Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Mis gibi tereyağlı BOŞ GÖZLEME

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Normal günlerde boş gözleme yiyin. Sevgililer gününde sevgilinize jest yapıp peynirli gözleme ısmarlayın. İsraf haramdır (itibar için olan hariç).

Not: Merak ettim, mühürsüz oylar sayıldığında muhalefet partileri ne yapabilirdi (yasal sınırlar içinde)?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa yazınca hesaba katılmıyor, ama uzun uzun açıklayınca söylediklerinizin çoğuna katıldığımı söyleyebilirim.
    Fakat çözüm aşamasında oy vermemek pek katılabileceğim bir durum değil. Oy verip verdiğiniz oyun hesabını sormadığınız müddetçe bu duruma oy verenlerle aynı katkıyı sağlamış oluyorsunuz.
    ben muhafazakar biriyim. dolayısıyla çevremdeki akplilerde aynı şeyi söylüyor. oy vermezsem bunun muhalefete yarayacağını ne kadar garip değil mi ? oy vermiyorum dediğim de her kesimden aynı tepkiyi alıyorum.

ülke tarihine bakarsanız. 60lar sıkıntılı, 70 ler sıkıntılı, 80 ler sıkıntılı, 90 lar sıkıntılı 2000 sıkıntılı bi 2010 iyi gibiydi 2020 ortada zaten. ülkede hiç bir zaman çözüm olmamış dikkat ederseniz ve toplum bunun nedenini hiç kendine sormamış. sizce gelecek nasıl olacak ? bence gelecek geçmiş ile aynı olacak. yönetim değişecek bir dönem biraz rahat nefes alacağız ve aynı şeyleri gene yaşayacağız.

Nedenlerine gelince. Kafa yapısı değişmiyor. Her kesim ülkenin kendi istediği gibi olmasını istiyor ve suçlu olarak da karşı tarafı görüyor. Bir arkadaşımın güzel bir lafı var. Biri diğerinden fazla çalınca hırsız diye bağırıyor. Kimse hırsızlık olmaması için uğraşmıyor.

chp li belediyelerin nasıl rüşvet aldığından haberiniz var mı ? İktidar olunca rüşvet almayı bırakacaklarını mı düşünüyorsunuz ? Ülkeye ne zaman adalet gelir o zaman düzelir yoksa düzelmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal günlerde boş gözleme yiyin. Sevgililer gününde sevgilinize jest yapıp peynirli gözleme ısmarlayın. İsraf haramdır (itibar için olan hariç).

Not: Merak ettim, mühürsüz oylar sayıldığında muhalefet partileri ne yapabilirdi (yasal sınırlar içinde)?
    öncelikle muhalefetten umutlu iseniz size umut veren nedir onu merak ettim ?

yasal sınırlar içinde yürüyüşler yapılabilirdi. toplumlarda liderler tepki verir halk bunu destekler. örnek vereyim şuan süleyman demirel muhalefet olsa idi yeri göğü inletirdi. bizim muhalefete bak ses yok seda yok. varsa yoksa sen çaldın ekonomi kötü vs.

çözüm ? kaale aldığımdan değil de mesela cem evlerine gelen elektrik faturalarını devlet ödemeli dedi babacan. şimdi bu adamı destekleyelim mi ? yada halk ekmeğimi destekleyelim. ben liberal görüşlü biriyim. devletin küçülmesini desteklerim. cem evi yada cami farketmez elektriğini kullananların ödemesinin gerektiğini savunurum. TRT nin olmaması gerektiğini savunurum. Bunları savunan partiye oy veririm. Maalesef benim oy vereceğim partiyi seçime sokmuyorlar.

dediğim gibi 60 senedir düzelmiyorsa bir ülke artık bir şeylerin değişmesi gerektiğindendir. Ne iktidar ne muhalefet değişimi istememektedir. Dolayısıyla benim destekleyeceğim yapılar değildir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeliz kimdir? Yeliz olayı nedir?

https://www.youtube.com/watch?v=7ty_IFMFpO8
    ben çok iyi biliyorum yeliz kimdir. peki siz anayasaya aykırı olsada destekleyeceğiz diyen kılıçdaroğlunun iktidar olduğun da anayasaya ne kadar uyacağını düşünüyorsunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben muhafazakar biriyim. dolayısıyla çevremdeki akplilerde aynı şeyi söylüyor. oy vermezsem bunun muhalefete yarayacağını ne kadar garip değil mi ? oy vermiyorum dediğim de her kesimden aynı tepkiyi alıyorum.

ülke tarihine bakarsanız. 60lar sıkıntılı, 70 ler sıkıntılı, 80 ler sıkıntılı, 90 lar sıkıntılı 2000 sıkıntılı bi 2010 iyi gibiydi 2020 ortada zaten. ülkede hiç bir zaman çözüm olmamış dikkat ederseniz ve toplum bunun nedenini hiç kendine sormamış. sizce gelecek nasıl olacak ? bence gelecek geçmiş ile aynı olacak. yönetim değişecek bir dönem biraz rahat nefes alacağız ve aynı şeyleri gene yaşayacağız.

Nedenlerine gelince. Kafa yapısı değişmiyor. Her kesim ülkenin kendi istediği gibi olmasını istiyor ve suçlu olarak da karşı tarafı görüyor. Bir arkadaşımın güzel bir lafı var. Biri diğerinden fazla çalınca hırsız diye bağırıyor. Kimse hırsızlık olmaması için uğraşmıyor.

chp li belediyelerin nasıl rüşvet aldığından haberiniz var mı ? İktidar olunca rüşvet almayı bırakacaklarını mı düşünüyorsunuz ? Ülkeye ne zaman adalet gelir o zaman düzelir yoksa düzelmez.
    Hehhh tam tahmin ettigim gibi..

Oktay,sen Ataturk ten pek hoslanmyan bir muhafazakar olarak gelebilecegin en iyi seviyeye gelmisin,yani oy kullanmama seviyesi bu.

Senin gidip chp,iyi parti gibi partilere oy vermeni zaten beklemem,cok buyuk bir uyanis olurdu,ayni zamanda ciddi bir ozelestiri tabii.

Sen oy kullanma oktay,ben buna kabulum

Ama 2023 e kadar ulkeye gelen suriyeli,afgan ve pakistanlilar sayesinde sizin gibilere de ihtlyac kalmayacak.

Reis herseyi dusunmustur ;)

Not:gozleme tereyagliymis altta yaziyomus guzel bir besin

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kolestroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Dünya savaşında kıtlık yaşanırken varmış.

Küçükken köyde salça yaparlarken büyüklerimiz ekmeğe sürüp yedirirdi. O zaman CHP hükümeti vardı. Akp sayesinde ekmeğe salça yerine ketçap sürüyoruz. Bugünlerimize şükürler olsun.
    Bugünlerine şükür edenlere Allah akıl fikir versin... yalnız çok uğraşması gerekecek...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    @oktayakgoz bence sizin muhafazakarlığınız inanç ve maneviyattan gelmiyor.

Ben sizin Ak Parti ilçe belediyeleri sınırları içinde inşaat işi yapan Karadeniz kökenli müteahhit bir aile olduğunuzu düşünüyorum. Bu paragraftaki tespitim doğruysa muhafazakar görünmenizin altında yatan olgu bence ticarettir. Tespitim yanlışsa da özür dileyeyim sizden.
    Lucas bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    ben çok iyi biliyorum yeliz kimdir. peki siz anayasaya aykırı olsada destekleyeceğiz diyen kılıçdaroğlunun iktidar olduğun da anayasaya ne kadar uyacağını düşünüyorsunuz.
    Konuyu anlamadiginizi dusunerek sizi bilgilendirmeye calistim ben, niye celallendiniz? Yazdigim mesajin hangi kismindan rahatsiz oldunuz? Yeliz kismindan mi video linkinden mi ?

Bu içi boş yiyecekleri düşünüyordumda, aslında bu alanda büyük bir fırsat kapısı var. Kendime her an bir NAHmacun salonu açabilirim. İçinde kıyma hariç, tüm lahmacun malzemeleri olacak, tamamen boş yediremem bu halk bunu hak etmiyor.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle muhalefetten umutlu iseniz size umut veren nedir onu merak ettim ?

yasal sınırlar içinde yürüyüşler yapılabilirdi. toplumlarda liderler tepki verir halk bunu destekler.
    @oktayAKgoz Adalet Yürüyüşü'nden haberin var mı? Peki ya yola dökülen boktan?

Olayın Özeti:
    Adalet Yürüyüşü, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlayan, çeşitli isimlerin ve grupların katılımıyla büyüyen, Ankara'dan İstanbul'a kadar "adalet" talebiyle gerçekleşen sivil yürüyüş olayıdır.
    Yürüyüş, 15 Haziran 2017'de Ankara'da Güvenpark'ta başladı ve 9 Temmuz 2017'de Maltepe'de sonlandı. 420 kilometrelik yolu 25 günde yürüyen Kılıçdaroğlu, yürüyüşün sonunda Maltepe'de bir miting de düzenledi.
    drtayfun bunu beğendi.

Standart akp'li ekipmanı...

Bu da o gözlüklülerin birbirini gördüğü...

Motosikleti
    speederbike
    Cevap vermeye gerek yok fazladan. Tipik sağlam zeminde durmayan arkadaşlardan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar napiyonuz yaaa. Oktay ne guzel bos atacakti simdi gavura vurur gibi akp ye basacak yine, lutfen yapmayin :/
    DickName bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de ülkenin Atatürk'ten sonra kötü yönetildiğini düşünenler arasındayım. Fakat şöyle bir şey diyeyim, ekonomi düzeltilir, adalet yeniden tesis edilir, eğitimde yeni model konulur gelecek nesiller daha aydınlık yetiştirilir..

Ancaakk

ülkeye kontrolsüz olarak doldurulan milyonlarca mülteciyi temizleyip memleketi eski haline getirmek o kadar zor ki.. demografik yapıyı bozmak akıl alır gibi bir şey değil. Bu, düşman askeri ile savaşmaktan daha zor bir hadise. Eğer mülteciler çeteleşir, gettolaşır ve hak iddia etmeye başlarlar ise vay halimize diyeyim. Toprak bütünlüğümüz bozulur.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Otomatik zincir yağlama satarız onlara, sorun değil.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela hangi yıllarda varmış?
    Ben 92 yılında Kıbrısta askerlik yaparken başka bir birliğe atış idare olarak eğitim vermek için gitmiştik.Adamların yemekleri güzel değildi bizde dedik kantine gidelim tost yeriz dedik. Aradaki dialog şu şekilde gerçekleşti tost yapan kantinciyle.Haaa bide kuyruk vardı sağolsun arkadaşlar biz misafiriz diye kuyruğun önüne aldılar.sonrası.

Ben. Karışık bir tost yaparmısın.
    Kantinci Karışık yok topraammm.
    Ben Kaşarlı olsun
    Kantinci Kaşarlıda yok.
    Ben Eeee tostmu yok
    Kantinci Tost var.Kaşarlı yada karışık yok.
    Ben Eeee neli var.
    Kantinci Salçalı.
    Ben Nasıı yanii.
    Kantinci Öyle işte içine salça sürüp basıyoruz.
    Ben Ulan bu kuyruk salçalı tost kuyruğumuuu
    Kantinci Heeee.
    Arkada homurdanmalar falan başladı
    Ben Tamam dedim bana çift salçalı bas mk.
    gurcanozturk ve Hırbonen bunu beğendiler.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomatik zincir yağlama satarız onlara, sorun değil.
    Bende forumda bu işi kimin yaptığını araştırıyordum. Geçen zincir yağlama konusu açmıştım ordada ATP diye bahsediyorlardı.

Demek ATP sizsiniz. Sadede geleyim bende Cbf var hocam bu sistemi kurmak ne kadara patlar.

Motosikleti
    speederbike
    Satarız derken millet olarak satarız dedim. ATP ben değilim

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ülkenin Atatürk'ten sonra kötü yönetildiğini düşünenler arasındayım. Fakat şöyle bir şey diyeyim, ekonomi düzeltilir, adalet yeniden tesis edilir, eğitimde yeni model konulur gelecek nesiller daha aydınlık yetiştirilir..

Ancaakk

ülkeye kontrolsüz olarak doldurulan milyonlarca mülteciyi temizleyip memleketi eski haline getirmek o kadar zor ki.. demografik yapıyı bozmak akıl alır gibi bir şey değil. Bu, düşman askeri ile savaşmaktan daha zor bir hadise. Eğer mülteciler çeteleşir, gettolaşır ve hak iddia etmeye başlarlar ise vay halimize diyeyim. Toprak bütünlüğümüz bozulur.
    Olay yine multeciye patladi iyi mi

Egitimi onlar bozdu, dolari onlar yukseltti, betonlasmayi onlar tesvik etti zaten.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 92 yılında Kıbrısta askerlik yaparken başka bir birliğe atış idare olarak eğitim vermek için gitmiştik.Adamların yemekleri güzel değildi bizde dedik kantine gidelim tost yeriz dedik. Aradaki dialog şu şekilde gerçekleşti tost yapan kantinciyle.Haaa bide kuyruk vardı sağolsun arkadaşlar biz misafiriz diye kuyruğun önüne aldılar.sonrası.

Ben. Karışık bir tost yaparmısın.
    Kantinci Karışık yok topraammm.
    Ben Kaşarlı olsun
    Kantinci Kaşarlıda yok.
    Ben Eeee tostmu yok
    Kantinci Tost var.Kaşarlı yada karışık yok.
    Ben Eeee neli var.
    Kantinci Salçalı.
    Ben Nasıı yanii.
    Kantinci Öyle işte içine salça sürüp basıyoruz.
    Ben Ulan bu kuyruk salçalı tost kuyruğumuuu
    Kantinci Heeee.
    Arkada homurdanmalar falan başladı
    Ben Tamam dedim bana çift salçalı bas mk.
    Hmmm e içi boş değil. Bir de ülke sınırları içerisinde değil. (Kıbrısı ayrı görmüyorum. Ekonomik yönden bize bağımlı olmayan bir yerden bahsediyoruz.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Egitimi onlar bozdu, dolari onlar yukseltti, betonlasmayi onlar tesvik etti zaten.
    Allah hepsinin belasını versin. Defolup gitsinler ülkelerine! Sayıları bence çoktan 10 milyonu aştı. Bir kaç sene içerisinde bu kadar nüfusu patlatırsan ne yeter bu ülkede?

Forumdan Uzaklaştırıldı

Ooooo bu yorumu begenecek iki kisi biliyorum.

Birincisi bronz madalyali pust,ikincisi de serife abla.

Olm gurcan cok super adamsin valla.
    Sen suruler halinde basibos gezip insanlara saldiran sokak kopeklerine de patili dostlarimiz diyerek mama da veriyosundur ,bildim mii ? Dogru soyle,bence bildim

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah hepsinin belasını versin. Defolup gitsinler ülkelerine!
    Kıyıya vuran Suriye’li bebeğinde mi Allah belasını versin?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)