Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yurt Dışından Gelen Hemşerilerimiz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok, sen Arapların avukatlığını yapmak istiyorsun. Belli ki bunlar hakkındaki düşüncelerim biraz dokunmuş sana.
    Arap milletinden aldığımız her şeyi geri vermedikçe, absürt inançları ve öğretilerinden kurtulmadıkça; içinde bulunduğumuz bok çukurundan da kurtulamayacağız.

TÜRK TÖRESİ 33 BUYRUK herkese yeter de artar.

21. Madde: (KIZI İSTEYEN KAĞAN DA BEY DE OLSA KIZ İSTEDİĞİNE VERİLECEK!)
    22. Madde: (GEREKSİZ YERE AĞAÇ KESMEYECEKSİN, SUYU KİRLETMEYECEKSİN!)
    23. Madde: (BİLMEYİP DE BİLDİM DEMEYECEKSİN, BİR BİLENE DANIŞACAKSIN!)
    31. Madde: (MİLLETİNE YABAN KALMA! İPEĞİN İYİSİNE, SÖZÜN GÜZELİNE KANMA! ONLARA BOYANMA!)
    Voltaren ve DickName bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Arap milletinden aldığımız her şeyi geri vermedikçe, absürt inançları ve öğretilerinden kurtulmadıkça; içinde bulunduğumuz bok çukurundan da kurtulamayacağız.
    +1

Ya, ülkemizin her tarafı Araplara satıldı - satılmaya devam ediliyor, resmen-alenen istila altındayız, duyarlı bir gazeteci bunun kısa filmini dahi yaptı, bu mahluklar ülkede birinci sınıf insan muamelesi görüyor, biz Türkler ikinci sınıf, ama hala daha hümanistçilik oynayanlar var, deli oluyorum. :(

Arap, oturduğun evden de seni kovduğu zaman gene devam et hümanist hayaller kurmaya.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Araplar pistir, ben böyle düşünüyorum (düşünce ve ifade özgürlüğü). Batıda eğitim görmüş en üst tabaka adap ve nezaket görmüş olabilir ama onlar ancak %0.1'dir.
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Arap pis ise evini toprağını onlara satanlar daha pis olabilir mi mesela? (Retorik, yoksa ben de kültürlerinden çok hazzetmiyorum ama insanları münferit değerlendirmek gerekir...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Abi Arap Arap demeyin, aklıma hep "Arap yağı bol bulunca..." lafı geliyor

Zaten bıkmış ve usanmış durumdayım kendilerinden!..
    Voltaren bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arap pis ise evini toprağını onlara satanlar daha pis olabilir mi mesela? (Retorik, yoksa ben de kültürlerinden çok hazzetmiyorum ama insanları münferit değerlendirmek gerekir...)
    Onların da yatacak yeri yok diye düşünüyorum.
    Voltaren bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Adam, Arab'a söver ama mal satıp parasını alırken ooooo habibi şükran şükran diye diye katlanır... Adam, Almancılar'a söver sonra yav bizim oğlanı/kızı nasıl göndeririz Almanya'ya bir yardımcı olsanız... Tutar yok tutar. Herkes nalıncı keseri gibi kendisinden tarafa yonttu mu güzel geri kalanı tilkinin üzüm aşkı.

Motosikleti
    Yoktur.
    Konuyla biraz alakalı, biraz alakasız olsa da denk geldi işte, paylaşayım istedim...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hala anlamam zaten arap gibi türk örf ve adetlerine bu kadar zıt bir toplumu ve inancı Türkler nasıl benimsedi. cidden garip.
    xtrafrozen ve Voltaren bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala anlamam zaten arap gibi türk örf ve adetlerine bu kadar zıt bir toplumu ve inancı Türkler nasıl benimsedi. cidden garip.
    Kılıç zoruyla.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kılıç zoruyla.
    Aslında İran kültüründen etkilenip bir sempati başlıyor. Yoksa Emevi döneminde küçük Türk birlikleri hariç kılıç zoru ile boyun eğdirdikleri bir TÜRK topluluk yoktur. En basit; Emevi Arapları döneminin en güçlü olduğu dönemler (661-750) ile 2. Göktürk dönemi (682-744) paralel zamanlardır ancak bize kadar (Hazar denizi ve doğusu) gelememişlerdir. Ha keşke gelselermiş ... KEŞKE .... Yani İslam yayıldığı zaman İspanya'ya bile ulaşmışken, Göktürk devletine ulaşmamıştır. "İslam yayılırken" derken, nasıl yayıldığını zaten biliyoruz. Neyse..

