Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Migros'a Gitme.

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Slogan güzel. Bu tür işler için söylüyorlar.
    "Ya hep beraber, ya hiçbirimiz."
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    p/s : Herkesin ironisine kimse karışamaz. Bu arada yaşanılan his bence hayal kırıklıgı.. Migros da böyle yaparsa konusu.. Bundan böyle BIM den birsey almayacagım diyebilen var mı ? Turkcell i boykot edebilen kac kişi ? Pınar ı boykot edebilen ? Mado yu edebilen ? Kızılkayalar ? Geçiniz..
    4/5 durumdayim, saydiklarinizdan 4'unu yillardir boykottayim.
    espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Öte yandan, bu protesto edenlerin yarısı mevcut durumun sorumlusudur zaten.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hz.İbrahim kıssasındaki karınca gibi küçük büyük bakmadan hepimiz birşey yapmalıyız. "Bana ne yeaaaa" demek Ak Parti'ye, Nebati'ye, John Holmes gibi elektrik faturasına, Long Dong Silver gibi doğalgaz faturası lobisine yarayacaktır.

Kirada oturup da "hacım bu işler benlik değil" diyenler 1 sene sonra mülk sahiplerinin x2 kira artışı talebi sonrası bir halt edemeyecektir.

Şu cılız protestolara hepimiz destek olmalıyız.
    espresso ve khaledome bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Migrosa zaten gidemiyoruz hocam, malum fiyatlar

İşsiz kalan arkadaşlar üzülmesinler, kuryeler aç kalmaz en fazla belli bir süre işsiz kalırlar. Çok tercih edilen bir iş olmadığı için sürekli iş ilanı var.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuruldukları günden 2020 yılına kadar BİM, A-101, ŞOK, MOK gibi zincir marketlerden 1 liralık bile alışveriş yapmadım. KüÇÜK burcuva kazansın, öldüğümde cenazeme gelsin, yalandan da olsa "iyi bilirdik" desin diye kazıklandığımı bile bile ihtiyaçlarımı yerel esnaftan karşıladım. Sonra ilçedeyken alışveriş yaptığım esnafları elleri dolu BİM'den çıkarken görünce farkettim ki köyün delisi, memleketin salağı benmişim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Ha bu arada MİGROS'un sahıbısı da aynı zamanda EFES'in de sahibi olan iktidar yalakası böyle bir yavşaktır.

Tuncay Özilhan evde bira uretimi satislari etkiliyor dedi ve ekledi. "bu durum vergi kaybina da yol aciyor"
    espresso ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Likidite azalıyor, faizler ve enflasyon aynı anda rekor seviyelere çıkıyor. Yetmiyor hammadde çıldırıyor. Sistemin yapabildiği tek şey para basıp sonra da 'para basmayı bırakırım ha' diye piyasaya korku salmak.

Para basmadan var olamayan sistem, kendisi olmayan birşey gibi olmakla tehdit ediyor insanları. Komik...

İşçi de kalkıyor parayı yönetene değil emeği değere dönüştüren adama diyor ki 'daha fazla ver'.

Parayı yönetene söylemek zor çünkü. Suratına biber gazını, makatına cobu saplar, gönderir evine. Terörist diye yargılamadıklarına dua edecek hale gelirsin. Ne hikmetse polis bu grevlere müdahale etmez oldu. Baktı kendi besleyemeyecek, düzgün şirketleri yağmalatmaya başladılar kendi tabanlarına.

Hak arıyorum zannederken işsiz kalacaklar. Tüm bu olup biten bunun ayak sesleri.
    xterkan, Hırbonen ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Özellikle pandemi başladığından beridir çoğalmıştı ama daha da öncesinde eve alışverişleri migrosdan yapıyorduk. En yakın migros 2km ötede, arabaya binip markete gidip bir sürü zaman harcamaktansa online sipariş veriyorduk kapıya kadar geliyordu. Bu son migros olayından sonra sipariş vermeyi bıraktık. Bir iki kişinin siparişi bırakması ile düzelmez tabi ama maksat karınca kararınca bir destek olsun. Hem belki bu şekilde rakibe giden müşteriler çoğalırsa akılları başlarına gelir.

Pınar, kızılkayalar vb. zaten yıllardır boykot ettiğim markalar. Şimdi migros'un bu son olayından sonra anadolu grubunun markalarından da vazgeçebilirim sorun değil.

ülkece adalet istemedikçe yada bırak istemeyi ülkenin aslında sorunun adalet olduğunu anlayana kadar hiç bir şey düzelmez bu ülkede. Sorun iktidardan çok halkta ama sadece oy veren değil oy vermeyen halkda sorunlu

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mıgrosa gıtme böyle.

a101 bim e gitme kötü kalite ve yobazları zengin ediyor

bilmemneye gitme yahudi mason

bakkala gitme 2 katına satıyor

napak fotosentez mi? :D

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de yıllardır evime markası içinde AK geçen hiç bir şey sokmuyorum ki evim pislenmesin.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tommy protestolar bizi yonetenlere olmali.

5 sene once bu isciler asgari ucretin iki katıni mi aliyodu

Ne oldu da yuzde 50 rekor(!) zam bile herkesi mutsuz ediyor ?

ben alisveris yapmak zorundayim,o yuzden tercihim migros.

Sizler kucuk esnaf,asgari ucretle 12 saat isci/kasiyer calistirilan a101 bim de tercih edebilirsiniz.

Yukarıda arkadaşlar yazmış,

Enflasyonu yaratan cebindeki parayı değersizleştiren kötü yönetim sonucudur ona derdi anlatın.Özel sektörün karlılığı yetmeyen şirketlerin suçu ne.Bir kesim ucu bize dokunmuyor biz işimize bakalım dediler ilgilenmediler bu bunun sonuçları.

Eğer yeni yatırım yoksa emeğe talep düşük ise bunun artması için yatırımın bol yeni şirketlerin açılması gerekmektedir. (işssizlik)

Yarım yamalak çalışan hukuk sistemi bozulunca arkasından ekonomik sıkışma kaçınılmazdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Likidite azalıyor, faizler ve enflasyon aynı anda rekor seviyelere çıkıyor. Yetmiyor hammadde çıldırıyor. Sistemin yapabildiği tek şey para basıp sonra da 'para basmayı bırakırım ha' diye piyasaya korku salmak.

Para basmadan var olamayan sistem, kendisi olmayan birşey gibi olmakla tehdit ediyor insanları. Komik...

İşçi de kalkıyor parayı yönetene değil emeği değere dönüştüren adama diyor ki 'daha fazla ver'.

Parayı yönetene söylemek zor çünkü. Suratına biber gazını, makatına cobu saplar, gönderir evine. Terörist diye yargılamadıklarına dua edecek hale gelirsin. Ne hikmetse polis bu grevlere müdahale etmez oldu. Baktı kendi besleyemeyecek, düzgün şirketleri yağmalatmaya başladılar kendi tabanlarına.

Hak arıyorum zannederken işsiz kalacaklar. Tüm bu olup biten bunun ayak sesleri.
    Guzel yorum.

Bu yil aldigim zam birax hayal kirikligi oldu,daha yuksek yaparlar diye beklerdim(eksisozluk un gazina da gelmis olabilirim)

Gecen ay bordromda brut maasa baktim,biraz korktum yani.

istedigim zam olmadi ama bu sirket benim gibi 100 lerce adama nasil maas oduyor su ortamda gercekten sasiriyorum bazen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda arkadaşlar yazmış,

Enflasyonu yaratan cebindeki parayı değersizleştiren kötü yönetim sonucudur ona derdi anlatın.Özel sektörün karlılığı yetmeyen şirketlerin suçu ne.Bir kesim ucu bize dokunmuyor biz işimize bakalım dediler ilgilenmediler bu bunun sonuçları.

Eğer yeni yatırım yoksa emeğe talep düşük ise bunun artması için yatırımın bol yeni şirketlerin açılması gerekmektedir. (işssizlik)

Yarım yamalak çalışan hukuk sistemi bozulunca arkasından ekonomik sıkışma kaçınılmazdır.
    Bunu bana neden yazdiniz anlamadim ama katiliyorum

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuruldukları günden 2020 yılına kadar BİM, A-101, ŞOK, MOK gibi zincir marketlerden 1 liralık bile alışveriş yapmadım. KüÇÜK burcuva kazansın, öldüğümde cenazeme gelsin, yalandan da olsa "iyi bilirdik" desin diye kazıklandığımı bile bile ihtiyaçlarımı yerel esnaftan karşıladım. Sonra ilçedeyken alışveriş yaptığım esnafları elleri dolu BİM'den çıkarken görünce farkettim ki köyün delisi, memleketin salağı benmişim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Ha bu arada MİGROS'un sahıbısı da aynı zamanda EFES'in de sahibi olan iktidar yalakası böyle bir yavşaktır.
    https://i.ibb.co/7Vb4fZz/Ekran-Al-nt-s.jpg

Tuncay Özilhan evde bira uretimi satislari etkiliyor dedi ve ekledi. "bu durum vergi kaybina da yol aciyor"
    - Bu herif bu aciklamayi yaptiginda Migros ile ilisigimi kesmistim
    - Mado ve Kizilkayalar zaten cok belli, Gezi'den beri boykotlu.
    - BIM'e gerekmedikce gitmiyorum evime cok yakin olmasina ragmen.
    - Pinar, Yasar amca malum aciklamasindan sonra boykot gelmisti.
    - Kaldi Turkcell, maalesef sirket hattim Turkcell.
    tommygun, DickName ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Yorumların üzerine biraz ekleme

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Abovv konu hakkında bir satır bilgisi olmayan arkadaşlar var ve nasıl ahkam kesiyorlar öyle izliyor ve seyretmelere doyamıyorum efenim.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Twitterde şöyle bir şeye rastladım. Doğruluk payı nedir bilmiyorum.

https://twitter.com/isigmeclisi/stat...pQ3VYVcLE_J6Jw

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Twitterde şöyle bir şeye rastladım. Doğruluk payı nedir bilmiyorum.

https://pbs.twimg.com/media/FLYXpnFWQAIam8Y.jpg

https://twitter.com/isigmeclisi/stat...pQ3VYVcLE_J6Jw
    Bana biraz kolpa gibi geldi. Hakir görme ya da aşağılama gibi lütfen algılanmasın ama bu yazılı metinde noktalama işaretleri düzgün kullanılmış, büyük-küçük harf kullanımı doğru, "iddia" yerine yeni neslin yazdığı gibi "iddaa" yazılmamış. Sanki bu mektubu temizlik işçisi değil de daha iyi eğitimli biri onun yerine, onun ağzından kaleme almış gibi duruyor.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Politika faizini düşüreceğim diye bir gecede 84 milyonu faturalarını ödeyemez hale getir. Sonra işçi, işveren bir birine girsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abovv konu hakkında bir satır bilgisi olmayan arkadaşlar var ve nasıl ahkam kesiyorlar öyle izliyor ve seyretmelere doyamıyorum efenim.
    Vayyyy harika bir giris yaptiniz,

devamini da getirin lutfen, isiginizla aydinlatin bizi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler