılda falan bıraktım uğraşmayı, bilgisayar başında çalışırken içecek sıvı olsun kafein olsun uyanık tutsun diyerek kahve içiyorum artık. Sabahları ben kalktığımda ev halkı okula gitmiş oluyor, makinada kalan kahveyi mikrodalgada ısıtıyorum. Şu an bunu yazarken de fincanımdaki filtre kahve mikrodagada ısınmış kahve.

4-5 yıl önce bunu söyleseler küfrederdim, içmem öyle kahve derdim ama o zamankine göre daha çok kazanıyor gibi görünsem de artık düzgün kahve çekirdeği alamayacak kadar fakirleştim aslında. Dışarıda düzgün kahve yapan bir kafede kahve içmeyeli yıllar olmuş, bu fiyatlarla da daha bir süre dışarıda kahve içmem zaten. Evde düzgün espresso yapabilmek için gereken ekipman parasına ikinci el xmax alınır, bu da benim gibi fakirlerin ulaşamayacağı seviyeler, espresso makinem bozulduğunda yeni makine almak yerine sıfır xmax almıştım en azından ulaşım sorunum çözlümüştü.
    Herhangi bir eğitim almadım ama ben de bir dönem iki konuda kendimi lezzetli şeylere alıştırmıştım, viski ve kahve. Viski zaten uzun süredir elinin körü fiyatlara çıktı, yılbaşında gaza gelip bir kaç şişe alıyorum bazen, yurtdışına çıkarsam ya bunu nereden buluruz bir daha dediğim şişeleri alıyorum, onun dışında bıraktım. Kahve gibi aman olsun da içeyim denecek bir şey de deği. Kahvede de işte benzer durum, senin gibi ben kalktığımda kahve makinası çalışmış kapanmış soğumuş oluyor. Ama bugün kendimi şımarttım, üstüne biraz daha kahve öğütüp biraz daha kahve demledim, sabahtan kalanla karıştı. Dediğin gibi bilgisayar başında kahve olsun bari diyerek içiyorum, gidiyorum Amazon'dan veya Metro'dan kafama esen en düşük fiyatlı çekirdeği alıp geçiyorum. Nerede kaldı Drip'ten değişik çekirdek kovalamak..
    Espresso çok daha rafine bir lezzete sahip olduğu için espresso içmeyi neredeyse bıraktım, ayda bir annem geldiğinde ona latte yapıyoroum bana da meşgale oluyor, sonra kahveye hakarettir bu süt kardeşim diye muhabbet çeviriyorum. Buna yarıyor makina anca =)

Şuna bak. 40 yaşına gelmişiz iyi kahve içmeyerek kıçımızı toparlamaya çalışıyoruz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Şuna bak. 40 yaşına gelmişiz iyi kahve içmeyerek kıçımızı toparlamaya çalışıyoruz.
    İyi motosiklete binmenin ufak tefek bedelleri olabiliyor haliyle

Ben espresso'nun tavsiye etmiş olduğu sanalbaharat.com'dan alıyorum kahveleri, fiyat performans oranı güzel. Costa Rica Tarrazu 1kg + 250g alınca kargo da bedavaya geliyor. Hanımla ortalama 1 ayda bu kadar kahveyi bitiyoruz. (%80'ini ben içiyorum rahat...)
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi motosiklete binmenin ufak tefek bedelleri olabiliyor haliyle

Ben espresso'nun tavsiye etmiş olduğu sanalbaharat.com'dan alıyorum kahveleri, fiyat performans oranı güzel. Costa Rica Tarrazu 1kg + 250g alınca kargo da bedavaya geliyor. Hanımla ortalama 1 ayda bu kadar kahveyi bitiyoruz. (%80'ini ben içiyorum rahat...)
    ahah, di mi Ape'i almayıp o parayı SASA'ya koysaydım....

Dün Metro'da V60'a da filtre alayım dedim, kampta kahve yapmak için kulalnıyorum sadece V60'ı.
    100TL yazıyordu, alayım dursun evde dedim sonra bu kafayla aldıklarımızdan yiyoruz golü dedim almadım. Düşünmek zorunda kaldığım şeylere bak ya. Satıyorum motoru
    espresso bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    ahah, di mi Ape'i almayıp o parayı SASA'ya koysaydım....

Dün Metro'da V60'a da filtre alayım dedim, kampta kahve yapmak için kulalnıyorum sadece V60'ı.
    100TL yazıyordu, alayım dursun evde dedim sonra bu kafayla aldıklarımızdan yiyoruz golü dedim almadım. Düşünmek zorunda kaldığım şeylere bak ya. Satıyorum motoru
    Kampta kahve yapmak için aeropress V60'a göre daha pratik. Metal filtre alınca kağıt filtre sarfiyatı da olmuyor. Metal filtreleri çok minik olduğu için kaybetme tehlikesi var sadece. Kamp için aeropress ve hario mini-mill el değirmeni kamp eşyalarım arasında bende hep.

Daha önce profesyonel espresso ekipmanları da kullanmış olduğum için bana keyif verecek espresso makineleri 2-3bin eurodan başlıyor, diğer ekipmanları ile toplamı sıfır xmax parası eder, bu yüzden vazgeçtim kahve sevdamdan. xmax fırsat bulunca ile gezmek daha keyif veriyor.

Öncesinde tadım puanları 80+ olan specialty coffee sınıfı çekirdekler alırdım, son 3 yıldır Cyan'ın bahsettiği sitedeki sıradan ticari sınıftaki çekirdeklerden fiyatına göre en düşük olanı alıyorum, kargo parası vermeyeyim diye 2 tane 1 kiloluk alıyorum bana yaklaşık 2 ay yetiyor.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kampta kahve yapmak için aeropress V60'a göre daha pratik. Metal filtre alınca kağıt filtre sarfiyatı da olmuyor. Metal filtreleri çok minik olduğu için kaybetme tehlikesi var sadece. Kamp için aeropress ve hario mini-mill el değirmeni kamp eşyalarım arasında bende hep.

Daha önce profesyonel espresso ekipmanları da kullanmış olduğum için bana keyif verecek espresso makineleri 2-3bin eurodan başlıyor, diğer ekipmanları ile toplamı sıfır xmax parası eder, bu yüzden vazgeçtim kahve sevdamdan. xmax fırsat bulunca ile gezmek daha keyif veriyor.

Öncesinde tadım puanları 80+ olan specialty coffee sınıfı çekirdekler alırdım, son 3 yıldır Cyan'ın bahsettiği sitedeki sıradan ticari sınıftaki çekirdeklerden fiyatına göre en düşük olanı alıyorum, kargo parası vermeyeyim diye 2 tane 1 kiloluk alıyorum bana yaklaşık 2 ay yetiyor.
    Evet aeropress daha pratik ama nedenini şu an tam bilmeden V60'a yöneldim bir kere, şimdi hayatta bunun için ikinci defa ekipman almam. Kamp için ayrı değirmen de yok, evde çekip götürüyorum ama işte evdeki standart Delonghi öğütücü V60'ta çok iyi performans vermiyor, kıl kuyruk minik püsür çıkıyor bu değirmenlerden az da olsa.

Delonghi BCO420 var bende, 2013'te almıştım sanırım. Artık gittiği yere kadar, ondan sonra ev tipi espresso makinası bile alır mıyım bilmiyorum. Hoş şirkete gider yazabildiğim şeylerden biri olduğu için en azından yine ev tipi kombi bir makina alırım gibime geliyor. Sürekli masraf çıkarıyorsun ama canım sıkıldı.

Ben en son Ekim ortası amazonda'dan 2 kg almışım, ama başka kahve de vardı evde biliyorum, bitti işte dün Metro'ya gittim. Sabahları hatun kendien yapıp çıktıktan sonra artanı içip başka yapmıyorum genelde gün içinde. Eş dost falan çokça damlayıp içiyor, ayda 1kg üstündedir o yüzden bizim tüketim. Artık misafire de 10TL falan sembolik de olsa bi fatura kesmem lazım
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Benim Aeropress'işn alt kapağını kaybettim, nereden bulurum acaba? Yenisini almak çok pahalıya gelir şimdi. Seviyordum, çabuk ve güzel kahve yapılabiliyor...

Konu da tam tuzu kuru muhabbetine döndü yalnız
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Plastik değil mi? 3D printerda basılabilir muhtemelen ama ne kadar sıcağa maruz kalıyor o kapak? PLA yerine ABS'den basmak gerekebilir.

Gideyim de vitrinde kalan viskilere bakıp iç çekeyim. Fakir ama farkında olmadığımız güzel yıllar.
    Kriz de yokmuş zaten? Burada kalite kahve, kalite viski gibi şeyler konuşalım bari.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim Aeropress'işn alt kapağını kaybettim, nereden bulurum acaba? Yenisini almak çok pahalıya gelir şimdi. Seviyordum, çabuk ve güzel kahve yapılabiliyor...

Konu da tam tuzu kuru muhabbetine döndü yalnız
    Benim aeropress'in alt kapağını kaybettiğimde o zamanlar kahvefabrikası firmasından temin etmiştim. Ama yıllar önceydi. hala satıyorlar mıdır bilemedim.
    Hatta aeropress için kullandığım metal filtreyi de o zamanlar türkiyede ithal edip satan yoktu, o firmanın sahibi yurtdışında barista yarışmalarına hakemlik için gittiğinde bir kaç tane almış birini bana hediye etmişti.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Yaman trollmüşsün delikanlı .. Haftalardır bu kadar kalifiye adamı peşine takabiliyorsun
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yakup üçü bir arada neyinize yetmiyor?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Plastik değil mi? 3D printerda basılabilir muhtemelen ama ne kadar sıcağa maruz kalıyor o kapak? PLA yerine ABS'den basmak gerekebilir.

Gideyim de vitrinde kalan viskilere bakıp iç çekeyim. Fakir ama farkında olmadığımız güzel yıllar.
    Kriz de yokmuş zaten? Burada kalite kahve, kalite viski gibi şeyler konuşalım bari.
    85-95C falan. Yani 3d bastırmak yedek almak fiyatına gelebilir, aratayım bakayım, iyi fikir.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakup üçü bir arada neyinize yetmiyor?
    mahmut daha kaliteli onu da alabilirler
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    85-95C falan. Yani 3d bastırmak yedek almak fiyatına gelebilir, aratayım bakayım, iyi fikir.
    O zaman ABS sart. yuksek isiya dayanimli PLA var aslinda ama ben TRde gormedim ki onun da siniri sanirim yine 80c falan, o yuzden ABS en garantisi olur.
    Cyan bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Onu bunu bilmem. Evindeki tv nin üstünde dantel varsa fakirsin. Fiskos un üstündede olabilir ( şu yuvarlak sehpa )

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    O zaman ABS sart. yuksek isiya dayanimli PLA var aslinda ama ben TRde gormedim ki onun da siniri sanirim yine 80c falan, o yuzden ABS en garantisi olur.
    Orijinal 125₺, aliexpress 53₺. Değmez gibi...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)