Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sokak köpekleri için mama yardımı talebi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Yeni yavrulamış emziren bir annemiz var. Sürekli baktığımız başka köpekler de var. Açlar ve bizler verdiklerimizle yetiremiyoruz. Hayırsever dostlardan mama yardımı talep ediyoruz.

Maddi veya mama ulaştırma şeklinde yardım talep ediyoruz.
    Özelden mesajla iletişim kurabilirsiniz.

Yücel GÜNDÜZ
    Karagedik Ortaokulu
    Karagedik Mh. Gölbaşı/ANKARA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

belediye ye başvuru yaptınız mı lokantalar fabrikalar dünya kadar yemeği çöpe atıyorlar iste istersen

Motosikleti
    falcon flash 100
    Mama kampanyasıyla birlikte kısırlaştırma kampanyası da yapılsa iyi olur.

Not: Duygusal olarak hiç bir canlının üreme hakkının elinden alınması taraftarı değilim ama maalesef ( cidden üzgünüm ) bazı gerçekler bunu gerekli kılıyor.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni yavrulamış emziren bir annemiz var. Sürekli baktığımız başka köpekler de var. Açlar ve bizler verdiklerimizle yetiremiyoruz. Hayırsever dostlardan mama yardımı talep ediyoruz.

Maddi veya mama ulaştırma şeklinde yardım talep ediyoruz.
    Özelden mesajla iletişim kurabilirsiniz.

Yücel GÜNDÜZ
    Karagedik Ortaokulu
    Karagedik Mh. Gölbaşı/ANKARA
    onlara yapacagınız en iyi yardım civarınızdaki tüm köpekleri kısırlaştırmak olacaktır
    (duyar kasıcaklar başka yerde ağlasın ama sokak köpeği diye bir şey yok köpekler tarih boyunca insanların yanında yaşamıştır)
    fatih.met bunu beğendi.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    mama dilencileri motosiklet forumlarına da uğramaya başlamış, kovalanıp düşüp sağını solunu kırmak isteyen motosikletliler bu fırsatı kaçırmayın...
    zekeriyaimam ve Arai bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı enlighteray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mama dilencileri motosiklet forumlarına da uğramaya başlamış, kovalanıp düşüp sağını solunu kırmak isteyen motosikletliler bu fırsatı kaçırmayın...
    Hic mi sevmediler sizi? Yeni yavrulamis kopege bile nefret kusuyorsunuz.
    espresso ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    25 yıldır motor sürüyorum belki binlerce kez köpek kovaladı bir kere olsun düşmedim ..

Mıcırdan düşdüm ,
    sabah gittiğim yola öğlen tümsek yapmışlar düşdüm ,
    araba çarptı düşdüm ,
    yağmurda kaydım düşdüm ,
    yola kamyon yada tır yağını boşaltmış ondan kaydım düşdüm ,
    koca yolun ortasına mezar gibi çukur açılmış ona girdim düşdüm..

Binlerce kez belki köpek kovalamıştır Bir kere olsun köpekten ötürü düşmedim ..

Özellikle 2003-2005 iş yerim Beylikdüzün deydi hatta tam Beylikdüzü de sayılmaz Kıraç’a doğru motorla çoğu vakit gider gelirdim şimdi nasıl bilmem ama o zamanlar inanılmaz köpek sürüleri vardı onlarcası kovalardı motoru gördümü gülüp geçiyordum çünkü durdum mu duruyorlardı kovalamayı bırakıp gaza basdım mı gene başlıyorlardı..

Kısaca mıcırı, tümseği, çukuru motorsikleti vasıtadan saymayan şöförü, yola yağ atan kamyonu say say bitmez köpek bunların yanında sıralamada en son listede yer alır bende .. hatta girmez bile sıralamama ..
    Mr.wind, Motoseverrr, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kısırlaştırmak önemli. Motosikletliye zarar potansiyeli için değil, bilakis doğacak olan masum yavruların olumsuz şartlarda acı çekip telef olmamaları için. Bu arada her doğum da bir risk demek anne hayvan için, özellikle de arka arkaya doğum.

