Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ATV'lerin ömrü hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi geceler arkadaşlar...

Google'da ATV'lerin ne kadar ömürleri olduğunu sorguladığımda, genellikle 10.000 mil (yaklaşık 16.000 km) gibi bir şey yazıyor.

Örneğin bir sitede,

At most, you can expect your ATV to last around 10,000 miles.
    yazılı. Yine Google'la tercüme ettirdiğimde;

En fazla, ATV'nizin yaklaşık 10.000 mil dayanmasını bekleyebilirsiniz.
    ifadesini alıyorum.

https://utvride.com/how-many-miles-w...ge-for-an-atv/

..................

Şimdi sormak istediğim, bu 10.000 mil (ya da 16.000 km) ifadesi ile kast edilen tam olarak nedir?

Yani 16.000 km'ye gelmiş bir ATV artık çöp mü oluyor demek?

Başka bir şey kast edildiğini zannediyorum, zira 16.000 km bir vasıta için çok az bir ömür değil mi?

Çöp olmuyor da, habire problem mi çıkarmaya başlıyor demek istiyorlar yoksa?

Neyse arkadaşlar, ben ne kast edildiğini anlayamadım net olarak, sizlere sormak istiyorum.

Teşekkürler, iyi geceler, iyi forumlar...

Oktay Motor CF Moto Polaris Benelli RKS Kuba Segway Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    Abi sahip olduğunuz atv hacmine göre düşük beygir üretmekte ve büyük ihtimal sıkıştırma oranı kullandığımız motosikletlere göre çok daha azdır, abudik marka subudik model motosikletler ile bakımı düzgün yapılınca ve düzgün kullanınca kolay kolay sorun açmazken sıkıştırma oranı düşük (580cc den 40 hp çıkarmışlar) sakin çalışan bir motorun neden ömrü 16.000 kilometre sonra çöp olsunki, durmadan offroad ve canı çıkarılcakcasına kullanılmazsa kolay kolay sorun açacaklarına inanmıyorum, fabrikanın belirttiği bakım periyodlarını uyguladıkdan sonra keyifle binmek kalır.
    Voltaren, bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    internetten sordum bana da Motosever arkadaşın dediğine yakın şeyler dedi:

"ATV'lerin ömrü kaç km'dir?

Bir ATV'nin ömrü çok farklı faktörlere bağlı olabilir. Örneğin, ATV'nin nasıl kullanıldığı, bakımının nasıl yapıldığı ve ne kadar sık kullanıldığı gibi faktörler ömrünü etkileyebilir. Bu nedenle, bir ATV'nin ömrünün kaç km olduğunu doğru bir şekilde tahmin etmek oldukça zordur. Önemli olan, ATV'yi doğru bir şekilde kullanmak, düzenli olarak bakım yaptırmak ve gerektiğinde onarım yaptırmaktır. Böylece ATV'nizin ömrünü uzatabilir ve daha uzun süre kullanabilirsiniz."

Siz google'da ne şekilde sordunuz ki?
    Cyan, bursalıali ve Voltaren bunu beğendiler.

Motosikleti
    -
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internetten sordum bana da Motosever arkadaşın dediğine yakın şeyler dedi:

"ATV'lerin ömrü kaç km'dir?

Bir ATV'nin ömrü çok farklı faktörlere bağlı olabilir. Örneğin, ATV'nin nasıl kullanıldığı, bakımının nasıl yapıldığı ve ne kadar sık kullanıldığı gibi faktörler ömrünü etkileyebilir. Bu nedenle, bir ATV'nin ömrünün kaç km olduğunu doğru bir şekilde tahmin etmek oldukça zordur. Önemli olan, ATV'yi doğru bir şekilde kullanmak, düzenli olarak bakım yaptırmak ve gerektiğinde onarım yaptırmaktır. Böylece ATV'nizin ömrünü uzatabilir ve daha uzun süre kullanabilirsiniz."

Siz google'da ne şekilde sordunuz ki?
    Genelde yurt dışında 9-10 sene kullanım ömrü biçilmiş olan şeyler ülkemizde bir şekil 20-30 sene kullanılmaya çalışılıyor, yine ana sorunumuz fakirlik .
    Voltaren ve espresso bunu beğendiler.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Siz google'da ne şekilde sordunuz ki?
    "how many miles can an atv last" şeklinde sormuşum, ve dediğim gibi genel olarak 10.000 mil / 16.000 km yanıtını aldım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Adamlar 10 bin km'yi 10 yılda yapar diye düşünüyor. Tabii amacına göre kullanınca 10 yıl alır o km'yi doldurmak. Bizdeki gibi binek aracı olarak kullanırsan 2-3 senede ömrünü doldurur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde yurt dışında 9-10 sene kullanım ömrü biçilmiş olan şeyler ülkemizde bir şekil 20-30 sene kullanılmaya çalışılıyor, yine ana sorunumuz fakirlik .
    Çünkü siyasileri de 20-30 yıl kullanmaya çalışıyoruz.
    espresso, Italian, Voltaren ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)