Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Migros'a Gitme.

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Migros’un Esenyurt’taki deposunda, yüzde 8'lik ücret artışına karşı eylem yapan 250 işçinin işine son verildi. (Link)
    Sattığın ürünlere %150 zam yap. Çalıştırdığın işçiye %8 zammı layık gör. İtiraz edeni de işten at. Artık Migros'a gitmeyeceğim.
    espresso ve Thesinner83 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilmediğimden soruyorum, ücretleri diğer yerlere göre nasıl?

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmediğimden soruyorum, ücretleri diğer yerlere göre nasıl?
    Ben de bilmiyorum. Diğer yerlere göre daha iyi ücret ödediklerini varsayalım. Fiyatların katlanarak zamlandığı bir ortamda %8 ücret artışı yapmak. Sesini yükselteni kovmak... Benim takıldığım yer bu.
    espresso ve karaca3 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Migrostan alışveriş yapmıyorum 8-10 yıldır zaten. "Kalite" diye güzel kazıklıyorlar.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu 250 işçi atıldığında diğer migros işçileri de birlik olup karşı çıkarlarsa belki ancak o zaman bir şeyler düzelebilir.

Benim bireysel olarak migrosa gitmemem bir şeyi düzeltmez, ancak işçi sınıfının birlik olması ile düzelir. Migros işçileir hepsi bir araya gelip karşı çıksınlar, onları duyan diğe rişçiler de migros işçilerinin yanındayız desinler bütün ülkede grev olsun hayatı durdursunlar o zaman düzelir ancak. İşçilerin birlik olduklarında bunu yapacak gücü var ama çoğu farkında değil.

Tabi ben bir tek migrosa gitmeme olarak yapmayacağım, migros dışında aynı grupta mcdonalds var oraya zaten gitmiyordum, bir d eçok sevdiğim efes biraları var artık başka gruba ait bira alırım, efes satan mekanlarda da oturmam. Ama tekrar söyleyeyim, öncelikle işçilerin birlik olması gerek.
    xtrafrozen, DickName, YasinC ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bilmiyorum. Diğer yerlere göre daha iyi ücret ödediklerini varsayalım. Fiyatların katlanarak zamlandığı bir ortamda %8 ücret artışı yapmak. Sesini yükselteni kovmak... Benim takıldığım yer bu.
    işverenin haksız olduguna %99 eminim zaten.

%1lik kısım için söyle bir örnek vereyim, ondan sordum.

Arkadaşımın calıstıgı fabrika asgari ücretten 2 ay önce peşinen %30 artış yaptı, asgari ücret dönemi denkleştiririz dedi.

Bildiğiniz gibi gelirvergisi iadesi hariç %40 brüt artış yapıldı asgari ücrete.

Sirket aradaki %10 yerine %15 verdi ancak bir kesim önceki iyileştirmeyi yok sayıp "zam bu kadar oldu siz bu kadar yapıyorsunuz" dıye olay cıkarttı.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Migros’un Esenyurt’taki deposunda, yüzde 8'lik ücret artışına karşı eylem yapan 250 işçinin işine son verildi. (Link)
    Sattığın ürünlere %150 zam yap. Çalıştırdığın işçiye %8 zammı layık gör. İtiraz edeni de işten at. Artık Migros'a gitmeyeceğim.
    Migrosa neden gitmiyim ?
    Kazikci ve geneli akp li olan bakkal marketten mi alisveris yapayim ?

A,101 ve Bim de kasiyerler mesela ne sartlarda calisiyor bilginiz var mi ?

Sorun migros degil.Sorun akp ve tek adam rejimi.

Adamlar aagari ucret alti mi isci calistiriyor ?

Mesai ucreti mi vermiyor ?

Sorun yok,oyna devam.Piyasa bu,gerekirse suriyeli afganlar alinsin.
    xtrafrozen, berk_cglr ve DickName bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Migrosa neden gitmiyim ?

+1

Bu arada sapına kadar sağ görüşlü bir ülkede hangi işçi sınıfı hangi haklar ? Kolektif bilinç de neymiş, sonucta evvelindeki kuyrukları dusununce sükredin oturun nankör teröristler.