Ama doğmuşsa da tabii ki bakıp büyütmek lazım elimizden geldiğince. Arkadaş ta bu konuda yardım istemiş sağolsun. Ya yardım edelim, ya da susalım, en azından laf çarpmayalım.
    espresso, M.balibey ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hic mi sevmediler sizi? Yeni yavrulamis kopege bile nefret kusuyorsunuz.
    garip bir zekanız var, doğal denge nedir? neden karışmamak gerekir? hayvanların kontrolsuzce üreyip açlık hastalık sefalet içinde ortalama 4 yıl sürünerek yaşayıp ölmesini neden desteklememeliyiz gibi konuları pek anlayamamışsınız, hem köpekler rezil şekilde yaşasın diye cebinizden para veriyorsunuz, hem sevgiden bahsediyorsunuz, sizi demir sopalarla işkence ede ede mi sevdiler?
    neden köpeklerin sürünmesine, çoğalıp çeteleşip kedi keçi koyun vb diğer canlıları vahşice öldürmesine destek veriyorsunuz? arada en azından açın national geographic belgeselleri izleyin, "hayvan" ne demektir, hayvanlar neler yapar bir fikir edinirsiniz

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 yıldır motor sürüyorum belki binlerce kez köpek kovaladı bir kere olsun düşmedim ..

Mıcırdan düşdüm ,
    araba çarptı düşdüm ,
    yağmurda kaydım düşdüm ,

Özellikle 2003-2005 iş yerim Beylikdüzün deydi hatta tam Beylikdüzü de sayılmaz Kıraç’a doğru motorla çoğu vakit gider gelirdim şimdi nasıl bilmem ama o zamanlar inanılmaz köpek sürüleri vardı onlarcası kovalardı motoru gördümü gülüp geçiyordum çünkü durdum mu duruyorlardı kovalamayı bırakıp gaza basdım mı gene başlıyorlardı..

Kısaca mıcırı, tümseği, çukuru motorsikleti vasıtadan saymayan şöförü, yola yağ atan kamyonu say say bitmez köpek bunların yanında sıralamada en son listede yer alır bende .. hatta girmez bile sıralamama ..

çok saçma konuşuyorsunuz, 1934 yılında atatürk de dahil olmak üzere ülkeyi yönetenler toplum güvenliği için başıboş köpeklerin itlafı için yönerge çıkardılar, sizin mantığınızla bakıp köpekler beni ısırmadı, banane demediler, 25 yıldır başınıza birşey gelmemesi güzel birşey, fakat herkes sizin kadar şanslı değil, köpekler kovaladığı için ölenler,
    sakat kalanlar hatta ısırılak öldürülen çocuklar da dahil insanlar var, işte köpekler bu sebepten de beslememeli, başka insanlara ve canlılara zarar gelmesin diye...

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısırlaştırmak önemli. Motosikletliye zarar potansiyeli için değil, bilakis doğacak olan masum yavruların olumsuz şartlarda acı çekip telef olmamaları için. Bu arada her doğum da bir risk demek anne hayvan için, özellikle de arka arkaya doğum.

Ama doğmuşsa da tabii ki bakıp büyütmek lazım elimizden geldiğince. Arkadaş ta bu konuda yardım istemiş sağolsun. Ya yardım edelim, ya da susalım, en azından laf çarpmayalım.
    kısırlaştırmak önemli de...
    10 milyon köpek olduğu söyleniyor, eğer rakam gerçekse kısırlaştırarak çözüm noktasını çoktan geçtik, tek yol itlaf. bu köpek sorunu ciddi bir aksiyon alınmaz ise giderek büyüyecek bir sorun, 10 milyon köpek,
    2-3 seneye 30 milyona çıkacak, binlerce kişinin ciddi şekilde canı yanacak, sonra millet teker teker kendi zehirlemeye kalkacak, olaylar sadece köpeklerin zehirlenmesiyle de sınırlı kalmaz,
    itperest kişilik bozukluğuna sahip bazı kişiler geçen günlerde görme engelli kişiler köpeklerden şikayet edip çözüm bulunsun istedi diye şerefsizce saldırıp durdular, bir süre sonra acılı bir babaya denk gelir bunlar,
    ardından baba gidip bunlardan birini vurur. olaylar bugün mü patlar 3 seneye mi o belli değil.
    diğer taraftan tüm bunlar akıl kullanarak engellenelebilir, köpekleri beslemezseniz, aeşe benzin atmazsınız...

laf çarpma kısmına gelince, benim evin önünde 25 tane yavru köpek var, ben özelden banka hesabımı atayıp sen birkaçyüz dolar ateşle, ben internette rastgele nickli birisi olarak dolandırıcı vb olamam ya...
    her tarafımdan güvenilirlik saçan birisi olarak gönderdiğin parayı kesinlikle ve kesinlike kendime yeni şeyler almak için kullanmayacağım, hukuki herhangi denetlemesi-düzenlemesi olmayan o para kesinlikle köpeklere mama olarak gidecek (rtx 4090 1600 dolara çıkacakmış, 2000 dolar ateşlersen güzel olur)

beni boş verelim, konuyu acan arkadaş alengirli işler çeviriyorsa bunu bilemem, dürüst diyelim. dürüst olduğunu varsaysam bile toplum güven güvenliğine zarar verecek bir eyleme destek istiyor, dikkat et, sahiplenmekten bahsetmiyor,
    birileri bir şekilde mama gönderse bile, seneye 2 misli sayıda köpek için yine mama isteyecek, köpeklerin sokaklarda sürünmesi ve buna destek olmak yanlış birşey, üstelik bunu köpeklerin özellikle gıcık olduğu motosikletlilerin forumuna yazıyor...
    DickName, Arai, fatih.met ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Patiliköy ile hiç iletişimde bulundunuz mu?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bravo, vatandaşım bu konuda bilinçlenmesinden dolayı mutlu oldum.

