Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kapora Dolandırıcılığı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Arkadaşlar merhaba;
    Uzun zamandır hem iş hem aile aracı olarak malum siteden kendime Transporter araç bakıyordum. Karşıma bu ilan çıktı.

Yalnız ilandaki resimler daha önce youtube da izlediğim bir videodaki görüntülere çok benziyordu.

Sonrasında daha yeni haberlerde gördüğüm bu olay aklıma geldi.

Hem ilanın hem haberlerde geçen olayın Ankara'da olması bir tesadüf müydü? Neyse belki bu aralar milletçe çok paranoyak olduk, belkide ilanı veren arkadaş sadece kapora parasını çarpıp kaçacak ama bu tarz olayların yakın zamanda çok fazla artacağını düşünür oldum. Sizce araca bakmaya Ankara'ya gitmeli miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Tebrikler iyi yakalamışsınız.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İnsanımızın çoğunda ahlak yok, iyice g.tlek bir toplum olduk. 2. el çöp bile almamak lazım bu ülkede.

Size de bravo güzel yakalamışsınız.
    ozanturk, M.balibey ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Evet, iyi yakalamışsın. İlanı şikayet edin.
    "Çok büyük ihtimal dolandırıcı. İlan fotoğrafları youtube'da "Volkswagen Camper Conversion Full Build" başlıklı vidyodan alınma. " açıklaması ile şikayet ettim.
    ozanturk bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Sağlam yakalamışsınız, polise şikayet etmek en doğrusu olacaktır kanımca

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, iyi yakalamışsın. İlanı şikayet edin.
    "Çok büyük ihtimal dolandırıcı. İlan fotoğrafları youtube'da "Volkswagen Camper Conversion Full Build" başlıklı vidyodan alınma. " açıklaması ile şikayet ettim.
    Sahibinden etik kuralları gereği hiç bir şikayete bakmıyor
    Koskoca bayi sahipleri yanlış kategoriye ilan açıyor, şikayet ettiğim bir ilan bile kaldırılmadı

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Herşey olabilir hocam, aman dikkat. Ben olsam hayatta o araca bakmaya gitmem. İlanın sahte fotolarla açıldığı belli zaten, şikayet edip geçin.

Açıkçası kaparo dolandırıcılığı da olabilir, gasp amaçlı da olabilir, fotodakinden farklı çok daha beter bir transporteri millete kakalamaya çalışıyorlar da olabilir, bilemezsiniz.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oltasını atmış balığını bekliyor..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sazan avı bence arayıp pazarlık bile yapma

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Kesin kaporayı cep bank ile ister

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artık hiç kimse çalışarak, alın teri ile para kazanmak peşinde koşmuyor. etik olarak toplumumuz çürümüş. parça parça kopuyoruz.
    gelenden kaparo alırlar, üstüne mi yatarlar, yoksa geleni dövüp parasını gasp mı ederler kim bilir...

ülke olarak yaşadığımız en büyük sorun manevi, ahlaki çöküntü bence, bu gidişin sonu çok kötü.
    bu şekilde çürümüş, yozlaşmış bir toplumun kendine gelmesi onlarca yılda gerçekleşmez. hadi bu aracı uyandık almadık da yarın ticari işlerde, manevi yaşantımızda herkesten ve her şeyden nasıl sakınabiliriz kendimizi, yolumuz illa ki çakışacak ...
    Siyahi, Italian, tommygun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Artık noterde uygulama var, dolandırıcılık zor, parayı noter bloke ediyor, işlemler tamamlanıp imzalar atılınca kaldırıyor blokeyi. Ufak bir ücret alıyorlar.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Hayatımda hiç kapora vermedim ve almadım. Kapora denen saçmalık neden var onu da bilmiyorum. Paran varsa gider alırsın, bir hafta sonra paran olacaksa bir hafta sonra alırsın. O arada satılırsa kısmet değilmiş der başkasına bakarsın. İnsanlar zorla kendilerini dolandırtıyorlar.
    M.balibey ve Thracian bunu beğendiler.

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazen aracı, motoru gidip beğeniyoruz ama o an eksper olmayacak bir zamanda ise, akşam geç gidip gördük beğendik ise, ertesi güne kadar opsiyonlamak için veriyoruz kaporayı, aracı da çok beğenince kaçırmamak içindi bu sistem. ama eskiden böyle dolandırıcılık olayları yoktu, en azından milletin öyle gözü dönmemişti. aldığım tüm araçlarda 100-200 kapora vermişimdir, hatta ben vazgeçtiğim anlar oldu ve kaporayı da geri istemedim. o da satıcının kayıp yaşamaması için ufak bi önlem oluyordu, ama başıma böyle kötü şeyler gelmedi. son dönemde milletin gözü dönmüş, çalışıp para kazanmak da zor geliyor sanırım. böyle şeylere kalkışıyorlar.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sahibinden.com a linkle beraber ilanı şikayet edin milletin canı yanmasın bari

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatımda hiç kapora vermedim ve almadım. Kapora denen saçmalık neden var onu da bilmiyorum. Paran varsa gider alırsın, bir hafta sonra paran olacaksa bir hafta sonra alırsın. O arada satılırsa kısmet değilmiş der başkasına bakarsın. İnsanlar zorla kendilerini dolandırtıyorlar.
    Yazdığınız taraftan bakınca doğru görünüyor.Ama alıcı beğenmiş ama bazı sebeplerle o an alma imkanı olmayabilir bunun illa maddiyatla alakası olması şart değil.Birçok şey olabilir.Satıcıya sen elinde tut ben söz veriyorum alacağım dediğinizde satıcı verilen söze binaen aracı başkasına satmamak İçin alıyor kaporayı.Satıcının da mağdur olmaması İçin aslında mantıklı bir sistem.Ama bunun suistimal edilip edilmemesi toplumun etiğine bağlı birşey.

İnternet ortamında bunun gibi bir sürü ilan var, gitmeden tabii ki kötü niyetli olup olmadıklarını anlayamazsınız ama size tavsiyem buluşma noktanız güvenli bir yer olsun örneğin adliye veya karakol önü gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)