Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ülkeden kaçma tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Bende yurtdışına gitmek istiyorum ama nasıl olacak orda bizi dolandirirlarsa birde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Fadıl Türkiye'deyken gidebilirsiniz.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Amsterdam kestim bileti inşallah Allah yürü ya kulum der... :D

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Herkes yurtdışına gitmek istiyor, halbuki herkes yurtdışına gittiğinde oraları da kendimize benzeteceğimizi kimse hesaba katmıyor. Bu ülkenin sorunu topraklar değil insanlar. Yurtdışına gidenler, gittikleri yerde çok iyi yaşayacaklarını mı zannediyorlar acaba ?
    ymg bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Boş yere kendini kandırma gitmeyeceksin.. Gitmeyi göze alıyorsun fakat gidecek g.t yok sende Gitmek isteseydin çoktan gitmiştin zaten

Karşı tarafta sana destek olacak yardımcı olacak birisi yok ise çok zor .
    Suriyeden kaçanlar olsun Afgan vs vs olsun can korkusu için kaçtı , kimse hafız esad dan beşer esad dan kaçmadı onlar sanki bizden çok mu demokratikdi.

tek başına bu işi yapmak çok zor ,ayrıca burada afgan pakistanlı suriyeli insanların emeklerini sömürüp insan gözü ile bakmıyorlar en pis işlerde çalıştırılıyorlar aynı durum senin de başına orada gelecek ..

HA şu olur sen sefaletini çekersin senin dogacak oglun kızın sefsını sürer .Bura da kalır isen senin dogacak olan oglun kızında sefalet çekmeye devam eder.. Yani işin özün iş senden geçmiş artık öyle de böylede sefalet çekmeye mahkumsun . Kalan tercih sana ait

ben gitmek için uğraşıyorum ortağımın eşi avrupa vatandaşı(bulgar göçmeni). orada şirket kurduk ortağım yaklaşık 5 aydır orada fakat işler çok kolay değil. resmi yollarla gidebilmem için belli bir ciro yakalamamız lazım.

orada dolandırılma konusu çok önemli değil mesele oraya gidip nasıl iş yapacaksın. kaçak çalışırım dersen de bir sürü sıkıntı çekersin. hep diken üstünde yaşanmaz. resmi yollarda baya zor ve zaman alıyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba schengen var bedeli ne olursa olsun ülkeyi terk etmeye karar verdim. Bir kaç tanıdıktan haber bekliyorum üç gün içerisinde haber vermezlerse tamamen free style her yolu deneyerek göçmeye çalışcam
    Yaş 23 iktisat öğrencisiyim ingilizce var (milliyetçilik yapacaklar lütfen yorumlarını kendisine saklasın.)
    Daha önce böyle şeyler yapip şuan yurt dışında olanlar varsa aramızda tavsiyelerini almak için yazdım.

Taktik bilenler yazabilir. Ya da arkadaş şöyle yaptı burda bu belaları aldı başına veya su yol senin için kolay olur vs

gecen hafta balatcıkca 3 bin liraya havuzlu villa bakıyordun simdi ülkeyi mi terk ediyorsun

Valla ihtimalin varsa tamamen destekliyorum. Yapabileceğin en en temiz şey paran varsa yurtdışında yüksek lisans.

Güncel şartlarda cok üstün zekalı ve burs alabilecek durumda değilsen ya yüksek lisans ücretini denkleştireceksin, ya da orada bir şirketle görüşüp davet attıracaksın.

Ben baya araştırmıştım, davet ve okul harici gitmek için saglam paran olması lazım
    Cenk Ayvaz bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Tenere700
    Kaçak hayatı çok zor olur, bir kere hastalanıp hastaneye gitsen bile yakalandın diyebiliriz. Bence şu an ülkeden ayrılmanın en mantıklı yolu yazılım ile ilgili bir alanda çalışmak. Son 2 yıldır avrupadan bir şirkete çalışıyorum ben girdikten sonra 2 arkadaşımı daha aldırdım. Hatta başka arkadaşın varmı diye soruyorlar. Çok arkadaşım var gelmek isteyen ama genel problem ingilizce bilmemeleri.

Bizim şirket ve genel olarak büyük şirketler çalışma vizesi ve taşınma yardımı sağlıyorlar. Çalışma izninden belli bir süre sonrada istediğin şirkette çalışma hayatına devam edebiliyorsun.

Evet yazılım öğrenmek ve bu işi yapmak kolay değil ama yaşın gençse 2 yıl gibi bir sürede iyi bir pozisyona gelirsin. Yazılım alanı derken direk yazılımcı olmak zorundada değilsin, bir sürü alt dalı var, analist, proje yöneticisi veya yardımcısı, test uzmanı, devops, seo uzmanı, liste uzar gider.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Senin oralarda istediğin paraya zaten resmi olarak gidip çalışanlar var. Bulgaristan, Romanya, Moldova gibi zaten adamların kültür farkı da yok.

Kaçak olarak çalışan birine aynı parayı niye versin. Aynı paraya kaçak işçi çalıştırma riskine niye girsin.

Kaçak olarak çalışacağın işi yapmak isteyen bir sürü kaçak zaten var.

Eeeee şansın yaver gitmezse standart kaçak olarak çalışıp her ayın sonunu getirmeye çalışacaksın. Ama burada ( Türkiye'de ) ben Hamburg halinde kasa taşıyorum saate kaç euro alıyorum diye hava atacaksın. Millette vay be Almanya'da hamal bile burada ki müdürden fazla kazanıyor diyecek.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok.
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen hafta balatcıkca 3 bin liraya havuzlu villa bakıyordun simdi ülkeyi mi terk ediyorsun

Valla ihtimalin varsa tamamen destekliyorum. Yapabileceğin en en temiz şey paran varsa yurtdışında yüksek lisans.

Güncel şartlarda cok üstün zekalı ve burs alabilecek durumda değilsen ya yüksek lisans ücretini denkleştireceksin, ya da orada bir şirketle görüşüp davet attıracaksın.

Ben baya araştırmıştım, davet ve okul harici gitmek için saglam paran olması lazım
    Son cümle çok doğru. Yasal yollardan gelirseniz cebinizde en azından 10.000 Euro gibi bir paranızın olması gerekiyor. Eğer şanslı iseniz size evini kiralayacak birisini bulursunuz. Kaçak gelme konusuna değinmiyorum bile.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş yere kendini kandırma gitmeyeceksin.. Gitmeyi göze alıyorsun fakat gidecek g.t yok sende Gitmek isteseydin çoktan gitmiştin zaten
    Ehehehehe. Adamın yüreğini nasılda okuyor. İnsan sarrafi mübarek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehehehehe. Adamın yüreğini nasılda okuyor. İnsan sarrafi mübarek.
    Bileti kestim. Çok haklısınız. Kaçak olarak gitmek sıkıntılı ama böyle gitme etmeyle ilgili salça olanlara şunu söylemek istiyorum. Sizde ifade özgürlüğü hakkınızı kullanacak g.t var mı? Forumlar haricinde?
    Çıkıp haksızlığa kafa kaldıracak g.t var mı?
    Size bu ülkede beni travmatize eden en önemli olayı açıklayayım.
    Bogazicinde protesto yapan çocukları paket edip eğitim hayatını bitirip yurt dışı yasagi verdiler.
    Bizim universitede 30 akademisyen akraba çıktı.
    Amcasının oğlunu aile şirketi gibi ise alan adamlara karşı durabilcek g.t var mı?

Delikanlı gibi fikrini söyleyip protesto edemiyosa insan bence afedersiniz öncelikle. Küfür hiç kullanmadım forumda. Ama kendini ifade edemiyorsa insan paket olmak korkusuyla bence s.gitsin daha iyi. Onlardan biri benim.

Ülkeye karşı hiç bir bölücü görüşüm yok. Ama hakkını arayamiyosun. Hemen terörist ilan ediliyorsun. Şimdi ekonomiden politikadan konuscaz ama burda mütevazı olmayacağım kusura bakmayın.

Ekonomi tahsili olan adam değil ATV başından ayrılmayan adam tartışacak benimle. Kendi görüşü dışındaki görüşleri hiç bir şekilde kabul etmeyen adam konuşacak.

Adam akrabalarını akademisyen yapmış,sıra arkadaşım akademisyen olcam diye Gano kasıyor.

Başka bir arkadaşım ak partiden tanıdık bulmaya çalışıyor.

Siz şaka mı yapiyonuz. Kafama sıkın daha iyi. Kacakmis gocekmis zaten bunları bende biliyorum. Ben buraya ne yazdım. Tecrübesi olanlar paylaşsın. Salcanin biri gelmiş kendini kandırma diyor. Ordan bok atıyor sadece. Adam konuya yazdığım metni okumaya tenezzul etmeden gelmiş sallıyor burada.

Bundan bir kaç ay önce Konya'da yine Alevilere saldırdılar. Görüşlerini açıklayan üniversite öğrencilerini terörist ilan ettiler. Biri de g.tunu kaldırıp sen napiyorsun demedi çocukların hocaları hariç.
    Adam damadını ekonomi bakanı yaptı. Bu kadar duyarsız bir halkın içerisinde barınmak istemiyorum. Şimdi milliyetçiler istediği kadar linç edebilir beni. Ne teröristim ne bölücü. İnsanım la.

Alıntı Cenk Ayvaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son cümle çok doğru. Yasal yollardan gelirseniz cebinizde en azından 10.000 Euro gibi bir paranızın olması gerekiyor. Eğer şanslı iseniz size evini kiralayacak birisini bulursunuz. Kaçak gelme konusuna değinmiyorum bile.
    Yanlıs hatırlamıyorsam İrlanda için konusmustum, adamlar gelirken 2 yıllık asgari ücretin belli bir üstü kadar cebınde para olmasını ıstıyor.
    Sebebi ise iş bulamama vs. durumlarında 2 yıl kendını ıkame ettirecek güçte olmanı istemeleri.
    Cenk Ayvaz bunu beğendi.

Yanlıs hatırlamıyorsam İrlanda için konusmustum, adamlar gelirken 2 yıllık asgari ücretin belli bir üstü kadar cebınde para olmasını ıstıyor.
    Sebebi ise iş bulamama vs. durumlarında 2 yıl kendını ıkame ettirecek güçte olmanı istemeleri.
    bu vasıfsız biri için de olabilir mi ? okumuş biri değilim ama param var gelmek istiyorum durumu olabiliyor mu

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim, milliyetçiyim, ama sana hak veriyorum.

İpsiz, sapsız, anarşist, hayatı uçlarda yaşayan biri olursun, dışlandığın veya rahat rahat anarşistlik yapamadığın için kaçarsın anlarım da,
    Hayatının baharında,eğitimli sıradan bir gencin ülkesinden kaçmak istemesi çok acı verici ve bi o kadar da üstüne düşünülmesi gereken bir konu, çok yazık çok.

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu vasıfsız biri için de olabilir mi ? okumuş biri değilim ama param var gelmek istiyorum durumu olabiliyor mu
    Irlanda özelinde okumuş olmak gerekli mi bilmiyorum, mezuniyetim oldugu için o kısımları direk es geçiyorum.

Ancak bircok ülke bildiğim kadarıyla dil ve para oldugu sürece vasıf aramıyor
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yok.
    Üniversite okumak ya da yüksek yapabilmeniz için yanlış hatırlamıyorsam aylık karşılığı 750 Euro şık bir parayı senelik karşılığını bölmeli olarak bankaya yatırmanız isteniliyor. Dediğiniz doğru. Ama yasal yollardan da gelirseniz yerleşmek ve yaşamaya başlamak için min 10.000 Euro’ya ihtiyacınız var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Almanya için maalesef hayır. Ama paranız varsa Avrupa’daki bazı ülkeler bizdeki gibi belli bir miktara mülk aldığınız zaman size orada oturum hakkı veriyorlar.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Adamların parası yok bir umut kaçmak istiyor madem senin paran var sen niye kaçmak istiyorsun?

Başka ülkeleri bilmiyorum ama Yunanistan konsolosluğunda parası olan için özel bir bölüm bile var. Randevu bile almıyorsun direk kapıya gidip aga bende para var diyorsun herkes için duvar olan kapılar anında senin için kırmızı halı oluyor. Gözümle gördüm şaka yapmıyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Okulda başıma gelenler.
    İktisadi düşünceler tarihi dersi ;
    Çocuklar devletimiz çok iyi,yol yapilmasi da önemli.

