Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ücretli öğretmenlik yapmaya uygun muyum

Motovento
    REKLAM ALANI

lisans mezunuyum başka hiçbir özelliğim yoktur ilkokula ücretli öğretmenlik yapabilir miyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Ogretmen olabilmek için öğretmenlik atamalarına esas bölümlerin birinden mezun olmanız, ayrıca formasyonunuzun olması veya yüksek lisans yapmış olmanız gerekir. Ancak, uzman ogretici olarak derslere girebilirsiniz ama bölümümüze göre değişkenlik gösterir.

Yöneticilik düşünceniz varsa, özel okul dışındaki tüm özel kurslarda müdürlük yapabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

https://www.google.com/url?sa=t&sour...PUC3H3Xe30AQZ6

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mevzuata göre yapabilir misiniz bilmem. Ama ilgilendiği işle ilgili asgari nitelikleri bile -resmi kurumları geçtim- en kötü Google'dan araştırma zahmetine girmeyen, motosiklet.net sitesinde sorarak kolay yoldan öğrenmek isteyen birinin hele de ilkokul öğrencilerine öğretmenlik yapması uygun değil bence.
    DickName, Gouranga, Metehan07-70 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lisans mezunuyum başka hiçbir özelliğim yoktur ilkokula ücretli öğretmenlik yapabilir miyim
    ihtiyac olması durumunda önlisans mezunları bile ücretli öğretmenlik yapabilir. doğuda cok uzak köylerde ücra okullarda alakasız bölümlerde ücretli öğretmenlik yapan cok gördüm.

iktisatçı matematik öğretmeni
    ingilizce hazırlığı olan bir bölüm mezununun ingilizce öğretmenliği
    sosyoloji bölümü mezununun sınıf öğretmenliği
    ve ilahiyat mezunu veya müezzinlerin din kültürü öğretmenliği yaptığına çokça şahit oldum

batı da ise ücretli öğretmenlik torpil ile tanıdık varsa her türlü yaparsınız.

Google den araştırma yaptım fazla bilgi göz çıkarmaz ve googlede olmayan sizlerde olabilir

Ücretli öğretmenlik yapmanızda yasal olarak bir engel yok fakat bu işe yapı olarak uygun olup olmadığınızı iyi değerlendirin derim. Dışarıdan göründüğü kadar kolay bir iş değil.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Elinde sadece lisans diploması olup başka hiç bir özelliği olmayan ve bunun farkında olan birisinin öğretmen olması mı?

Öğretmen olabilmen için bir takım özelliklere sahip olman gerekir. Öğretmenlik son çare olarak görülecek bir meslek değildir. Kutsaldır. Böyle ayaklar altına serilemez.
    Alman_, espresso, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben işletme mezunuyum, master esnasında 2 dönem üst üste istanbulda ingilizce dalında ücretli öğretmenlik yaptım. pek çok devlet okulunda yapabilirsiniz. sizden hiç birşey istenmiyor. benim ne ingilizce bilgime bakıldı ne de pedofili miyim neyim kimim bi araştırma yapıldı.

ilk okulda, orta okulda, lisede yapabiliyorsunuz. müdür ve ya müdür yardımcıları size ne bir test uyguluyor ne de birşeyi ölçmekle ilgileniyor. sınıfa girin kapıyı kapatın çocuklar ders saatinde zıvanadan çıkmasın okulu rahatsız etmesin yeter diyolar.

durum böyle olunca da lisans mezunu vasıflı vasıfsız, iyi kötü, pedofili ya da değil, rahatsız ya da normal çocukla iletişimi olan olmayan, eğitici, öğretici kapasitesi olan olmayan herkes ücretli öğretmenlik yapabiliyor.

eğitim anlamında eleştiri yapmama gerek yok lisans mezunu insanı okula öğretmen yapmak okula, eğitime, öğretmene, öğrenciye herşeye hakaret. ama sistemimiz böyle işliyor.

bu işin yapılması da pek kolay değil, okulla, öğrenci ile uğraşmak zor iş. bir de karşılığında pek bişey almıyorsunuz.

ama bana soruyorsanız, eğitim sistemi içindeki kara deliklerden birisi bu malesef.
    yapmak isterseniz yapmanıza bir mani yok ama hem sizler için hem de öğrenciler için tavsiye etmiyorum.
    gurcanozturk, espresso, GoGi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Ne kadar işlemişse icimize .. Hepsi Hırbonen gibi geliyor

Kulpcu da bu , pilot da bu ..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Son değişiklerle birlikte pedagojik formasyon eğitimi şart olarak getirildi diye biliyorum ama okuldan okula belki farklı uygulamalar olabilir.

Ek olarak, ücretli öğretmenlik yapmayı önermiyorum çünkü aldıkları ücretler ciddi anlamda çok düşük (hatta komik rakamlar). Emeğinin karşılığını (eğer emek verirsen) alamazsın. Geçici bir iş bakıyorsan garsonluk veya bir kahve zincirinde baristalığı öneririm. Aldığın maaş görece daha iyi olur, çalıştığın yerde kalırsan farklı kariyer basamaklarına çıkabilirsin.

