Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

motosiklet yangını ve yardım çağrısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı xmail16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cümleten tekrar selam. Öncelikle konuyu açtığım günden beri foruma baktıkça gelen kötü yorumlara çok canım sıkıldığını belirtmek isterim. İyi bir şeye imza atmak isterken, yalan söylediğimi düşünenden tutun da ailesine sallayana kadar her türlü şey söylendi. Ben 30 yaşındayım, inanın hala bilmediğim şeylere bu kadar rahat sallamasını bir türlü beceremedim.

1- Öncelikle olay motosikletin üzerinde olan brandanın alev alması ile oluyor. Motor nasıl yanar diyen arkadaşlar, branda alev aldığı için kimsede başta görmediği için olan oluyor.

2.si çocuğun çakmağı aldığını ve motoru yaktığını gören yok, motor yandıktan sonra annesi diyor ki; ben biraz önce çocuğun elinde çakmak vardı, aldım. Elinde çakmak olduğuna göre bizimki yakmış diyor. Çocuğu her dakka kontrol etmek imkansız bunu çocuğu olanlar bilir. Kaşla göz arası herşeyi yapabilir. Çocuktur herşeyi yapma hakkına sahiptir demiyorum. Herşeyi yapabilir diyorum.

3 ve son olarak Ailemizde kredi çekerek mağdur arkadaşın parasını verip ona daha iyi bir motosiklet alıyor. Konu kapanıyor.

Yanan motosikletin motor aksamı ve iskeleti sağlamdu, kurtarılabilir haldeydi dakat komple tesisat dahil elden geçmesi gerekiyordu. Ve bunu da bu halde 25 bin tl karşılığında birisi satın alıyor.

Şimdi akıllarda tek soru? Motor yarın bir gün piyasaya düşecek belli ki. Alan satan yaptıran arkadaş dürüst davranıp bu motoru geçmişi ile beraber oryata serip mi satacak. Yoksa alan kişi mağdur olup aa forumda böyle bir konu vardı, demek ki o motor bu motor mu diyecek. Onu işte hep birlikte göreceğiz

Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Herşey tamam ama ikinciye katılmam bir çocuk büyüttüm ellerinden öper ., öyle bir dünya yok çocuğu her dakka kontrol etmek imkansız diye bir şey yok o zaman biri 10 saniyede bile çocuğunu alıp kaçırabilir yada çocuğun bir çukura düşebilir Allah korusun araba ezebilir bunlar saniyeler içinde olabilecek şeylerdir tam aksine gözün gibi bakıcaksın her saniye kontrolünde olucak ..
    xmail16 ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşey tamam ama ikinciye katılmam bir çocuk büyüttüm ellerinden öper ., öyle bir dünya yok çocuğu her dakka kontrol etmek imkansız diye bir şey yok o zaman biri 10 saniyede bile çocuğunu alıp kaçırabilir yada çocuğun bir çukura düşebilir Allah korusun araba ezebilir bunlar saniyeler içinde olabilecek şeylerdir tam aksine gözün gibi bakıcaksın her saniye kontrolünde olucak ..
    Hele ki bu ülkede!!! z..erler bile! Eşeğe, kediye!, köpeğe sulanan müslüman dolu ülke...

Arkadaşlar cümleten tekrar selam. Öncelikle konuyu açtığım günden beri foruma baktıkça gelen kötü yorumlara çok canım sıkıldığını belirtmek isterim. İyi bir şeye imza atmak isterken, yalan söylediğimi düşünenden tutun da ailesine sallayana kadar her türlü şey söylendi. Ben 30 yaşındayım, inanın hala bilmediğim şeylere bu kadar rahat sallamasını bir türlü beceremedim.

1- Öncelikle olay motosikletin üzerinde olan brandanın alev alması ile oluyor. Motor nasıl yanar diyen arkadaşlar, branda alev aldığı için kimsede başta görmediği için olan oluyor.

2.si çocuğun çakmağı aldığını ve motoru yaktığını gören yok, motor yandıktan sonra annesi diyor ki; ben biraz önce çocuğun elinde çakmak vardı, aldım. Elinde çakmak olduğuna göre bizimki yakmış diyor. Çocuğu her dakka kontrol etmek imkansız bunu çocuğu olanlar bilir. Kaşla göz arası herşeyi yapabilir. Çocuktur herşeyi yapma hakkına sahiptir demiyorum. Herşeyi yapabilir diyorum.

3 ve son olarak Ailemizde kredi çekerek mağdur arkadaşın parasını verip ona daha iyi bir motosiklet alıyor. Konu kapanıyor.

Yanan motosikletin motor aksamı ve iskeleti sağlamdu, kurtarılabilir haldeydi dakat komple tesisat dahil elden geçmesi gerekiyordu. Ve bunu da bu halde 25 bin tl karşılığında birisi satın alıyor.

Şimdi akıllarda tek soru? Motor yarın bir gün piyasaya düşecek belli ki. Alan satan yaptıran arkadaş dürüst davranıp bu motoru geçmişi ile beraber oryata serip mi satacak. Yoksa alan kişi mağdur olup aa forumda böyle bir konu vardı, demek ki o motor bu motor mu diyecek. Onu işte hep birlikte göreceğiz

Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Arkadaşlar hepinize selam. Komşumun 3 yaşındaği çocuğu çakmakla oynarken diğer komşumun motorunu yakmış. Mt-07 olması lazım motor, motor aksamı hariç heryer yanmış. Yakan çocuğun ailesi 4 çocuklu çok çok gariban bir aile. Yanan kişi de motoru komple satın almasını ve ödemesini talep ediyor. İnanın 2 taraf içinde çok üzüldüm. Adam asgari ücretle 100 binlik motoru nasıl ödeyecek bilmiyorum, gerçekten durumları çok kötü.

1- Bu tür durumda ne yapılabilir? Kasko yok, sigorta karşılar mı? (Bir ihtimal diye jandarma gelip tutanak tuttu.)
    2- Bu aileye yardımcı olabilir miyiz? Elimizden bişey gelir mi? Yardım etmek isteyeni mağdur aileyle birebir konuşturabilirim.

Not : Motosikletin Fotoğrafını izinsiz paylaşmak istemedim.
    Söyledikleriniz birbirini tutmuyor. Bugün bir MT-07'nin ölüsü 100.000 TL. Bunu çekip ödeyebileceklerine göre o kadar da gariban değil aile... Bakın daha iyisinden bahsetmiyorum bile!

Çocuk her şey yapabiliyorsa ailesi de her şeyi göze almak ve ceremesini çekmek ZORUNDA. Çekmek istemiyorsa çocuğu hele ki 4 taneyi yapmaz olur biter...

Son olarak eğer ki gelen yorumlara canınız sıkılıyorsa 2 hakkınız daha var.

1- Canınızı sıkan kişileri engelleyip yorumlarını görmezden gelmek.

2- Konu açmamak.

Not: MotoRsiklet değil, motosiklet.

xmail16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik Kd 250 - Chopper
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele ki bu ülkede!!! z..erler bile! Eşeğe, kediye!, köpeğe sulanan müslüman dolu ülke...

Söyledikleriniz birbirini tutmuyor. Bugün bir MT-07'nin ölüsü 100.000 TL. Bunu çekip ödeyebileceklerine göre o kadar da gariban değil aile... Bakın daha iyisinden bahsetmiyorum bile!

Çocuk her şey yapabiliyorsa ailesi de her şeyi göze almak ve ceremesini çekmek ZORUNDA. Çekmek istemiyorsa çocuğu hele ki 4 taneyi yapmaz olur biter...

2- Konu açmamak.

Not: MotoRsiklet değil, motosiklet.
    Bi sürü şey yazdım da sildim, kimseye açıklama yapmak zorunda değilim. İlk mesajımda dediğim gibi yardım etmeyi düşünen bizzat kendisini arayabilir! Bu kadar sorgulamanın amacı ne? Yardımsa buyrun arayın, değilse bu konuyu uzatmanın anlamı yok. Benim şahsen 7/24 forumda zaman geçirecek vaktimde yok. İlgilenen mesaj atabilir diyeceğim ama 1 kişi bile atmadı, Olabilir onada lafımız yok.

Son olarak diğer arkadaşlardan rica ediyorum şu konuyu (amacı dışında!) hortlatıp durmayalım.

Not: Sizden başka MotoRsiklet yazan yok, sayfada arama yapabilirsiniz.