Yıllardır köpek besleyen, 3-4 sene köpek çiftliğinde çalışmış, hâla evimde bir sürü kedi olan biri olarak söylüyorum; beslemek sadece vicdan mastürbasyonudur. Yapılması gereken en mantıklı şey, o sene kendinize yeni bir ayakkabı almak yerine bir tane/iki tane kısırlaştırma yapmanız. Keşke yerel yönetimler ilgilense ama öyle değil maalesef. 1 köpek 3 senede en iyi ihtimalle 5 köpek doğuracaktır. Besleyerek yetişmek mümkün değil.
    DickName, zekeriyaimam ve enlighteray bunu beğendiler.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R

Mıcırdan düşdüm ,
    araba çarptı düşdüm ,
    yağmurda kaydım düşdüm ,

bu dediğiniz başkasını görmezden gelmek sayılır,
    o zamanda bende hiç motordan düşmedim düştüm diyen yalan söylüyodur/acemi şöfördür diyeyim olurmu öyle

Motosikleti
    Artık Yok...
    çok saçma konuşuyorsunuz, 1934 yılında atatürk de dahil olmak üzere ülkeyi yönetenler toplum güvenliği için başıboş köpeklerin itlafı için yönerge çıkardılar, sizin mantığınızla bakıp köpekler beni ısırmadı, banane demediler, 25 yıldır başınıza birşey gelmemesi güzel birşey, fakat herkes sizin kadar şanslı değil, köpekler kovaladığı için ölenler,
    sakat kalanlar hatta ısırılak öldürülen çocuklar da dahil insanlar var, işte köpekler bu sebepten de beslememeli, başka insanlara ve canlılara zarar gelmesin diye...
    ..
    Esas sen saçma konuşuyorsun ne demek köpek beslenmemeli gitmiş 100 yıl öncesinden örnek veriyorsun bugün köylerde her yerde bekçi köpekleri vardır çobanların sağ kolu köpeklerdir bende küçükken yaptım çobanlık o köpek elin ayağındır devlet kadrolarında narkotik te arama kurtarma da hatta bomba imha da eğitimli köpekler var fabrikalarda bekçi köpekleri var ne demek köpek beslenmeme köpekte dünyanın bir parçası onunda görevleri var ilk çağlardan beri ..

senin mantığına göre sivrisinek te bir işe yaramaz onlarda yok olmalı öyleyse .. sineklerde yaşamamalı onlarda bir işe yaramaz kurbağalarda bir işe yaramaz böceklerde bir işe yaramaz senin bu mantığına göre..

Bu doğada Allah bütün yarattıklarını bir görevle yaratmış Allah ın yarattıklarına karışıp müdahale edip esas sen bir işe yaramıyor haşa diyemezsin Rabbim yaratmışsa illaki bu dünya da vardır bir işlevi yeri görevi ..

Arılar olmasa insanlığın 4 yıl ömrü olurdu o minnacık arı oda sana göre gereksizdir nede olda etrafta vızıldayıp üstelik insanları sokuyor alerjisi olanı öldürüyor her yıl arı sokmasından dünyada onbinlerce insan ölüyor ..

Köpek saldırıp ölenler var yok diyen yok her yıl istatistiklere göre alkol den 3 milyon insan
    son üç yılda corona virüsden ölen insan sayısı 6 milyonu geçti her yıl örümcek akrep kene böcek yılan sokmasından onbinlerce insan ölüyor
    Türkiye de direk köpek saldırısı neticesi hayatını kaybeden insan sayısı 2021 rakamlarında 11 kişi idi…

Olaya yanlış yerde yaklaşırsan ters cevaplar alırsın sokak köpekleri olmamalı hem fikrim ama bu köpekleri itilaf ederek olmaz niye olmaz hepsini temizle sana garanti veriyorum 5 sene sonra gene sokaklarda aynı köpek sayısını görürsün çünkü yöntem yanlış görürsen çözümde hep yanlış olur ..