Uluslararası İktisat dersi ;

Öğrenci ; Hocam döviz kurları konusunda bir dusunceniz var mı? Gecinemiyoruz.
    Hoca; Babana söyle daha fazla para göndersin sanane dolardan.

Sokakta yürürken başıma gelenler ;

Maskeliyim,memura hayırlı görevler abi dedim. Gel GBT yapalım genç dedi.
    Maskem yüzümde. Tamamı çekili.

7 ay sonra PTT kapıma valilik onaylı maske cezası getirdi,tarih o güne ait.

İş hayatinda yaşadıklarım;
    Büyük bir hevesle getire girdim. 15 gün sonra mesaim düşürülüp maaş zammiyla vardiya sorumlusu yapıldım. Yeni evli ekip arkadaşıma zorla 13 saat mesai yazdirdilar. Ekipmanları kırık pakete yolladılar. Çalışma kanununa aykırı yaptığınız dedim. Getir genel merkezine bayi sahibini şikayet ettim. On dakika sonra bayi sahibi beni şikayet etme hesaplasiriz diye aradı. İstifa verdim.

Yemeksepeti'ne girdim , ekip arkadaşlarıma mesai saatleri dışında tuvalet temizlettiler. Her gün 45dk 1 saat kapanış personeline mesai ücretsiz sorumluluk itelediler,kışın lastik getirmediler herkes kaydı düştü , öğrenci olduğum için ekonomik sıkıntım diğerlerine nazaran daha az olduğu için kafayı kaldırdım. Ertesi gün a deposuna b deposuna desteğe git ayağına mobbingler başladı. Tek kişi mesaili o da benim. Takım lideri aradı,hiç yakıştıramadım bu nankorlugu dedi. Ekip arkadaşlarımın yarısını yerden ben aldım. Kolu bacağı inciten omzunu yırtan hepsinin evladı var. Takım lideri gelip herkesin içinde sorumluluk almak ve üniversite okumak umrumda değil,benim referansım olmadan kimse yükselemez dedi. İstifa verdim.

Lisede iki kere eyleme gittim. Polise taş atmadım , polis dövdü.

Maça gittim biletimle, polis dövdü.

8. Sınıfta din ogretmeni dövdü,şikayetçi oldum okuldan gönderdiler.

Ekonomi ve politika derslerinde hocalar ağzından çıkan kelimeleri seçiyor,siyasi konuları cevaplamıyor. İstisnası var tabii, bir iki tane neyse o olan hoca var.

Benzin 20 lira forumda makara yapiyoruz. Neden? Çünkü korku krallığı var. Sokağa çıkıp hak arayacak g.t yok. Tweetleri bu milletin gençleri yazıp yazıp siliyor. Sokağa nasıl çıksın.

Şimdi çıkıp diyecekler yasa herşey toz pembe mi?

İnsanın Onuruna yaraşır Çalışma Hakkı elinden alınıyor ,
    İfade özgürlüğün elinden alınıyor,
    Devlet,üniversiteler aile şirketi yapılıyor.

Burada bazı insanların iyi niyetine güvendiğim ve beni ciddiye alıp konuyla ilgili yazı yazdıkları için yazıyorum bunları. Bu yaşananlar,benim bu kararı verme sebebim. Yoksa ben essek miyim iki sene daha okur ingilizcenin üzerine Goethe hazırlanır bir yolunu bulurum,kılçıksız yol işte sana değil mi?

Ama dayanamıyorum.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamların parası yok bir umut kaçmak istiyor madem senin paran var sen niye kaçmak istiyorsun?

Başka ülkeleri bilmiyorum ama Yunanistan konsolosluğunda parası olan için özel bir bölüm bile var. Randevu bile almıyorsun direk kapıya gidip aga bende para var diyorsun herkes için duvar olan kapılar anında senin için kırmızı halı oluyor. Gözümle gördüm şaka yapmıyorum.
    Bizde yok mu ?
    Bastir parayi, Kanal Istanbul civarindan at/kat/yat alirsin henuz proje yokken bile Ulkenin anahtarini verecekler neredeyse Katar'lilara, vatandaslik vermisler cok mu?
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)