Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Getir Kuryesi ve Suriyeli Telefon Konuşması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Voltaren, Ercument, xtrafrozen ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Ey Büyük Atatürk!
    Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sinirlerim oynadı

Motosikleti
    falcon flash 100
    Konuşmalar gerçek mi değil mi bilmiyorum. Gerçek olduğunu var sayarak yazıyorum.

Bu ne terbiyesizlik?

Adam Suriyeli eli mahkum diye ağıza alınmayacak küfürler nedir?

Hep Suriyelilerin yaptıkları olumsuzluklar anlatılır. Hiç kimse değinmez adamların ne şartlara maruz kaldığı!

O aslan parçası karşısına düzgün Türkçe bilen çıksaydı o..... çocuğu demeye götü ( af edersiniz ) yiyecek miydi?

Diğer ettiği hakaretlerin sayısı yok.

Şimdi çıkıp biri de Suriyeli seviçiliğinden dem vurmasın tabiri caizse kitabın ortasından konuşmak lazım.
    DickName, espresso ve serif abi bunu beğendiler.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuşmalar gerçek mi değil mi bilmiyorum. Gerçek olduğunu var sayarak yazıyorum.

Bu ne terbiyesizlik?

Adam Suriyeli eli mahkum diye ağıza alınmayacak küfürler nedir?

Hep Suriyelilerin yaptıkları olumsuzluklar anlatılır. Hiç kimse değinmez adamların ne şartlara maruz kaldığı!

O aslan parçası karşısına düzgün Türkçe bilen çıksaydı o..... çocuğu demeye götü ( af edersiniz ) yiyecek miydi?

Diğer ettiği hakaretlerin sayısı yok.

Şimdi çıkıp biri de Suriyeli seviçiliğinden dem vurmasın tabiri caizse kitabın ortasından konuşmak lazım.
    Vay arkadaş. Şu halkın suriyelilere hümanist davrandığı kadar, onların haklarını savunduğu kadar kendi haklarını savundu mu acaba?

Bu Suriyeliler yüzünden kaç yüz bin insan işsiz kaldı haberiniz var mı? Bunlar gelip ben 400-500 tlye çalışırım dedi diye 1000 tl alan kaç Türk o yıllarda yeniden iş aramaya başladı?

Bu Suriyeliler yüzünden kaç ev sahibi talep sebebiyle kira arttırdı, kendi vatandaşımız evsiz kaldı?

Sokakta çöp toplayan, plakasız motoruyla gezen, Türkiye’den kuruş kazanan ne kadar Suriyeli, Afgan yani mülteci varsa, sizin bizim hakkımızı yiyor. Bu insanları korumak, kollamak için hümanistlik yapmayın. Komik oluyor. Hiç kadınmış, çocukmuş umrumda değil, defolup gidecekler.
    Memleketimizde savaş çıksa koşa koşa kaçacak tipler, bu hıyarları savunuyorlar.
    Thracian, kanucan, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş. Şu halkın suriyelilere hümanist davrandığı kadar, onların haklarını savunduğu kadar kendi haklarını savundu mu acaba?

Bu Suriyeliler yüzünden kaç yüz bin insan işsiz kaldı haberiniz var mı? Bunlar gelip ben 400-500 tlye çalışırım dedi diye 1000 tl alan kaç Türk o yıllarda yeniden iş aramaya başladı?

Bu Suriyeliler yüzünden kaç ev sahibi talep sebebiyle kira arttırdı, kendi vatandaşımız evsiz kaldı?

Sokakta çöp toplayan, plakasız motoruyla gezen, Türkiye’den kuruş kazanan ne kadar Suriyeli, Afgan yani mülteci varsa, sizin bizim hakkımızı yiyor. Bu insanları korumak, kollamak için hümanistlik yapmayın. Komik oluyor.
    Tabi bunlar tanımadığımız çaresiz durumda gördüğümüz Suriyeli 'ye O.... ÇOCUĞU deme hakkını bize verir.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu tür videolar provakasyon. "Cambaza bak" diye bir tabir vardır. Eskiden kasabalara panayır geldiğinde toplaşan kalabalık cambazları izlerken hırsızlar da o arada insanların dikkati cambazların üzerindeyken ceplerden ne varsa çalarlarmış. Sizler de mültecilere bakarak asıl sizi soyanları görmüyorsunuz.