Son olarak, zaten öğretmenlik mesleği ile bir yakınlığı olmayan kişinin geçici öğretmenlik yapması bence öğrencilere ve onların ailelerine yapılan bir hakarettir. Bundan dolayı zaten insanlar varını yoğunu bir araya getirip çocuklarını özel okullara gönderiyorlar, devlet okullarına güven çok ama çok azaldı.
    gurcanozturk, espresso ve GoGi bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google den araştırma yaptım fazla bilgi göz çıkarmaz ve googlede olmayan sizlerde olabilir
    Merak ettim, arastirdiniz da ne buldunuz? Bulduklarinizi yazsaniz da insanlar da ogrense o zaman?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    memurlar.net e sorsan daha iyi olurdu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamasaki Ybf 1000
    bu ülkede hayvanat bahçesi tübitaka müdür olarak atandı.
    gerekli referansın varsa herşey olabilirsin bu ülkede

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ozanturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben işletme mezunuyum, master esnasında 2 dönem üst üste istanbulda ingilizce dalında ücretli öğretmenlik yaptım. pek çok devlet okulunda yapabilirsiniz. sizden hiç birşey istenmiyor. benim ne ingilizce bilgime bakıldı ne de pedofili miyim neyim kimim bi araştırma yapıldı.

ilk okulda, orta okulda, lisede yapabiliyorsunuz. müdür ve ya müdür yardımcıları size ne bir test uyguluyor ne de birşeyi ölçmekle ilgileniyor. sınıfa girin kapıyı kapatın çocuklar ders saatinde zıvanadan çıkmasın okulu rahatsız etmesin yeter diyolar.

durum böyle olunca da lisans mezunu vasıflı vasıfsız, iyi kötü, pedofili ya da değil, rahatsız ya da normal çocukla iletişimi olan olmayan, eğitici, öğretici kapasitesi olan olmayan herkes ücretli öğretmenlik yapabiliyor.

eğitim anlamında eleştiri yapmama gerek yok lisans mezunu insanı okula öğretmen yapmak okula, eğitime, öğretmene, öğrenciye herşeye hakaret. ama sistemimiz böyle işliyor.

bu işin yapılması da pek kolay değil, okulla, öğrenci ile uğraşmak zor iş. bir de karşılığında pek bişey almıyorsunuz.

ama bana soruyorsanız, eğitim sistemi içindeki kara deliklerden birisi bu malesef.
    yapmak isterseniz yapmanıza bir mani yok ama hem sizler için hem de öğrenciler için tavsiye etmiyorum.
    Arkadaş durumu dört dörtlük açıklamış her satırını okurken yüreğim burkuldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı hsk31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ülkede hayvanat bahçesi tübitaka müdür olarak atandı.
    gerekli referansın varsa herşey olabilirsin bu ülkede
    İşte bu sistemden yetişen biri..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamasaki Ybf 1000
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş durumu dört dörtlük açıklamış her satırını okurken yüreğim burkuldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

İşte bu sistemden yetişen biri..
    ülkenin gerçeklerini söyledik,zoruna mı gitti?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ismet abi demek istemis ki; o tubitak'a atanan hayvanat bahcesi muduru de bu sistemden yetisti, gorun halimizi iste.

Size degil yani aslinda lafi, sitemi. Biraz sakin sayin mufettis
    hsk31, espresso, yaşlıveacemi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamasaki Ybf 1000
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ismet abi demek istemis ki; o tubitak'a atanan hayvanat bahcesi muduru de bu sistemden yetisti, gorun halimizi iste.

Size degil yani aslinda lafi, sitemi. Biraz sakin sayin mufettis
    o zaman özür dilerim :D
    yaşlıveacemi, GoGi, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Siz ne müfettişisiniz bilmiyorum ama bu işlemi ( devlet mekanizmalarını ) denetleyecek, düzenleyecek olan sizsiniz.

Haklı haksız her eleştirinin muhatabı sizsiniz.

Aman bana ne gözlerimi kaparım vazifemi yaparım diyorsanız o farklı.

Not: Müfettiş, kamu kurum ve kuruluşları ile bazı özel kurumlarda, çalışanlar üzerinde denetim ve sorgulama yetkisine sahip olan meslek mensubu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

o zaman özür dilerim :D
    Forumda alışık olmadığımız cevaplar. Tutum ve davranışınızı takdir etmedim desem yalan olur.
    GoGi ve espresso bunu beğendiler.

okulda görevliyim hademe ve güvenlik işi yapıyorum delilerle pardon verilerle uğraşılmıyor öğretmen olayım dedim kutsal meslekmiş olabilir eyvallah öğretmen olma mı demek isteyen başka işlerde ne adalet ne huzur vardı emin ol bir çok öğretmenden daha iyi yaparım ve sadece 1.sınıflara yapacaktım Google de olmayıpta burda ne yazacak diyen kişiye git şu ilçede yap o okul daha sakin diyebilir o ilçenin velileri öğrencileri daha efendi vb.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

varoş semtlerin öğrencileri velileri mafyacık Türkçeden bir gram anlamayan kişiler neyse yardım edenlere teşekkürler

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bazı arkadaşlarım model uçak konusunda okullarda ders veriyorlar.
    Tabi bunu yapabilmek için yıllardır bununla uğraşmak gerek.
    THK belli zamanlarda eğitimcinin eğitimi kursları açıp, sertifika veriyor.
    Böylece ilgili okul sertifikalı eğitimci çalıştırmış oluyor.

Devlet okullarında kadrolu öğretmenler bu sertifikayı alıp ek seçmeli ders açılmasını sağlayıp ücretli ders veriyor.
    Özel okullar anlaşmalı olarak çalıştırıyor.

Bu model uçak mevzusunu bildiğim örnek olduğu için yazdım.
    Mutlaka başka dallarda vardır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)