Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Rusya Ukrayna'yı işgal ederse?

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kolestroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi Ukrayna’yı Avrupa birliğine kabul ettiler ya, aklıma takılan bir şey var.

Rusya Ukrayna’yı komple alırsa, Rusya dolaylı yoldan Avrupa birliğine mi girmiş oluyor?
    Meraklı bir vatandaşımız Ukrayna konsolosluğuna musallat olmuş. "Size taktik vericem" diye. İstersen sen de bir ara. Savaşı durdurmak için çözüm buldum diye. Yalnız okuduktan sonra yazıyı imha et. Savaş dahisi olduğu için ABD, İsrail çalmasın adamı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraklı bir vatandaşımız Ukrayna konsolosluğuna musallat olmuş. "Size taktik vericem" diye. İstersen sen de bir ara. Savaşı durdurmak için çözüm buldum diye. Yalnız okuduktan sonra yazıyı imha et. Savaş dahisi olduğu için ABD, İsrail çalmasın adamı.
    https://pbs.twimg.com/media/FMmSHN4X...jpg&name=large
    Sorumun cevabı bu değildi ama olsun.

Gelmiş geçmiş en iyi komutanlar listesine ilk 10'dan girmiş

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Hic kivirmaya gerek yok.Sen rusya yi nato usleriyle kusatamassin.
    Biz Turkiye olarak guneyimizde kurulacak bir kurt devletini savas nedeni sayiyoruz mesela.

Bugun rusya kubayi kafaya alsa mesela,nukleer fuzelerini zamaninda yaptigi gibi konuslandirmak istese bu yavsak abd nin tavri ne olur sizce ?

Adamlar oyle veya boyle dunyanin en buyuk iki nukleer gucunden biri ve kendisinin nato ustleriyle cevrilmesini istemiyor.

Amerika ve bati rusyayi bu komedyen ile sikistirdi,yazik oldu ukraynaya.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Villeneuve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz Turkiye olarak guneyimizde kurulacak bir kurt devletini savas nedeni sayiyoruz mesela.

Bugun rusya kubayi kafaya alsa mesela,nukleer fuzelerini zamaninda yaptigi gibi konuslandirmak istese bu yavsak abd nin tavri ne olur sizce ?

Adamlar oyle veya boyle dunyanin en buyuk iki nukleer gucunden biri ve kendisinin nato ustleriyle cevrilmesini istemiyor.

Amerika ve bati rusyayi bu komedyen ile sikistirdi,yazik oldu ukraynaya.
    Biz güneyimizde Kürt devleti kuruluyor diye masum sivilleri vurmuyoruz mesela? Ama adamlar benim sınırımda nato üyesi bir ülke olamaz deyip şehir merkezlerini bombalıyor.

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz güneyimizde Kürt devleti kuruluyor diye masum sivilleri vurmuyoruz mesela? Ama adamlar benim sınırımda nato üyesi bir ülke olamaz deyip şehir merkezlerini bombalıyor.
    Sayin vandamme,

Hangi savasta siviller olmemis,varsa bir ornek bilmek isterim.
    Kaldi ki bati medyasinin gazina gelmeyin lutfen.sivillere ve sehirlere zarar gelmesin diye son derece dikkatli davraniyor Rusya.

Rusya istese konvansiyonel silahlariyla bile 24 saate icinde tas ustunde tas birakmaz,ne hukumet kalir ne de ordu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sayin vandamme,

Hangi savasta siviller olmemis,varsa bir ornek bilmek isterim.
    Kaldi ki bati medyasinin gazina gelmeyin lutfen.sivillere ve sehirlere zarar gelmesin diye son derece dikkatli davraniyor Rusya.

Rusya istese konvansiyonel silahlariyla bile 24 saate icinde tas ustunde tas birakmaz,ne hukumet kalir ne de ordu.
    Batı medyasının da eski fotoları güncelmiş gibi medyaya servis ettiğini biliyoruz, yalnız burda Rusya fanboyluğu yapmaya gerek yok. Elinde onca hammadde ve enerjin olacak, ama ekonomin bir Fransa kadar olmayacak... Sen borsa işlerinden anlarsın noldu Rus borsası? açamadılar diye biliyorum..

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Batı medyasının da eski fotoları güncelmiş gibi medyaya servis ettiğini biliyoruz, yalnız burda Rusya fanboyluğu yapmaya gerek yok. Elinde onca hammade ve enerjin olacak, ama ekonomin bir Fransa kadar olmayacak... Sen borsa işlerinden anlarsın noldu Rus borsası? açamadılar diye biliyorum..
    Ya tamam da simdi rusya nin ekonomisi bir fransa kadar degil diye adamlarin hakli oldugu konulari gormezden mi gelelim ?

Kesinlikle Rusya veya Putin fanboyu degilim.Ama yavsak batiya da acayip gicik oluyorum.

Rusya kotuyse bati x10 kotu.

Rusya yi anliyorum ben,ukrayna tarafsiz olmali.Natonun savas ussu olmak istiyosan bunu bedeli var,ezer gecerler boyle.

Rusya hemen kubaya nukleer baslikli fuzelerini gondersi,Kuba kabul ederse o yavsak abd yi gormek isterim

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    .
    Hadi ya? Sen NATO ülkesi olarak şu an güneyden kuşatmış durumdasın mesela Rusya'yı? Demek ki bize saldırırlarsa onlardan yana olacaksın ? Yazalım bir kenara da lazım olacağı zaman kim bizden bilelim !

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi ya? Sen NATO ülkesi olarak şu an güneyden kuşatmış durumdasın mesela Rusya'yı? Demek ki bize saldırırlarsa onlardan yana olacaksın ? Yazalım bir kenara da lazım olacağı zaman kim bizden bilelim !
    Vallahi dr bey,sizin gibiler bir savas oldugunda olur gider ama neden ne amacla oldugunu bile bilmez.vallahi yazik.

Ben her durumda ulkemden yana olurum orda hic sikinti yok merak etme sen.Ama bir savas cikarsa nukleer basliklarla izmir,adana,malatya da bulunan nato ustleri vurulunca aglamak yok ,onlarda kendi ulkesini savunuyor.

Ama sunu bil,amerika ve bati icin harcanabilir bir ulkeyiz.yillardir yapmadiklari alcaklik kalmadi bunlarin,akp yi de basimiza bunlar musallat etti.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yaşım yetiyor Rusların bu ülkede yedikleri naneleri hatırlamaya. Kars'ı, Ardahan'ı işgale hazırlandıklarını, Boğazların kendilerine devrini istediklerini , NATO'ya girip de canımızı kurtarabilmek için Kore savaşına gittiğimizi de çok iyi hatırlıyorum. 12 Eylül öncesi de darbe ile ülkenin kendilerine bağlı yönetime geçmesi için az çalışmadılar. Bulgaristan'dan silah yollayıp da gençleri birbirine kırdırdılar,iç savaş çıkarmak için çok uğraştılar , Uğur Mumcu bu trafiği ortaya çıkardı diye öldürdüler adamı. Onların propaganda tekniklerini çok yaşayıp gördüm, satır aralarından tanırım, bana sökmez bu hikayeler, gençlere gitsinler , onlar bilmez böyle şeyleri.
    serif abi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Yaşım yetiyor Rusların bu ülkede yedikleri naneleri hatırlamaya. Kars'ı, Ardahan'ı işgale hazırlandıklarını, Boğazların kendilerine devrini istediklerini , NATO'ya girip de canımızı kurtarabilmek için Kore savaşına gittiğimizi de çok iyi hatırlıyorum. 12 Eylül öncesi de darbe ile ülkenin kendilerine bağlı yönetime geçmesi için az çalışmadılar. Bulgaristan'dan silah yollayıp da gençleri birbirine kırdırdılar,iç savaş çıkarmak için çok uğraştılar , Uğur Mumcu bu trafiği ortaya çıkardı diye öldürdüler adamı. Onların propaganda tekniklerini çok yaşayıp gördüm, satır aralarından tanırım, bana sökmez bu hikayeler, gençlere gitsinler , onlar bilmez böyle şeyleri.
    Vah vah ne denir ki sana.Ben rusya ya guvenmem onlar da bize guvenmez.fakat abd nin bu ulkeye yaptiklarini goremeyecek kadar cahil olmaniz cok uzdu.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Üzülmeyin efendim, daha yeni üyesiniz, hatta Rusya'nın saldırılarına denk gelen bir zamanda üye olup Rusların ne kadar cici olduklarını bize anlatmanız da pek takdire şayan. Zaman içinde tanışırız, buralarda olursanız. Biz buralıyız, bir yere gitmiyoruz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hocam katılmıyorum.
    Türkiye neredeyse NATO kurulduğundan beri bu kanatta yer alan bir ülke. Eskiden akıllı bir siyaset yaparak hem etkili bir NATO üyesi olmayı başarmış hem de Rusya ile de olabilecek en dengeli ilişkileri yürüttü. Bir kere Kurtuluş Savaşı'ndan gelen minnet duygusunu hiç bir zaman unutmadı, ama kamuya açık şekilde de eğilip bükülmedi. Sovyetler Türkiye'de 1930'larda tekstil fabrikalarının varoluşunu sağladı. Türkiye NATU içerisinde olmasına rağmen Sovyetleri bugünkü gibi saçma mesailere sokacak hamleler yapmadı. İskenderun ve Karabük demir çelik fabrikaları, Mersin ve İskenderun limanları (neden bu limanlar dersek elbette Ruslar'a da ticari fayda sağladı).. ilk alüminyum fabrikası. Ortada böyle bir ilişki var.

Bu söylediklerim Rusya'yı övmek değildir. Geçmiş Cumhuriyet doktrinine azıcık sahip çıkabilmiş Türk dış siyasetinin belki dek tek düzgün başarısıdır. Türkiye Sovyetler'in başına bela ve tehdit olmayarak gelişimine ciddi katkılar sağlayan hamleler gerçekleştirmiştir. Rusya elbette Türkiye iç işlerine karışmıştır, İngiltere gibi, Amerika gibi. Herkesten toptan nefret ederek bir yere varamayacağımıza göre Rusya'dan da iç işlerimize karıştı diye nefret etmenin bir anlamı yok. Biz yarın o kadar güçlneirsek biz de karışırız. (Hoş bizimki güçlenmeden karıştığını zannediyor falan orası ayrı bir dava.)

ve üstüne baştan alıyorum, Türkiye NATO'nun başından beri NATO'da. Buna karışılık ama Sovyetler dağıldıktan sonra artık fonksiyonunu tamamlamış olan NATO Doğu Avrupa'da 1998'den sonra 800km ilerledi. Her sene daha da kalabalık tatbiktlar yapıyor, Rusya'nın sınırında.
    Bu eski birliğinden küçülen bir ülkeyi kuşatmaktır. E o da başında yıllarca görevde kalmış bir deli bulduğu zaman bunu yapıyor işte.
    okanbagiscan, YasinC ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İki tarafta masum değil.Rusyanın kurtuluş savaşında verdiği desteği unutmadık.Orada bile Rusya bunu kara kaşımıza kara gözümüze bakıp yapmadı.Bizim Empeyalis ülkelere karşı verdiğimiz mücadeleye destek verdi.Aynı bu günki gibi Emperyalist ülkelerin kendini çevrelemesini istemedi.
    Ülkelerin dostu yada düşmanı olmaz çıkarları olur.

Dengeyi korumak lazımda bunu bu günkü hükümet hiç yapamaz.Bizim Rusya ile ABD arasındaki politikamız ordan oraya savrulmaktan ibaret.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    O zamanki Rusya'nın bize yardım sebebi belli, kendi tarafına çekmek. Ama bu olmadı, yönümüzü batı olarak belirledik biz. O yüzden ilk fırsatta bizi sokacaktır Rusya.

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam katılmıyorum.
    Türkiye neredeyse NATO kurulduğundan beri bu kanatta yer alan bir ülke. Eskiden akıllı bir siyaset yaparak hem etkili bir NATO üyesi olmayı başarmış hem de Rusya ile de olabilecek en dengeli ilişkileri yürüttü. Bir kere Kurtuluş Savaşı'ndan gelen minnet duygusunu hiç bir zaman unutmadı, ama kamuya açık şekilde de eğilip bükülmedi. Sovyetler Türkiye'de 1930'larda tekstil fabrikalarının varoluşunu sağladı. Türkiye NATU içerisinde olmasına rağmen Sovyetleri bugünkü gibi saçma mesailere sokacak hamleler yapmadı. İskenderun ve Karabük demir çelik fabrikaları, Mersin ve İskenderun limanları (neden bu limanlar dersek elbette Ruslar'a da ticari fayda sağladı).. ilk alüminyum fabrikası. Ortada böyle bir ilişki var.

Bu söylediklerim Rusya'yı övmek değildir. Geçmiş Cumhuriyet doktrinine azıcık sahip çıkabilmiş Türk dış siyasetinin belki dek tek düzgün başarısıdır. Türkiye Sovyetler'in başına bela ve tehdit olmayarak gelişimine ciddi katkılar sağlayan hamleler gerçekleştirmiştir. Rusya elbette Türkiye iç işlerine karışmıştır, İngiltere gibi, Amerika gibi. Herkesten toptan nefret ederek bir yere varamayacağımıza göre Rusya'dan da iç işlerimize karıştı diye nefret etmenin bir anlamı yok. Biz yarın o kadar güçlneirsek biz de karışırız. (Hoş bizimki güçlenmeden karıştığını zannediyor falan orası ayrı bir dava.)

ve üstüne baştan alıyorum, Türkiye NATO'nun başından beri NATO'da. Buna karışılık ama Sovyetler dağıldıktan sonra artık fonksiyonunu tamamlamış olan NATO Doğu Avrupa'da 1998'den sonra 800km ilerledi. Her sene daha da kalabalık tatbiktlar yapıyor, Rusya'nın sınırında.
    Bu eski birliğinden küçülen bir ülkeyi kuşatmaktır. E o da başında yıllarca görevde kalmış bir deli bulduğu zaman bunu yapıyor işte.
    Ben bunları da yazacaktim ama eski kafali komunist gibi gozukmek istemedim

Adamlar oyle veya boyle bagimsizligimizin kazanilmasi icin yardimci oldu mu, oldu..

O sirada ingilizler ucaklardan anadolu halkina m.kemal ve cumhuriyet karsiti bildirilir atiyordu..din iman gidiyor hilafet gidiyor diye..yavsak cunku hepsi,halen yavsaklar.

Mustafa Kemal sosyalist değildir. Fakat, görülüyor ki iyi bir örgütçü, yüksek anlayışlı bir önder. Ulusal burjuva ihtilalini yönetiyor. İlerici, akıllı bir devlet adamı. Bizim sosyalist devrimimizin önemini anlamış olup, Sovyet Rusya’ya olumlu davranıyor. O, istilacılara karşı bir kurtuluş savaşı yapıyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına, padişahı da yardakçılarıyla birlikte silip süpüreceğine inanıyorum. Ona, yani Türk halkına yardım etmemiz gerekiyor.

Lenin
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Oooo, Lenin'den vecizeler Ama bir sıkıntı var, ne o zaman ne de şimdi bu ülkede Burjuva olmamıştır, işlerimizin bir türlü rayına oturmaması da bu yüzdendir. Burjuva yetiştirmeye çalıştılar ama olmadı, ağaçta yetişir gibi olmuyor o işler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Oooo, Lenin'den vecizeler Ama bir sıkıntı var, ne o zaman ne de şimdi bu ülkede Burjuva olmamıştır, işlerimizin bir türlü rayına oturmaması da bu yüzdendir. Burjuva yetiştirmeye çalıştılar ama olmadı, ağaçta yetişir gibi olmuyor o işler.
    Aslında ülkede burjuva vardı ama işte varlık vergisi, 6-7 Eylül olayları vs. derken kaybedildiler.

Burjuva kentsoylu demek, pek kentsoylu yok artık, çoğunluk köylü. İstanbul'a o yüzden megaköy diyoruz.

Konuyla ilgili olarak ne Amerikancı ne Rusçu olmak lazım; memleketin içine eden ne varsa Marshall yardımları ile birlikte Amerikancı politika güdülmeye başlandıktan sonra oldu. Bunu göremiyorsak bence politika ve tarih konuşmaktan imtina etmek gerekir...
    espresso, Mr.wind, drtayfun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Çok da öyle basit değil:
    "Burjuva; köylü, işçi ya da soylu sınıfına dâhil olmayıp, sosyal statüsünü ve gücünü, eğitiminden, işveren konumundan ve zenginliğinden alan kentli kişi."
    Yani mal-mülk ya da güç sahibi olmak yetmiyor, iyi bir eğitim -ki bu aileden gelecek, girişimci olduğu için gelen bir mal varlığı olacak ve bu sayede de uyduruk politikacısıymış, devlet zorbasıymış, bunlara eyvallahı olmayacak. Şu an ülkede böyle bir sosyal sınıfımız yok. Müslümanlar arasında da hiç olmadı.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)