Insan her daim kendinden kötüleri düşünmeli, venezüella da olsalar ne yapacaktı o slogan atan işçiler ? Bunlar nankör bunlar imansız .. Öteki dünyama çalışayım diyen yok, benim polisime sesini yukseltmeye gelince varsın.

Alçaklar..

p/s : Herkesin ironisine kimse karışamaz. Bu arada yaşanılan his bence hayal kırıklıgı.. Migros da böyle yaparsa konusu.. Bundan böyle BIM den birsey almayacagım diyebilen var mı ? Turkcell i boykot edebilen kac kişi ? Pınar ı boykot edebilen ? Mado yu edebilen ? Kızılkayalar ? Geçiniz..
    espresso ve DickName bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    1- İşçinin herhangi bir değeri olmamasının mantıklı bir açıklaması var mı?
    + Bir headcount için gelen başvuru sayısının 5000+ olduğunu varsayarsak bu normal.
    2- Çözümü nedir?
    + Bu genç nüfusu kaldırabilecek sanayi,küresel düzeyde mal üretebilen firma, yerli start-up ların şirket haline gelebilmesi ve istihdam sağlayabilmesi gerekir. Firmalar arasındaki rekabet vatandaşlar arasında yok sanıyoruz...
    Yarın alternatifi bulunabilecek hiç kimse için firma çaba gösterip ayrıcalık sağlamaz.(%8 çok düşük ve kesinlikle işçilerin yanındayız fakat bunun mantıklı bir açıklaması var.)

Firmaların personel için rekabet ettiği,hukuk kurallarının kilciksiz uygulanabildiği bir ülke olmadan bu denli kötü şartlara karşı istediğiniz protestoyu yapabilirsiniz,yerelde başarıya ulaşabilirsiniz ama ülkenin genelinde bu çark böyle dönecektir.

Daha çok firma lazım. Daha çok rekabet lazım. Bu nüfusu bu ülke kaldırmaz. İki firma bir personeli iki kolundan tutup cekistirmedigi sürece bu mümkün değil.
    Kaldı ki Amazon,Uber,Delivery Hero, Getir gibi işin saha operasyonuna dayandığı şirketlerin yanısıra zincir marketler olan intermediate firmalarda maliyetleri minimalize etmek için işçilere minimal ücretleri ödüyor. Neden?

Çünkü karşınızda değer yaratma kaygısını çoktan atlatmış , oligopolün en üst sıralarına oturmayı başarmış firmalar var.

"Sattigin ürünlere %150 zam yap " konusuna gelecek olursak, yapar!
    Neden yapar?
    + Çünkü Türkiye'de oligopoller birbirleriyle rekabet etmek yerine masaya oturuyor. Gel şu malı birbirimizi yipratarak beş liraya satacagimiza ikimizde 10liradan verelim! Algısına kapılıyor. Ve emin olun , firmalarin karını maksimize etmek üzerine kurulu yapılar olduğunu varsayarsak,kendilerince mantıklı hareket ediyorlar.

İşte müdahale edilmesi gereken hususlar bunlar.
    Rekabet Kurumu'nun taksicinin indirim yapmasına karışmak gibi rezalet bir eylemde bulunması yerine, Rekabeti sağlaması asıl husus.
    Döviz kurları , hammadde ve asgari ücret zammına bağlı artan girdiler evet ciddi anlamda fiyatı arttırıyor. Fakat burada sistemsel bir problem açığa çıkmayı bekliyor!

Artan fiyatlar,enflasyona bağlı zam alamayan özel sektör çalışanları ülkenin büyük bir kısmını oluşturuyor diyebilir miyiz?(Verileri bende yok bilgisi olan varsa atabilir.)

Alım gücü düştükçe , birim bazında tüketim düşecek. Dolayısıyla , firmalar eski temposunda çalışma ihtiyacı duymayacaklar.

Hayvansal Gıda üreten bir firmayı baz alalım.
    Tavuk Göğsünden örnek verelim. Fiyatı 6 ay öncesine göre , yaklaşık %100 arttı değil mi?

Bu artış sonrası , tüketici bir kilogram yerine yarım kilogram tüketecektir. Firma yine kâr ederek satış yapacak, intermediate(aracı firma yani migros mediamarkt vs.) firmalar ise satılmasına vesile olduğu ürünlerden kar payı almaya devam edecek.

Geçen sene bir birim maldan 2₺ kar eden firma, şimdi 1/2 birim maldan bu karı etmenin yollarını arayacak çünkü tüketim düşecek. Birim bazında talebi düşürecek. ( Esnek olmayan mallar dahil değil,ne bunlar? Elektrik,Petrol,Su vs.)

Bu sorun şuna yol açacak. Konumuza dönelim. İşten çıkarma ve işçilere kotu davranma konusuna...
    Firmalar küçülmeye gitmeye,işçileri işten çıkartmaya meyilli olacaklar. Çünkü düşen tüketim , beraberinde daha hafif ve sakin bir operasyon yoğunluğu getirecektir.

Tavuk örneğine dönelim.

Firma ayda 2 megaton tavuk uretiyorsa,1 megaton üretmeye başlayacak. İptal olan 1 megatonu üreten işçilere ne olacak?

Bunun cevabı basit. Yildirmaya,tazminatsız çıkartmaya oynayacaklar.

Firmalara değil,hukuki düzenlemelere kizmalisiniz. Hatta hukuki duzenlemelerde problem yok diyebiliriz. Hukukun uygulanışında problem var.
    DickName bunu beğendi.

Migrosa neden gitmiyim ?

A101'de Bim'de kasiyerler sesini yükseltti de biz mi susturduk?

Binaenaleyh, yollar yürümekle, meydanlar konuşmakla aşınmaz.(1)

HYP'lilerin hepsi kardeştir. (2)

(1) Süleyman Demirel'den alıntıdır.

(2) HYP:Hak Yiyenlerin Partisi
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    A101'de Bim'de kasiyerler sesini yükseltti de biz mi susturduk?

Binaenaleyh, yollar yürümekle, meydanlar konuşmakla aşınmaz.(1)

HYP'lilerin hepsi kardeştir. (2)

(1) Süleyman Demirel'den alıntıdır.

(2) HYP:Hak Yiyenlerin Partisi
    Migros işçileir mücadele ederken BİM ve diğer market işçileri de onlara katılsa, ya da tam tersi BİM işçileir mücadele ederken migros işçileri de katılsa bir etkisi olabilir ama bu ülkede sınıf bilinci olmadığından bu tarz mücadeleler etkisiz kalıyor.

Mesela sonbaharın başında büyük şehirlerdeki öğrenciler ev veya yurt bulamıyoruz barınamıyoruz diye eylem yapmışlardı, kendi başlarına bir şeyler yaptılar ama unutuldu gitti, daha o zaman bütün ülkede herkes onlara destek için işleri durdurabileek bir birlik olabilseydi zaten şimdi bu halleri konuşmamıza gerek kalmazdı.

Sonra diyoruz Fransa niye daha gelişmiş, onlarda bizdekinden daha gelişmiş sınıf bilinci var da ondan daha gelişmiş.

Neyse, ben solcu abilerin küçük burjuva dediği bir sınıfın mensubu olarak kendi sınıfsal tavırsızlığıma devam ederim, bu halimle işçi sınıfına öncülük edecek halim yok ya.
    AzÇok, SuleymanE ve DickName bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İşçiler birlik olacak? Puhahaha.
    Ülkenin en okumuş kesimlerinden doktorlar birlik olamadı daha. Yönetim uyanık bir şekilde önce kamuda, sonra üniversitelerde düzenleme yapıyor. Kamudaki doktorlar itiraz edince üniversitedekiler "Bizi bağlamıyor" diye destek olmuyor, sonra kamudakiler destek olmuyor. Bunlar en okumuş kesim. Ben dışardan olayı görüyorum. Bunlar olayın farkında değilse işçi ne yapsın?

Bizim millet anca otomobil cam filmi yasağına karşı birlik olur.
    Mr.wind, espresso ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Keşke kıvırma olayı oryantal dans ile sınırlı kalsaydı. Bütün topluma yayılınca sonucu şimdiki gibi oluyor. Kıvırma sever olmayanların da hakkını yememek lazım.