Tamam, kültürümüze uymayan çok fazla sayıda insan geldi ama topluca gelen insanları suçlamak ırkçılıktır. Sanki siz çok mu iyisiniz, süpersiniz derim o zaman.

yaşlıveacemi bunu beğendi.

eskilerden ırk olayını hıc umursamayan bırısı olarak artık ırkcıyım.

kusura bakmayın, bu gelen suriyelilerin %99'u yıllardır bu ülkede. yaşadıkları ülkeye adapte olup kültürlerini ve dillerini benimsemek yerine hala kendı leş ülkelerine çevirmeye calısıp turkce ogrenmemişlerse oh iyi demiş o. cocugu yakışmış.

siz gidin baska ülkeye diyin ki 10 senedir ülkenizde yaşıyoruz ama dilinizi bilmiyoruz, burası artık bizim diyip bayragınızı acın. bak bakalım o ülke sizi kapı önüne koyuyor mu koymuyor mu
    M.balibey ve Voltaren bunu beğendiler.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Tabi bunlar tanımadığımız çaresiz durumda gördüğümüz Suriyeli 'ye O.... ÇOCUĞU deme hakkını bize verir.
    Ben tanıdıklarımın hepsine o... çocuğu diyorum gönül rahatlağıyla
    Bu o.... çocuğu dedikleriminin hepsinin çalıştığı işlerde evli barklı arkadaşlarım çalışıyordu çünkü
    İsterseniz özelden konum bildireyim çalıştığım siteyi gezdireyim size durumun ne halde olduğunu kendiniz görün.
    M.balibey bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Irkçı biri değilim. Yıllardır evimde misafir ettiğim insanlara, couchsurfing profilimi atayım bakın.

Ama ben gördüklerime o. Çocuğu demesem bile, suratına baka baka “s’ktir olup gideceksiniz çekil lan yolumdan” diyorum. En hafifi bu oluyor.

Sınırda askerlerimiz, bunlar yolda rahat rahat yürüsün, nargile icsin diye mi görev yapıyorlar? Tatlı su hümanisti. Sev daha sen bu Suriyelileri sev. Devam.
    M.balibey ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu ses kayıdı gerçek değildir boşuna birbirinizi üzmeyin galeyana getirmeyin kimse böyle kayıt yapıp internete firma ismiyle atmaz.. çünkü orda Ali
    Veli yazmıyor firma ismi yazıyor ve bu firmayı karalar imajını zedeler .. ve çalışan da iyi bilirki sözü geçen firma bu video yu yükleyeni eğer gerçekse ki altını kalın kalın çiziyorum bence kesinlikle değil orda sokak ismi adres video da söyleniyor sadece o denilen cadde sokağa paket atan kuryelere baksalar bulurlar ve o kuryeyi sadece kovmakta kalmazlar hakkında hukuki işlem de başlatırlar…

Bir kurye bunu bilmiycek kendini böyle ateşe atıcak kadar saf mı olur … mantıklı düşünün o uygulamayı kullanacak biri Türkçe okuma bilmek zorunda neticede her şey Türkçe uygulamada onu geç gerçek olsa çocuk iner bir Türk illa ki ve illaki bulur hadi hepsini geçdim kurye yanlış adres yada adresde yok deyip iade etme hakkına sahiptir .. Niye bu kadar bulmak için uğraşsın onlarda vakitle yarışıyor kotaları var hiç uğraşmaz siparişi iptal eder …

Yani o yüzden diyorum bence sahte nerden baksan elinde kalan bir olay …

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki tane o.çocuğunun rol aldığı uydurma video. Kendi aralarında güya eğlenmişler. Birbirinizi kırmanıza değecek bir şey değil.
    Eğer illaki birine kızacak ve küfür edecekseniz sınırları yol geçen hanına çevirenlere doyasıya küfür edebilirsiniz. Ben ediyorum.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Böyle giderse kendi memleketimizden bizi kovacaklar dostlar... İşin şakası yok yani. İt gibi geliyorlar, it gibi ürüyorlar.
    M.balibey ve Motoseverrr bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayın, bu gelen suriyelilerin %99'u yıllardır bu ülkede. yaşadıkları ülkeye adapte olup kültürlerini ve dillerini benimsemek yerine hala kendı leş ülkelerine çevirmeye calısıp turkce ogrenmemişlerse oh iyi demiş o. cocugu yakışmış.

siz gidin baska ülkeye diyin ki 10 senedir ülkenizde yaşıyoruz ama dilinizi bilmiyoruz, burası artık bizim diyip bayragınızı acın. bak bakalım o ülke sizi kapı önüne koyuyor mu koymuyor mu
    Bakınız Almanya'daki Türkler:

Bir ömür Almanya'da yaşayıp bir kelime bile Almanca öğrenmeyen, kendi gettolarını kuran, gizli çalışıp işsizlik maaşı alıp Türkiye'de akrabalarının üzerine taksi plakası daire arsa alan, veya hiç çalışmayıp işsizlik maaşı bana yeter yan gel yat Osman diyen soydaşlarımız......

Kültür demişsiniz çarşaf, baş örtüsü, namus cinayeti, kahvehane kısmına girmiyorum bile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Irkçı biri değilim. Yıllardır evimde misafir ettiğim insanlara, couchsurfing profilimi atayım bakın.

Ama ben gördüklerime o. Çocuğu demesem bile, suratına baka baka “s’ktir olup gideceksiniz çekil lan yolumdan” diyorum. En hafifi bu oluyor.

Sınırda askerlerimiz, bunlar yolda rahat rahat yürüsün, nargile icsin diye mi görev yapıyorlar? Tatlı su hümanisti. Sev daha sen bu Suriyelileri sev. Devam.
    Sizin idrak yollarında iltihaplanma var her halde?

Ben aslan parçasının kendini savunayacak durumdaki Suriyeli' ye O.... Çocuğu demesini eleştirdim. Düzgün Türkçe konuşan biri karşına çıksaydı. O.... çocuğu demeye götü yer miydi diye sordum.

Amacım tabiri caizse kitabın ortasından konuşmak tatlı veya sizin gibi tuzlu su hümanistliği yapmak değil dedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tanıdıklarımın hepsine o... çocuğu diyorum gönül rahatlağıyla
    Bu o.... çocuğu dedikleriminin hepsinin çalıştığı işlerde evli barklı arkadaşlarım çalışıyordu çünkü
    İsterseniz özelden konum bildireyim çalıştığım siteyi gezdireyim size durumun ne halde olduğunu kendiniz görün.
    Sizin bana konum göndermenize gerek yok. Sizin kadar bende İstanbul'da yaşayıp görüyorum.

Siz çok bir şeyler söylemek isterseniz sosyal güvencesiz, asgari ücretin altında, çalışma saati olmadan kuralsız kanunsuz bunları çalıştıran kurnaz emek hırsızı patronlara ve buna göz yumup ortalığı köle pazarına çeviren devletlilere söyleyin.

Onlara bir şey diyemezsiniz değil mi yusuf yusuf sonuçta adamın bir yerlerini keserler.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Oturduğum binada 33 daire var. Aşağı yukarı 10 dairede yabancılar oturuyor. Afganlı, Suriyeli, Ugandalı, Rus aileler var. Çocukları sitenin parkında birlikte oynuyorlar. Rus komşu ne zaman kek, pasta yapsa bize de getiriyor. Ugandalı ile asansörde selamlaşıyoruz. Çat pat Türkçesiyle hal hatır soruyor.
    Durum bu... Gelecek için iyi mi, kötü mü diye bir yorumum yok. Ama manzara böyle..
    Gelecekte kozmopolit bir yaşam olacağı ve buna alışmak zorunda kalacağımız kesin.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Önce bunları içeri sokanlar yallah tazyik olsun da...
    espresso bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videoda kuryenin sesi boğuk,Suriyeli'nin sesi net geliyor,yani Suriye'li yada Suriyeli taklidi yapan kişi tarafından kaydedilmiş.Bu doğrultuda;
    -Ya birileri Suriyeli taklidi yaparak kuryeye şaka yapmış.
    -Ya iki kişi kendi arasında mizah,kurgu telefon görüşmesi yapmış yapmış.
    -Yada ses kaydını alanlar gerçekten Suriyeli.Bu kurye ile aralarında daha önceden bir kavga tartışma olmuş.Kuryeyi şikayet etmek için ses kaydı almış.

