Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ülkeden kaçma tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Arkadaşlar merhaba schengen var bedeli ne olursa olsun ülkeyi terk etmeye karar verdim. Bir kaç tanıdıktan haber bekliyorum üç gün içerisinde haber vermezlerse tamamen free style her yolu deneyerek göçmeye çalışcam
    Yaş 23 iktisat öğrencisiyim ingilizce var (milliyetçilik yapacaklar lütfen yorumlarını kendisine saklasın.)
    Daha önce böyle şeyler yapip şuan yurt dışında olanlar varsa aramızda tavsiyelerini almak için yazdım.

Taktik bilenler yazabilir. Ya da arkadaş şöyle yaptı burda bu belaları aldı başına veya su yol senin için kolay olur vs
    Italian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dur diyeni dinlemeyin, tek tavsiyem bu.
    xtrafrozen, espresso, M.balibey ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur diyeni dinlemeyin, tek tavsiyem bu.
    Bir defa dinledim. Dünyada daha ağır bir pişmanlık var mı acaba... bilemedim.
    Italian bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hemen yarın terketmeni gerektiren acil bir durum yok ise üniversite eğitimini tamamlayıp gitmeni öneririm.
    Turist vizesi ile gidip sonra orada kaçak çalışıp yasal yollara sonradan girme kısmı daha dertli olacaktır.

Kaçak bir yolun kaydı her yerde karşısına çıkar insanın. Amerikan Büyükelçiliği önünde sıradayken yaşlı bir çiftle tanıştım orada sohbet ettik, oğulları 16 senedir ABD'de yaşıyor ve Delta'da pilot. Ancak kaçak bir şekilde gelip çalışmaya başlamış sonradan legal bir göçmene dönüşmüş vs vs sonra pilot da olmuş gayet geçerli bir meslek ok. Geçmişindeki bu kayıt nedeniyle anne babasına vize vermediler mesela. Böyle saçma risklerin anlamı yok, eğer hayati tehlikeden ötürü hemen kaçmak istemiyorsan.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    ABD defterim kapandı bir defa red yedim 2021 Ağustos ayında. ABD en kolay kalınacak ülkelerden birisidir. Kanada da öyle fakat vizeleri sıkıntı çok sağlam RED yedim Ağustos ayında F1 vizesinden. O yüzden AB ulkelerine direkt iniş yapmak istiyorum tecrubelerinizi paylaştığımız için teşekkür ederim. Eğitimimi tamamlamak benimde aklımda vardı fakat artık belge değil bilgi diyorum. Burada kuryelik yaptım iki sene bankada staj yapmaktan iyiydi. Türkiye'den belge almak istemiyorum. Üniversite artık benim için koca bir YALAN.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen yarın terketmeni gerektiren acil bir durum yok ise üniversite eğitimini tamamlayıp gitmeni öneririm.
    Turist vizesi ile gidip sonra orada kaçak çalışıp yasal yollara sonradan girme kısmı daha dertli olacaktır.

Kaçak bir yolun kaydı her yerde karşısına çıkar insanın. Amerikan Büyükelçiliği önünde sıradayken yaşlı bir çiftle tanıştım orada sohbet ettik, oğulları 16 senedir ABD'de yaşıyor ve Delta'da pilot. Ancak kaçak bir şekilde gelip çalışmaya başlamış sonradan legal bir göçmene dönüşmüş vs vs sonra pilot da olmuş gayet geçerli bir meslek ok. Geçmişindeki bu kayıt nedeniyle anne babasına vize vermediler mesela. Böyle saçma risklerin anlamı yok, eğer hayati tehlikeden ötürü hemen kaçmak istemiyorsan.
    Hayatı tehlikem yok,herhangi bir kaygimda yok fakat ülkeyi terk etmek istiyorum bu aniden gelen bir süreç değil. Bir kaç kere kapısından dondugum bir süreç. Riskleri ve ikinci sınıf vatandaş muamelesi görme olaylarını göze aldım sadece işimi kolaylastiracak birşeyler ogrenebilirim belki

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Daha önce buraya mesaj yazan ve Almanya'ya Pkk kontenjanından göç eden Hüseyin nickli restoranda bulaşıkçı olan bir dingil vardı. Sorularınızı o daha iyi yanıtlayacaktır.

Bu soruyu bizden önce siz kendinize sorun; 23 yaşında hiçbir mesleki özelliği olmayan bir gençsiniz. Tek özelliğiniz İngilizce bilmeniz ki bilmeyeni dövüyorlar. Fetöcü ya da Pkk.lı Kürt değilseniz Avrupa size neden kapılarını açmalı?
    matrax33, Lucas, ekremcelik00 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Üniversitenin yalan olması halen dünya çapında geçerliliği olan bir kağıt parçası olduğu gerçeğini değiştimiyor. Akademik hayattan tiksinen birisi olarak bunun farkına 25 yaşında varsaydım farklı şekillendirirdim, 35 yaşından sonra bir anlam ifade etmiyor.
    Diplomayı aldıktan sonra Kanada için skilled worked programlarına bakılabilir. Kaçak gitmek her zaman şutlanabilmekle sonuçlanması daha olası bir senaryo demek, yoksa ben üniversite okumazsan adam olamazsın perspektifinden söylemiyorum bunu.

Teknoloji ile de aran iyi ise mesela okul bitene kadar data science konusunda programlara katılır kendine bir skill katarsan çok daha güzel bir şekilde legal geçişe de olanak bulabilirsin. Gençliğin avantajını doğru kullanmak lazım. Haddimi aşmayayım benim düşüncelerim bunlar tabii.

Edit'i sonradan gördüm.
    İkinci sınıf vatandaş muamalesi süper göreceli ve süper de subjektif yorumlanan bir şey. Kendi ülkemizde daha farklı bir muamele görmediğimiz için bence kafaya takılacak bir konu değil. Burada insan muamelesi görmüyoruz orada en azından ikinci sınıf vatandaş oluruz. Avrupa'da ırkçılık çok hızlı şekilde yükseliyor yıllardır ama tabii ki medeniyet seviyesi Türkiye ile kıyaslanmayacak düzeyde yine.

Aciliyet yoksa, tekrar düştüm ama formal üniversite eğitimini tamamlayıp yan skiller kazanarak dolu bir şekilde gitmekte fayda var. Kuzeybatı Avrupa'yı hedef almak benim yol haritam olurdu ama ben zaten mesela Kuzeyli insanların soğukluğunu tercih ettiğim için, Akdenizli diye anlatılan şey bana yavşaklık yılışıklık olarak geliyor biraz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce buraya mesaj yazan ve Almanya'ya Pkk kontenjanından göç eden Hüseyin nickli restoranda bulaşıkçı olan bir dingil vardı. Sorularınızı o daha iyi yanıtlayacaktır.

Bu soruyu bizden önce siz kendinize sorun; 23 yaşında hiçbir mesleki özelliği olmayan bir gençsiniz. Tek özelliğiniz İngilizce bilmeniz ki bilmeyeni dövüyorlar. Fetöcü ya da Pkk.lı Kürt değilseniz Avrupa size neden kapılarını açmalı?
    Haklı yorum teşekkür ederim, zaten bu soruyu kendime sordum. Bedeli neyse olarak cevabını verdim abi. Herhangi bir üyeliğim yok sağda solda veya bu söylediğiniz olusumlarla alakam yok. Dublin prosedürü sadece bunu içermiyor. İşin prosedür kısmından ziyade bu yolu izlemiş birilerinin tecrübeleri de çok önemli.

Ama güzel tespit. Bilmeyeni dovuyolar çok haklısınız

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen şimdi Suriyelilere hangi gözle bakıyorsan göçtüğün ülkenin yerlileri de sana o gözle bakacaklar. Bunu unutma.
    serdar23_Bilgem bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Üniversitenin yalan olması halen dünya çapında geçerliliği olan bir kağıt parçası olduğu gerçeğini değiştimiyor. Akademik hayattan tiksinen birisi olarak bunun farkına 25 yaşında varsaydım farklı şekillendirirdim, 35 yaşından sonra bir anlam ifade etmiyor.
    Diplomayı aldıktan sonra Kanada için skilled worked programlarına bakılabilir. Kaçak gitmek her zaman şutlanabilmekle sonuçlanması daha olası bir senaryo demek, yoksa ben üniversite okumazsan adam olamazsın perspektifinden söylemiyorum bunu.

