Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uğur Mumcu-24 Ocak 1993

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Uğur Mumcu (d. 22 Ağustos 1942, Kırşehir - ö. 24 Ocak 1993, Ankara), Türk gazeteci, araştırmacı ve yazar.
    Kerem34_, espresso, Voltaren ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    24 Ocak 1993, lise 2. siniftaydim, ablam Mardin'den dogu gorevinden o gun donmustu bana hediye olarakta radyolu Sony bir Walkman getirmisti. Radyosunu denerken haberlerde duydum, aileme soyledim. O anki halimizi unutamiyorum.

16 yasindaydim; su an 40'li yaslarda olup adini duymayip, arastirmaci gazeteci olarak neleri arastirdigini ne ugruna basin sehidi oldugunu bilmeyenleri gordukce bu ulkenin insanina aciyorum.
    Cyan, Thracian, -Black- ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Çok alakalı kulvarlar olmasa da, benim de gençliğim bol bol Aziz Nesin eserleri & Uğur Mumcu araştırmaları arasında geçti. Uğur Mumcu'nun arabasına bomba koyan zihniyetlerin hâlâ aramızda dolaşıyor olması ise beni çileden çıkaran bir şeydir.

Neyse, konuyu siyasi tarafa çekmemek adına Aziz Nesin eseri olan "eğlenceli/mizahi" bir kitap önermek isterim.

AKILLI ADAMLARI ÖRNEK ALIRSAN, AKILLI OLURSUN. APTAL OLMAK ASLINDA SENİN TERCİHİNDİR

-Black-, espresso, Cyan ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Fransız Lisesinde Hazırlık 2'de okuyordum, 13 yaşımdaydım, çok dandik bir öğrenci olduğum için ailem bana özel ders aldırıyordu o dönem Fransızca'yı sökeyim diye. Tabi zamanın gereği internet yok, haberlere anında erişim yok. Mekanı cennet olsun "Hay" bir hocam vardı, dersin ortasında kadıncağızın ev telefonu çaldı, öğretmenimin üzüntüyle karışık şaşkınlıkla elini ağzına götürdüğünü "aaaa?" dediğini daha dün gibi hatırlıyorum. Haberi ilk orada o an aldık. Uğur Mumcu'nun da toprağı bol, mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin. Milyonlarca tarikatçi şakirt, Uğur Mumcu'nun tırnağı kadar olamaz, olamadı da. Çakma milliyetçilerim, kefenle Afrin'e gitmek isteyip de gidemeyenlerin hiçbiri Uğur Mumcu'nun sol hayası kadar olamadı.
    Kerem34_, gurcanozturk, -Black- ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğur Mumcu'nun arabasına bomba koyan zihniyetlerin hâlâ aramızda dolaşıyor olması ise beni çileden çıkaran bir şeydir.
    Uğur Mumcu, Hırant Dink dahil herhangi bir araştırmacı gazetecinin işini yapmasından ötürü katledilmesi eminim aklı ve vicdanı olan herkesi çileden çıkarıyordur.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 yasindaydim; su an 40'li yaslarda olup adini duymayip, arastirmaci gazeteci olarak neleri arastirdigini ne ugruna basin sehidi oldugunu bilmeyenleri gordukce bu ulkenin insanina aciyorum.
    Öğrendiğim kadarıyla Derin devlet (Jitem, MIT) ve PKK arasındaki ilişkiyi araştırıyorken şehit edilmiş. Wikipedia'dan:

He was investigating the*Kurdistan Workers' Party's ties with the*National Intelligence Organization*(MİT) at the time of his assassination.[5][6][7]

Shortly before his death, Mumcu was investigating how 100,000 firearms owned by the*Turkish Armed Forces*had ended up in the possession of*Jalal Talabani, one of the Kurdish leaders of northern Iraq and, as of 2008, president of Iraq. Twenty-five days after the death of Mumcu, General*Eşref Bitlis, who had been investigating the same issue, died in a plane crash, believed to be due to sabotage.[6]*In his 8 January*Cumhuriyet*article, titled*Ültimatom, Mumcu emphatically stated that he would soon reveal in a new book the ties between Kurdish nationalists and some intelligence organizations (i.e.,*Abdullah Öcalan*and the National Intelligence Organization).[8]

According to his son, Özgür, Mumcu had an appointment with retired prosecutor Baki Tuğ on 27 January to learn more about Abdullah Öcalan's suspected ties with the MİT (the state was officially fighting his militant organization, the*PKK).
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1993-1994 ilginç ve kötü senelerdi. Doğal ya da değil, suikast ya da değil toplumu etkileyen birçok kişi öldü/öldürüldü.

