Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kriptocular,ne durumdasiniz :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Adamın banını açmışlar gelmiş yine yazmış zavallı. yine banlamışlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bitti ağam bir şeayğ ğalmadı çanağn dibini yalıyoğ biz ğribdo falağn ğalmadı

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Kripto para ile ilgili 2 bilgim var paylaşayım;

1-Bir zamanlar Bulgaristan, Gürcistan gibi yerlere o ülkedeki kumarhaneler bedava otobüs kaldırırdı buradan. Maksat sizi kumarhaneye çekmek. Gidip otelde konaklar, kumar oynardınız. Sigara-alkol-yemek ikram. Bence kripto para oynanacağına bu seçenek değerlendirilebilir. Sigaranız-alkolünüz ve yeme içme size kar kalır. Kripto para "kumarında" bu yok.

2- Ben bitcoin 6 bin dolar iken 1.000 TL lik aldım. Millet harıl harıl oynuyordu. Sonra 9 bin dolar oldu sattım. Bitcoin gelmişti 40-50 bin dolarlara, millet halen daha alalım satalım diyordu. Olm benim gibi 3-5 bin dolarken girecektin 50 bin dolardan nereye giriyorsun? Vuran vurdu bitti gitti. Yani şimdilerde İstanbul havalimanı çevresinden arsa alıp, 1-2 ay içinde kar edip satma hayalleri gibi birşey. 10 sene önce daha ortada havaalanı yokken oradan arsayı alacaktın, şimdi satacaktın. 100 metrekare arsa 2 milyon lira olmuş, yatırım için alalım mı demek gibi birşey. Vaktiyle alacaktın şimdi külliyen zarar edersin kısa süreliğine.

Bitcoin yukarıdaki 2 maddeden ibarettir :D
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Zamanında 2014 yılında 1200 dolardan 200 dolarlara düştüğünde o sırada elindeki mining için kullandıkları ekran kartlarını panikle satanlardan 4 tane ucuza ikinci el ekran kartı alıp mining işine girmiştim. Maksadım yatırım değil bilgisayar parçaları kurcalamayı sevdiğim için bunları alanlar fifa falan oyun oynuyor benim keyfim de kurcalamak deyip mining yapmıştım. 2017'de xmax 250 motor ve bütün ekipmanlarımı rahat rahat aldım, yaklaşık 4 tam bitcoini yedim, Sonrasında 2020 ortalarında yine mining getirisi düştüğünde eski ekran kartlarımı ikinci el olarak satmıştım, tek bir kartı belki oyun oynarım dursun kenarda deyip tutmuştum. 2021 başında yine yükselince o tek ekran kartı ile mininge yeniden başladım, hala bir kenarda kendi halinde çok zorlamadan ısınmadan çalışıyor, bir buçuk yılda getirisi 1000 dolarlık ethereum, hiç fena değil. elektrik tüketimini karşıladığı sürece de çalıştırırım.
    elimde hala az miktarda coin var para etmiyor ama ikinci el ekran kartları piyasaya düşünce bir tane son model nvidia alırım bir sonraki furyada elimde yeni model kart olsun.
    Onun dışında elimde kalan 0.1 bitcoin'i satmaya niyetim yok. şimdi çöktü gibi görünen çöküşleri daha önce de gördük. coinlerimi bir tmax parası edene kadar elimde tutma niyetim var, 4 yıl sonra tmax alırken satarım artık.
    GoGi, Cyan, F54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    işte herkesin dinlediği adamlar farklı olduğu için farklı yorumlar yapıyoruz, benim dinlediklerim de diyor ki tıpkı eskiden olduğu gibi "artık bitti gitti" muhabbetleri yapılırken yine eskiden olduğu gibi yükselişe geçecek ve yine eskiden olduğu gibi bir önceki rekorunun üzerine çıkarak yükselecek... Bu döngü taa ki mevcut para sistemi çöküp yeni sistem gelene kadar böyle olacak...

bu şekilde yorumluyorlar, bana da inandırıcı geliyor, ve geçmişte de hep iniş çıkış olmuş ama aynen dedikleri gibi her düşüşün ardından bir önceki yüksek değerinden daha da yükseklere çıkmış... kripto paraları "altın" gibi düşünün... normal paralar hükümetler tarafından manipüle edilip habire yenisi basılıyor ve halkın emeği fark ettirilmeden cebinden çalınıyor... ama altın gibi madenler değerini koruyoru... neyse işte bitcoin 60 bin dolar civarında dolaştı ve sonra bu günlerdeki 18.000 li rakamlara kadar indi dimi? bir sonraki boğa döneminin devamında bitcoin acaba kaç dolar olacak? tıpkı değerli madenler gibi bu kriptolarda değerini koruyacak çünkü yenisi basılmıyor.