Migros iyidir,iyidir.
    Daha iyi alternatif varsa yazin ordan alis veris edelim.

Migros her bir calisanin maasini asgari ucret + 1000 tl yapsa alkislarsaniz.

Ama maliyet ve karliligi rakiplerine gore duser.

Simdi durust olmak lazim;

Sen calisanin hakkini,hukunu nispeten koruyan,kasiyerini butun gun ayakta bekletmeyen,gunluk 8 saat calisma suresini gecirmeyen ama urunleri pahali olan migros u mu tercih edersin yoksa bunlara uymayan ama ürünlerini daha ucuza satan a101 bim vs marketleri mi ?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dediğiniz gibi olursa Migros.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Migros iyidir,iyidir.
    Daha iyi alternatif varsa yazin ordan alis veris edelim.

Migros her bir calisanin maasini asgari ucret + 1000 tl yapsa alkislarsaniz.

Ama maliyet ve karliligi rakiplerine gore duser.

Simdi durust olmak lazim;

Sen calisanin hakkini,hukunu nispeten koruyan,kasiyerini butun gun ayakta bekletmeyen,gunluk 8 saat calisma suresini gecirmeyen ama urunleri pahali olan migros u mu tercih edersin yoksa bunlara uymayan ama ürünlerini daha ucuza satan a101 bim vs marketleri mi ?

A101 ve Bim gibi marketlerin arasındaki fark aynı ürünü daha ucuza sattığı için değil ,

Bir diğer malın düşük kaliteli ikâmesini sattıkları için. A101 ve Bim gibi firmalar,(şu an migrosta aynısını yapıyor.)

Temel gıda ürünlerinin tanınmış markalarının yanında, kendi ürettikleri ürünleri düşük karlilikla satarak büyüdüler.
    Örneğin ; Makarnalar,yoğurtlar. Bunlar A101 gibi marketlerin kendi markaları. Kalitesiz dersek yanlış olur,hak yeriz. Ama asıl olay rakipleri kadar kaliteli mi? İşte buna rahatlıkla hayır diyebiliriz.(istisnai ürün illa vardır.)

Bu marketler aslında size ucuz mal vermiyor. Size farklı bir malı ucuz ikâme olarak sunuyor.
    Bahsettiğiniz marketler Pınar sütü ucuza satmıyor,kendi sütlerini ucuza satıyorlar. Bazı gıdalar haricinde bir çok temel ürünü kendileri uretiyor-ürettiriyorlar. Örnek veriyorum;
    A marka bir zeytinyagini 50liraya satıyorlarsa
    Kendi urettikleri veya ürettirdikleri zeytinyağını 45 liraya satarak, zeytinyağı konusunda öne çıkmaya çalışıyor. Her ikiside onlar için kârlı. Şöyle dusunun. A markasından 35e alıp 50ye satiyorsa,kendi malını 30a mâl edip 45e satıyor.
    A101 den bir kaç kere alışveriş yaptım. Öne çıkan markalardan daha az kaliteli olduğunu düşünüyorum. Bu kişiden kişiye değişir. Laboratuar görmesi lazım ama. Temel olarak olay şu.

Firmanın ürününü sat , yanına kendi ürününü koy ve tüketiciye daha uygun fiyata ucuz bir ikamesi olarak pazarla.

Fakat bu ürünlerin bir çoğunun "inferior good"
    yani rakiplerine kıyasla düşük kaliteli olduğunu düşünüyorum. Aynı örneği verelim yine.

Migrosta Ton Balığı aldığınız düşünün. Dardanel 30₺ diyelim. Gramajı daha fazla olan Migros marka Ton Balığı 15₺.

Migros Marka Ton balığının ambalajında suna denk geliyorsunuz , " Dardanel tarafından üretilmiştir.."

Fakat iki ton balığını alıp ikisininde konservesini açınca iki ürün arasindaki kalite farkını anlayabiliyorsunuz. İşte bu anlattığım olayın somut bir örneğidir.