*Uğur Mumcu
    *Eşref Bitlis
    *Adnan Kahveci
    *Turgut Özal
    *Sivas Madımak katliamı
    *Erzincan Başbağlar katliamı
    *Cem Ersever
    *Mehmet Sincar
    *Bahtiyar Aydın
    *Behçet Cantürk
    *Savaş Buldan

Ben o yıllar çok küçüktüm, babalarımız abilerimiz bizden daha iyi bilirler ama biz de o dönem 13-14 yaşlarında mukaddes devletimizin gaddar yüzünü çok iyi görmüş, korkmuştuk.
    Voltaren, espresso ve Serpico bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Çorlu'dayım.
    O zaman da, bugün de merkezi ufak.
    O zamanın tabiriyle "Heykel" ile "Meydan" arası. (İki tane meydanı var, araları da fazla yok)
    Nasıl olmuşsa biraz daha ileriden başlamış yürüyüş Garaj tarafından.

E-5 Çorlu'nun ortasından geçiyor. Anayol ama trafiğe kapanmış. Çok kalabalık
    Herkes buruk, biraz ağlamaklı, sinirli. Sloganlarla uğurluyoruz.

25 Ocak 1993
    "TÜRKİYE İRAN OLMAYACAK"

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Işıklar içinde uyusun.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1993-1994 ilginç ve kötü senelerdi. Doğal ya da değil, suikast ya da değil toplumu etkileyen birçok kişi öldü/öldürüldü.

*Uğur Mumcu
    *Eşref Bitlis
    *Adnan Kahveci
    *Turgut Özal
    *Sivas Madımak katliamı
    *Cem Ersever
    *Mehmet Sincar
    *Bahtiyar Aydın
    *Behçet Cantürk
    *Savaş Buldan

Ben o yıllar çok küçüktüm, babalarımız abilerimiz bizden daha iyi bilirler ama biz de o dönem 13-14 yaşlarında mukaddes devletimizin gaddar yüzünü çok iyi görmüş, korkmuştuk.
    Devletin gaddar yüzü vardır. Ama olay bu kadar basit değil..

https://odatv4.com/siyaset/ugur-mumc...204091200-4689

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bizden sonra okuyacaklar; yazılanlara bakıp sadece bu konular hakkında yazdığını düşünmesin.
    Her kovana çomak soktuğu için, herhangi bir "bal arısı" sokmuş olabilir.

Rabıta (1987)
    Tarikat-Siyaset-Ticaret (1988)

"Ben Atatürkçüyüm.... Ben, cumhuriyetçiyim... Ben lâikim... Ben antiemperyalistim... Ben tam bağımsız Türkiye'den yanayım... Ben insan hakları savunucuyum... Ben, terörün karşısındayım... Ben, yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım. Dün sabaha değin, araştırarak yazdığım hiçbir konuyu yalanlayamadınız. Öyleyse vurun, parçalayın, her parçamdan benim gibiler beni aşacaklar doğacaktır."

"HANGİ İKTİDAR DİN SÖMÜRÜSÜNE DAYANMIŞ, MUTLAKA YIKILMIŞTIR"
    Serpico bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

*Uğur Mumcu
    *Eşref Bitlis
    *Adnan Kahveci
    *Turgut Özal
    *Sivas Madımak katliamı
    *Cem Ersever
    *Mehmet Sincar
    *Bahtiyar Aydın
    *Behçet Cantürk
    *Savaş Buldan

O yıllarda devletin gaddar yüzünü görünce devlet seven, kendileri de devlet olma peşinde olan her şeyden uzaklaşıp anarşist olmuştum.
    Hani şimdilerde bir 90'lı yıllar nostaljisi yapanlar var ya, çok şaşırıyorum, şimdikine benzerdi o zamanlar da. Belki biraz daha rahattık maddi açıdan ama aynı beter baskı o zaman da vardı.
    Cyan ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yıllarda devletin gaddar yüzünü görünce devlet seven, kendileri de devlet olma peşinde olan her şeyden uzaklaşıp anarşist olmuştum.
    Hani şimdilerde bir 90'lı yıllar nostaljisi yapanlar var ya, çok şaşırıyorum, şimdikine benzerdi o zamanlar da. Belki biraz daha rahattık maddi açıdan ama aynı beter baskı o zaman da vardı.
    Şimdi bir açıdan çok farklı. Artık elimizde avucumuzda bir şey kalmadı. Ülkenin tüm varlıkları yabancılara peşkeş çekildi. Bir sonraki adım Anadolu'nun Filistin'i olmak; kendi vatanında paryalık...
    espresso ve Serpico bunu beğendiler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Rahmetlinin Sakıncalı Piyade kitabını herkese tavsiye ederim
    Allah mekanını cennet eylesin.
    -Black- ve Serpico bunu beğendiler.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    ülkemizde neler yaşandığını öğrenmek için tarafsız olarak her kesimi dinlemek ve karar vermek gerekir ,senin en milliyetçi dediğin adam ,bir bakmışsın Ermeni çıkmış yada en solcu Atatürkçü dediğin adam bir bakmışsın en kapitalist en emperyalist hizmetkarı olabilir

Uğur mumcu ve bir çok benzer ölenler bir yerlere çomak soktu ,sonucu kötü oldu ,işin daha da kötü tarafı, yapanlar dindar, İran v.s gibi gösterildi son S .p videolarında buna da değinmişti

adam Türk ve Milliyetçilik adı altında gidiyor masum Kürtlere saldırıyor ,oysaki adam Ermeni amaç iç karışıklık, iç barışı engellemek ve Türk Kürt nefretini ayrılana kadar devam ettirmek, dönüyoruz 1 .dünya savaşına ve Ermeni isyanlarına bakıyoruz, Rusya nın ve bazı ülkelerin kışkırtmasıyla, ayrıca silahlandırması ile isyanlar çıkartılıyor ve o bölgede Kürtlerle bir çatışmaya giriliyor, yıllar sonra Ermeni ve Kürtler aynı çatı altında birleşip Türklerle mücadeleye giriyor ve terör sorunları ortaya çıkıyor ne garip ilişkiler değil mi ?
    hep birilerinin kışkırtması ile olan olaylar ve din, ırk, faşistlik adı altında yapılan kışkırtmalar her taraf için geçerli
    toplumların geneli olmasa da yüksek oranda bu tuzağa düşüldü

daha net isim ve bunları ifşa edenleri de yazarım ama uygun olmaz
    Rahmetli bunların bir kısmına çomak soktu sonuç malum

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetlinin Sakıncalı Piyade kitabını herkese tavsiye ederim
    Allah mekanını cennet eylesin.
    Ankara Sanat Tiyatrosu'nun Sakincali Piyade oyunu da guzeldir, Altan Erkekli dokturur oyunda.
    erensel bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100

*Uğur Mumcu
    *Eşref Bitlis
    *Adnan Kahveci
    *Turgut Özal
    *Sivas Madımak katliamı
    *Cem Ersever
    *Mehmet Sincar
    *Bahtiyar Aydın
    *Behçet Cantürk
    *Savaş Buldan

Hocam sene uymayabilir ama bunların arasında o kargaşada Ömer Lütfü TOPAL da kim vurdu ya gitti. 1996

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sene uymayabilir ama bunların arasında o kargaşada Ömer Lütfü TOPAL da kim vurdu ya gitti.
    Üstat senden sonra hatırladım. Doğrudur, 1996'da ölmüş. O tarihten sonra da zaten epey vukuat var memlekette.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Sıkıntı şeriat istediklerini açıkça belirtmemelerinden kaynaklanıyor.
    Sanıyorsun ki, dertleri sadece rahatça kendi dinini yaşamak.
    Derdi o değil; senin de onun dinine göre yaşamanı istiyor.

Bu uğurda canını ortaya koyanları bir kez daha analım istedim. İlgilenen varsa, aşağıdaki videoları izlediğinde konuyu daha net anlayacaktır.

Thracian, Serpico ve Voltaren bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Herkes bilmez bunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı şeriat istediklerini açıkça belirtmemelerinden kaynaklanıyor.
    Sanıyorsun ki, dertleri sadece rahatça kendi dinini yaşamak.
    Derdi o değil; senin de onun dinine göre yaşamanı istiyor.
    Öyle deme lütfen çünkü bu yazdıkların ışığında "bizim görüşümüz bu değil, bu bizi kötü gösteriyor" diyen çok pamuk şeker tarikat sempatizanları çıkabilir.
    -Black- bunu beğendi.

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Ruhları şad, mekanları cennet olsun
    Uğur Mumcu 24.01.1993
    Ali Gaffar Okan 24.01.2001
    Rahmetle, saygıyla, minnetle ve duayla.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)