bir şeyler biliyormuş gibi konuşup ama bir kanıt yada kaynak sunmadan rasgele sallama olayını sevmiyorum, belirsiz konularda da böyle konuşanları son derece itici buluyorum...

dolar ilk çıktığı zamanlarda bir ons altın = 35 dolar imiş ve şimdi bakıyoruz bu rakam 1800 dolarlarda geziyor... yani eskinin 35 doları ile şimdinin 1800 doları aynı değere sahip, bakın gördünüz mü ne kadar değer kaybetmiş, bu balon kaçınılmaz bir kanser ve sonunda çökecek. dünyada para sistemi bozuk. bunu anlatamıyorsun millete işte...

millet bir ezberlemiş, sende büyüyecen, ev bark sahibi olacan, güzel bir işin çoluk çocuğun olacak, torun torbaya karışacan... abi biz dünyaya niye geldik? boş yaşayıp boş gitmek için gelmişiz sanırım, hiç mi hayat üzerine sorgulama yapmıyoruz? hiç mi kafayı kaldırıp yahu noluyor dünyada? diye sormuyoruz? resmen g.t kadar bir insan grubu tüm dünyayı parmağının ucunda yönetiyor, ne haliniz varsa görün. gıcık kapıyorum la insanlara, zekası düşük insanlara karşı alerji oluşmaya başladı.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    kriptolarda değerini koruyacak çünkü yenisi basılmıyor. Fatih böyle yazmışsında Tamam toplam bitcoin miktarı belli ve bazı sebeplerden kaybolan bitcoinler yüzünden bu sayı dahada düşüyor.Ama bir şeyi sonsuza kadar bölebiliyorsan onu altın gibi değerlendirmek yanlış.Yani 0,000000000 diye bitcoin alabildiğin sürece yenisini basmaya gerek yok.
    Ama altının dünya üzerindeki toplam rezervi petrol gibi belli bir seviyede tümünü çıkarınca bitecek.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kriptolarda değerini koruyacak çünkü yenisi basılmıyor. Fatih böyle yazmışsında Tamam toplam bitcoin miktarı belli ve bazı sebeplerden kaybolan bitcoinler yüzünden bu sayı dahada düşüyor.Ama bir şeyi sonsuza kadar bölebiliyorsan onu altın gibi değerlendirmek yanlış.Yani 0,000000000 diye bitcoin alabildiğin sürece yenisini basmaya gerek yok.
    Ama altının dünya üzerindeki toplam rezervi petrol gibi belli bir seviyede tümünü çıkarınca bitecek.
    bitcoin karşısında ki para değeri düştüğü için trade imkanı genişletme amacıyla bölünüyor sanıyorum, tıpkı eskiden yarım yada tam altın alırken şimdi çeyrek ve gram altın alıyor olmamız gibi...

benim korkum şu ki artık dünyanın geleceğinde top tüfek savaşları yok, bu konulara pek hakim değilim ama teknolojinin fazla gelişmesi bir yandan korkutuyor. başımıza neler geleceğini bilmiyorum, birilerine her daim rahatlık batacak ve dünyada savaş isteyecekler... bu savaş nasıl olacak? doğal afetleri mi tetikleyecekler? hastalık mı bulaştıracaklar? uydulardan mı müdahale edecekler? yoksa nükleer savaş mı? rahat durmuyor kahrolasılar.

gereksiz nüfus çoğalımına bende karşıyım ama bunun önlemi alınsın, savaşlarla nüfus kırılmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

geçenlerde bir yerde gördüm, japonlar insan elinin yanına 6. parmağı koymuşlar ve beyin 6. parmağı kabul etmiş, yani bu ek parmak deney olarak yapılmış, yani bu başka bir ek organ da olabilir anlamına geliyor, bu sistemi geliştirdikleri zaman bu ek organ neler olabilir? aklımıza gelebilecek her türlü mekanik ve elektronik aleti ek organ olarak yapabilecekler belki.

parmağınızın ucunda kamerayı düşünün ve bu 3. göz olabilir, yada hafıza çipi olabilir ve böylece unutmayız yada yeni bilgi öğrenmek daha kolay olur gibi gibi. yani dünyanın değişim hızını yakalayıp bunları takip etmek ve bunlar ile meşgul olmak varken ülke halkı boş işler ile meşgul ediliyor, insanlarımızın da genel olarak vizyonu beş para etmediği için önemli konular yerine saçma salak örf adetler ile yada örneğini vermek istemediğim son derece ..ktan konular ile meşgul oluyoruz.

