Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletimin zinciri koptu, sonrasında güzel olaylar

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Selamlar,
    Başıma ilginç bir olay geldi, bu olayı aktarayım dedim, ben yaşadım başkalarının başına gelsin istemem:

Abimlerde iftar yaptık, 20:55 gibi yola çıktım ve eve gelirken yolda 20 km civarı hızda zincir attı, bollaşmış baya ve yerine oturtup devam ettim ama 30 km ile elim debriyajda hazır şekilde yol gidiyorum...

Eve varmaya 2 km kala zincir yalan oldu, kopan zinciri çantama koydum ve motoru elimde götürürken kafamın sağ tarafından bira şişesi uçtu ve ileride taşlara çarpıp kırıldı. Bana şişe fırlatan arabaya sellektör yaptım ama bunu yapanlar durmayıp kaçtılar, ve biliyor ki motosiklet bozuk olduğu için onları yakalayamam. Keşke oyuncağımı yanıma alsaydım dedim. Yol bomboş idi en azından bagajına bir kaç hava boşluğu açardım ve bir tane öküzü daha kibarlaştırırdım dedim içimden...

Hani zaten param pulum yok birde çantamda B450 anakart vardı iyi ki çantama gelmedi şişe, yoksa anakart bozulurdu, 800 lira bir şey ama şu anda benim için büyük para. Çok motorcu geçti yanımdan ama sadece 1 tane CBF150 kullanan birisi yardım etmek istedi ama eve varmıştım neredeyse, teşekkür ettim ona ve gitti..

Yani öyle ki ben her zaman trafikten uzak durmaya çalışıyorum hatta mecbur kalmadıkça insan içine bile çıkmıyorum ama binde bir dışarı çıktığım halde başıma böyle saçma salak bir olay geliyor...

Sizlere şunu söyleyeyim, mecbur kalmadıkça karanlık vakitlerde dışarıda motosiklet ile dolaşmayın derim, insanlar iyice kafayı yemiş, imkanınız var ise bu ülkeden kurtarın kendinizi, yaşanacak bir ülke değil burası.
    espresso, -Black- ve Mr.wind bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun fatih. Hepimizin başına böyle talihsiz olaylar geliyor. Daha dün eski model bi jipin yanından geçerken tam kulağımın dibinde bir tabanca patladı. Ula noliy diye çektim kenara üstüme başıma baktım kan var mı diye, yok. Motora baktım bir şey yok. Jip sürücüsü hiç durmadı, takip edecektim son anda vazgeçtim. Sanırım tam ben yanından geçerken havaya ateş açtı manyak. Zira ortalık barut kokusundan geçilmiyordu.

Neyse, moralini bozma oluyor böyle şeyler. Pozitif bakarsak pozitif geri dönüş alırız. Hep sızlama hep şikayet ile ömür çürütüyoruz resmen. İyi bayramlar diliyorum.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eve varmaya 2 km kala zincir yalan oldu, kopan zinciri çantama koydum ve motoru elimde götürürken kafamın sağ tarafından bira şişesi uçtu ve ileride taşlara çarpıp kırıldı. Bana şişe fırlatan arabaya sellektör yaptım ama bunu yapanlar durmayıp kaçtılar, ve biliyor ki motosiklet bozuk olduğu için onları yakalayamam. Keşke oyuncağımı yanıma alsaydım dedim. Yol bomboş idi en azından bagajına bir kaç hava boşluğu açardım ve bir tane öküzü daha kibarlaştırırdım dedim içimden...
    Boş ver olaya bir de bu yönden bak diyeceğim ama öyle bir yön yok. Ruh hastaları işte.

Neyse geçmiş olsun.

Not: Sen ve abilerinin oyuncağını fazla anma sende kalsın başına iş alabilirsin. Daha önce de yazmıştın. Benden dost hatırlatması yine de sen bilirsin..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Geçmiş olsun.

Bu tipte magandaları eğitecek bir sistem yok. Dövsen ne olacak, akıllanmayacak yine.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. İstanbul tehlikelerle dolu bir şehir. 1994 yılında başıma benzer bir olay gelmişti. Gece saat 01:00 sıralarında bir apartmanın balkonundan atılan içki şişesi tam önümde parçalanmıştı. Üstelik İstanbul'un nispeten iyi zamanlarıydı. Şöyle yaparım, böyle yaparım modunda olmak sizi daha büyük tehlikeye sokmak dışında bir işe yaramaz. Gitmesi gerekenler magandalar. Birgün elbet İstanbul nezaket ve görgü başkenti olduğu günlere dönecek.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    iyi dilekleriniz için teşekkürler, fazla kafaya takmamak lazım çünkü beyin kalmıyor insanda, farkındalık oluşması için bu olayı paylaşmak istedim, yani eskiden böyle şeyler olur muydu aklıma gelmiyor, ortada çok kötü yönde bir değişim var, insanlardan nefret etmeye başladım, tabi genelleme yapıyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun, kötü tecrübe olmuş.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle yaparım, böyle yaparım modunda olmak sizi daha büyük tehlikeye sokmak dışında bir işe yaramaz.
    Ama hayat böyle, bir şeyler yapmamız gerekiyor, başımız derde girer diye hiç bir şey yapmamak çözüm değil. Biri senin canına yada malına göz göre göre zarar vermek istiyor, ne yapman gerek? Böyle bir durumda ne yaparsın?

Motosikleti
    R25
    Geçmiş olsun.
    Motorcuların durmaması üzdü. Biraz daha duyarlı olsalar keşke.
    Ben yolda kimi görsem duruyorum. Yol yardım gibi hissediyorum bazen. :/

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı motov34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Motorcuların durmaması üzdü. Biraz daha duyarlı olsalar keşke.
    Ben yolda kimi görsem duruyorum. Yol yardım gibi hissediyorum bazen. :/
    ya gerek yok yardıma falan, insan gibi sürsünler yeter, geçen hafta bir motorcu yüzünden arabanın birine sürterek geçtim, kaza yapıyordum az kalsın. Yardım falan isteyen yok, yeter ki insan gibi sürsünler şu motosikleti, öyle öküzler yüzünden kötü bir profil oluştu ve belki de bu yüzden bir saldırıya maruz kaldık.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Geçmiş olsun, gezilecek yerleri de iyi seçmek lazım.

Bağcılar, Güngören, Esenyurt, Zeytinburnu, Gaziosmanpaşa gibi yerlerde bazı ara sokakları gezip de, tuhaf şeyler yaşamamak mümkün değil.

Bağcılar Sokak14 civarı, ne bileyim Güngören Köy içi bölgesinin sokakları bu konuda en son fena değildi. Tuhaf yaşam formları görmek isteyen kişiler, navigasyonlarına buraları yazabilirler.
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)