Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

FOREX İLE İLGİLENİYORMUSUNUZ

Motovento
    REKLAM ALANI
    karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Az para ile işlem yapabilecegim güvenilir,bir forex şirketi arıyorum.
    Forexle ilgilenen ve firma önerecek arkadaşlar bana yardımcı olabilirlermi?
    Voltaren bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Emtia borsasından gidiyorum ben.Bence en temizi emtia.
    karaca3 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    emtia ve kripto paralar ile hiç ilgilenmedim.genelde forex demo hesaplarla öğrenmeye çalışoyorum.
    emtiayada bakayım.teşekkurler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hocam Forex i takip etmek zordur , sonuçta yurtdışında 24 saat çalışan bir döviz piyasası , size tavsiyem herhangi bir bankada yatırım hesabı açıp her sene temettü yani kar payı veren şirketlerin hisse senetlerini satın alın , mesela BİM her yıl 2 veya 3 defa kâr payı verir benim favorimdir , bugün aldığınız BİM hissesini 5-6 sene tutarsanız aldığınız kâr paylarıyla bedavaya gelir..hisse piyasasına güvenemiyorsanız karma fonlar var , biraz altın , biraz döviz , biraz hisse , biraz bakır gümüş vs vs bir sepet oluştururlar , birinin seviyesi artar biri azalır edeceğiniz kâr değişir , fonları inceleyip bu bana göre dediğinizi alın hem kâr edin hemde kafanız rahat etsin..
    karaca3 ve Voltaren bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    hocam tavsiyeniz için teşakkür ederim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    coin al abi ne işin forex vs ile coin de çabuk zengin olursun

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ciddi cesaret işi kaldıraçla Türk Lirası işlemler yapmak, USD-TRY veya EUR-TRY işlem yapacağını tahmin ediyorum.
    Benim cesaretim yok açıkçası. NASDAQ ve NYSE'de bir kaç firmanın hissesi ve bir kaç coin'e uzun vadeli olarak yaklaşıyorum. fx işlemleri ve short pozisyon açmak sanırım hayatımda giremeyeceğim toplar.

Doların ters takla attığı gece bir anda $50k kaybeden arkadaşa sordum, Marbas'ın sistemi marfx kullanıyormuş, illa kaşınmak istiyorsan.
    karaca3 bunu beğendi.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Acaba elindeki parayı işletmenin doğru yolu nedir, tavsiye veren arkadaşlar olabilir mi?

Faize koysan, enflasyonun altında kalıyor, bir şey kazanamadığın gibi aslında kaybediyorsun.

Dolara-euroya bağlasan, belki ancak enflasyona karşı korunursun, gene reelde herhangi bir kazanç olmuyor.

Borsa, hisse senedi vs. zaten ben hiç anlamamam, amatör biri orada bütün birikimini batırabilir.

Nedir yani elindeki parayı zahmetsizce-risk almadan değerlendirmenin yolu arkadaşlar?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba elindeki parayı işletmenin doğru yolu nedir, tavsiye veren arkadaşlar olabilir mi?
    Faize koysan, enflasyonun altında kalıyor, bir şey kazanamadığın gibi aslında kaybediyorsun.
    Dolara-euroya bağlasan, belki ancak enflasyona karşı korunursun, gene reelde herhangi bir kazanç olmuyor.
    Borsa, hisse senedi vs. zaten ben hiç anlamamam, amatör biri orada bütün birikimini batırabilir.
    Nedir yani elindeki parayı zahmetsizce-risk almadan değerlendirmenin yolu arkadaşlar?
    Amacın ne olduğu ile alakalı bir durum.
    Şimdi bazı gerçekleri kabul ederek başlamak lazım. Şu anki merkezi finans sistemi kendi ana oyuncularını korumak için getirdiği kurallar dahilinde işliyor. Yani ben bankaya para verdiğim zaman bana %15 civarı faiz verirken ben ondan para istediğim zaman o benden %25-30 civarında bir faiz istiyor. Bunun yansıması yatırımda nasıl ortaya çıkıyor? Türkiye gibi dümdük hale gelmiş ülkelerin dışında dahi, standart mevduat yatırımları enflasyona karşı parayı koruyamazlar. Türkiye'de durum içler acısı halde, enflasyon yıllık %100'ün üzerindeyken mevduata 15 veriyorlar.

En garanti yöntem parayı dolarda tutmaktır - ancak burada bir altın nokta var, 1-2 aylık kısa vadeli sürede ihtiyaç duyulabilecek bir miktarı TL'de bırakmak gerekebilir ki garip garip kur hareketlerinden zarar etme durumu oluşmasın. Yoksa orta ve uzun vadede baktığımızda parayı gezegenin resmi para biriminde tutmak en risksiz yöntemdir. Ha dolarda da enflayon var, yattığı yerde o da eriyor doğru, buna karşın Türkiye'de dolara %0,2 falan faiz veriyor sanırım bankalar.
    Bunun için ne yapılabilir? Benim tercih ettiğim yöntem güvenebildiğim kripto platformlarında USD'ye bağlı stablecoinleri poollara verip oradan kabaca "faiz" almak diyebiliriz. usdc için yıllık %7 veriyor mesela şu an bir çok kontrat, yani çok kaba haliyle dolara yıllık %7 faiz alıyorum.

burada da risk - getiri dengesini iyi ayarlamak gerekiyor. Kenarda deneyelim dursun diye AXS'a %25 veren bir kontrata girdim mesela, ama ben bunu yaptıktan sonra AVS %10 düştü. bunlar olana riskler.

Bunun dışında NASDAQ ve NYSE'de işlem yapmak da artık çok kolay ve maliyetler de Midas'ta işlem başına $1,5'a kadar düştü. Burada da yine orta ve uzun vadeli beklentiler içerisinde olmak laızm, kısa süreli hareketlere refleks göstermek genelde zararla sonuçlanabiliyor. Beklenen bişeydi Mart'a doğru endeksin gerilemesi mesela, bunu bildim ve bir pozisyon almadım çok da yakından her gün takip etmediğim için, %15 kadar zarar ettim son 1-1,5 ayda. Ama ben bu hisseeleri uzun vadeli olarak düşündüğüm için fiyatlar geri geldikçe kaybettim kaybettim diye paniklemiyorum - ve tabii ki ihtiyaç oluşturmayan bir parayı orada tutuyorum, aksine biraz daha para geçtiğinde elime tekrar alım yapabileceğim noktalar olarak görmeye çalışıyorum.

Yazdıklarımın hepsi benim şahsi uydurmalarımdır. Kimseden, kağıt, yöntem, coin tavsiyesi görüp laps diye atılmayın.

özetle en güvenilir yöntem tabii ki riski dağıtmak için bir kaç parçaya ayırmak ve dünyanın resmi parası bazında bu birikimi korumak / artırmak olmalı.

eğer amaç kısa sürede voleyi vurmak ise konu bambaşka hale geliyor.
    geçtiğimiz haftalarda btc 40k altına çekilirken adını şu an hatırlamadığım coinler arasında günde %70 yükselen vardı.. günde %70.
    buna merak salıp sinyal gruplarına giren herkes kalp sağlığına dikkat etmeli.
    karaca3 ve Voltaren bunu beğendiler.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Forex deyince aklıma gelen iki şey
    1- Abi hanımla kardeş olduk. (Bir yerde duymuştum stresin boyutlarını ifade etmek için kullanıyordu)
    2- Geçen yıl forexten kar edenlerin oranı %18
    karaca3 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi cesaret işi kaldıraçla Türk Lirası işlemler yapmak, USD-TRY veya EUR-TRY işlem yapacağını tahmin ediyorum.
    Benim cesaretim yok açıkçası. NASDAQ ve NYSE'de bir kaç firmanın hissesi ve bir kaç coin'e uzun vadeli olarak yaklaşıyorum. fx işlemleri ve short pozisyon açmak sanırım hayatımda giremeyeceğim toplar.

Doların ters takla attığı gece bir anda $50k kaybeden arkadaşa sordum, Marbas'ın sistemi marfx kullanıyormuş, illa kaşınmak istiyorsan.
    bende para cekmek isterken 1 günde 210 dolarımı iç ettiler.
    güzel gidiyorsunuz biraz daha kazanın vs.dediler
    ismi lazım degil başka bir fx firması
    onun için güvenilir bir firma arıyorum.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amacın ne olduğu ile alakalı bir durum.
    Şimdi bazı gerçekleri kabul ederek başlamak lazım. Şu anki merkezi finans sistemi kendi ana oyuncularını korumak için getirdiği kurallar dahilinde işliyor. Yani ben bankaya para verdiğim zaman bana %15 civarı faiz verirken ben ondan para istediğim zaman o benden %25-30 civarında bir faiz istiyor. Bunun yansıması yatırımda nasıl ortaya çıkıyor? Türkiye gibi dümdük hale gelmiş ülkelerin dışında dahi, standart mevduat yatırımları enflasyona karşı parayı koruyamazlar. Türkiye'de durum içler acısı halde, enflasyon yıllık %100'ün üzerindeyken mevduata 15 veriyorlar.

En garanti yöntem parayı dolarda tutmaktır - ancak burada bir altın nokta var, 1-2 aylık kısa vadeli sürede ihtiyaç duyulabilecek bir miktarı TL'de bırakmak gerekebilir ki garip garip kur hareketlerinden zarar etme durumu oluşmasın. Yoksa orta ve uzun vadede baktığımızda parayı gezegenin resmi para biriminde tutmak en risksiz yöntemdir. Ha dolarda da enflayon var, yattığı yerde o da eriyor doğru, buna karşın Türkiye'de dolara %0,2 falan faiz veriyor sanırım bankalar.
    Bunun için ne yapılabilir? Benim tercih ettiğim yöntem güvenebildiğim kripto platformlarında USD'ye bağlı stablecoinleri poollara verip oradan kabaca "faiz" almak diyebiliriz. usdc için yıllık %7 veriyor mesela şu an bir çok kontrat, yani çok kaba haliyle dolara yıllık %7 faiz alıyorum.

burada da risk - getiri dengesini iyi ayarlamak gerekiyor. Kenarda deneyelim dursun diye AXS'a %25 veren bir kontrata girdim mesela, ama ben bunu yaptıktan sonra AVS %10 düştü. bunlar olana riskler.

Bunun dışında NASDAQ ve NYSE'de işlem yapmak da artık çok kolay ve maliyetler de Midas'ta işlem başına $1,5'a kadar düştü. Burada da yine orta ve uzun vadeli beklentiler içerisinde olmak laızm, kısa süreli hareketlere refleks göstermek genelde zararla sonuçlanabiliyor. Beklenen bişeydi Mart'a doğru endeksin gerilemesi mesela, bunu bildim ve bir pozisyon almadım çok da yakından her gün takip etmediğim için, %15 kadar zarar ettim son 1-1,5 ayda. Ama ben bu hisseeleri uzun vadeli olarak düşündüğüm için fiyatlar geri geldikçe kaybettim kaybettim diye paniklemiyorum - ve tabii ki ihtiyaç oluşturmayan bir parayı orada tutuyorum, aksine biraz daha para geçtiğinde elime tekrar alım yapabileceğim noktalar olarak görmeye çalışıyorum.

Yazdıklarımın hepsi benim şahsi uydurmalarımdır. Kimseden, kağıt, yöntem, coin tavsiyesi görüp laps diye atılmayın.

özetle en güvenilir yöntem tabii ki riski dağıtmak için bir kaç parçaya ayırmak ve dünyanın resmi parası bazında bu birikimi korumak / artırmak olmalı.

eğer amaç kısa sürede voleyi vurmak ise konu bambaşka hale geliyor.
    geçtiğimiz haftalarda btc 40k altına çekilirken adını şu an hatırlamadığım coinler arasında günde %70 yükselen vardı.. günde %70.
    buna merak salıp sinyal gruplarına giren herkes kalp sağlığına dikkat etmeli.
    Bilgilendirici yazınız için çok teşekkür ederim sn. killingroad, elinize sağlık.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende para cekmek isterken 1 günde 210 dolarımı iç ettiler.
    güzel gidiyorsunuz biraz daha kazanın vs.dediler
    ismi lazım degil başka bir fx firması
    onun için güvenilir bir firma arıyorum.
    50 bin liranın üzerinde para yatırmanız lazım kanunen...

çoğu firma ödemede yavaş davranıyor.. Duyuyorum...
    Sizin bahsettiğiniz firma hangisi ?.. Özelden yazarsanız firmalar hakkında yardımcı olayım..
    karaca3 bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    50 bin lira SPK nın denetledigi bankalar ve özel forex şirketleri.
    o kadar sermayem yok.
    alp_tunay bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirici yazınız için çok teşekkür ederim sn. killingroad, elinize sağlık.
    Estağfurullah.
    Ben yukarıdaki mesajı girdikten sonraki sürede AXS 5% daha indi. Herkes güzel hikayelerini anlatır, işin bu tarafını da es geçmemek lazım.
    Voltaren bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 bin lira SPK nın denetledigi bankalar ve özel forex şirketleri.
    o kadar sermayem yok.
    Diğerlerine de güven yok..
    Zaten kısıtlı bir imkanınız var risk almayın bence..
    Viop ta deneyin şansınızı..
    karaca3 bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)