Yöntem o köpekleri kim sokağa atıyor bunlara ceza i yaptırım varmı yok …her yıl bir sürü köpeği sokağa atıyorlar bu sokağa atan insanlara ceza varmı yok Ben 42 yaşındayım bacak kadar veletken 1980 lerde sokak köpeklerini itilaf ederlerdi ne oldu bitirebildiler mi yıl 2022 .. yani başarısız olmuş başarılı olamamış yöntemleri tekrar etmenin mantığı yok ..

Gelmiş 20-25 yaşındaki genç kardeş köpekler itilaf edilsn diyor diyorum bizim zamanımızda öldürüyorlardı ne oldu hala var sokaklarda diyorum şimdi ne değişecek diyorum suratıma tuhaf tuhaf bakıyor ..

Kısaca çözüm mü istiyorsun köpekten başlarsan asla başarılı olamazsın sana garanti ediyorum bütün köpekleri itilaf ettir 5 sene sonra gene her yer köpek dolar çünkü itilaf çözüm değil sorun onları sokağa atanlar sen sokağa köpek atana ağır yaptırım yapabiliyormusun hapis cezasına kadar ve bu cezayı ciddi işleteceksin bütün köpekleri chipliyceksin böylece adam sokağa atarsa chipi okutup sahibi bulunup ceza kesilecek cipsiz hiç bir köpeğe veterinerler muayene edemeyecek ederse veteriner ceza hatta dükkanı kapatma ya kadar gidicek ağır yaptırımlar yapılıcak ..

Sokak köpekleri de toplanıp bu hayvan yardımlaşma vakıfları hayvan dernekleri sosyal gruplar ve devlet ortak bir proje çerçevesinde köpekleri etrafı kapalı kaçamıycakları büyük yeşillik güzel alanlarda toplayacaklar onları kısırlaştırıp orda o grup vakıflar sivil yapılanmaların kontrolünde devlette bir bütçe ayırıcak beslenecek bakımları yapılıcak ölene kadar orda tutulacaklar bu kadar basit çözümü .. istenirse ordan sahiplendirme de yapılıcak …
    köpek lerde mutlu olur karınları tok birbirileri ile beraber .. insanlarda mutlu olur etrafta köpek falan kalmaz hayvan severlerde mutlu olur sevmeyenlerde mutlu olur herkes mutlu olur .. çözüm budur ..

Ama altını kalın kalın çiziyorum kalıcı çözüm değildir sokağa atılan köpeklere bir yaptırım getirilmesse bütün sokakları temizle al o dediğim bakım alanlarına götür gene çok değil 5 sene sonra heryerde sokaklarda köpekleri görürüz ..

Avrupa Amerika da kafana göre sokağa bırak köpeği kedi atamazsın ağır yaptırımları var o yüzden Avrupa ya gidenler bilir bırak köpeği sokaklarında kedi bile yoktur ..
    tommygun, Mr.wind, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    garip bir zekanız var, doğal denge nedir? neden karışmamak gerekir? hayvanların kontrolsuzce üreyip açlık hastalık sefalet içinde ortalama 4 yıl sürünerek yaşayıp ölmesini neden desteklememeliyiz gibi konuları pek anlayamamışsınız, hem köpekler rezil şekilde yaşasın diye cebinizden para veriyorsunuz, hem sevgiden bahsediyorsunuz, sizi demir sopalarla işkence ede ede mi sevdiler?
    neden köpeklerin sürünmesine, çoğalıp çeteleşip kedi keçi koyun vb diğer canlıları vahşice öldürmesine destek veriyorsunuz? arada en azından açın national geographic belgeselleri izleyin, "hayvan" ne demektir, hayvanlar neler yapar bir fikir edinirsiniz

kısırlaştırmak önemli de...
    10 milyon köpek olduğu söyleniyor, eğer rakam gerçekse kısırlaştırarak çözüm noktasını çoktan geçtik, tek yol itlaf. bu köpek sorunu ciddi bir aksiyon alınmaz ise giderek büyüyecek bir sorun, 10 milyon köpek,
    2-3 seneye 30 milyona çıkacak, binlerce kişinin ciddi şekilde canı yanacak, sonra millet teker teker kendi zehirlemeye kalkacak, olaylar sadece köpeklerin zehirlenmesiyle de sınırlı kalmaz,
    itperest kişilik bozukluğuna sahip bazı kişiler geçen günlerde görme engelli kişiler köpeklerden şikayet edip çözüm bulunsun istedi diye şerefsizce saldırıp durdular, bir süre sonra acılı bir babaya denk gelir bunlar,
    ardından baba gidip bunlardan birini vurur. olaylar bugün mü patlar 3 seneye mi o belli değil.
    diğer taraftan tüm bunlar akıl kullanarak engellenelebilir, köpekleri beslemezseniz, aeşe benzin atmazsınız...

