Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ülkeden kaçma tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    Ağlamak için geç kaldınız genç kardeşim hemen ağlayıp bozulma yazdıklarıma burada ağladığın insanların 3ünden 2si zamanında senin şuan yakınmana sebep olacak seçimleri yaptılar.. 2023 te ülkeyi kimin yöneteceği zerre umrumda değil. Huzur ve refah içinde bir ülke mi görmek istiyorsun sorusuna hayır, zamanında cebine 3 kuruş girdi diye ülkemin 20 yıl boyunca heryerinin talan edilmesine göz yumanların şuan olduğu gibi sürüm sürüm sürünmesini istiyorum.
    espresso, gurcanozturk ve Italian bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağlamak için geç kaldınız genç kardeşim hemen ağlayıp bozulma yazdıklarıma
    İyi hoş da genç kardeş daha hiç oy kullanmadı belki.
    Hep bir nceki neslin bokunu bir sonraki nesil temizlemek zorunda kalıyor bu memlekette. Ki son 20 yılda yenilen bok kırk yılda temizlenemez. Al işte, iki nesil birden gitti gümbürtüye.
    espresso, drtayfun ve Italian bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Git guzel kardesim git kurtar kendini. Arkana bile bakma. Bu lanet olasi bataklikta battikca batiyoruz. Boyle yasamin icine sicayim.

Milletin milliyetcilik guzellemelerine de kanma. Vatan haini soylemlerine de kulak asma.

Gittigin yerde kolay olmayacak, zorlanacaksin ama pes etme. bazi tavsiyelerim soyle:

1-cicim aylari bitince kultur soku yasayacaksin, o an vazgecme gecici bir surec.

2-Turkiyede ki gibi gevsek gevsek calisma yok orda. tabiri caiz ise kopek gibi calisacaksin. Ama en azindan karsiliginda duzgun bi hayat sureceksin.

geri kalani klasik seyler iste.

yolun acik olsun
    M.balibey, espresso, ero__ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş yere kendini kandırma gitmeyeceksin.. Gitmeyi göze alıyorsun fakat gidecek g.t yok sende Gitmek isteseydin çoktan gitmiştin zaten
    Bir şey lazım mı buradan?
    M.balibey ve -Black- bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şey lazım mı buradan?
    Gittin sanırım.
    Oralardan yazmaya devam et, başka gitmeye çalışanlara yol göstermiş olursun.
    Benden geçti sayılır, bu yaştan sonra zor ama gidemezsem de çocuklar büyüyünce yallah avrupaya diye göndereceğim onları.
    -Black- bunu beğendi.

xmail16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik Kd 250 - Chopper
    En iyisi davet almak. Budapeşte iş araştırabilirsin, neden budapeşte diyorum çünkü avrupa ülkesi ve en düşük maaşla adam çalıştırılan yer diyebilirim. Ortalama 1100euro falan kazanırsın, hepsiyle ayı tek başına geçirmen mümkün. Ama bununda kötü yanı kazancın seni hayatta tutacak ama biriktirme imkanın çok çok zor çünküev kiraları maaşın yarısından fazla. Yaşarım zaman ne gösterir deyip ona göre de hareket edebilirsin. Bende araştırıyorum bi süredir, gördüğüm kadarıyla buraya giden çok. Yaşamak için güzel yer ama birikim istiyorsan zor kardeşim.

Biz kaç nesildir ezilen milletiz. Ezilmeye anadan babadan alışmışız bu kadar hareretli olma görme duyma bazı şeyleri daha rahat edersin. şikayetlerinde haklısın git tabi ama mantıklı bi şekilde gitseydin keşke. Burda okuduğun bölümden bir bok olmaz ama diploman olur üniversite mezunu olursun bi artıdır. Okulunu okuyorken yazılım öğrenirsin çok kolay 36 yaşımda hobi olarak python öğreniyorum matematiğimin yettiği yere kadar geldim. Vaktim olsa hem matematik hem yazilim kursuyla devam edeceğim. Sana çok basit okulu bitirene kadar yazılımı çözersin. Sonrası avrupada rahat bir yaşam. Şimdi ordan deport yedinmi şansında kalmayacak.

inşallah istediğin gibi olur herşey.
    espresso bunu beğendi.

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Durman hata Ben evli 2 çocuk olduğu halde , vizem olsa çocuklar için yalnız kaçar giderim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yüzme kapasitene bağlı olarak dünyada ki ülkelerin yüzde doksan beşine vizesiz, pasaportsuz, formalitesiz ulaşabilirsin.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    KİMSE MEMLEKETİ TERK ETMESİN!

Erich Honecker (1912 -1994), 1971'den 1989'a değin eski Doğu Almanyayı yöneten devlet adamı.

Birgün gençlerin bir kuyrukta beklediğini görür.

"Bu neyin kuyruğu?" diye sorar.

"Ülkeyi terk etme kuyruğu" diye yanıt alır.

Honecker'de kuyruğa girer ve beklemeye başlar.

Bir bakar kuyruk yavaş yavaş dağılmaya başladı...

Birine sorar, "peki şimdi niçin dağılıyor kuyruk?"

Cevabını alır,

"efendim siz gidecekseniz, bizim gitmemize gerek kalmadı".

Bazen bir kişinin gitmesi kalmak için yeterli olur.
    DickName bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)