Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Disney+ veya Amazon Prime kullanan var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Disney'de fragman olmamasını anlamıyorum, Netflix'in en güzel özelliği film ya da dizi üstüne gelince otomatik fragman başlaması. En azından fikir ediniyorsun.

A'dan Z'ye herşeye zam gelen bir ortamda Netflix'e de gelmesini yadırgamam. Yüzde 70 artış enflasyonun altında olduğu için teşekkür edebilirim ancak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu gibi yerlerde arama gibi fonksiyonlarda öncelikli amaç aradığınızı bulun, aradığınız şey yoksa da hiç bir şey bulmasın değil, kullanıcıyı mümkün olduğunca platformda tutmaktır. Yani bulamasa bile benzer şeyleri gösterir ki aa bu da varmış densin. AVM'lerin katları arasındaki merdivenlerin özellikle gezenleri daha çok dolaştırmak için dizayn edilmesi gibi. Yani o kadar kocaman platform yapmışlar basit bir arama fonksiyonunu becerememişler olayı değildir o, kesin o arama fonksiyonlarında basit bir arama fonksiyonundan fazla işlem yapılıyordur. Firmanın geliri artıyor mu artmıyor mu, bu hali para kazandırıyor mu yoksa kaybettiriyor mu buna bakarlar.

Disney uygulaması bazı televizyonlarda yok, tv'den izlemeyi düşünüyorsanız önce uygulama var mı bi kontrol edin. Yoksa çile oluyor.

İçerik olarak bence en iyisi disney yine de.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı soo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Disney uygulaması bazı televizyonlarda yok, tv'den izlemeyi düşünüyorsanız önce uygulama var mı bi kontrol edin. Yoksa çile oluyor.

İçerik olarak bence en iyisi disney yine de.
    Evet, biz de çocuklar star wars izlemek istedikleri için hemen disney+ aldık ama evdeki ki smart tv'de de uygulaması yok. Androidli tvbox tarzı bir şey bakınıyorum şimdilik TV'ye hdmi portundan laptop bağlayıp izliyor çocuklar.
    GoGi bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Yurtdisi icin konusmak gerekirse eger tek secenegim var ise disney+ tercih ederdim. En buyuk sebebi turkce altyazi var. Netflixte lokasyona gore eger kendi yapimi degilse altyazi problemi cok oluyor.

Birde 2021 high-end LG TV im var ve smart tv olarak geliyor. O bile google chromecast tv nin yanina yaklasamaz hizda. Eger butceniz var ise kesinlikle oneririm. Ne gerek var diyordum, bu kadar yanilamazmisim.
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben aşağılık gibi hala dizibox.tv , fullhdfilmizlesene.pw'den hd olmayan dizi ve filmleri 9 senelik laptopta izliyorum. Modern dünyaya adapte etmeliyim kendimi.
    GoGi, espresso ve levend84 bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Neyse, az biraz debelenip yazmaya çalışayım kısaca. Alıntı yapmıştım. Sonra yazdığım mesajın başını silerken alıntı kodunun sonunu da silmişim. Kodu ezbere bilmediğimden, yarım da dursun istemediğimden, nasılsa okuyan neye cevap verdiğimi anlar diye uğraşmadım. Aksi halde, yazdığımı seç, kopyala, mesajı iptal et, alıntıyı tekrar yap, kopyalananı yapıştır, vs uğraşmam gerekiyordu, hem de mobilde. İkna oldunuz mu?
    Olmadim cunku bu davranisiniz sadece bu konu ozelinde degil, genel. Bir kisiye karsi yazarken alintilamak yerine ortaya yaziyorsunuz, benim bahsetmeye calistigim buydu.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmediğim sulara gelince, kod yazmayı bilmiyorum ama onlarca sitede arama fonksiyonunu kullanmışımdır. İyi ile kötüyü anlarım. Bu siteninki de rezalet mesela. Ben bir ara hatırlatırım size bilmediğiniz sular örneğini, illa ki birşeyi eleştireceksiniz sonuçta ;)
    Amacim elestirmek degil, isin alt yapisinda ne oldugunu bilmeden, arama ozelliginin neden oyle calismasi gerektigini bilmeden yazmis olmaniza bir tepkiydi. Adamlar mutlaka biliyordur, biz de kendi sirketimizde aslinda daha once Netflix tarafindan kullanilmis, kendilerinin yazip yayinladiklari bazi kod parcalari ya da yazilim ozellikleri, sistem yapilandirmalari kullaniyoruz. Yani adamlar yazamiyor mu sorusunun altinda ne var bilmiyorum tam olarak ama teknik olarak konusursak yazabilirler. Sahi neden yazdiniz?
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aşağılık gibi hala dizibox.tv , fullhdfilmizlesene.pw'den hd olmayan dizi ve filmleri 9 senelik laptopta izliyorum. Modern dünyaya adapte etmeliyim kendimi.
    Sana laptoptan nasıl torrent indireceğini ve onları tv'den izlemeyi öğretmek lazım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana laptoptan nasıl torrent indireceğini ve onları tv'den izlemeyi öğretmek lazım.
    Abi evdeki tv.yi en son 2019'da falan açmışımdır.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi evdeki tv.yi en son 2019'da falan açmışımdır.
    Şaşırmam. Bizi eve de TV 2019 yazında girmişti. Çocuklar artık büyüyüp duruma uyandılar, anneannenin evinde TV var, babannede de var, galiba herkesde varmış bizde niye yok demeye başladılar da almıştım.