ülkede yapılan köprünün kaç metre olduğunu konuşuyoruz bizde, helal olsun
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Savaş rahattan değil ekonomi canlansın diye çıkarıyorlar yada gerilimi arttırıyorlar.Hobi ile alakalı askeri teknoloji ve haberleri bizim gruplarda çokça tartışılır.Dün için paylaşılan bir haberde ABD Avustralya ya 15 adet AGM-88 satışı için anlaşşma yapmış diye bir haber vardı.Füzenin tanesi 6 milyon dolar.
    Herkesin birbirinle iyi geçindiği güllük gülistanlık bir dünyada kime satacaksın bu füzeleri yoksa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okan hocam vallahi akillo adamin hali baska oluyor.
    Neymis sinirliymis adsdsda

Lan bol bole bildigin kadar neyin siniri bu ? Ortada elle tutulan bir sey yok ki ?

Bitcoin den bir bok olmaz arkadaslar, bu kadar oynak bisey ben hayatimda gormedum.

Bill gates abi ne demis duydunuz mu ?

kripto varliklari alanlar kendilerinden daha aptal birilerine daha yuksekten satarim diye aliyor..eheh

Ama bu kumarbazlara laf anlatilmaz oynayin la oynayin

Yav o degil de,herseyden anlayan logaritma burada hic yorum yapmamis,acayip sakinim su an sdadasa

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın banını açmışlar gelmiş yine yazmış zavallı. yine banlamışlar.
    Olm satocan,sana bir iki laf soylerim de adamdan sayarlar seni..ceza yemeye degecek kadar vasfin yok.uzaklas lan basligimdan

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ortada elle tutulan bir sey yok ki ? Bitcoin den bir bok olmaz arkadaslar, bu kadar oynak bisey ben hayatimda gormedum.
    kripto varliklari alanlar kendilerinden daha aptal birilerine daha yuksekten satarim diye aliyor..eheh
    daha önce ki yorumlarını pek okumamıştım ama şu yorumunu okudum da baya saçmalamışsın, farkında mısın bilmiyorum ama Türkiye'de kullandığın TL de elle tutulmuyor, git bir galeriden 300 bin lira ya araba al bakalım nakit mi verecen yoksa banka kartıyla mı ödeme yapacaksın?

ayrıca parayı güçlü ve kabul edilir yapan şey nedir biliyor musun? ben söyleyeyim; sen bugün dünyaya hatrı sayılır miktarda petrol satıyor olsan ve desen ki ben sadece bitcoin ile satacağım, işte o zaman ne olacak? millet senden petrol almak için mecburen ellerinde bitcoin bulundurmak zorunda kalacaklar, ve böylece tıpkı dolar gibi euro gibi yada diğer paralar gibi bitcoin de kıymetli ve trade edilen bir para birimi olacak...

yani bugün TL nin değeri Türkiye Cumhuriyeti'nin üretip satabildiği malların kıymeti kadardır, ülkelerin banknotları bankalar aracılığıyla trade edilir ve banka çalışanlarının gideri ve o binaların masrafları falan pahalıya gelir... kripto paralar bu devirde bu ağır yükü azaltıyor ve bankacılık işlemlerini çok çok ucuza getiriyor, hem de hata payı olmaksızın... yani bitcoin batsa da geleceğin bankacılık sistemi ve dahası blockchain ile olacak sanıyorum...

bu yüzden hiç bilmediğiniz bir sistem için fazla sallamayın, en azından eleştirin ama kesin konuşmayın. neyse ya ben fazla anlatmak istemiyorum, git araştır, ben bilgisayarda oyun oynayacağım, bence yeterince bilgilendirdim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yalnız 12k olursa ben iyi girerim buna Hırbo pardon Honda.
    satoyama bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu okumadım ama benim mining yapılmış kartlarımı satın alan arkadaş hala keyifle oyun oynuyor. Hatta ben mining yaparken çok daha az yıpranmıştır onlar. Burada uzun uzun anlatmayayım ama şu aralar ethereum denen coinin mining olayı bitti, bir sürü miner boşta kalınca başka coinleri mine etmeye geçti o coinlerde yığılma olunca pastadan alınan pay da azaldı yani şu anda ekran kartı ile mining yapıp elektrik parasını çıkaracak coin kalmadı gibi. Bir çok kişi minerları kapattı, az miktarda, ucuz elektrik bulabilenler devam ediyor. Yani piyasa ikinci el ekran kartı dolacak, oyuncular için tam da ikinci el kart alma zamanı.

