Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dikkat edin! Hasta olmayın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü bu gibi tipler ampul sevici.
    Acikcasi ben Ahmet Bey'in sadece iktidari destekledigi icin ilac alabildigini sanmiyorum, sonucta bir onceki mesajinda bahsettigi gibi bazi ilaclar listede, bazilari ise degil sanirim. Kendisi de listede ilaclari oldugu icin alabiliyordur, bu konuda bir sorun oldugunu sanmiyorum. Haksizlik ediyoruz gibi bu konuda.

Ancak; sosyal devlet olmak demek, bazi kimselere para yedirebilmek icin belli ilaclari getirtmek digerlerini getirtmemek, odememek degildir, bunu da ekleyeyim.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolarla mi maas aliyorsun da dert ediyorsun hocam????

Not: Anlamayanlar icin yukaridaki cumle eser miktarda ironi icermektedir.
    çıkar len telefonunu ,bak üstün başın fiyakalı zenginsin oğlimm :D bu kendini bilmezler ne yapmak istemektedir neyi hedeflemektedir bekarlık sorunumuz var pardon beka :D izahı olmayanın mizahını mıydı neydi yada yangında sana su veren itfaiyenin hortumunu :D
    gurcanozturk bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son bir kaç yıldır ailede, 2 kanser, bir ms, bir de diyabet ve çölyak hastası bulunması nedeni ile çok fazla hastane ve eczane ile haşır neşir oldum.
    Yalan yok, ilaç konusunda çok bir sıkıntı yaşamadık, ki tanesi (tablet veya kutusu değil) 600 liradan fazla olan ilaç bile aldık ücretsiz. Yalnız son zamanlarda bazı ilaçların gelmesi gecikiyor. Ben asıl sıkıntıyı hastane konusunda yaşadım hep. Hastanelerde artık iyi yetişmiş personel ve teçhizat sıkıntısı var. Yeni yeni şehir hastanelerinin bolca reklamı ve buna bağlı propagandası yapılıyor lakin gidin misal Antalya Eğitim ve Araştırma hastanesini bi gezin, gittiğiniz hastalıktan değil, tetanozdan olürsünüz. Veya sıra beklerken sinir krizleri geçirebilirsiniz. Doktor yarın ameliyat diyor, istem kağıdına acil yazıp gidin bi mr çektirin diyor, mr kayıta gidiyorsunuz, en erken 12 gün sonrasına sıra verebilirim diyor. Veya bir rapor için 14 gün gidip gelebiliyorsunuz. Ve de en son size ne diyorlar biliyor musunuz; bir görevli yanlış bir işlem yapmış, rapor geçersiz, bi daha alın.

Ahmet Bey'e acil şifalar dilerim, burada kendisi ile çok (hemen her konuda) ters görüşlerimiz var, lakin konu sağlık ile ilgili olunca, eleştiri yine ok de, hakaret yanlış.
    Kimsenin,yüzüne edemeyeceğiniz lafı, uzaktan, herkesin göreceği şekilde yazmayın.

Hakaret ve küfür ile banlanmak yerine, foruma girmeyiver daha iyi yani.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Evet, unutmuşuz.
    Tüm içtenliğimle acil şifalar dilerim ATP.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kronik hastalığım nedeniyle 15 yıldır ilaç kullanıyorum. Geçen ay ilacımı almaya gittiğimde bu ilacın ecza depolarında bile bulunmadığını söylediler. Motorla dolaşa dolaşa sonunda buldum. Şimdi İlacım bitiyor. Sanırım bunlar daha iyi günlerimiz.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    İl merkezinde, ecza deposunda Cipralex yoktu.
    Yandaş tayfadan "çaya katıp içerseniz, kalmaz tabi" yorumu bekliyorum.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    İlk domino taşı, beş milimetre boyunda ve bir milimetre kalınlığında olursa… Hemen önüne 1.5 katı büyüklüğünde bir domino taşı, onun da önüne 1.5 katı bir domino taşı yerleştirilirse… 13'üncü domino taşı, bir metre boyunda ve 50 kilogram ağırlığında oluyor!

Aynı silsileyle devam edersek, 29'uncu domino taşı, 400 metre boyunda ve yüzbinlerce ton ağırlığında oluyor!

Sadece yarım santim boyundaki taşın dengesi bozulursa, sadece 29 adım sonra Çamlıca Kulesi'nden daha büyük taşı yıkabiliyor!

“Sonsuz düşüş” işte böylesine ürkütücü bir güce sahiptir.

Enflasyon denilen, aslında budur.

İlk zam taşının dengesi bozulursa, zincirleme reaksiyonla ilerler, kendisinden sonraki zammı tetikler, o önündekine, öbürü daha önündekine… “Sonsuz düşüş”le yıkar.

Her zam kendisinden daha büyük bir zamma sebep olur.

Her fiyat artışı, kendisinden sonraki fiyat artışının domino taşıdır.

Yoksulluk, budur.

Bana ne onun sorunu dersin.

Düşerse, kendisinden katbebat büyük zengini de yıkar.

Cehalet, budur.

Ne hali varsa görsün dersin.