Ama TV'de büyük büyük izlemek laptopta izlemekten daha rahat oluyor. Senin TV'de USB'den flashdiskle filmi takıp oynatma olayı varsa başka şeye ihtiyacın olmaz.
    tommygun bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Netflix ve Amazon var, ama Disney de merak oluşturdu şimdi... Disney'de ne var takip ettiğiniz içerik?

Ek olarak HBO Maxx'ta da bayağı güzel içerik var ama Türkçe altyazi olmayabilir.

Bilgisayara indirilir, dlna ile televizyon bilgisayardan direk stream eder, USB üzerinden taşıma su ile uğraşılmamış olur. On yıllık akıllı TV'lerde bile dlna client mevcut. Bilgisayardan "indir"e basıyorum, içecek ve çerezi hazırladıktan sonra televizyonu açtığımda filim izlemeye hazır oluyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Netflix ve Amazon var, ama Disney de merak oluşturdu şimdi... Disney'de ne var takip ettiğiniz içerik?

Ek olarak HBO Maxx'ta da bayağı güzel içerik var ama Türkçe altyazi olmayabilir.

Bilgisayara indirilir, dlna ile televizyon bilgisayardan direk stream eder, USB üzerinden taşıma su ile uğraşılmamış olur. On yıllık akıllı TV'lerde bile dlna client mevcut. Bilgisayardan "indir"e basıyorum, içecek ve çerezi hazırladıktan sonra televizyonu açtığımda filim izlemeye hazır oluyor.
    ben bilgisayarı indirmekle meşgul etmemek için dlna'yı raspberry pi mini bilgisyara kurdum, oraya indiriyorum tvden izliyorum. Ama evde çocuklar türkçe altyazı falan aradıkları için disney+ aldık.

disney+'da star wars filmleri ve dizileri var. Onlar yüzünden aldık. Ama son zamanlarda çok beğendiğim, star trek parodisi olarak başlayıp sonradan ciddiye binip Star Trek TNG dizilerinin devamı tadında ilerleyen The Orville dizisi de disney+'daymış. Hem distopik ve karamsar bilim kurgulardan sıkılanlara tavsiye ederim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    ben bilgisayarı indirmekle meşgul etmemek için dlna'yı raspberry pi mini bilgisyara kurdum, oraya indiriyorum tvden izliyorum. Ama evde çocuklar türkçe altyazı falan aradıkları için disney+ aldık.
    RPi üzerine OSMC kurabilirsin, HDMI ile görüntü aktarıp HTPC haline getirebilirsin, ben öyle kullanıyorum. Evdeki QNAP disk ünitesi de SMB ile bağlı RPi'ye, dosyalar da orada duruyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RPi üzerine OSMC kurabilirsin, HDMI ile görüntü aktarıp HTPC haline getirebilirsin, ben öyle kullanıyorum. Evdeki QNAP disk ünitesi de SMB ile bağlı RPi'ye, dosyalar da orada duruyor.
    RPI ile 4k'da sorun yaşamıştım, bir de rpi 4k tv'nin yakınında değil hdmi'den bağlamam zor, bu yüzden dlna bana yetiyor şimdilik. dlna server olarak da opensource mediatomb projesinin güncel forku olan Gerbera diye bir server kurdum, smart tv otomatik buluyor. disk olarak da usb'den bağladığım disk yetiyor, kapasite çok önemli değil izledikten sonra siliyorum zaten.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmadim cunku bu davranisiniz sadece bu konu ozelinde degil, genel. Bir kisiye karsi yazarken alintilamak yerine ortaya yaziyorsunuz, benim bahsetmeye calistigim buydu.