Mining yapılmış kart alınır, ama nasıl alınır. Bir kere önce kartı satanın tipine bakın, R25 motorcusu gibi bir tipse almayın. Cahil cahil kartın canına okumuştur, kartların ayarlarını düzgün yapamadığı için de miningden de çok kazanamamıştır zaten.

Ama işi bilen birine benziyorsa, miningden güzel kazandıysa demek ki akrtları en karlı olacak şekilde optimize edebilmiştir, böyle düzgün çalıştırılmış kartlar da oyun bilgisayarları içinde oyun oynarken yüksek sıcaklıkta çalışıp kapalı oldğunda soğumuş, yani sürekli sıcaklık değişimlerine maruz kalmış kartlardan daha az yıpranmış olur. miningden kar edebilmek için elektrik tüketimini azaltmak şart, örnek olarak nvidia gtx 1070ti modeli bir kartı vereyim: Bu kart normal varsayılan ayarları ile oyun oynandığında (ya da mining yapıldığında) tek başına 180W güç çekiyor. Oyun oynarken hem çok ısınır hem kapalı kasa içinde yani soğutması zor ortamda kendi fanları da yüksek hızlı dönmekten çabuk eskir hem de oyun oynarken ısınır, normal oyun sırasında 80*90 derece sıcaklıklar normal kabul ediliyor, bilgisayar kapalıyken soğur, sürekli ısınıp soğumaktan malzeme de eskir. Aynı kart mining için kullanıldığında 180W güç çekmek yerine güç ayarlarından gücü düşürülüp 100W'a ayarlanırsa mining'de çok küçük dikkate alınmayacak bir performans azalması olur ama 180W yerine 100W gayet güzel 80W kara geçirir, bu şekilde güzel mining yapılır ve miner açık kasada rahat rahat soğuyan ortamda olunca en fazla 50-55 derece sıcaklıkta fanlar da %30 hızında sakin sakin çalışır, neredeyse sesi bile duyulmaz ve 24 saat çalıştığı için sıcaklık değişiklikleri falan da olmaz. Şimdi bu şekilde düzgün mining yapmış birinden kart alınır.

Sıfır ekran kartları çok aşırı pahalı ama ikinci elleri ucuz alın. kötü kullanılmış kartlar belli olur hem satıcısının tipinden hem kartın tipinden. Hangi marka güç kaynağı ile kullandı, fanları normalde %kaç hızda çalışıyordu falan gibi şeyler ipucu verebilir, fiyatı düşürmeye çalışın. Düzgün mining yapmış birinden kart alıyorsanız da yine ucuz alın düzgün mining yapmış biri zaten kartın parasını çıkarmış kar etmiştir, böyle kartlara öncelik verin ama yine de çok para vermeyin. Ztaen piyasa bol miktarda ekran kartı doluyor.

Ben de elime nakit geçince nvidia 3000 serisi bir iki kart denk gelirse alıp kenara atacağım, bir sonraki mining furyasında hazır olmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Videoyu hepsini izledikten sonraki edit: Videoyu çeken genç arkadaş çok bilgili değil, anlattıklarını waaow iyi demiş demeden önce kendiniz de araştırın. Ama ekran kartı satarken mining yapılmıştır densin dürüst olunsun kısmına katılıyorum. Ben de bu aralar piyasada mining yapılmış ekran kartı denk gelirse alma niyetindeyim ve minig yapmadım diyenden almam zaten. Bir de sistemde hard diske bakın falan demiş, zaten çok kartla yanei 6-8 kartla mining yapanlar hard disk kullanmaz ki, bir hard disk en az 5W güç çeker, Wattların hesabının yapıldığı bir ortamda miner işletim sistemleri flashdisk ile çalışıyor zaten ortada hard disk yok, makinadaki ledlerin hardadığı gücü hesaplayıp onları bile kapatanlar var hard disk çalıştıran zaten bilgisayarında oyun oynayıp boş zamanında mining yapan biridir onun kartı da teker yapan r25 kullanıcısının motoru gibi kabul ederim, almam.

8 kart bir sistemde ve böyle birden çok sistem kurup mining yapanların kartları düzgün iş yaptılarsa alınır o da zaten satıcıdan belli olur. Şile'in virajlı yollarında sarı yeleklerle gezmeye çıkan GS'li amcaların motorları gibi sayarım o kartlar. Ama oyuncuların çoğu oyun oynamak dışında bilgisayar bilgileri sıfıra yakın oldğu için onlardan çıkan ekran kartları hakkındaki fikrim ortalıkta elinde eldiven bile olmadan r25 ile teker yapan apaçilerin motorlarına nasıl bunların içindne geçilmiştir uzak durun diyoruz o şekildedir.

Benim 3 yıl önceki mining bitti kapatıyoruz dediğimiz zamanlarda elimdeki 8 karttan 7sini satmıştım biri dursun kenarda diye elimde tutmuştum, hem kartları nsıl kullandığımı bile tanıdık kişiler aldı ve hala oyun oynuyorlar hem de zaten parasını çıkarmış kar ettirmişlerdi, çok yüksek olmayan fiyat vermiştim. Bu şekilde kart bulursanız alın ama dikkat edin.

Neyse, mining yapılmış kart kötüdür, şimdi onlara talep olmasın da ucua denk getirme ihtimalim yüksek olsun. bana nvidia 3070 falan tipte kart lazım. siz almayın ki ucuza alayım.
    fatih.met ve Cyan bunu beğendiler.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu okumadım ama benim mining yapılmış kartlarımı satın alan arkadaş hala keyifle oyun oynuyor. Hatta ben mining yaparken çok daha az yıpranmıştır onlar. Burada uzun uzun anlatmayayım ama şu aralar ethereum denen coinin mining olayı bitti, bir sürü miner boşta kalınca başka coinleri mine etmeye geçti o coinlerde yığılma olunca pastadan alınan pay da azaldı yani şu anda ekran kartı ile mining yapıp elektrik parasını çıkaracak coin kalmadı gibi. Bir çok kişi minerları kapattı, az miktarda, ucuz elektrik bulabilenler devam ediyor. Yani piyasa ikinci el ekran kartı dolacak, oyuncular için tam da ikinci el kart alma zamanı.

Mining yapılmış kart alınır, ama nasıl alınır. Bir kere önce kartı satanın tipine bakın, R25 motorcusu gibi bir tipse almayın. Cahil cahil kartın canına okumuştur, kartların ayarlarını düzgün yapamadığı için de miningden de çok kazanamamıştır zaten.

Ama işi bilen birine benziyorsa, miningden güzel kazandıysa demek ki akrtları en karlı olacak şekilde optimize edebilmiştir, böyle düzgün çalıştırılmış kartlar da oyun bilgisayarları içinde oyun oynarken yüksek sıcaklıkta çalışıp kapalı oldğunda soğumuş, yani sürekli sıcaklık değişimlerine maruz kalmış kartlardan daha az yıpranmış olur. miningden kar edebilmek için elektrik tüketimini azaltmak şart, örnek olarak nvidia gtx 1070ti modeli bir kartı vereyim: Bu kart normal varsayılan ayarları ile oyun oynandığında (ya da mining yapıldığında) tek başına 180W güç çekiyor. Oyun oynarken hem çok ısınır hem kapalı kasa içinde yani soğutması zor ortamda kendi fanları da yüksek hızlı dönmekten çabuk eskir hem de oyun oynarken ısınır, normal oyun sırasında 80*90 derece sıcaklıklar normal kabul ediliyor, bilgisayar kapalıyken soğur, sürekli ısınıp soğumaktan malzeme de eskir. Aynı kart mining için kullanıldığında 180W güç çekmek yerine güç ayarlarından gücü düşürülüp 100W'a ayarlanırsa mining'de çok küçük dikkate alınmayacak bir performans azalması olur ama 180W yerine 100W gayet güzel 80W kara geçirir, bu şekilde güzel mining yapılır ve miner açık kasada rahat rahat soğuyan ortamda olunca en fazla 50-55 derece sıcaklıkta fanlar da %30 hızında sakin sakin çalışır, neredeyse sesi bile duyulmaz ve 24 saat çalıştığı için sıcaklık değişiklikleri falan da olmaz. Şimdi bu şekilde düzgün mining yapmış birinden kart alınır.

Sıfır ekran kartları çok aşırı pahalı ama ikinci elleri ucuz alın. kötü kullanılmış kartlar belli olur hem satıcısının tipinden hem kartın tipinden. Hangi marka güç kaynağı ile kullandı, fanları normalde %kaç hızda çalışıyordu falan gibi şeyler ipucu verebilir, fiyatı düşürmeye çalışın. Düzgün mining yapmış birinden kart alıyorsanız da yine ucuz alın düzgün mining yapmış biri zaten kartın parasını çıkarmış kar etmiştir, böyle kartlara öncelik verin ama yine de çok para vermeyin. Ztaen piyasa bol miktarda ekran kartı doluyor.

Ben de elime nakit geçince nvidia 3000 serisi bir iki kart denk gelirse alıp kenara atacağım, bir sonraki mining furyasında hazır olmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Videoyu hepsini izledikten sonraki edit: Videoyu çeken genç arkadaş çok bilgili değil, anlattıklarını waaow iyi demiş demeden önce kendiniz de araştırın. Ama ekran kartı satarken mining yapılmıştır densin dürüst olunsun kısmına katılıyorum. Ben de bu aralar piyasada mining yapılmış ekran kartı denk gelirse alma niyetindeyim ve minig yapmadım diyenden almam zaten. Bir de sistemde hard diske bakın falan demiş, zaten çok kartla yanei 6-8 kartla mining yapanlar hard disk kullanmaz ki, bir hard disk en az 5W güç çeker, Wattların hesabının yapıldığı bir ortamda miner işletim sistemleri flashdisk ile çalışıyor zaten ortada hard disk yok, makinadaki ledlerin hardadığı gücü hesaplayıp onları bile kapatanlar var hard disk çalıştıran zaten bilgisayarında oyun oynayıp boş zamanında mining yapan biridir onun kartı da teker yapan r25 kullanıcısının motoru gibi kabul ederim, almam.

8 kart bir sistemde ve böyle birden çok sistem kurup mining yapanların kartları düzgün iş yaptılarsa alınır o da zaten satıcıdan belli olur. Şile'in virajlı yollarında sarı yeleklerle gezmeye çıkan GS'li amcaların motorları gibi sayarım o kartlar. Ama oyuncuların çoğu oyun oynamak dışında bilgisayar bilgileri sıfıra yakın oldğu için onlardan çıkan ekran kartları hakkındaki fikrim ortalıkta elinde eldiven bile olmadan r25 ile teker yapan apaçilerin motorlarına nasıl bunların içindne geçilmiştir uzak durun diyoruz o şekildedir.

Benim 3 yıl önceki mining bitti kapatıyoruz dediğimiz zamanlarda elimdeki 8 karttan 7sini satmıştım biri dursun kenarda diye elimde tutmuştum, hem kartları nsıl kullandığımı bile tanıdık kişiler aldı ve hala oyun oynuyorlar hem de zaten parasını çıkarmış kar ettirmişlerdi, çok yüksek olmayan fiyat vermiştim. Bu şekilde kart bulursanız alın ama dikkat edin.

Neyse, mining yapılmış kart kötüdür, şimdi onlara talep olmasın da ucua denk getirme ihtimalim yüksek olsun. bana nvidia 3070 falan tipte kart lazım. siz almayın ki ucuza alayım.
    Oyunda 320W çekip 76-77 dereceleri gören kartı ben ince ayarlarla miningde 120W güç çekecek şekilde çalıştırıyordum. Kart ısınmadığından fan bile açmıyordu ama gelde bunu oyuncu profilindeki normal birine anlat.
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oyunda 320W çekip 76-77 dereceleri gören kartı ben ince ayarlarla miningde 120W güç çekecek şekilde çalıştırıyordum. Kart ısınmadığından fan bile açmıyordu ama gelde bunu oyuncu profilindeki normal birine anlat.
    Oyuncu profilindeki normal bir insan anlamaz işte. her mining yapılmış kartı zorlanmış sanıyorlar.
    Ama iyi böyle, piyasa kart dolacak, kapatmaya başladı insanlar, arada ucuza kart denk getiririm.
    2014 başında ocak - şubat gibi bitcoin 1200 dolardan 250 dolara inince de piyasa ikinci el kart dolmuştu, o zaman da fırsat fırsattır deyip ikinci el 4 tane amd 280x kart alıp başlamıştım, sonra o kartlarla ettiğim karlarla 4 tane de nvidia 1070ti ekledim sisteme, çok da güzel oldu. Bu işler bir döngü. mining tavan yaptığında kredi çekip ekran kartı alıp bu işlere girmek akıl işi değil ama böyle zamanda alıp sonra tekrar mine edilecek bir şey çıktığında kenarda zaten maliyeti olmayan miner hazırken çalıştırmak daha mantıklı.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben direk rigin resmini çektim ve satılık rx 570 ler yazdım ve yakın çevre için adrese gelip kartı pc ye takıl kurulumunu yapıp garanti bile verdim, hatta oc bile yapabilirsiniz dedim... orjinalinde bellekler 1750 olan kartta benim mining yapılanlara 2100 bile dayasan banamısın demiyor...

yani tüketicilerde var bir enayilik :D la böyle imkanı kim sunuyor kardeşim? garanti veriyorum garanti, hem de oc yapıp kullanmasına bile ses etmeden... yani ne bu araba mı? taksi çıkması albea satmıyoruz, ekran kartında 2 sene mining yaptık ve şimdi satıyoruz...

ben şahsen satmak istemiyorum belki satmamda kartlarımı fakat Suzuki GSR 600 alacağım ve ilk 4 ay biraz sıkışık olacak ekonomim.

edit: videoyu izledim yukarıdaki, yüksek stress altında der iken sadece bellekler yüksek stress altında ve kart fazla güç çektiği için beslemeler yük altında oluyor... minig çıkması ekran kartı alıyorsanız bellekleri %15 oc yaparak test edin ve testi geçer ise alın... eğer mining çıkması ekran kartı bellekleri fabrika verisinde anca testi geçebiliyorsa onun bellekler soğuk lehime düşüyor demektir, reballing masrafı çıkarma ihtimali var... zor bir tamir değildir bu tabi, sadece bunu bilerek tamir parasını göze alarak girin.

abi cahiller ile uğraşması zor ya :D rx 550 ler bile 1500 liralarda satılıyor, ne yapayım yani taş gibi ekran kartımı RX 550 fiyatına mı satayım? satmıyorum lan. almayın lan.

edit2: minigden çıkan kartlar oyuncuların kartlarından daha sağlamdır bunu kaç kişi biliyor? oyuncular kasa içinde haşlıyorlar kartı... oyuncudan kart almak kadından araba almak gibidir abi, ben uzak dururum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırdan farksız RX 570 lerimi letgoya koydum motosiklet almak için satıyorum diye ve benle alay bile ettiler. "mining bitti diye mi satıyorsun yoksa motosiklet almak için mi? diye sordular, tepem attı, gerekirse köprü altında ek iş yapacam ama yine de satmayacam ekran kartlarımı, o derece kızdım... yani hayır bir de işin cahillik boyutu var, mining yapan ekran kartlarının çipleri oyuncularınkinden daha sağlam oluyor ve bu çip tamiri mevzusu nvidia kartlarda daha ölümcül imiş, yani çip kullanılmayacak şekilde bozuluyormuş, AMD ler ise genelde besleme yada soğuk lehim sorunu ve nadiren de bios silinmesi yapıyorlarmış... bu bilgiye dayanarak oyunculardan almak istediğim Nvidia kartları bir çok oyunda test etmeden almam ben ama mining çıkması karta bir tık daha güvenirim yada AMD markası ise bir tık daha güvenirim.
    not: köprü altı ek işi şakaydı.

edit: yeni motosikletimi aldığımda o arkadaşa ruhsat tarihini ve motosikletimle kendi resmimi çekip atacağım, bakalım utanacak mı...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hiç anlamıyorum bu kripto işlerinden.

Bakalım lale işine ne zaman dönecek.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    8500 de aldım 35000 de sattım. Bir daha da almadım.

Motosikleti
    cıks
    Kazanan hala kazanıyor...yükselirken kazanan düşerken de kazanır...piyasa hep yukarı hep yukarı gidemez ama kazanç gidebilir ve emin olun gelecekte bankacılık sistemi diye birsey kalmayacak
    espresso, fatih.met ve retox70 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)