Daha sonra dediğim gibi İran (o zamanki isimleri Sasani ya da Safevi olsa gerek) kültüründen (daha çok sanat sevgisi, dünya görüşü ve şiirleri etkiliyor) etkilenip, zamanla Batı taraflara kaydıkça da Abbasiler ile sıcak ilişkiler kurup "ortak kültür ve güçlü siyaset" temelinde ilişkiler oluşuyor. Zaten bu süreç hemen olmuyor. Göktürk devletinden Selçuklu devletine kadar geçen aralıktan bahsediyorum. E zamanla Haçlı seferlerine karşı "birlik" olma durumu da oluşuyor. Siyasi bir mecburiyet yani.

Yani, bazı katliamların olduğu ve zorla inanç dayatması olduğuna dair kayıtlar bulunsa da, bunlar daha çok küçük köylerde yaşayan Türk toplulukları. TÜRK istemedikçe dünyanın bütün dinleri de gelse "kılıç" zoru ile bir şey kabul ettiremez.

Tabii şu an pek TÜRK yok. Ben geçmiş zaman ve TÜRK törelerine göre konuştum.

Hülâgû Bağdat kuşatmasını Ögeday'ın ölümü sebebi ile yarım bırakmasaydı ... Belki de şu an bambaşka bir şey konuşuyorduk ... Gerçi sen Abbasi halifeliğini yok et son Abbasi halifesi Müstasım'ı halıya sar, defalarca üzerinden ordunu geçir ve Bağdat'ın "İslam Dünyası" özelliğini yok et.

Gelsin Yavuz Sultan Selim, yine Türk olan Memlük devletini yok edip "ben halife oldum" desin. Eee ne halifesi?

Hak ediyoruz .. hep de ettik.
    -----------------
    NUTUK okuyan bilir;

İslâm ve Türk tarihinden bahsederek hilâfet ve saltanatın ayrılabileceğini, hâkimiyet ve saltanat-ı milliye makamının Türkiye Büyük Millet Meclisi olabileceğini, vakayi-i tarihiyeye müsteniden, izah ettim. Hulâgû’nun, Halife Mutasım’ı idam ederek dünya yüzünde, fiilen hilâfete hâtime verdiğini ve 924 tarih-i hicrîsinde Mısır’ı zapt eden Yavuz, orada unvanı halife olan bir mülteciye ehemmiyet vermeseydi, hilâfet unvanının, zamanımıza kadar miras kalmış bulunmayacağını, anlattım.
    tommygun, Voltaren ve DickName bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Yoktur.
    Sn. @espresso'nun dediği gibi kılıç zoruyla. Dağınık halde bulunan Orta Asya'daki Türk boyları, cihad peşinde koşan güçlü Arap istilacı ordularına direnemediler o dönemde.

Konunun kapsamlı ve bilimsel bir incelemesi için, Erdoğan Aydın'ın "Nasıl Müslüman Olduk?" adlı kitabını tavsiye edebilirim.

espresso bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Google ----> Talkan ve Curcan
    espresso bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Sn. @espresso'nun dediği gibi kılıç zoruyla. Dağınık halde bulunan Orta Asya'daki Türk boyları, cihad peşinde koşan güçlü Arap istilacı ordularına direnemediler o dönemde.

Konunun kapsamlı ve bilimsel bir incelemesi için, Erdoğan Aydın'ın "Nasıl Müslüman Olduk?" adlı kitabını tavsiye edebilirim.

https://img.kitapyurdu.com/v1/getIma...wh:true/wi:800
    "Kılıç Zoru" yanlış bir bilgidir. DFT Tarih "Türkler Nasıl Müslüman Oldu" videosunu tavsiye etmiş olayım. O dönem TÜRK diyebileceğimiz en büyük imparatorluk 2.Göktürk Devleti olup, böyle bir şey söz konusu değildir.

İlk Müslüman Türk devleti Karahanlı Devleti. Onun da senesi 850 civarı yıllar. Sonra da zaten Selçuklu (1037)-Osmanlı (1299) diye gidiyor. Osmanlı'nın ilk seferleri de "gaza" adı altında yapılmıştır zaten.

Bu dogma çok sonra kabul ettiğimiz bir şey yani. Hatta biz (Selçuklu-Osmanlı) olmasak, belki de şu an var olmayacak bir dogma.

Hatta şunu da ekleyeyim; https://huseyinnihalatsiz.com/makale...olacakt%C4%B1r.

Bizim toplumun bu inanca bu kadar bağlanma sebebi zaten bizim hayatta tutmuş olmamız.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuc olarak ;

Gavur terbiyesi diye bir kavram var mıdır yok mudur ? Kafanız karısmıs gibi hocam
    Yo karışan bir şey yok. Her yerden uç örnek bulabilirsin. Mesele örnek vermekse.

Motosikleti
    Yoktur.
    Ben kılıç zoruyla olduğunu düşünüyorum.

Yani Türkler'in binlerce senelik bir Gök Tanrı yahut Tengri inancı var, İslam daha dünkü çocuk onun yanında.

Yani sizce, "Eh, artık bu Gök Tanrı inancımızdan sıkıldık, şimdi piyasada İslam denen bir şey var, hadi topluca İslam'a geçelim, bir de onu deneyelim inancımızı top yekün değiştirelim" mi dedik?

Aklım-mantığım kabul etmiyor böyle bir şeyi.

Hem de İslam hiç bir şekilde Türk bünyesine uymazken...

Yani örneğin İslam'da kadın bir hayvan yahut bir mal sınıfında muamele görürken, eski atalarımız Türkler'de kadın yüceltilirdi, devlet başkanı dahi olabilirdi.

Yahut yine İslam mikrobundaki "küçük yaştaki kızlarla evlenmek" yani pedofili sapıklığı, eski Türklerde böyle bir şey mümkün değildi.

Örnekler çoğaltılabilir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Ben kılıç zoruyla olduğunu düşünüyorum.

Yani Türkler'in binlerce senelik bir Gök Tanrı yahut Tengri inancı var, İslam daha dünkü çocuk onun yanında.

Yani sizce, "Eh, artık bu Gök Tanrı inancımızdan sıkıldık, şimdi piyasada İslam denen bir şey var, hadi topluca İslam'a geçelim, bir de onu deneyelim inancımızı top yekün değiştirelim" mi dedik?

Aklım-mantığım kabul etmiyor böyle bir şeyi.

Hem de İslam hiç bir şekilde Türk bünyesine uymazken...

Yani örneğin İslam'da kadın bir hayvan yahut bir mal sınıfında muamele görürken, eski atalarımız Türkler'de kadın yüceltilirdi, devlet başkanı dahi olabilirdi.

Yahut yine İslam mikrobundaki "küçük yaştaki kızlarla evlenmek" yani pedofili sapıklığı, eski Türklerde böyle bir şey mümkün değildi.

Örnekler çoğaltılabilir.
    Burada atlanan nokta şu; İslam'ın yayılması 750 yılından sonra Emevilerin yıkılması ile sona erdi. Sonra da gelen Abbasiler "daha ılıman" bir görüş ile devletlerini yönettiler. Kaldı ki 2. Göktürk devleti de 744 yılında yıkıldı zaten.

Daha sonra oluşan Türk devletleri de zamanla "siyasi ve politik" olarak güçlü durmak adına bir "birlik" kurma gereksinimi duydular. İslam inancının "tebliğci ve misyoner" bir yapıda olduğunu da eklemek gerekiyor.

Ben bilgi olsun diye paylaştım. Söylediklerim kesin ve net tarihi kanıtlardır. Açıkçası hala "kılıç zoru ile" diye düşünüldüğünü bile bilmiyordum. Kılıç zoru ile olsa ne olacak? 750 yılında sonra zaten öyle bir zorlama yok. En basit sağlamayı bu şekilde yapabilirsiniz.

Gerçi "mental zorlama" olmuş olabilir. Sonuçta düşünsene; eğer inanmazsan "Cayır cayır yanıyorsun". Öyle bir yanıyorsun ki etlerin dökülüyor, sonra yenileniyor ve yine yanıyorsun. Aşağılık maymun da oluyorsun, dili dışarı çıkmış köpek de. Belki bu bilgiyi aldıktan sonra "mental korku" ile ve "cennet" rüşveti ile de inanmış (inanmak zorunda hissetmiş) olabiliriz. (Buraya bir parantez açmış olayım ancak bu sadece benim bir yorumum. "Böyle bir şey oldu" diyemem.)

"TÜRKLER özentilik sonucu İslam inancını benimsemiştir" bile diyebiliriz. Tabii ki burada "tek Tanrı inancı" durumu da büyük bir etken. Türkler neye inanırdı? "KÖK TENGRİ" Bu ne demek? "MAVİ GÖKYÜZÜ"

Yani Türk toplumuna göre yaratıcı yukarıda bir yerde ve bir taneydi. Bu açıdan İslam inancı ile benzeşiyordu. Üzerine Arap şiirlerinin ve müziğinin bağlayıcı etkisini de koyarsanız. Belki daha net oturur.

Güzel bir şey söylemişsiniz "Hem de İslam hiç bir şekilde Türk bünyesine uymazken..." Evet .. Zaten Türkler bugün bile ne diyor "Gerçek İslam bu değil". Yani en başından beri "kendi geleneğimiz ile harman" bir şekilde bu inancı yaşadık. Net emir ve yasaklara uymadık hiç. Hala da uymuyoruz. Ha uyanlara da "yobaz" diyoruz.

Yani, bu kültür BİZE GÖRE DEĞİL!

Motosikleti
    Yoktur.
    Yani, bu kültür BİZE GÖRE DEĞİL!
    Aynen, o yüzden biz Türkler, İslam'ın işimize gelmeyen kısımlarını traşlamışız, kendimize İslam tabanlı yeni bir din icat etmişiz, yüzyıllardır da onu yaşıyoruz. (Milletin büyük çoğunluğu diyelim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Yine az önce denk geldiğim bir örnek, yine paylaşayım istedim...

Millet olarak bu kadar aptal mıydık, nasıl müsaade ettik ülkenin bu hale gelmesine, anlayamıyorum.

Gökhan_Aygün ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Aynen, o yüzden biz Türkler, İslam'ın işimize gelmeyen kısımlarını traşlamışız, kendimize İslam tabanlı yeni bir din icat etmişiz, yüzyıllardır da onu yaşıyoruz. (Milletin büyük çoğunluğu diyelim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Yine az önce denk geldiğim bir örnek, yine paylaşayım istedim...

Millet olarak bu kadar aptal mıydık, nasıl müsaade ettik ülkenin bu hale gelmesine, anlayamıyorum.

https://i.hizliresim.com/evjlsd1.jpg
    "Millet ve vatan haini olmak için mutlaka askeri sırları çalarak para ile düşmana satmak icab etmez. Kendi milletinin düşmanlarına hayranlık beslemek, onların davasını gütmek, kendi kültür ve mazisini inkâr etmek de hainliktir."

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kılıç zoruyla.
    Bunun etkisi büyük olmakla birlikte, sadece kılıç zoruyla demek de biraz eksik kalıyor artık.
    Türkler'in Müslümanlığı kabul ettiği dönemde İslam dünyası şimdiki gibi değil ki. Üstüne tüm ticaret yolları da Arapların kontrolüne geçmiş/geçmek üzere ve ticaretle araları da iyi. Karlı sayılabilecek bir şey yani o dönem İslam'a geçmek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)