Amacim elestirmek degil, isin alt yapisinda ne oldugunu bilmeden, arama ozelliginin neden oyle calismasi gerektigini bilmeden yazmis olmaniza bir tepkiydi. Adamlar mutlaka biliyordur, biz de kendi sirketimizde aslinda daha once Netflix tarafindan kullanilmis, kendilerinin yazip yayinladiklari bazi kod parcalari ya da yazilim ozellikleri, sistem yapilandirmalari kullaniyoruz. Yani adamlar yazamiyor mu sorusunun altinda ne var bilmiyorum tam olarak ama teknik olarak konusursak yazabilirler. Sahi neden yazdiniz?
    Anladım. Alıntı yapınca mesaj uzadığı için cevap verdiğim mesajdan sonra çok mesaj birikmemişse ve yazdığımın kime yazıldığının anlaşılacağını düşündüğümde alıntı yapmıyorum, doğrudur. İdeali alıntı yapıp mesajın ilgili bölümünü seçmek, gerisini silmek ama mobilde mesaj yazmak bile eziyet olabildiği için ya hep ya hiç kuralıyla gidiyorum.

Öte yandan, tabii ki Netflix veya başka platformlarda profesyonel yazılımcılar çalışıyordur. Ama neyi niye yaptıklarını bana açıklamadıklarına göre ben gördüğümle değerlendiririm. Ve kullanışsız bir arayüz varsa benim için becerememişlerdir demektir. Disney+ uygulaması tabletlerde sorunlu diyorlar. Video indirdikçe uygulama yavaşlıyormuş, harici karta indiremiyormuş, vs. Şimdi bu söylenenler gerçekse, adamların vardır bir bildiği diyecek halim yok. İster isteyerek yapmış olsunlar, ister istemeyerek yapmış olsunlar, benim gözümde becerememişlerdir. Adamların bana açıklama yapma derdi de olmadığına göre ben gördüğümle yargılamak durumundayım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Seyirtürkü hem android, hem miboxta kullanıyorum mutluyom ;)herşey var

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı dreams82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız ufak bir detay var Netflix'in aramasında.
    Siz Ma yazdığınız zaman o harflerin geçtiği filmlerde oynayan oyuncuların oynadığı filmler, sizin izlediğiniz türler üzerinde benzer sonuçlar vs hepsi çıkıyor karşınıza. Aslında oldukça detaylı arama yapıyor
    Evet evet o tarafıyla ilgili bir itirazım yok. Yani ben Ma yazdığımda kendi elindeki en yakın şey John Wick ise onu listelesin.
    Ama search suggestion kısmına matrix'i düşürmesi biraz gel gel kapısı bırakmak için yapılan bir şey. O taraftan bahsediyorum sadece, yoksa genel olarak ben aradığım zaman listelediği içerikler bu anlamda başarılı.

-

xyz şirketinin yazılımcıları elbette nasıl bir arama fonksiyonu çalıştırmaları gerektiğini biliyorlardır, bunu bütün global devler için söylemek mümkün. Ama bu gerçek, kötü bir ui/ux ortaya çıkarma ihtimallerini de ortadan kaldırmıyor. Netflix'inki kötü olmak zorunda da değil böyle dedim diye, ama bilmeleri de iyi bir şey yapacaklarının garantisi değil.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Evet, biz de çocuklar star wars izlemek istedikleri için hemen disney+ aldık ama evdeki ki smart tv'de de uygulaması yok. Androidli tvbox tarzı bir şey bakınıyorum şimdilik TV'ye hdmi portundan laptop bağlayıp izliyor çocuklar.
    Arcelik / Beko / Vestel Linux tabanlı sanırım.. O yuzden olabilir.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arcelik / Beko / Vestel Linux tabanlı sanırım.. O yuzden olabilir.
    Evet. android tabanlı olanlara yüklenebiliyormuş. Samsung ve LG gibi firmalar da çok yaygın olduğu için onlar için çıkarmışlar.
    evde ikinci TV de philips, onda da disney+ uygulaması gelmedi, amazon prime ve netflix var ama onda da.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler