Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bilgisayarın Wİ-Fİ Bağlantısını (Modemi) Görmeme Problemi [ÇÖZÜMÜ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    1-) Ağ Bağlantıları açılır.
    2-) Wi-Fi yazan ibarenin üzerine gelip, mouse/sağ click yapılır.
    3-) Karşınıza gelecek olan "Wi-fi Özellikleri" ekranından "Yapılandır" tuşuna basılır.
    4-) Devamında karşınıza gelecek olan pencerede "Gelişmiş" sekmesine tıklanır.
    5-) Country Region (2.4 GHZ) kısmına tıklanır, değer #1 (1-13) olarak seçilir.
    5(1)-) Bazen 5. maddeye ek olarak Disable olarak gelen "Ap Mode Force BW20" kısmını da Enable yapmak gerekir.

Çözümünü yukarıda açıkladığıma göre, bu problemin oluştuğunu nasıl anlayabileceğinizi anlatmak (kendim üzerinden) isterim.

Öncelikle bu sorun genel olarak kısa süreli elektriklerin gidip gelmesi ile ortaya çıkıyor diyebiliriz. Bazı durumlarda, modeme reset atıldıktan sonrada meydana geldiği de yazılmış.

Ben ise durumu şöyle yaşadım: Bir gün bilgisayarı açtım, Wi-Fi kısmındaki ağlara bakıyorum ama kendi modemimi göremiyorum. Burada tuhaf olan durum ise şu; telefonum modemi görüyor ve bağlanıyor, başka bir bilgisayar modemi görüyor ve internete bağlanıyor fakat benim bilgisayarım modemi görmüyor.

Yine daha tuhaf olan durum ise, bilgisayarımın diğer bütün ağları görebilmesi. Hatta telefonumdan Hotspot paylaşım bile yapsam "şaaak" diye görüyorum ama benim modem yok. Göremiyorum.

Yani bilgisayar muhtemelen dünyadaki bütün ama bütün ağları görebilecek durumdayken, nedense bir benim modemimi görmüyor. Kötü bir şaka gibi.

Neyse ki çözümü basitmiş. Başına böyle bir şey gelen olursa, faydalı olması dileklerim ile.
    yec, levend84, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Windows'un garabetlerinden. Arada benim de başıma gelir. Bilgisayarı aç kapa yazınca düzelir. Düzelmezse bir iki güne düzelir (Aklı mı bulanıyor, nasıl işse artık).
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bilgi işlem çalışanı olarak keyifle okudum

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Motosiklet piyasası ortadan kalkacak, PC-Donanım forumuna dogru evrilmeli..

Şaka bir yana teşekkürler, faydalı bir bilgi..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-) Ağ Bağlantıları açılır.
    2-) Wi-Fi yazan ibarenin üzerine gelip, mouse/sağ click yapılır.
    3-) Karşınıza gelecek olan "Wi-fi Özellikleri" ekranından "Yapılandır" tuşuna basılır.
    4-) Devamında karşınıza gelecek olan pencerede "Gelişmiş" sekmesine tıklanır.
    5-) Country Region (2.4 GHZ) kısmına tıklanır, değer #1 (1-13) olarak seçilir.
    5(1)-) Bazen 5. maddeye ek olarak Disable olarak gelen "Ap Mode Force BW20" kısmını da Enable yapmak gerekir.

https://i.hizliresim.com/s59vu8s.jpg

Çözümünü yukarıda açıkladığıma göre, bu problemin oluştuğunu nasıl anlayabileceğinizi anlatmak (kendim üzerinden) isterim.

Öncelikle bu sorun genel olarak kısa süreli elektriklerin gidip gelmesi ile ortaya çıkıyor diyebiliriz. Bazı durumlarda, modeme reset atıldıktan sonrada meydana geldiği de yazılmış.

Ben ise durumu şöyle yaşadım: Bir gün bilgisayarı açtım, Wi-Fi kısmındaki ağlara bakıyorum ama kendi modemimi göremiyorum. Burada tuhaf olan durum ise şu; telefonum modemi görüyor ve bağlanıyor, başka bir bilgisayar modemi görüyor ve internete bağlanıyor fakat benim bilgisayarım modemi görmüyor.

Yine daha tuhaf olan durum ise, bilgisayarımın diğer bütün ağları görebilmesi. Hatta telefonumdan Hotspot paylaşım bile yapsam "şaaak" diye görüyorum ama benim modem yok. Göremiyorum.

Yani bilgisayar muhtemelen dünyadaki bütün ama bütün ağları görebilecek durumdayken, nedense bir benim modemimi görmüyor. Kötü bir şaka gibi.

Neyse ki çözümü basitmiş. Başına böyle bir şey gelen olursa, faydalı olması dileklerim ile.
    Modem yuzunden computer geek olcan
    IT sektorunde is bakalim mi Hollanda'da ?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modem yuzunden computer geek olcan
    IT sektorunde is bakalim mi Hollanda'da ?
    Henüz Araplar oraya doluşmadıysa düşünebiliriz
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Henüz Araplar oraya doluşmadıysa düşünebiliriz
    Onlar her yerde. Kafalarinda pamuk, ustlerinde forma, altlarinda esofman ve beyaz spor ayakkabilarla meydaninda dolasiyolarmis diye duydum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Onlar her yerde. Kafalarinda pamuk, ustlerinde forma, altlarinda esofman ve beyaz spor ayakkabilarla meydaninda dolasiyolarmis diye duydum.
    Geçen feribotta Arap kafileye denk geldim. Bu kadar gürültücü ve anaların bilmemneresinden telefonla çıkmış millet olamaz. Hepsi telefonla bağıra çağıra vara vara vara konuşuyorlardı.
    Gökhan_Aygün ve levend84 bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Artık güncel windows'lar (8-10-11) gibi aletler, neredeyse driver istemiyor diyebiliriz. O yüzden bu denli uğraşana kadar, alternatif olarak ;

Windows Tuşu + R 'ye basıp, Çalıştır kutusuna " devmgmt.msc " yazıp, açılan aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcısını silip, tekrar refresh edip, yüklenmesini sağlamak da, bağdaştırıcıyı factory default ayarlara getirecektir, diye düşünüyorum.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık güncel windows'lar (8-10-11) gibi aletler, neredeyse driver istemiyor diyebiliriz. O yüzden bu denli uğraşana kadar, alternatif olarak ;

Windows Tuşu + R 'ye basıp, Çalıştır kutusuna " devmgmt.msc " yazıp, açılan aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcısını silip, tekrar refresh edip, yüklenmesini sağlamak da, bağdaştırıcıyı factory default ayarlara getirecektir, diye düşünüyorum.
    Birde Türkçe konuşsan kimbilir neler anlatacaksın

Şaka bir yana,
    Yıllar önce bir gün evde telefonla bir arkadaşım veya müşteriyle teknik konuda konuşuyorum.

Konuşma bittikten sonra rahmetli babamın tepkisi aynen şuydu;

"Almancayı anlar ve konuşurum, İngilizce konuşamam ama anlarım, Fransızcayıda çatpat anlarım. Ama senin bu konuştuğun bambaşka bir şey. Hiç bir lisana benzemiyor."
    f0cus, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde Türkçe konuşsan kimbilir neler anlatacaksın

Şaka bir yana,
    Yıllar önce bir gün evde telefonla bir arkadaşım veya müşteriyle teknik konuda konuşuyorum.

Konuşma bittikten sonra rahmetli babamın tepkisi aynen şuydu;

"Almancayı anlar ve konuşurum, İngilizce konuşamam ama anlarım, Fransızcayıda çatpat anlarım. Ama senin bu konuştuğun bambaşka bir şey. Hiç bir lisana benzemiyor."
    Benim gibi teknoloji özürlüler için şöyle olmuş abi

ufoz, levend84, Motoseverrr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gibi teknoloji özürlüler için şöyle olmuş abi

https://i.hizliresim.com/pwv6ttp.jpg
    Seni bir gun bizim ekibin toplantisina alayim, teknik konulari konusmaya basladigimizin 5. dakikasinda bu ney lan deyip kacarsin ya da kufru basarsin.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Seni bir gun bizim ekibin toplantisina alayim, teknik konulari konusmaya basladigimizin 5. dakikasinda bu ney lan deyip kacarsin ya da kufru basarsin.
    Gürcan enfarktüs geçirmemi istiyorsan bunun daha farklı yol ve yöntemleri de var.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bir de Windows'a kolay derler. Linux kullanınca böyle dertlerimiz olmuyor, hatta evde 8 yaşında çocukların önüne linux laptop koyunca kendi kendilerine evdeki wifi'a bağlayıp bir de boşa kağıt harcamasınlar kafalarına göre çıktı almasınlar diye bilgisayrlarına kurmadığı ağ bağlantısı üzerinden çalışan yazıcıyı kurabilmişlerdi ki bunlar bildiğin ilkokul çocuğu, bilgisayarla tek ilgileri minecraft oynamak.
    Gökhan_Aygün, levend84 ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim teknoloji gelişimim masaüstü bilgisayara tv kartı takıp cine5 şifresini çözdüğümüz, milletin "la sana virüs atıyom" diye bir şekil uzaktan cd.rom'u açıp kapadığı dönemde durdu. Daha üst moda geçiş yapamadım.

Uyuşturucu alıyormuşuz tedirginliğiyle Yazıcıoğlu pasajında "abi öncelikle s.a pc toplamak istiyoz" derdik. Adam da "Öncelikle a.s tam yerine geldin" derdi.
    espresso, Gökhan_Aygün ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de Windows'a kolay derler. Linux kullanınca böyle dertlerimiz olmuyor, hatta evde 8 yaşında çocukların önüne linux laptop koyunca kendi kendilerine evdeki wifi'a bağlayıp bir de boşa kağıt harcamasınlar kafalarına göre çıktı almasınlar diye bilgisayrlarına kurmadığı ağ bağlantısı üzerinden çalışan yazıcıyı kurabilmişlerdi ki bunlar bildiğin ilkokul çocuğu, bilgisayarla tek ilgileri minecraft oynamak.
    Abartmayalim
    espresso bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Wifi ile değil ama ethernet kablosuyla bir sorunum var. Bilen yanıtlayabilir ise sevinirim

Ethernet kablosu takılı iken 3-5 dakika kablo üzerinden internet çalışıyor ondan sonra internet kesiliyor. Wifi ye geçmek zorunda kalıyorum, bilgisayarı yeniden başlatırsam bi 3-5 dakika daha normal sonra yine gidiyor, sıfırlama yapınca kafasına göre düzeliyor yada düzelmiyor. Düzelse de 3-5 dakika yine

Bilgisayarım orijinal windows 8 ilk 8.1 çıktığında ve kendi otomatik güncelleme yaptığından beri bu problemi yaşıyorum,
    O aralar 8.1e çıkmış bu sorundan dolayı 8e geri dönmüştüm
    Sonra ihtiyaç oldu 8.1 e geri güncelledim ve bir süre sonra ethernet kablosunun sorunu çözen bir driver edindim ( şansa tamamen driver solution programının güncellemesi sonucu düzelmişti )

Daha sonrasında yıllarca bilgisayarı formatlama ihtiyacı duymadım, ethernet problemim de yoktu.
    Geçen virüs bulaştığından format attım windows 10 a yükselttim, yükseltmez olaydım
    Ne eski driveri edinebiliyorum nede sorunu çözebiliyorum.
    Geçmiş tarihli driverları denedim düzelmedi, markanın önerdiği driveri denedim olmadı,
    Ağ ayarlarından etherneti sildim güncelleme yaptım olmadı.

Driver'dan olduğunu biliyorum ama ne hikmettir ki düzelten driver'ı bir daha bulamadım, şöyle yapsan düzelebilir diyeceğiniz tüm önerilere açığım

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wifi ile değil ama ethernet kablosuyla bir sorunum var. Bilen yanıtlayabilir ise sevinirim

Ethernet kablosu takılı iken 3-5 dakika kablo üzerinden internet çalışıyor ondan sonra internet kesiliyor. Wifi ye geçmek zorunda kalıyorum, bilgisayarı yeniden başlatırsam bi 3-5 dakika daha normal sonra yine gidiyor, sıfırlama yapınca kafasına göre düzeliyor yada düzelmiyor. Düzelse de 3-5 dakika yine

Bilgisayarım orijinal windows 8 ilk 8.1 çıktığında ve kendi otomatik güncelleme yaptığından beri bu problemi yaşıyorum,
    O aralar 8.1e çıkmış bu sorundan dolayı 8e geri dönmüştüm
    Sonra ihtiyaç oldu 8.1 e geri güncelledim ve bir süre sonra ethernet kablosunun sorunu çözen bir driver edindim ( şansa tamamen driver solution programının güncellemesi sonucu düzelmişti )

Daha sonrasında yıllarca bilgisayarı formatlama ihtiyacı duymadım, ethernet problemim de yoktu.
    Geçen virüs bulaştığından format attım windows 10 a yükselttim, yükseltmez olaydım
    Ne eski driveri edinebiliyorum nede sorunu çözebiliyorum.
    Geçmiş tarihli driverları denedim düzelmedi, markanın önerdiği driveri denedim olmadı,
    Ağ ayarlarından etherneti sildim güncelleme yaptım olmadı.

Driver'dan olduğunu biliyorum ama ne hikmettir ki düzelten driver'ı bir daha bulamadım, şöyle yapsan düzelebilir diyeceğiniz tüm önerilere açığım
    Bu durum, şu an benim de yaşadığım bir problem. İnternette bakıyorum; 2014 yılından beri, bu sorunun çözümünü düzgün bir şekilde açıklayabilen de çıkmamış.

Ben sorunun modemden olduğunu düşünüyorum. Çünkü benim sorunlarım tamamen modemden kaynaklı.

Örnek; Bu konuda belirttiğim, Wi-Fi görmeme sorunu da, yeni modeme geçiş yapınca olmuştu. Eski modemde böyle bir problem yaşamıyordum.

Nitekim eski modemimde ethernet kablosunu takınca, direkt olarak internete bağlanırdı. Yeni modemimde ise, tam da belirttiğin sorunu ben de yaşıyorum.

Zannedersem konunun başında "4-) Devamında karşınıza gelecek olan pencerede "Gelişmiş" sekmesine tıklanır" burada belirttiğim sekmelerde bunun bir ayarı var.

Orada yoksa da, modemde bununla ilgili bir ayar olduğunu düşünüyorum.

Driver ile çözülecek bir sorun gibi gelmiyor bana. Çünkü ben modemi değiştirince, hemen akabinde ethernet kablosu ile bağlantı sorunum oluşmuştu.

(10 dakika sonra) Biraz önce merak ettim mesela "Lan Ayarları" diye bir yer varmış benim modem arayüzünde. Oradaki portlar kapalı gözüküyor. Denemedim ama açsam bence sorun çözülecek.

Gel gelelim şu an mevcut durumdan memnun olduğum için, kendimi riske atmak istemiyorum .

Konu ile alakalı yazdıklarıma alternatif bir kaç tane de link paylaşayım;

https://forum.donanimarsivi.com/konu...idiyor.394890/

https://mobile.donanimhaber.com/ethe...yor--110738639

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Bu durum, şu an benim de yaşadığım bir problem. İnternette bakıyorum; 2014 yılından beri, bu sorunun çözümünü düzgün bir şekilde açıklayabilen de çıkmamış.

Ben sorunun modemden olduğunu düşünüyorum. Çünkü benim sorunlarım tamamen modemden kaynaklı.

Örnek; Bu konuda belirttiğim, Wi-Fi görmeme sorunu da, yeni modeme geçiş yapınca olmuştu. Eski modemde böyle bir problem yaşamıyordum.

Nitekim eski modemimde ethernet kablosunu takınca, direkt olarak internete bağlanırdı. Yeni modemimde ise, tam da belirttiğin sorunu ben de yaşıyorum.

Zannedersem konunun başında "4-) Devamında karşınıza gelecek olan pencerede "Gelişmiş" sekmesine tıklanır" burada belirttiğim sekmelerde bunun bir ayarı var.

Orada yoksa da, modemde bununla ilgili bir ayar olduğunu düşünüyorum.

Driver ile çözülecek bir sorun gibi gelmiyor bana. Çünkü ben modemi değiştirince, hemen akabinde ethernet kablosu ile bağlantı sorunum oluşmuştu.

(10 dakika sonra) Biraz önce merak ettim mesela "Lan Ayarları" diye bir yer varmış benim modem arayüzünde. Oradaki portlar kapalı gözüküyor. Denemedim ama açsam bence sorun çözülecek.

Gel gelelim şu an mevcut durumdan memnun olduğum için, kendimi riske atmak istemiyorum .

Konu ile alakalı yazdıklarıma alternatif bir kaç tane de link paylaşayım;

https://forum.donanimarsivi.com/konu...idiyor.394890/

https://mobile.donanimhaber.com/ethe...yor--110738639
    attığınız konuları da okudum, sanırım aynı modemi kullanıyoruz,
    benim problemim modem kaynaklı değil çünkü yıllardır aynı modem var
    farklı laptop ile bağlantı kurdum ethernette sıkıntı yok.
    Ama ne hikmettir ki dün gece bağladığım ethernet hala kopmamış durumda biraz böyle kullanıp deneyimleyeceğim bakalım ne olacak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)