Hepimiz insanız ve hatalar yapıyoruz. Öyle olmasa her şey kusursuz olurdu. Aile için sapıktan öte tabirlerle, beline kuvvet gibi ahmak sözleri edenler bile çıkmış.

İşin doğrusu bir çakmakla motosiklet nasıl yakılır, bunu bilmiyorum ama olan olmuş. Bunlar acı tablolar. İnsanlar birbirlerini öldürebiliyorlar bu hatalarla ama burada iyi ki ölüm gerçekleşmemiş.

Motorcuya geçmiş olsun ama ebeveynlerin parası yoksa bir soğuk su içsin, bu konu mahkemeye de taşınsa olabildiğince uzar; nitekim başta ödeyemeyen de sonda olacağı gibi bu parayı ödeyemez ve belki 3 5 ay yatar yatmaz.

Bi sürü şey yazdım da sildim, kimseye açıklama yapmak zorunda değilim. İlk mesajımda dediğim gibi yardım etmeyi düşünen bizzat kendisini arayabilir! Bu kadar sorgulamanın amacı ne? Yardımsa buyrun arayın, değilse bu konuyu uzatmanın anlamı yok. Benim şahsen 7/24 forumda zaman geçirecek vaktimde yok. İlgilenen mesaj atabilir diyeceğim ama 1 kişi bile atmadı, Olabilir onada lafımız yok.

Son olarak diğer arkadaşlardan rica ediyorum şu konuyu (amacı dışında!) hortlatıp durmayalım.

Not: Sizden başka MotoRsiklet yazan yok, sayfada arama yapabilirsiniz.
    Size cevap vermek zorunda değilim, sormanın amacı ne?

onada değil ona da, buyrun değil buyurun.

Bu arada konunun amacı ne? Yardım toplamak falan mı?

"Not: MotoRsiklet değil, motosiklet."

Bu konu çerçevesinde yanlış yazanlara uyarı için yazılmış bir "not".

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Benim şahsen 7/24 forumda zaman geçirecek vaktimde yok.
    Bugün, 04:41

Gerçekten iyi ki de yok

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F

2- Konu açmamak.
    Neyi ne zaman yazacağımızı da söylesin de biz de uğraşmayalım bu kadar. Küfür ve hakaret olmadıkça isteyen istediğini, istediği zaman yazar. Zoruna gidiyorsa konu sahibi vatandaşın bize çemkireceğine konu açıp yardım istemesin. Zaten aile kredi çekip mağduriyeti gidermiş.
    ero__ bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bir milletin s*kine bekçilik yapmadığınız kalmıştı. Her zaman ki gibi salak salak yorumlar.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu mesaj sadece bana inandırıcı gelmedi Salih style.
    Kesinlikle. 3 yaşındaki çocuğun çakmakla motor yakabilmesi çok zor.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu mesaj sadece bana inandırıcı gelmedi Salih style.
    Net bilgi yoksa, sorulara atar-gider varsa Salih en iyi ihtimal.
    yamtareroglu bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Ailenin Allah yardımcısı olsun diyelim. Belediyelerin sosyal yardımlaşma dernekleri vs oluyor oralar ile bi iletişime geçip yardım isteyebilirler. Allah korumuş cocuk kendini de yakabilirdi.

xmail16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik Kd 250 - Chopper
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle. 3 yaşındaki çocuğun çakmakla motor yakabilmesi çok zor.
    Aynen kardeşim, çakmak anlıyor bakıyor bu çocuk 3 yaşında, yokben yanmiyim diyor. Hele branda da çakmak yanmazsa bende yanmam diyip el ele uzaklaşıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Size cevap vermek zorunda değilim, sormanın amacı ne?

onada değil ona da, buyrun değil buyurun.

Bu arada konunun amacı ne? Yardım toplamak falan mı?

"Not: MotoRsiklet değil, motosiklet."

Bu konu çerçevesinde yanlış yazanlara uyarı için yazılmış bir "not".

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Bugün, 04:41

Gerçekten iyi ki de yok
    Çok sevdiğim bir deyim var, yaş boku ikiye bölmek. Senin için söylenmiş. Yaş boku ikiye böldün, aferim

Çok sevdiğim bir deyim var, yaş boku ikiye bölmek. Senin için söylenmiş. Yaş boku ikiye böldün, aferim
    İyi işte kolay yersin...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)