Teknoloji ile de aran iyi ise mesela okul bitene kadar data science konusunda programlara katılır kendine bir skill katarsan çok daha güzel bir şekilde legal geçişe de olanak bulabilirsin. Gençliğin avantajını doğru kullanmak lazım. Haddimi aşmayayım benim düşüncelerim bunlar tabii.
    Estağfurullah,soyledikleriniz çok mantıklı. Fakat burada daha fazla zaman geçirmek istemiyorum. Bünyem kaldırmıyor. 15saat ise giderim ama iki tane ak parti yalakası akademisyenin anlattığı neo liberal iktisat'a karnım doydu. Soyledikleriniz çok mantıklı abi.

Ama bilgi olsun diye söyleyeyim. Geçen sene Z250 motosikletimi sattım. Work and Travel kaydoldum. Kur dalgalanmasi,vize ücreti,sevis ücreti danışmanlık derken param bitti gitti.

Kanada programlari min. 5000 CAD
    Work And Travel 3000-4000$
    Dil okulları aylık 1000-1200$ ( üç aylık assagisi kolay vize vermiyolar.)

Benim bunları yapıp hesapta para gösterecek durumum kalmadi. Bi motorum vardı onuda sattım abi. Gidemeyince de kaldık öyle. Şuan 3-4k € ile kaçmak yoluna girdim.( Mantiksizliklari var,okul olayı var, ama bünyem beynim artık almıyor.) Umarım biri vardır bu yollardan geçen. Burada denk gelebilirim. Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklı yorum teşekkür ederim, zaten bu soruyu kendime sordum. Bedeli neyse olarak cevabını verdim abi. Herhangi bir üyeliğim yok sağda solda veya bu söylediğiniz olusumlarla alakam yok. Dublin prosedürü sadece bunu içermiyor. İşin prosedür kısmından ziyade bu yolu izlemiş birilerinin tecrübeleri de çok önemli.

Ama güzel tespit. Bilmeyeni dovuyolar çok haklısınız
    Ben 1-2 hikaye duydum. Lakin ne derece doğrudur ne derece kolpadır bilemem. İlkokul öğrencisiyken öğretmeninin attığı tokat nedeniyle geçmişte bir kulağı sağır kalan bir Türk vatandaşı Fransa'dan İngiltere'ye deniz yoluyla giderken tüm kimlik, pasaport gibi evraklarını denize atıyor. İngiltere'ye vardığında soruyorlar pasaportu vizeyi. Adam siyasi sebeplerle sığınmak istediğini, Türkiye'de işkence olduğunu, karakolda dayak yediğini ve sağır kaldığını uyduruyor. Adam bir şekilde kabul ediliyor.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Afrikaya git. Orda beyaz diye pozitif ayrımcılığa uğrarsın. Yolda herkes çevirip fotoğraf falan çekiyor senle. Onun dışında avrupa'ya falan gideceksen kara saçlı 3. sınıf orta doğu çomarı muamelesi göreceksin.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1-2 hikaye duydum. Lakin ne derece doğrudur ne derece kolpadır bilemem. İlkokul öğrencisiyken öğretmeninin attığı tokat nedeniyle geçmişte bir kulağı sağır kalan bir Türk vatandaşı Fransa'dan İngiltere'ye deniz yoluyla giderken tüm kimlik, pasaport gibi evraklarını denize atıyor. İngiltere'ye vardığında soruyorlar pasaportu vizeyi. Adam siyasi sebeplerle sığınmak istediğini, Türkiye'de işkence olduğunu, karakolda dayak yediğini ve sağır kaldığını uyduruyor. Adam bir şekilde kabul ediliyor.
    Abi zaten siyasi olarak kanıt isterler ama şu durum var. Ülkeye ben legal girebiliyorum birde şu sıkıntı var siyasi olarak siginiyorsan kanıt istiyor ama Dublin prosedürüne göre , siyasi düşünceni açıklamaktan "korkmak" bile kabul sebebi. İyi bir avukat veya kendini iyi savunabilirsen. Ama bu dediğin doğru olabilir işte forumda böyle birine denk gelsem başarı oranım ciddi artacak