Şahsen ben yabancı bir ülkede tam adresini bilmediğim yere sipariş verip insanları boş yere oyalamaya utanırım.Kuryelerin işi zaten zor,zamanı kısıtılı bütün gün kelle koltukta motosikllet sürüyorlar bu tarz bir saçmalıkla karşılaştıklarında tepelerinin atması gayet normal.

Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oturduğum binada 33 daire var. Aşağı yukarı 10 dairede yabancılar oturuyor. Afganlı, Suriyeli, Ugandalı, Rus aileler var. Çocukları sitenin parkında birlikte oynuyorlar. Rus komşu ne zaman kek, pasta yapsa bize de getiriyor. Ugandalı ile asansörde selamlaşıyoruz. Çat pat Türkçesiyle hal hatır soruyor.
    Durum bu... Gelecek için iyi mi, kötü mü diye bir yorumum yok. Ama manzara böyle..
    Gelecekte kozmopolit bir yaşam olacağı ve buna alışmak zorunda kalacağımız kesin.
    Eşim ile her zaman biraz kafayı dinlemek için gittiğimiz içinde küçük bir yapay gölet ve ağaçlar olan güzel bir park var.Her gidişimizde göletteki ördeklerin sayısı gözle görülür şekilde azalmaya başladı.Park içinde çay bahçesi işleten adama sorduk "Neden azalıyor bunlar?Belediye mi yasakladı yada kaldırdı bu hayvanları ?"Adam bir başladı anlatmaya; Suriyeli ve Afgan çocuklar yüzerek ördeklerin yumurtladığı adacağına gidiyormuş ve zevk için yumurtalarını kırıyorlarmış,aileleri de ördekleri yakalayıp götürüyorlarmış.Büyük ihtimal evde kesip yemek için.

Ayrıca Suriyeli yaratıklar geldiğinden beri hastanede doğru düzgün sıra bulamıyoruz.Acile gitsek önce Suriyelilerden sıra gelmiyor.Sokakta it sürüsü gibi gezen tipi bozuk sağa sola yiyecekmiş gibi bakan Suriyeli erkek itler yüzünden artık eşim sokakta tek başına rahat rahat yürüyemiyor.Suriyeliler geldiğinden beri yaralama hırsızlık olayları arttı.Hatta bir kaç yıl önce pazar yerinde gözümüzün önünde bir genci bıçakladılar.

Bütün bunlar bir yana farz edelim ki bu Suriyeliler Afganlar süper ultra medeni insanlar.Öyle olsa bile bu ekonomik koşullarda bu ülke ekstra 10.000.000 insanı kaldırabilecek gücü yok.Bu ekstra insan demek talep demek ekstra talep demek bu bozuk ekonominin üstüne ekstra olarak herşeyin fiyatının artması demek.Ev fiyatları gıda fiyatları artışın bu insan fazlalığının da payı çok büyük.Önümüzde çok ciddi bir gıda krizi var bu nüfus ile o krize girersek parası ile de gıda bulamayabiliriz.
    Ne münasebet alışmak zorunda kalacağız?Sebep?Oldu o zaman kendi ülkemizde yabancı olmaya da alışalım,fakirliğe de alışalım,açlığıda alışalım,şeriata da alışalım,tecavüzlere,hırsılığa,suça herşeye alışalım.

Yok öyle yağma defolup gidecekler.Burası dingonun ahırı değil.Dünya'da tarihinde hiç bir ülkenin bu kadar mülteci kabul ettiği ne görülmüş ne duyulmuş.Hiç bir ülke yada toplum sosyo kültürel ve ekonomik olarak bu kadar göçü kaldıramaz.Bu it sürüleri bu ülkeden gitmezse bu ülkenin sonu olur.
    M.balibey bunu beğendi.

