Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Servis sağlayıcınızdan memnun musunuz?

Katılımcı sayısı
27. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Türk Telekom

4 14.81%
  • Turkcell Superonline

3 11.11%
  • TürkNet

9 33.33%
  • KabloNet

3 11.11%
  • VodafoneNet

5 18.52%
  • NetSpeed

0 0%
  • Millenicom

1 3.70%
  • UzayNet

0 0%
  • ORIS Telekom

2 7.41%
  • Comnet

0 0%
  • GıbırNet

0 0%
  • Netgalaksi

0 0%
  • D-Smart

0 0%
  • İnternetle işim yok..

0 0%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kullandığınız İnternet Servis Sağlayıcısı - Memnun musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Evde kullandığınız iss nedir ve memnun musunuz?

Mart ayında Türk Telekom ile olan taahhüdüm bitiyor, 35Mbps hıza 130TL ödüyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    35 mbps Superonline a 80 tl ödüyorum, kampanyalıyken aldım.

geri dönüşleri ve müşteri desteği güzel.

bilgisayardan ölctüğümde 30 mbps hız gözüküyor ama bana hiç öyleymiş gibi gelmiyor, orası ayrı.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hemen dalayim, internet bizim isimiz

Son 5 yildir Turksat Kablonet'teydim, 50Mbps/250GB Kotali internete ve dandik modemlerine 80TL civari oduyordum. Modemleri inanilmaz kotu, wireless olarakta, yonetim/kullanim olarakta. Her ne kadar cok fazla teknik sorun yasamasam da, teknik sorunlara yaklasimlari oldukca kotu, derdini anlatamiyorsun genelde cagri merkezine. 2 yillik taahhut meselesi oldukca can sIkIcI bu arada.

Yaklasik 4 ay kadar once turkNet'e gectim, 100Mbps VDSL, sinirsiz/kotasiz internete 100TL veriyorum. Tek eksi olarak CGNAT yaptiklari icin sabit IP almak zorunda kaldim IPSec VPN isleri icin, ona da ekstradan 12TL veriyorum. Taahhut olmadigi icin istedigim zaman iptal/dondurma filan yapabiliyorum. Teknik olarak henuz problem yasamadim. Bir guzel yani da, VDSL oldugu icin istediginiz VDSL modemi kullanabiliyorsunuz, ille de belirli marka kablo modem gibi sorunlari yok. Taahhutsuz oldugu icin, kullan-ode degil de ode-kullan seklinde calisiliyor. Yani odemeyi yapiyorsunuz, o ay kullaniyorsunuz. 100Mbps internet modemde 92-94Mbps civarinda gorunuyor ki bu cok normal, kabloda 80Mbps filan gorebildim.
    tommygun, DickName, -Black- ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    250r
    Türknet,70 Mbps, 100 lira. Taahhüt yok. 50 Mbps alabiliyorum speedtestte.
    Memnunum gayet. Tabi benim beklentim düşük olduğundan.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen dalayim, internet bizim isimiz

Son 5 yildir Turksat Kablonet'teydim, 50Mbps/250GB Kotali internete ve dandik modemlerine 80TL civari oduyordum. Modemleri inanilmaz kotu, wireless olarakta, yonetim/kullanim olarakta. Her ne kadar cok fazla teknik sorun yasamasam da, teknik sorunlara yaklasimlari oldukca kotu, derdini anlatamiyorsun genelde cagri merkezine. 2 yillik taahhut meselesi oldukca can sIkIcI bu arada.

Yaklasik 4 ay kadar once turkNet'e gectim, 100Mbps VDSL, sinirsiz/kotasiz internete 100TL veriyorum. Tek eksi olarak CGNAT yaptiklari icin sabit IP almak zorunda kaldim IPSec VPN isleri icin, ona da ekstradan 12TL veriyorum. Taahhut olmadigi icin istedigim zaman iptal/dondurma filan yapabiliyorum. Teknik olarak henuz problem yasamadim. Bir guzel yani da, VDSL oldugu icin istediginiz VDSL modemi kullanabiliyorsunuz, ille de belirli marka kablo modem gibi sorunlari yok. Taahhutsuz oldugu icin, kullan-ode degil de ode-kullan seklinde calisiliyor. Yani odemeyi yapiyorsunuz, o ay kullaniyorsunuz. 100Mbps internet modemde 92-94Mbps civarinda gorunuyor ki bu cok normal, kabloda 80Mbps filan gorebildim.
    Kabloda 80Mbps gorebildim derken, TurkNet'te iken, VDSL modeme kablo ile bagliyken anlamindaydi, kablonet degil yanlis anlasilmasin Kablosuzda biraz daha dusuyor haliyle
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Türktelekom fiber altyapısında modeme kadar fiberi heralede GAPON diyorlar Oris telekomdan alıyorum.Bir iki hız sorunu yaşadım başlarda şimdi stabil.Statik İp için 20 modem kirası 10 tl alıyorlar.
    sınırsız 100Mbps artı sabit ev telefonu ile birlikte toplam 150tl ödüyorum.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Allaaaa hızlara bak.. Türk telekom vdsl kullanıyorum sözüm ona mart ayında taahhüdüm bitiyor sonra merhaba Türknet. Genel olarak kullananlar çok memnunmuş. Özellikle son 6 aydır çok şikayetçiyim Türk Telekomdan neden derseniz bizim burada Ankara Çankaya altyapı değişmiş. Evdeki hız bazen 0.2 mpslere düşüyor. Modem değiştirdim.Ekip geldi baktı bakır kablolarda bir sorun yok ama eve internet gelemiyor. Boşuna para ödüyoruz anlayacağınız. 2 ay sonra byebye türk telekom

Edit:ADSL altyapınızın desteklediği maksimum hız:

16 Mbps diyor türknet'te çanak anteni mi bağlatsam bilemedim
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben 128k hizmet aldığım günden beri Uydunet (Kablonet) kullanıyorum. Şu anki hızım da ahım şahım değil. 74 TL para ödüyorum, benim bu işlerdeki tek kriterim hizmetin kesilmemesi, göçme möçme, o bu, zırt pırt bakım olmaması. Çünkü 1 saat bile hizmet alamayayım kötü ruhlu bir insan olmaya başlıyorum. Uydunet bu anlamda 16-17 senedir bana pek sıkıntı çıkaran bir firma değil.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allaaaa hızlara bak.. Türk telekom vdsl kullanıyorum sözüm ona mart ayında taahhüdüm bitiyor sonra merhaba Türknet. Genel olarak kullananlar çok memnunmuş. Özellikle son 6 aydır çok şikayetçiyim Türk Telekomdan neden derseniz bizim burada Ankara Çankaya altyapı değişmiş. Evdeki hız bazen 0.2 mpslere düşüyor. Modem değiştirdim.Ekip geldi baktı bakır kablolarda bir sorun yok ama eve internet gelemiyor. Boşuna para ödüyoruz anlayacağınız. 2 ay sonra byebye türk telekom

Edit:ADSL altyapınızın desteklediği maksimum hız:

16 Mbps diyor türknet'te çanak anteni mi bağlatsam bilemedim
    ADSL: 12Mbps
    ADSL2: 12Mbps
    ADSL+ : 24Mbps

VDSL ise daha farkli bir teknoloji onda sinir deger 300Mbps yanlis hatirlamiyorsam, Turkiye'de ise 100Mbps su an.

Var olan ADSL teknolojisinde alabileceginiz maksimum hiz zaten 24Mbps, buna bir cok etken var ancak en buyuk etken santrale olan uzakliginiz. Santrale olan uzakliginiza gore hizinizin teorik degisimi de su sekilde.

Ekrem_06 bunu beğendi.

Türksel süperbaks'a mecburum. 10 mbit sınırsız tarife 200₺ ama temmuzda taahhüt bitince ne olacak bilmiyorum.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türksel süperbaks'a mecburum. 10 mbit sınırsız tarife 200₺ ama temmuzda taahhüt bitince ne olacak bilmiyorum.
    Hocam, eskiden Superbox icin 2 adres siniri vardi diye hatirliyorum, hala var mi ? Cihazi alip sehir sehir dolasabiliyor muyum ? Yoksa hic bir anlami yok, alirim eski bir telefon, tethering ile paylastiririm.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    ADSL: 12Mbps
    ADSL2: 12Mbps
    ADSL+ : 24Mbps

VDSL ise daha farkli bir teknoloji onda sinir deger 300Mbps yanlis hatirlamiyorsam, Turkiye'de ise 100Mbps su an.

Var olan ADSL teknolojisinde alabileceginiz maksimum hiz zaten 24Mbps, buna bir cok etken var ancak en buyuk etken santrale olan uzakliginiz. Santrale olan uzakliginiza gore hizinizin teorik degisimi de su sekilde.
    Biz baya bir uzağız herhalde normalde 24mbps olması gerekirken en iyi aldığım 14-16mbps. Çok nadir ip reset attığım zaman bi 24-25 görüyor sonra geri düşüyor. Hanım evden toplantı-ders veriyor. Facia! Her toplantı bir kabus oldu. Yeni modem aldık o da sorunu çözmedi. Yöneticiye söyledim oralı değil. Cinnet geçirme noktasına geldim. Geçen ay mobil veriden 50gb paket aldık oda bitti. 300₺ cep faturası ödedim.Şu an Türk Telekom bana diyorki bir sorun yok. 24 mbps hız alıyorsunuz modeminizi ya da bilgisayarınızı değiştirin diyor. Bilgisayarım M1 mac, telefon iphone 7 ve 11.. Terminal İstanbul'da biz Ankara'dan bağlanmaya çalışıoruz sanki burada böyle ise dğudaki insanları düşünemiyorum!

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Turknet 100 Mbps paketi 95 tl ki 2021 yılında 5 fatura ödemedim davet sistemi sayesinde. Öncesinde 12 Mbps telekom kullanıyordum lanet insanlar beni 2 yıl kandırmışlar 12 Mbps üstü hız alamayacağım diye.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Biz baya bir uzağız herhalde normalde 24mbps olması gerekirken en iyi aldığım 14-16mbps. Çok nadir ip reset attığım zaman bi 24-25 görüyor sonra geri düşüyor. Hanım evden toplantı-ders veriyor. Facia! Her toplantı bir kabus oldu. Yeni modem aldık o da sorunu çözmedi. Yöneticiye söyledim oralı değil. Cinnet geçirme noktasına geldim. Geçen ay mobil veriden 50gb paket aldık oda bitti. 300₺ cep faturası ödedim.Şu an Türk Telekom bana diyorki bir sorun yok. 24 mbps hız alıyorsunuz modeminizi ya da bilgisayarınızı değiştirin diyor. Bilgisayarım M1 mac, telefon iphone 7 ve 11.. Terminal İstanbul'da biz Ankara'dan bağlanmaya çalışıoruz sanki burada böyle ise dğudaki insanları düşünemiyorum!
    Eger hizi modemden bakip soyluyorsaniz tamam ancak bilgisayardan ya da telefondan hiz testi yaparak soyluyorsaniz farkli sorunlar olabilir. Eger bilgisayar ya da telefon ile hiz testi yapiyorsaniz, kablosuz baglanti ile bagli iken denemeyin, eger yapabiliyorsaniz modeme ethernet ile baglanip deneyin.

ADSL teknolojisinde en onemli nokta SNR margin degerleri, yani hattaki gurultu degerleri. Hattinizin SNR degerleri kotu olabilir, bunun sebebi ise ya sokaginizda bulunan DSL kutusundan (DSLAM cihazi/kutusu) binanizin telefon dagilim kutusuna gelen hatta ya da binanizin telefon kutusundan modeminize gelen hatta sorun olabilir.

SNR margin ile ilgili Turkce en aciklayici sunu buldum, bu degerleri modeminiz istatistik sagliyorsa kontrol edebilirsiniz.
    https://uzmanim.net/soru/snr-margin-nedir/69873

Bu arada, eger hattinizda sorun varsa VDSL alsaniz dahi sikinti yasayabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turknet 100 Mbps paketi 95 tl ki 2021 yılında 5 fatura ödemedim davet sistemi sayesinde. Öncesinde 12 Mbps telekom kullanıyordum lanet insanlar beni 2 yıl kandırmışlar 12 Mbps üstü hız alamayacağım diye.
    Reklam gibi olacak ama Turknet'in davet olayi sayesinde 1 ay ucretsiz kullanabiliyorsunuz.
    Bu arada eger hattiniz daha once ADSL ise, 12MBps'i gecemezdiniz zaten yukarida yazdim, yok VDSL idiyse kandirmis olma ihtimalleri var.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Senelerdir Türksat/Teledünya kullanıyorum. Bir sıkıntım yok, memnunum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Türk telekom dışında hangi iss'e geçsem diye düşünüyorum, eşim evden çalışıyor olası bir internet kesintisinde mesai işi sıkıntı olacak.

Mağdur etmeyecek bir iss bakınıyorum ama, herkes davet kodu paylaşma derdinde (ekşi sözlük, forumdonanım)

Hattım 81Mbps destekliyormuş. 16Mbps kullanıyordum yıllardır, 35'e geçeli 1-2 hafta oldu.

Yalnız 35'e geçtiğimden beri, modemi her gün yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Her gün hızım 32'lerden 4-5'lere kadar düşüyor. Modemi yeniden başlatınca (ip değişince) düzeliyor.

Türk Telekoma bunu söylediğimde, insan aklıyla dalga geçer gibi sinyal güçlendirici kullanın diyor.. Onlara Bilgi İşlem personeli olduğumu bu işlerden anladığımı vs söylüyorum.. O zaman hızını 50Mbps yapalım diyorlar..Güler misin ağlar mı Hızım 5'e düşmüş, 50 verme derdinde..

Hocam, eskiden Superbox icin 2 adres siniri vardi diye hatirliyorum, hala var mi ? Cihazi alip sehir sehir dolasabiliyor muyum ? Yoksa hic bir anlami yok, alirim eski bir telefon, tethering ile paylastiririm.
    Benim sözleşmemde adres kısıtlaması yok. Pek dolaştığım da söylenemez ama şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bir de ADSL splitter kullanip kullanmadiginiza gore degisebilir bazi durumlarda. Splitter size gelen hattaki ses kanallarini ayiran pasif bir cihaz, kullanmiyorsaniz kullanin.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Ankara/Mamak'ta 2 yıldır Türknet kullanıyorum.
    İlk başlarda 35mbit vdsl vardı, 6-7 ay önce fiber getirdiler mahalleye
    Fiber gelirken ve geldiğinde çok problem yaşadım, müşteri hizmetleri teknik detayları bilmiyor,
    Bir şey olunca suçu ilk ttnete atıyor, gelen personel ne Ttnet'in nede Türknet'in personeli. Taşeron firmadan birini gönderiyorlar, kafasına göre yapıyor/yapmıyor gidiyor
    Yapsa da yapmasa da sizin arayıp teyit etmeniz gerekiyor. Müşteri hizmetleri berbat.

Kullanım olarak hiç kesinti yaşamadım, genellikle aylık 400-500gb indirme yaparım, hız dalgalanma yada düşme yapmıyor ama online bir oyun oynarken ping/ms aşırı fazla. Keyifle oyun oynattırmaz

Eğer ki binada vodafone fiber kutusu mevcut ise kesinlikle vodafone öneririm, çünkü vodafone bina içindeki kutudan direk dairedeki modeme kadar fiber optik kablo çekiyor, diğer firmalarda böyle bir uygulama yok.
    Ayrıca operatör değiştirirseniz kabloya dokunmuyor, kablo sizde kalıyor

Fiyat performans olarak ise TürkNet en iyisi, OPA28FE68NNR başvuru esnasında referans kodumu kullanır iseniz TurkNet arkadaşını getirene ve getirdiği arkadaşına bir ay bedava internet veriyor.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    2021 yılı içerisinde 5 defa davet kodu kullandırarak faydalandım. Hem Adsl hem Vdsl var hattımda bana söylenen. İlla 24 Mbps yi kendilerinden almam gerektiği yoksa diger operatörlerde 12 Mbps üstünü alamayacağımı söylediler 2 yıl boyunca

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)