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah,soyledikleriniz çok mantıklı. Fakat burada daha fazla zaman geçirmek istemiyorum. Bünyem kaldırmıyor. 15saat ise giderim ama iki tane ak parti yalakası akademisyenin anlattığı neo liberal iktisat'a karnım doydu. Soyledikleriniz çok mantıklı abi.

Ama bilgi olsun diye söyleyeyim. Geçen sene Z250 motosikletimi sattım. Work and Travel kaydoldum. Kur dalgalanmasi,vize ücreti,sevis ücreti danışmanlık derken param bitti gitti.

Kanada programlari min. 5000 CAD
    Work And Travel 3000-4000$
    Dil okulları aylık 1000-1200$ ( üç aylık assagisi kolay vize vermiyolar.)

Benim bunları yapıp hesapta para gösterecek durumum kalmadi. Bi motorum vardı onuda sattım abi. Gidemeyince de kaldık öyle. Şuan 3-4k € ile kaçmak yoluna girdim.( Mantiksizliklari var,okul olayı var, ama bünyem beynim artık almıyor.) Umarım biri vardır bu yollardan geçen. Burada denk gelebilirim. Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
    Abi elindekinden olmanın refleksiyle ani karar alma arifesindesin, napıcaksın 3-4 euro ile Avrupa'nın herhangi bir yerinde? Sefalete oynuyorsun şu an..
    Neoliberal iktisata karnın doyduysa sana kötü bir haberim var, Dünya en az 20-25 sene daha bu neoliberal politikalar ile yönetilecek, farklı bir gezegene kaçmayı başaramadıkça bunu kaul et, ya da siyasete atıl bununla mücadele etmek istiyorsan. Onun ışında kendini yiyip bitirirsin.

Dil programıyla vize alıp gidip orada kalma şeklinde ben de bir kaç kişiden duydum niyet diyelim, bana göre girilecek top değil. Kanuna nizama uyum konusunda bu kadar takıntılı kültürlere gidip de oraya bu şekilde adapte olmaya çalışmak büyük risk. Anladığım kadarıyla nefret dolmuşsun sen bulunduğun yere, buna dayanmayı öğrenip mesela 3 sene sonra iş teklifinle birlikte Hollanda'ya gidebileceğin bir strateji belirlesen daha güzel bir tecrübe olmaz mı?

-
    Forumda böyle tecrübesi olan birinin sana bir bok faydası olmaz.
    Şurada yazılan şeylerin hepsi yanlış mesela. Türk insanındaki yabancı düşmanlığı da az buz değil gerçekten.
    Yeni nesil iş yapma teknolojileri konusunda değer yaratabilmeyi başarmış bir yığın gitti Türkiye'den son iki yılda. Yok arap muamelesiymiş yok suriyelilere bakıldığı gibi bakarlarmış bilmem ne..
    ikinci sınıf vatandaş konusu böyle bir şey değil.
    xtrafrozen ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Abi elindekinden olmanın refleksiyle ani karar alma arifesindesin, napıcaksın 3-4 euro ile Avrupa'nın herhangi bir yerinde? Sefalete oynuyorsun şu an..
    Neoliberal iktisata karnın doyduysa sana kötü bir haberim var, Dünya en az 20-25 sene daha bu neoliberal politikalar ile yönetilecek, farklı bir gezegene kaçmayı başaramadıkça bunu kaul et, ya da siyasete atıl bununla mücadele etmek istiyorsan. Onun ışında kendini yiyip bitirirsin.

Dil programıyla vize alıp gidip orada kalma şeklinde ben de bir kaç kişiden duydum niyet diyelim, bana göre girilecek top değil. Kanuna nizama uyum konusunda bu kadar takıntılı kültürlere gidip de oraya bu şekilde adapte olmaya çalışmak büyük risk. Anladığım kadarıyla nefret dolmuşsun sen bulunduğun yere, buna dayanmayı öğrenip mesela 3 sene sonra iş teklifinle birlikte Hollanda'ya gidebileceğin bir strateji belirlesen daha güzel bir tecrübe olmaz mı?
    Abi olur. Çok doğru söylüyorsun. Ama bu sinirle ettiğim bir hareket değil. Denedim iki sene. Bitirip gideyim diye. Derslerimde kötü degildir ama değmez diyorum. Neden ? Çünkü iş uzayacak. Okul bitince bir 6 ay TOEFL. Avrupa ise Goethe için gidecek. İş teilifi almayı bekleyeceğim. Schengen vizem bitecek. Busefer tekrar vize gorusmesi ve prosedürler önüme çıkacak. O okul bitince değil okul bittikten min 2sene sonra olacak. Ki o zamana kadar bu paraları ayiramayiz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ya vize prosedürü nedir arkadaş, kızar tonda yazıyorum kusura bakma arkadaş çevreme de böyle diyorum ben. 13-14 senedir benim yılın 365 günü schengen vizem var, her seferinde de yıllık yıllık vermediler ilk zamanlarda.. üç tane evrak toplayıp bir yere teslim ediyorsun bu kadar yahu.

Neyse hayat senin karar senin tabii. Değmez dediğin şey senin mis gibi maaşını alıp insan gibi hayat yaşayacağın legal bir gelecek iken sen kaçak göçek her an deport edilme riski ile bir macerayı daha az risksiz görüyorsun, belki de doğrusu budur. Ben hayatım tehlikede olmadıkça yapmam böyle bir şey açıkçası.

Umarım bir an önce istediğine kavuşursun.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    En kolayı Afganlı yada Suriyelilere takılmak herhalde

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Ya vize prosedürü nedir arkadaş, kızar tonda yazıyorum kusura bakma arkadaş çevreme de böyle diyorum ben. 13-14 senedir benim yılın 365 günü schengen vizem var, her seferinde de yıllık yıllık vermediler ilk zamanlarda.. üç tane evrak toplayıp bir yere teslim ediyorsun bu kadar yahu.

Neyse hayat senin karar senin tabii. Değmez dediğin şey senin mis gibi maaşını alıp insan gibi hayat yaşayacağın legal bir gelecek iken sen kaçak göçek her an deport edilme riski ile bir macerayı daha az risksiz görüyorsun, belki de doğrusu budur. Ben hayatım tehlikede olmadıkça yapmam böyle bir şey açıkçası.

Umarım bir an önce istediğine kavuşursun.
    Akla mantığa uyan şey sizin söylediğiniz zaten abi. Fakat bu yol benim için şu an girmem gereken bir yol benim sizin iyi niyetinizden inanın gram şüphem yok.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    killingroad söylenecek her şeyi söylemiş. Yok illa deneyeceğim diyorsan Suriye vatandaşı olmanın yollarına bak.

Motosikleti
    Yok.
    Bu sene Almanya'daki 4. senem. Kaçak olarak gelmedim. Türkiye'den iş bulup gelmeme rağmen ve her şeyi legal olarak yapmama rağmen kolay bir şey olmadığını belirtmek isterim. Her ne kadar okulunu bitirip gelmen mantıklı gibi gözükse de okuduğun okulun Almanya denkliği yok ise herhangi bir geçerliliği maalesef yok.
    Schengen vizesi ile gelip kaçak olarak çalışırsan da senin emeğini sömüren çok kişi olacağı gibi yakalanman durumunda hemen sınır dışı edilmen içten bile değil.

Şuan en mantıklı gözüken Alman vatandaşı olan birisi ile sahte bir evlilik yapıp o şekilde buraya gelmen. Mümkünse tabi ki.

Buraya geldiğin zaman ilk 3 ya da 4 sene herhangi bir meslekte hem çalışıp hem de o meslek ile eğitimini alıp hayatını devam ettirebilirsin. Ama kaçak olarak gelmen, siyasi sebepler dışında,çok mantıklı olmadığını ifade etmek isterim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)