Bakınız Almanya'daki Türkler:

Bir ömür Almanya'da yaşayıp bir kelime bile Almanca öğrenmeyen, kendi gettolarını kuran, gizli çalışıp işsizlik maaşı alıp Türkiye'de akrabalarının üzerine taksi plakası daire arsa alan, veya hiç çalışmayıp işsizlik maaşı bana yeter yan gel yat Osman diyen soydaşlarımız......

Kültür demişsiniz çarşaf, baş örtüsü, namus cinayeti, kahvehane kısmına girmiyorum bile.[COLOR="Silver"]

r.
    abi almanyadaki türklerin böyle rahat olmasının sebebi 60larda giden büyüklerinin vatandaşlık almış onların vatandaş olmuş olması bence.

bizim ülkede suriyelilere yapılmak istenen de bu. vatandaşlık verip geri sepetlememizi engellemek.

ha bu arada alamanya kötü kardeş burada zulüm görüyoruz diyip gelmeyenlere de suriyelilere denildiği gibi o cocugu derim
    M.balibey bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkesinde olan savaş yüzünde kaçıp bu ülkenin içine sıçanlara başka ne denir ki? Hepsi ne çocuğu olabilir ki başka?
    arndiol, M.balibey ve Sagopa K bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi almanyadaki türklerin böyle rahat olmasının sebebi 60larda giden büyüklerinin vatandaşlık almış onların vatandaş olmuş olması bence.

bizim ülkede suriyelilere yapılmak istenen de bu. vatandaşlık verip geri sepetlememizi engellemek.

ha bu arada alamanya kötü kardeş burada zulüm görüyoruz diyip gelmeyenlere de suriyelilere denildiği gibi o cocugu derim
    Evet bu Suriyeli, Afgan işi içinden çıkılmaz bir hal aldı. Üstelik toplumda huzursuzluk sebebi olmaya başladı. Herkes bir şekilde rahatsız.

İşin daha vahim tarafı olayın müsebbiplerine bir şey diyen yok.

Suriye savaşı 2011 de başladı 2010 yılında Gaziantep'te çadır kentler kurulmaya başladı. Hatta bir CHP heyeti gitti ne oluyor kardeşim dedi kapıdan içeri sokulmadılar. Cihan reisi çıktı on binlerce kişinin katili esed den hesap soracağız dedi. Sonra İstanbul'a ne idüğü belirsiz Suriyelileri getirdik ne toplantısıysa artık toplantı yaptırdık. Hatta Ahmet paşamız beni tutmayın cuma namazı saati yaklaşıyor ben abdest alıp Emevi camisine cuma namazına yetişmem lazım deyip olaya uhrevi bir boyut bile kattı.

Yüz bin kişi gelir deyip iş milyonlarca kişiye ulaşınca olayı paraya çevirip bunlara bakmak için Avrupa'ya şantaj yapıp para alırız bu parayla da bizde geçiniriz kurnazlığı aklımıza geldi.

Tabi Almanda saf ya ayıpsın dedi 3 milyar euroluk taksitler yaparız merak etme dedi. Öder gibi yaptı. Ha sen ödemiyor musun biz sana gösteririz dedik Aksaray'dan İpsala sınırına otobüsler kaldırdık. Zannettik ki ne kadar kaçak varsa otobüslere doluşacak tabi üç beş otobüslük kaçaktan başka gelen olmadı.

Sonuç sayısı belli olmayan üç / beş milyon civarı kişi elimizde kaldı. Bunları hemen hemen hepimiz hatırlayacak yaştayız.

Adamların her geçen gün Suriye ile bağı kopuyor bura ile bağları artıyor. Artık ilerde ne olur meçhul. Sıkıntılı günler bizleri bekliyor. Bu günler bence daha iyi günlerimiz. Hiç Suriye'yi görmemiş Suriyelilerin taleplerinin başlaması da yakındır.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)