Aynı firmanın ürettiği iki ürün, farklı firmalar üretmiş ve farklı markalarmış gibi pazarlanıyor. Bu durumda hem ekonomik durum yönünden terazinin iki tarafında hitap ediliyor. Hemde rasyonel karar veren tüketiciye migros kendi malını satıyor.

Aynı örnek makarnalar,peynirler,sütler içinde geçerli.

Bu bir pazarlama stratejisidir ve iş yapar.

Çalışma şartları konusuna gelince bir çok arkadaşım A101 Bim gibi firmalardan koşarak kaçtılar.

Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A101 ve Bim gibi marketlerin arasındaki fark aynı ürünü daha ucuza sattığı için değil ,

Bir diğer malın düşük kaliteli ikâmesini sattıkları için. A101 ve Bim gibi firmalar,(şu an migrosta aynısını yapıyor.)

Temel gıda ürünlerinin tanınmış markalarının yanında, kendi ürettikleri ürünleri düşük karlilikla satarak büyüdüler.
    Örneğin ; Makarnalar,yoğurtlar. Bunlar A101 gibi marketlerin kendi markaları. Kalitesiz dersek yanlış olur,hak yeriz. Ama asıl olay rakipleri kadar kaliteli mi? İşte buna rahatlıkla hayır diyebiliriz.(istisnai ürün illa vardır.)

Bu marketler aslında size ucuz mal vermiyor. Size farklı bir malı ucuz ikâme olarak sunuyor.
    Bahsettiğiniz marketler Pınar sütü ucuza satmıyor,kendi sütlerini ucuza satıyorlar. Bazı gıdalar haricinde bir çok temel ürünü kendileri uretiyor-ürettiriyorlar. Örnek veriyorum;
    A marka bir zeytinyagini 50liraya satıyorlarsa
    Kendi urettikleri veya ürettirdikleri zeytinyağını 45 liraya satarak, zeytinyağı konusunda öne çıkmaya çalışıyor. Her ikiside onlar için kârlı. Şöyle dusunun. A markasından 35e alıp 50ye satiyorsa,kendi malını 30a mâl edip 45e satıyor.
    A101 den bir kaç kere alışveriş yaptım. Öne çıkan markalardan daha az kaliteli olduğunu düşünüyorum. Bu kişiden kişiye değişir. Laboratuar görmesi lazım ama. Temel olarak olay şu.

Firmanın ürününü sat , yanına kendi ürününü koy ve tüketiciye daha uygun fiyata ucuz bir ikamesi olarak pazarla.

Fakat bu ürünlerin bir çoğunun "inferior good"
    yani rakiplerine kıyasla düşük kaliteli olduğunu düşünüyorum. Aynı örneği verelim yine.

Migrosta Ton Balığı aldığınız düşünün. Dardanel 30₺ diyelim. Gramajı daha fazla olan Migros marka Ton Balığı 15₺.

Migros Marka Ton balığının ambalajında suna denk geliyorsunuz , " Dardanel tarafından üretilmiştir.."

Fakat iki ton balığını alıp ikisininde konservesini açınca iki ürün arasindaki kalite farkını anlayabiliyorsunuz. İşte bu anlattığım olayın somut bir örneğidir.

Aynı firmanın ürettiği iki ürün, farklı firmalar üretmiş ve farklı markalarmış gibi pazarlanıyor. Bu durumda hem ekonomik durum yönünden terazinin iki tarafında hitap ediliyor. Hemde rasyonel karar veren tüketiciye migros kendi malını satıyor.

Aynı örnek makarnalar,peynirler,sütler içinde geçerli.

Bu bir pazarlama stratejisidir ve iş yapar.

Çalışma şartları konusuna gelince bir çok arkadaşım A101 Bim gibi firmalardan koşarak kaçtılar.
    Yukarda migros kazik denmis,o yuzden dedim.

Butun marketlerde satilan urunler de var,illa aklinizi bilibili yumurta gelmesin.

Neyse,protesto edebilirsiniz tabi.ben Migros tan devam edecegim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi olursa Migros.
    Birinci onceligim markette alkol satilacak.

Cok ictigimden degil,kafa yapisi onemli.

Kucuk esnaftan asla alis veris yapmam,hele hele kasiyerin onunde kuran kursu bagis kumbarasi varsa hiccc isim olmaz.

Migros carrafour iyidir,bozacaklarini dusunmuyorum

Not: Motorum yokken 40 dk otobus bekleyip minibus e de binmezdim.

Kucuk esnaf dusmaniyim,her turlu gicigim
    DickName bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu an sesler cılız ama dalga dalga geliyor.

Maşallah Trendyol, Banabi derken Migros'a sıçradı adaletsizliği protesto etmek.

Ülkede yavşak bir azınlık hariç kimse din tandanslı görünüp her türlü madrabazlığın yapıldığı, ekonomisinin içinden geçilmiş, göçmenlerle dolu bir haysiyetsiz ülkede yaşamak istemiyor.

Bu protestolar hangi şiddette bastırılırsa bastırılsın devleti yöneten kademelerin "ya daha büyüğü gelirse" diye uykularının kaçtığı bence mümkün. Daha büyüğü de gelecek..

Migros, Bim, A101, bakkal, market, trendyol vs kim geçinemediği için olay çıkarıyorsa, kim kol gibi artan faturalarını ödeyemiyorsa Ak Parti'ye oy vermeyecek milliyetçi, demokrat, sağcı, solcu, laik, anti laik kim varsa bu protestoları desteklemeli. Öyle "ben Migros'tan alışverişe devam edeceğim" demek de bir seçenek ama bilinsin ki 2023 de kaybedilirse bu yüzden kaybedilecek.

Olay sadece işçi, toplum, gezi vs değil. Memlekette birileri ses çıkarmaya başladı. Sahip çıkmak gerek.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an sesler cılız ama dalga dalga geliyor.

Maşallah Trendyol, Banabi derken Migros'a sıçradı adaletsizliği protesto etmek.

Ülkede yavşak bir azınlık hariç kimse din tandanslı görünüp her türlü madrabazlığın yapıldığı, ekonomisinin içinden geçilmiş, göçmenlerle dolu bir haysiyetsiz ülkede yaşamak istemiyor.

Bu protestolar hangi şiddette bastırılırsa bastırılsın devleti yöneten kademelerin "ya daha büyüğü gelirse" diye uykularının kaçtığı bence mümkün. Daha büyüğü de gelecek..

Migros, Bim, A101, bakkal, market, trendyol vs kim geçinemediği için olay çıkarıyorsa, kim kol gibi artan faturalarını ödeyemiyorsa Ak Parti'ye oy vermeyecek milliyetçi, demokrat, sağcı, solcu, laik, anti laik kim varsa bu protestoları desteklemeli. Öyle "ben Migros'tan alışverişe devam edeceğim" demek de bir seçenek ama bilinsin ki 2023 de kaybedilirse bu yüzden kaybedilecek.

Olay sadece işçi, toplum, gezi vs değil. Memlekette birileri ses çıkarmaya başladı. Sahip çıkmak gerek.
    Tommy protestolar bizi yonetenlere olmali.

5 sene once bu isciler asgari ucretin iki katıni mi aliyodu

Ne oldu da yuzde 50 rekor(!) zam bile herkesi mutsuz ediyor ?

ben alisveris yapmak zorundayim,o yuzden tercihim migros.

Sizler kucuk esnaf,asgari ucretle 12 saat isci/kasiyer calistirilan a101 bim de tercih edebilirsiniz.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tommy protestolar bizi yonetenlere olmali.

5 sene once bu isciler asgari ucretin iki katıni mi aliyodu

Ne oldu da yuzde 50 rekor(!) zam bile herkesi mutsuz ediyor ?

ben alisveris yapmak zorundayim,o yuzden tercihim migros.

Sizler kucuk esnaf,asgari ucretle 12 saat isci/kasiyer calistirilan a101 bim de tercih edebilirsiniz.
    Protesto etmenin tek yolu Migros'tan alışveriş yapmamak değildir. Alışverişimizi yine yapalım. Amaç zarar vermekse teknoloji çağında farklı imkanlarımız yine vardır. Alışverişimizi yapalım yine de..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler