Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Amsterdam başıma gelmeyen kalmadı :D

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Bir kaç abi yaşadıklarını burada paylaş demişti. Ona istinaden bugün paylaşılmaya değer bir şey yaşadım. Negatif bir olay maalesef.

Hostelde 6kisilik odada kaliyorum. İlk günler güzeldi İsviçreli manitalarla gırgır şamata geçti. Sonra odaya iki kişi geldi.

Biri oksurdugu için diğeri ona git test ol başımızi belaya sokma gibisinden kabaca konuşmaya başladı.

Tartışmalar her gece sürdü. Bunu diyen çocukta horladigi için diğeri de uyandırıp horlama demeye başladı. Bugün "Çat" sesiyle uyandım.

Bunlar birbirine girmiş. Odada o an sadece üçümüz varız. Bende eski musabik dovuscuyum (amatör)

This isn't solution STOP PLEASE. diye bağırmaya başladım. Ama nafile. Kesinlikle dokunmadım çünkü biri bana vurabilir,aniden refleksle aksiyon alıp karşılık verebilirdim. Vermesem bile işin içinde olmak hoş olmazdı. Sözlü ayırmaya çalıştım. Bütün heryer kan revan oldu. Olay yerine döndü. Sonra elemanlar odadan çıktılar. Bende lavaboya gittim. Çıktığımda beş tane polis ve resepsiyon görevlileri şaşkın şaşkın bana bakıyordu. Yaklaşık onbeş saniye birbirimize boş gözlerle baktık. Sonra olayı polis memuruna anlattım ve saldiranin kim olduğunu bilmediğimi sese uyandığımı söyledim. İfadenize ihtiyaç duyulabilir Pasaport ve tel no alıyorum dedi,verdim.

Aşağıya indiğimde bütün hostel sorular sormaya başladı. Resepsiyon odanızı değiştirebiliriz isterseniz çay kahve için gibi telkinlerde bulundu. Biri diğerini fena benzetmisti. O gözaltına alındı.

Dünyanın en düşük suç oranlarından birine sahip olan ülkede bile,gökten refah ve mutluluk yağarken bize yine kavga gürültü düştü, ne diyebilirim ki?? :d
    Lucas, Shrieker, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Odaya sonradan gelen o 2 kişinin uyruğu nedir?

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Odaya sonradan gelen o 2 kişinin uyruğu nedir?
    1Malezya 1 Hollanda abi. Hollandalı dövdü.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Geçenlerde ülkeden kaçma tavsiyesi diye konu açan arkadaş sendin sanırsam,
    Nasıl bir yol önerirsin?
    Pasaport var, ufaktan ingilizce var ama gitme konusuyla ilgili hiç bir şeye başlamadım.
    Önerilerine açığım

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani? Ne yapalım Avrupaya gezmeye gitmeyelim mi? Hostelde kalmayalım m? Sonuç?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Karışmamakla iyi yapmışsınız. İkisini de benzetseniz ya da ayırmaya bile kalksanız kavgaya karışmış sayılabilirdiniz. Umarım bu olay yüzünden başınıza polisle bir şey gelmez.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Malezya 1 Hollanda abi. Hollandalı dövdü.
    Hollanda'lı Amisterdam Tilki Ocaklarının elemanı olmasın?

Motosikleti
    N/A
    Moruk iki kelam ingiliçce konuştum moruk vurdum mu indiririm moruk hollanda abi yhaaa düşmez burda git ekşiye falan gir başlık iyice çin kerhanesine çevirdiniz burayı

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Sen niye benim yazdığım her konunun altına böyle boş boş muhabbetler yazıyon senin benle bı sikitnin mi var bir olur iki olur sesimi cikarmiyom akıllı ol terbiyeli ol azcik

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Hikayende beni en çok etkileyen nokta "6 kişilik odada kalıyorum" hususu oldu.

Geçmiş olsun

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hikayende beni en çok etkileyen nokta "6 kişilik odada kalıyorum" hususu oldu.

Geçmiş olsun
    Hostellerde 6 kişilik oda az bile sayılır, 10-12 kişilik de olur. Gençler ucuza kalsın diye çıkmış güzel bir olaydır hosteller. Otelde kendine özel odada kalmak tabi ki daha konforlu olur ama gençken parayı otele harcamak yerine hostellerde kalmak gençlikte daha katlanılabilir ve daha eğlenceli/maceralı da olabilir.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Buralarda güvenlik işi nasıl oluyor?

Para, saat, telefon, pasaport gibi şahsi eşyanızı nasıl koruyorsunuz? Bu belki can güvenliğine kadar uzanabilir.

Malum giren çıkan belli değil. Dünyanın her yerinden insan var.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tabi ki "6 kişilik oda" kavramı kendimiz dışında herkesin "Kuzey ülkelerinden gelen sarışın genç kızlar arasından en fingirdek olanlar" olduğu sürece süperdir. Kendimiz dışındaki herkesin Ortadoğu'nun değişik coğrafyalarından ilim irfan öğrenmek için gelen Taliban militanı görünümlü gencolardan oluşması ve ortamın İddaa Bayisi gibi görünmesi kötü olur.
    M.balibey, Gökhan_Aygün, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla hocam iyi insan kötü insan dünyanın her yerinde var bu bir gerçek. Hollandaya da gitsen, finlandiyaya da gitsen, norveçe de gitsen arıza bir tip denk gelebilir, bundan yüzde yüz kaçış yok.

Benim kuzen londraya gitti. 1 ay bir işte çalışıp para biriktirip kaliteli güzel bir bisiklet almış kuryelik işi için. Uyardım bunu, dedim kaliteli bir kilit al diye hiç sallamamış. 1 hafta içinde bisikleti çalındı, bunda moraller sıfır. Sonra beni arıyor abi hangi marka kilit alayım diye

Hiç sorun yaşamayayım diyenlerin insansız ıssız bir adaya gitmeleri lazım. Orda da bir süre sonra hindistan cevizleriyle konuşmaya başlarsınız maazallah

Ama medeni avrupa ülkelerinde sorunlu tiplerle karşılaşma ortadoğu ülkeleriyle kıyaslanınca çok çok düşük bir ihtimal, asıl olay bu. Ciddi suçlar bizimle kıyaslanınca çok daha az.

Yani bir kavga gürültü oldu diye moralini bozma, avupada yaşam iyidir
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Hostel muhabbeti ucuz güzel ama her zaman keyifli olmayabilir, kendi arkadaş grubun olsa tamamen size ait bir oda kapatsan neyse, yoksa şansa kalmış gelenler, iti de var uğursuzu da. Yurt dışında Sadece Barcelona ve Çin’de kavga ettim. Barcelona’da ana caddede telefonumu çalmaya çalıştılar iki kişilerdi, antremanlıydım o dönem ikisini de yere serdim (Bangkok’ta Saenchai’den muay thai dersi almıştım) Çin’de ise gece klübünde masama gelip tanışmak sohbet etmek isteyen kızlar yüzünden kavga çıktı, masalar uçtu, yaka paça atıldım mekandan. En mühim olan bu şekilde bir suça bulaşmamaya çalışmak, yoksa sınırdışı vb can sıkıcı olaylar olabilir.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hostellerde 6 kişilik oda az bile sayılır, 10-12 kişilik de olur. Gençler ucuza kalsın diye çıkmış güzel bir olaydır hosteller. Otelde kendine özel odada kalmak tabi ki daha konforlu olur ama gençken parayı otele harcamak yerine hostellerde kalmak gençlikte daha katlanılabilir ve daha eğlenceli/maceralı da olabilir.
    Ben lavaboda kendi kılımı görsem, kendime silah çeken adamım. 6 kişi ile aynı özel alanları paylaşmak beni intihara sürükler

Tabi ki "6 kişilik oda" kavramı kendimiz dışında herkesin "Kuzey ülkelerinden gelen sarışın genç kızlar arasından en fingirdek olanlar" olduğu sürece süperdir. Kendimiz dışındaki herkesin Ortadoğu'nun değişik coğrafyalarından ilim irfan öğrenmek için gelen Taliban militanı görünümlü gencolardan oluşması ve ortamın İddaa Bayisi gibi görünmesi kötü olur.
    Hayatımda bir kere "yurtta mı kalsam?" demiştim. O bölgenin "en nezih" kabul edilen yurduna gitmiştim. Benim zamanımda bazı yurtlarda deneme amaçlı olarak, içeride bir gün geçirebiliyordun. Baktım millet eline osurup arkadaşına koklatıyor, gece uyurken arkadaşının suratını ayakkabı boyası ile boyuyor. O tabloyu gördükten sonra anneme babama dilencilik yapıp eve çıkmıştım
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Baktım millet eline osurup arkadaşına koklatıyor
    Z kuşağına atıp sallıyoruz ama esas pislik olan sanırım bizim kuşak.
    Gökhan_Aygün ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baktım millet eline osurup arkadaşına koklatıyor.
    Sonra o adamlar HABERTIRT televizyonunda program yapıyorlar.

espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Z kuşağına atıp sallıyoruz ama esas pislik olan sanırım bizim kuşak.
    Benim 7 yılım ülkenin en nezih en beyfendi insan yetiştiren yatılı okulunda geçti. Hiç bu konuları açmayayım.
    Hababam sınıfı filmlerini izlerken bunlar da çok uslu çocuklarmış diyerek izlerdik.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    psikolojinin cok bozuldugunu aynı fiyata tekli oda istediği söyle :D

hakkaten şanssızmışsın başkan.

bu arada oraya niye gttin sen ben takip edemedım konuyu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)