Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

emniyetten sabıka kaydına bakacaklarmış

Motovento
    REKLAM ALANI

işe giriş evraklarını teslim ederken sabıka kaydına emniyetten dediler e devletteki harddisk başka onların bakacağı harddisk başka mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Vergi borcuda öyle e-devletten bazen tüm borçların gözükmüyor vergi dairesine gidip onların sisteminden sorgulattın mı hepsi görünüyor ..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    E-devlet tam entegre değil yani?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    e devletten aldığın oluyor biz güvenlik kartı yenilerken bile e devletten arşiv araştırmalı çıktı alıyoruz
    ki arşiv araştırmalı olanlar en detaylı olanı bunun daha detaylısı olamaz
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e devletteki harddisk başka onların bakacağı harddisk başka mı
    Etkili ve yetkili joker abi diyor ki:
    M.balibey bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merak ettım hangi global ötesi süper güvenlikli firma bu? NASA mı :D

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabıka kaydı emniyet değil adliyeden alınır. Sana bunu hangi İK uzmanı dediyse bi tarafından uydurmuş.
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2009'da başıma gelmişti. Arabayla çevirmelerde 50 kere Gbt.ye girip problemsiz geçmiştim ama Atatürk Havalimanından Kıbrıs'a uçmaya çalışırken ters kelepçe yapmışlardı, hakkımda yakalama kararı varmış. Mahkemede zottirik bir dava için beni şahit yazmışlar, davadan da haberim yoktu, şahit olarak davaya katılmadığım için az biraz aranıyormuşum. Velhasıl sanırım havaalanlarındaki arama sistemi de sanırım daha kapsamlı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabıka kaydı emniyet değil adliyeden alınır. Sana bunu hangi İK uzmanı dediyse bi tarafından uydurmuş.
    Aynı zamanda Kaymakamlıklardan da alınır. Emniyetten GBT'ye bakarlar. Zaten araman varsa; hazır gelmişken seni tutuklarlar

Bazı yerler arşiv kayıtlı sabıka isterken, kurumların imza atmasını ister. E-devlet'ten aldığın evrakta ıslak imza yerine kara kod olur. En yakın Kaymakamlık'tan Sabıka Kaydını alabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Havaalanındaki sabıka sistemi daha kapsamlı değildir. Mahkeme'nin arama kararını bildirmesine mütakip, şansa denk gelmişsin ve tutuklamışlardır.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Ben yazılandan bir şey anlamamakla beraber eğer söylenmeye çalışılan konu: Emniyet Müdürlüğü'nden sabıka kaydı temin etmek ise; Emniyet müdürlüğü sabıka kaydı vermez, bunu söyleyen biri varsa itibar etmeyin.

meb müdürlüğündeki memur dedi okula sezonluk hademelik için

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    E devletten kişi talebi diyerek evrak alırsan bazı bilgileri saklıyor ama resmi kurum talebi diye alırsan ne var ne yok döküyor.

aklıma gelen karakola cinsel tacizden geldi mi diye sanırım

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etkili ve yetkili joker abi diyor ki:
    https://www.youtube.com/watch?v=BFMRk_flHHk
    vs...

Güzelim ülkemin yobazları daha iyi bilir tabi... aaah ah... Kafayı takmak ya da takmamak için önce kafa olması gerek tabi...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    O GTB'nin mantığını ve gerekliliğini hala anlyabilmiş değilim zaten. Darbe teşebbüsünün ilk zamanlarında belki - o da yanlış şekilde uygulandığı için pek bir anlamı yok - bir mantığı vardı ama şimdi yok.

Şimdi iki açıdan düşünün:

1-81 il var, bunların en az iki ucu var. Her uçta GTB kontrol noktası. Polislerin 12 saat çalıştığını, her döngüde 3 polisin görev aldığını düşünün (ben minimumdan hesaplamaya çalışıyorum, daha fazla polis de olabilir). Tek noktada bir günde etti mi size 6 polis, her şehirde minimum 2 nokta, eder günde 12 polis. 81 il var, eder 972 polis. 972 polis x 12 saat = 11664 saat polis mesaisi kimlik kontrolü yapmakla geçiyor. Bu rakam da sadece şehirler için. İlçeleri saymadım, belli büyüklükteki ilçelerde de GTB noktası var herhalde, onları da size hesap edin. Bu harcanan insan ve kamu kaynağı.

2-Yöntem ne kadar etkili olabilir ona bakmak lazım. Bu GTB noktalarında günlük geçen araçların maksimum %1'i kontrol ediliyordur. Geçen araçların %1'ini kontrol ederek neyi yakalamayı amaçlıyorlar? Yani 100 araç içinde bir tane aranan olsa, bu yöntemle o kişiyi yakalama şansın %1. Ciddi şekilde yapacaksan bu işi, kuş uçurtmadan yapacaksın, her aracı durduracaksın. Onu da yapamıyorlar, millet galeyana gelir çünkü. Yöntem açısından da verimsiz bir yöntem. Bir de bu GTB için 3 şeritli yolun 2 şeridini kapatıyorlar. Kontrol olsa da olmasa da trafik sıkışıyor zaten. Bari kontrol yapmadığın zaman kaldır da trafik aksın gitsin, o da yok. Tabii bir de şu var. Ya aranan adam seyahat etmiyorsa?

Peki haberlerde vs bu GTB'ler sırasında ağır cezalık suç veya terör şüphelisi yakalandığını duyduk mu? Ben duymadım, kaçırmış da olabilirim, ama yakalasalar -hele de terör zanlısıyla- bangır bangır duyururlar diye düşünüyorum. Ben kaçırdıysam da büyük ihtimalle çok seyrek oluyor. ÖZetle, bu kadar kamu kaynağı harcanıyor ama dişe dokunur yakalanan bir şey yok. Çevreden duyuyorum, yakalananların çoğu tommygun gibi insanlar. Ya mahkeme celbi gelmiş, ya haciz çıkmış, ya bir şey olmuş, vs. Bunlara niye mahkeme yakalama kararı çıkartıyor? Çünkü polislere 24 saat kimlik sorduran yöneticiler, polisleri sadece mesai saati içinde bu kişilerin evine yolluyor. Adamın işi gücü var, polis eve gidiyor, adam evde yok diye not düşülüyor. Sonra gelsin mahkemeden yakalama kararı. Polislere 24 saat kimlik sordurtacağına akşamları milletin evine gitseler, veya işyerini öğrenip oraya gitseler, bu yakaladıklarının kat kat fazlasına ulaşacaklar, insanlar hakkında da gereksiz yakalama kararı çıkmayacak zaten. Yukarıda dediğim gibi seyahat etmeyen, köyünde yurdundan çıkmayan bir sürü böyle insan daha var.

İşi zanlı kovalamak, soruşturmak, yakalamak olan devletin polisine rastgele kimlik sordurtarak olta usulü zanlı yakalamaya çalışmak ancak bizim yöneticilerin icat edeceği bir şeydir. Polis gitsin aktif şekilde ipucu araştırsın, zanlı kovalasın. Polis zanlıya gitsin, zanlının ona gelmesini beklemesin. Bir de Afganistan mı burası her yerde sürekli kontrol noktası? Gavur görse polis devleti olmuş burası der.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)