laf çarpma kısmına gelince, benim evin önünde 25 tane yavru köpek var, ben özelden banka hesabımı atayıp sen birkaçyüz dolar ateşle, ben internette rastgele nickli birisi olarak dolandırıcı vb olamam ya...
    her tarafımdan güvenilirlik saçan birisi olarak gönderdiğin parayı kesinlikle ve kesinlike kendime yeni şeyler almak için kullanmayacağım, hukuki herhangi denetlemesi-düzenlemesi olmayan o para kesinlikle köpeklere mama olarak gidecek (rtx 4090 1600 dolara çıkacakmış, 2000 dolar ateşlersen güzel olur)

beni boş verelim, konuyu acan arkadaş alengirli işler çeviriyorsa bunu bilemem, dürüst diyelim. dürüst olduğunu varsaysam bile toplum güven güvenliğine zarar verecek bir eyleme destek istiyor, dikkat et, sahiplenmekten bahsetmiyor,
    birileri bir şekilde mama gönderse bile, seneye 2 misli sayıda köpek için yine mama isteyecek, köpeklerin sokaklarda sürünmesi ve buna destek olmak yanlış birşey, üstelik bunu köpeklerin özellikle gıcık olduğu motosikletlilerin forumuna yazıyor...
    Kisirlastirma karsiti oldugumu falan mi saniyorsunuz? Ama bu emziren bir kopegi acliktan oldurelim demek degildir. Ayrica eger gerek yok ise hicbir canlinin oldurulmemesi taraftariyim.Yani yapay et muhabbetleri iyice gelisirse ve besleyiciligi normal et ile ayni noktaya gelirse onu secerim.

Neyse uzatmaya gerek yok zamaninda soyle bir mesaj yazmistim.

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 milyon vatandasinin, baskanlarinin uzayli bir kertenkele oldugunu dusundugu bir ulkeden bahsediyorsun Hani su hala siyah/beyaz irkciliginin devam ettigi yer. Kesinlikle ornek alinmasi gereken mukemmel bir ulke.

Neyse hafif bir matematik hesabi yapalim.

https://www.dukkanacmak.com/kopek-ki...rma-fiyatlari/

2022 ozel klinik icin;
    disi kopek kisirlastirma 40 kg ya kadar 1200-1700tl arasi
    erkek kopek kisirlastirma 40kg ya kadar 600-1000tl arasi

Yenisafak haberini okuyalim

https://www.yenisafak.com/yazarlar/ersin-celik/50-milyon-sokak-kopegi-ile-yasamaya-hazir-miyiz-2060594#:~:text=T%C3%BCrkiye'de%2010%20milyondan%2 0fazla,Sokaktaki%20k%C3%B6pekler%20h%C4%B1zla%20%C 3%A7o%C4%9Fal%C4%B1yor.

"Türkiye’de 10 milyondan fazla başı boş ya da sokak köpeği olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam iki yıl önce 8 milyon olarak açıklanmıştı fakat görüştüğüm uzmanlar şimdilerde 10 milyonun üzerine çıktığını söylüyorlar. Kayıtlı sokak köpeği sayısı ise 1 milyon bile değil. Sokaktaki köpekler hızla çoğalıyor. "

disi kopek + erkek kopek ortalama masrafi - 1125tl olarak cikiyor.

Gordugunuz tum 10 milyon kopegin tamamini kisirlastiralim diyelim.

10m carpi 1125tl = 11 milyar 250 milyon tl. Ozel kliniklerin devletin kendi bunyesine gore cok daha masrafli oldugunu sayiyorum. O yuzden diger personelin yakalama giderlerini 1125tl nin icine koyuyorum. Isterseniz siz hesabi 1500tl uzerinden yapin.

Bunu dolara cevirirsek 625 milyon dolar yapiyor.

Peki ankara dinazorpark in maliyetini biliyor musunuz?

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ankapa...C4%B1ld%C4%B1.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın 750 milyon dolar harcanarak yapıldığını açıkladığı Ankapark, 20 Mart 2019'da Wonderland Eurasia adıyla ziyarete açıldı.

Bir belediyenin bir park icin harcayabildigi miktar bu iken tum turkiyenin kopek sorunu icin en azindan ayni miktarda para verilemez mi? Kaldi ki uyutmak icinde ayrilmasi gereken bir butce var.
    Birde dogal denge diyorsunuzda gordugumuz cogu kopek son 100-200 yilda yapay secilimle olusturulmus cinsler. O yuzden biraz daha arastirin lutfen. Birde yeni national geographic baya tirt, zamaninda discovery ile cok daha fazla bilgi paylasiyorlardi. Yenileri gereksiz reality show formatinda.

Eger hala daha yok oldurmek en iyi secenek diyorsaniz bir onerim daha vardi. Dogal denge en guzel boyle korunur.

Bence en guzeli buyuk sehirlerin %80 insan nufusunu oldurelim. Kalacaklari da olabildigince ayni cinsiyetten secelim ki ureyemesinler. Boylece kirlilik, trafik, is sorunlarini kokten cozmus oluruz. Nasil fikir?

Yada aman ya. Bos bos vakit kaybediyorum bu forumda valla. Ben kacar bu forumdan, kalin saglicakla.
    espresso bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demek ki haberlerde köpeğe çarpmamak için kaza yaptı ya da köpekten kaçarken arabanın altında kaldı başlıklarını daha çok göreceğiz.

Motosikleti
    Artık yok
    Kısırlaştırmak kontrol altına almak başka, hali hazırda doğmuş dünyaya gelmiş bir canlıya karşı bir şeyler yapmaya çalışmak başka... ne kadar vicdansız ve nefret dolu olduk.
    Yardım edin ya da etmeyin. Ama burda nefret kusmak nedir?

Alıntıdır:
    Adolf Hitler’e göre savaş zamanı "iyileşme olasılığı olmayan hastaların ortadan kaldırılması için en iyi zamandı". Birçok Alman kendilerinin "üstün ırk" kavramı için yeterli niteliklere sahip olmayan bireylerin hatırlatılmasını istemiyordu. Fiziksel ya da zihinsel olarak engelli olanlar, toplum için "yararsız", genetik Ari saflığına yönelik bir tehdit, sonuç olarak da yaşamaya layık olmayanlar olarak görülüyordu. II. Dünya Savaşı’nın başında zihinsel ve fiziksel engelli kişiler ile akıl hastaları, Nazilerin "T–4" ya da "ötenazi" olarak adlandırdıkları program kapsamında öldürülmek üzere hedef olarak belirlendi.

"Ötenazi" programı, öldürülecek engellilerin ya da akıl hastalarının belirlenmesi için hastaların kurumlardaki tıbbî dosyalarını inceleyecek olan pek çok Alman doktorun işbirliğini gerektiriyordu. Doktorlar ayrıca öldürme eylemlerinin gözetimini de üstlendi. Ölüme mahkûm edilen hastalar Almanya ve Avusturya’daki altı kuruma gönderilerek burada özel olarak inşa edilmiş gaz odalarında öldürüldü. Engelli bebekler ve küçük çocuklar da iğne ile ölümcül dozda ilaç verilerek ya da aç bırakılarak öldürüldü. Kurbanların cesetleri krematoryum adı verilen büyük fırınlarda yakılıyordu.
    tommygun, espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    her yıl bir sürü dostumuz arkadaşımız mıcıra giriyor yol sulamasına giriyor çukura giriyor trafikte bir sürü motoru vasıta yerine koymayan insanlar yüzünden kaza yapıyor hatta ölüyor bunların bir tanesinin konusu açılmaz açılsada üç beş mesaj atılır konu alt sıralara düşer..

2021 yılı direk köpek saldırısında ölen insan sayısı 11 kişi .. Köpek yüzünden dolaylı ölümlü trafik kazası 13 kişi .. bilgiyi yeni akit sitesinden aldım

2021 yılında motorsiklet kazası sayısı 58 bin 855 kişi bakınız rakama 58. 855 kişi Tarfik kazası geçirmiş bunlar içinde ölümlü 255 kişi .. bilgi tgrt sitesinden alınma ..

Bu 58 bin 855 kişi içinde köpek yüzünden olmuş kaza bence olsun olsun en fazla 50-100 geçmez gerisi diğer unsurlar ..
    diğer unsurlar hakkında konuşulmaz konusu açılsa bir sayfa bulmaz kaybolur gider .. ben buna kızıyorum ..
    tommygun, espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Pawguard mevzusundan sonra kusura bakmayın, yıllardır sokakta beslediğimiz kedilere ve köpeklere artık bizde mama vermiyoruz. çoğalmasınlar sokakta, bu hayvanların yeri insanların yanıdır. sokaklar değil.

2 gün önce istanbul yakuplu da büyük bir parkın WC sinin "betopan" kaplama yapıyorduk, yorulduk ve çimenler üzerine oturduk mola veriyoruz... uzaktan da vücutçu genç bir adam yaklaşıyordu ve "dogo argentino" köpeğini gezdiriyordu. bizim ustalar tedirgin oldu da ben köpeklerden korkmadığım için tedirgin olmadım...

serbest şekilde tasması yoktu köpeğin ve sahibi "hiç bir şekilde saldırmaz, endişelenmeyin" dedi ve köpek çimleri koklayarak etrafımızda dolanıyordu ve bende baktım "ne kadar sevimli bir köpek" diye geçiyordu aklımdan, beyaz renkli tombul bir şey, muhtemelen 1 yaşında falandı... artık köpek sevildiğini mi anladı ne oldu işte yanıma geldi, yüzümde yalamadık yer bırakmadı hayvan :D sevildiğini anlıyor hayvanlar
    OnixsyS bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Değerli arkadaşlar, hep yazdığım gibi hadi bakalım yüreği yeten delikanlı o sokak köpeklerine zarar versin. Evinde pompalı barındıran arkadaşlar hadi bakalım yüreğiniz yetiyorsa sıkın o köpeklere.

Adam efendi gibi yazmış, mama desteği vermek isteyen destek olsun diye. Destek olan olur, olmayan olmaz. Yok hemen kısırlaştırma önerileri falan. Tüm Türkiye'yi geçtim yüreğiniz yetiyorsa kendi sokağınızdan başlayın kısırlaştırmaya.
    espresso, GoGi ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    Esas sen saçma konuşuyorsun ne demek köpek beslenmemeli gitmiş 100 yıl öncesinden örnek veriyorsun bugün köylerde her yerde bekçi köpekleri vardır çobanların sağ kolu köpeklerdir bende küçükken yaptım çobanlık o köpek elin ayağındır devlet kadrolarında narkotik te arama kurtarma da hatta bomba imha da eğitimli köpekler var fabrikalarda bekçi köpekleri var ne demek köpek beslenmeme köpekte dünyanın bir parçası onunda görevleri var ilk çağlardan beri ..

senin mantığına göre sivrisinek te bir işe yaramaz onlarda yok olmalı öyleyse .. sineklerde yaşamamalı onlarda bir işe yaramaz kurbağalarda bir işe yaramaz böceklerde bir işe yaramaz senin bu mantığına göre..

Bu doğada Allah bütün yarattıklarını bir görevle yaratmış Allah ın yarattıklarına karışıp müdahale edip esas sen bir işe yaramıyor haşa diyemezsin Rabbim yaratmışsa illaki bu dünya da vardır bir işlevi yeri görevi ..

Arılar olmasa insanlığın 4 yıl ömrü olurdu o minnacık arı oda sana göre gereksizdir nede olda etrafta vızıldayıp üstelik insanları sokuyor alerjisi olanı öldürüyor her yıl arı sokmasından dünyada onbinlerce insan ölüyor ..

Köpek saldırıp ölenler var yok diyen yok her yıl istatistiklere göre alkol den 3 milyon insan
    son üç yılda corona virüsden ölen insan sayısı 6 milyonu geçti her yıl örümcek akrep kene böcek yılan sokmasından onbinlerce insan ölüyor
    Türkiye de direk köpek saldırısı neticesi hayatını kaybeden insan sayısı 2021 rakamlarında 11 kişi idi…

Olaya yanlış yerde yaklaşırsan ters cevaplar alırsın sokak köpekleri olmamalı hem fikrim ama bu köpekleri itilaf ederek olmaz niye olmaz hepsini temizle sana garanti veriyorum 5 sene sonra gene sokaklarda aynı köpek sayısını görürsün çünkü yöntem yanlış görürsen çözümde hep yanlış olur ..

Yöntem o köpekleri kim sokağa atıyor bunlara ceza i yaptırım varmı yok …her yıl bir sürü köpeği sokağa atıyorlar bu sokağa atan insanlara ceza varmı yok Ben 42 yaşındayım bacak kadar veletken 1980 lerde sokak köpeklerini itilaf ederlerdi ne oldu bitirebildiler mi yıl 2022 .. yani başarısız olmuş başarılı olamamış yöntemleri tekrar etmenin mantığı yok ..

Gelmiş 20-25 yaşındaki genç kardeş köpekler itilaf edilsn diyor diyorum bizim zamanımızda öldürüyorlardı ne oldu hala var sokaklarda diyorum şimdi ne değişecek diyorum suratıma tuhaf tuhaf bakıyor ..

Kısaca çözüm mü istiyorsun köpekten başlarsan asla başarılı olamazsın sana garanti ediyorum bütün köpekleri itilaf ettir 5 sene sonra gene her yer köpek dolar çünkü itilaf çözüm değil sorun onları sokağa atanlar sen sokağa köpek atana ağır yaptırım yapabiliyormusun hapis cezasına kadar ve bu cezayı ciddi işleteceksin bütün köpekleri chipliyceksin böylece adam sokağa atarsa chipi okutup sahibi bulunup ceza kesilecek cipsiz hiç bir köpeğe veterinerler muayene edemeyecek ederse veteriner ceza hatta dükkanı kapatma ya kadar gidicek ağır yaptırımlar yapılıcak ..

Sokak köpekleri de toplanıp bu hayvan yardımlaşma vakıfları hayvan dernekleri sosyal gruplar ve devlet ortak bir proje çerçevesinde köpekleri etrafı kapalı kaçamıycakları büyük yeşillik güzel alanlarda toplayacaklar onları kısırlaştırıp orda o grup vakıflar sivil yapılanmaların kontrolünde devlette bir bütçe ayırıcak beslenecek bakımları yapılıcak ölene kadar orda tutulacaklar bu kadar basit çözümü .. istenirse ordan sahiplendirme de yapılıcak …
    köpek lerde mutlu olur karınları tok birbirileri ile beraber .. insanlarda mutlu olur etrafta köpek falan kalmaz hayvan severlerde mutlu olur sevmeyenlerde mutlu olur herkes mutlu olur .. çözüm budur ..

Ama altını kalın kalın çiziyorum kalıcı çözüm değildir sokağa atılan köpeklere bir yaptırım getirilmesse bütün sokakları temizle al o dediğim bakım alanlarına götür gene çok değil 5 sene sonra heryerde sokaklarda köpekleri görürüz ..

Avrupa Amerika da kafana göre sokağa bırak köpeği kedi atamazsın ağır yaptırımları var o yüzden Avrupa ya gidenler bilir bırak köpeği sokaklarında kedi bile yoktur ..
    çıkar telefonunu çıkar kafası bu, safsata çorbası. hangi safsataları kullandın bu yazında desem onu da bilmiyorsundur, ayıca dış güçler, ezan susmayacak, bayrak inmeyecek ve batı bizi kıskanıyir demeyi unutmuşsun, alakasız safsatalarına eklersin...

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bravo, vatandaşım bu konuda bilinçlenmesinden dolayı mutlu oldum.

Yıllardır köpek besleyen, 3-4 sene köpek çiftliğinde çalışmış, hâla evimde bir sürü kedi olan biri olarak söylüyorum; beslemek sadece vicdan mastürbasyonudur. Yapılması gereken en mantıklı şey, o sene kendinize yeni bir ayakkabı almak yerine bir tane/iki tane kısırlaştırma yapmanız. Keşke yerel yönetimler ilgilense ama öyle değil maalesef. 1 köpek 3 senede en iyi ihtimalle 5 köpek doğuracaktır. Besleyerek yetişmek mümkün değil.
    işte matematik bilmek, mantık bilmek, olayı anlamak böyle birşey

Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısırlaştırmak kontrol altına almak başka, hali hazırda doğmuş dünyaya gelmiş bir canlıya karşı bir şeyler yapmaya çalışmak başka... ne kadar vicdansız ve nefret dolu olduk.
    Yardım edin ya da etmeyin. Ama burda nefret kusmak nedir?

Alıntıdır:
    Adolf Hitler’e göre savaş zamanı "iyileşme olasılığı olmayan hastaların ortadan kaldırılması için en iyi zamandı". Birçok Alman kendilerinin "üstün ırk" kavramı için yeterli niteliklere sahip olmayan bireylerin hatırlatılmasını istemiyordu. Fiziksel ya da zihinsel olarak engelli olanlar, toplum için "yararsız", genetik Ari saflığına yönelik bir tehdit, sonuç olarak da yaşamaya layık olmayanlar olarak görülüyordu. II. Dünya Savaşı’nın başında zihinsel ve fiziksel engelli kişiler ile akıl hastaları, Nazilerin "T–4" ya da "ötenazi" olarak adlandırdıkları program kapsamında öldürülmek üzere hedef olarak belirlendi.

"Ötenazi" programı, öldürülecek engellilerin ya da akıl hastalarının belirlenmesi için hastaların kurumlardaki tıbbî dosyalarını inceleyecek olan pek çok Alman doktorun işbirliğini gerektiriyordu. Doktorlar ayrıca öldürme eylemlerinin gözetimini de üstlendi. Ölüme mahkûm edilen hastalar Almanya ve Avusturya’daki altı kuruma gönderilerek burada özel olarak inşa edilmiş gaz odalarında öldürüldü. Engelli bebekler ve küçük çocuklar da iğne ile ölümcül dozda ilaç verilerek ya da aç bırakılarak öldürüldü. Kurbanların cesetleri krematoryum adı verilen büyük fırınlarda yakılıyordu.
    işte matematik bilmemek, türkçeyi iyi anlamamak, aklın değil duyguların aklı kontrol etmesi de böyle birşey.
    DickName bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)