Düşmesine göz yumarsan, eğitimli de ayakta kalamaz.

Pandemi mesela…

Bak teee Çin'de sadece bir kişi hastalandı.

“Sonsuz düşüş”le bütün dünyaya bulaştırdı.

Hiç mi ders almadın?

İstediğin kadar maske tak, istediğin kadar mesafeli dur.

Herkesi koruyamazsan, kimseyi koruyamazsın.

İnsan hakları, budur.

Herhangi bir kişiye hukuksuzluk yapılırsa, silsile halinde sirayet eder, o toplumda o hukuksuzluktan nasibi almayacak bir kişi bile kalmaz.

O hukuksuzluğa uğrayan kişi sana çoook uzakmış gibi görünebilir ama, “sonsuz düşüş”le sıra illa ki sana da gelir.
    DickName ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    1 yıl geçmiş bile üstünden. Ama güncel tabii.

Önce ruh sağlığı ve sinir hastalıkları. Ruh satılır mı?, neden satılır? araştırmak gerek.Sonra beyin cerrahisi.

Sinir uyaracak belki ama, uyaracak yeri bulamıyor da olabilir.

Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Büyük rezalet.

Deveye sormuşlar neden boynun eğri diye, nerem doğru ki demiş.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanser tedavisinde kullanılan bütün ilaçlar ücretsiz. Yaşayan bilir..
    Sosyal medya ve gazete eczanelerinde maalesef ilaç başka türlü satılıyor...onun için reçetesiz ilaç kullanmayın.
    Öncelikle çok çok geçmiş olsun, ancak maalesef kanserde kullanılan bütün ilaçlar ücretsiz değil, yaşayan bilir. Akıllı ilaçların tamamı kapsam dışında bir kere ve çok ciddi fiyatları olabiliyor bu ilaçların.

Üç sayfanın hepsini okumadım bilmiyorum değinildi mi ama, devletin kendi döviz kuru var ilaç alımlarıyla ilgili ve ilaç kıtlığıyla ilgili en büyük problemlerden bir tanesi de tek başına bu saçma sapan uygulama. Bu nedenle bir çok ilaç artık Türkiye'ye gelmiyor, hatta sahte ilaç kabusuna gerek kalmadı, bazı ilaçlar ayan beyan etken maddesi kutu üstünde yazdığı halde daha az şekilde yani "çer çöp" olarak geliyor Türkiye'ye. Özetle adamların €3'e satacakları ilacın fiyatının (bugünün kuruyla yaklaşık 60TL) olması gerekirken devletimizin bu mükemmel uygulaması ile bu ilacın fiyatı 30TL olarak belirleniyor, o da yeni bu seviyeye geldi. Önceden yaklaşık 18TL civarındaydı.

Kapasite ve sıra bekleme konusunda iyileştirmeler yapıldı ve üç sigorta sisteminin sağlık bacakları birleştirildi diye "iyi işler yapıldı" zannediliyor ancak maalesef öyle değil. Kaldı ki burada günlük yaşamda teknolojinin gelişmesinin de etkileri var ama onu kenara koyalım.
    Sağlık hizmeti berbat durumda Türkiye'de. Berbat. Büyükbabam yoğun bakımda yatıyor şu an, haftasonları hastaneye bilgi almaya yakın kabul edilmediği için doktorlar telefon açarak bilgi veriyorlar. Bir kaç dakika içinde otomatik olarka görüşmeyi kesen sistemler var, hasta yakını uzatsa bile doktor 2dk'da kapatmak zorunda kalsın diye.. Doktor yetişmediği için uygulamaya alınan çözüme bakın.. Çok acıklı değil mi?

Şehir hastanesi diye kafamıza kakılan bu ucubelerin de faturası çok ama çok ağır olacak, olmaya başladı bile. Sadece maddi açıdan değil, sağlık hizmetinin kalitesi açısından da çok ama çok kötü bir uygulama şehir hastaneleri. Tabi amaç sağlık hizmeti vermek değil inşaat yapmak olduğu zaman güzel gelişme oluyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Doktor yakınım seçim nedeniyle günlük hasta bakma sayılarının arttırıldığını söyledi. Muayene süresi 5 dakikaya inmiş. O süreye raporun bilgisayara girilmesi de dahil.

Burada basit bir iş için $100'a muayene olmuştum. Pahalıymış dedi. Abi gayet ucuz, on sene öncesine göre düşün, 130TL dedim.

Konuya dönecek olursak, ihalelerde dönen yolsuzluk yetmiyormuş gibi bir de direk ölümcül hastalığı olan halkın dolandırılması yenilir yutulur şey değil. Yuh.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Çünkü bakanlığın yıllık bütçesinin %70’e yakını şehir hastanesi masalı adında müteahhitlere aktarılıyor, hastalara gitmesi gereken para bunlar milyarlarca lira, işte devlet böyle soyulunca ilaç bulamamanız para ödemeniz normal.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Her yıl binlerce doktorumuz ülkeyi terkediyor. Binalar mi muayene ve tedavi edecek vatandaşları?
    espresso bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok çok geçmiş olsun, ancak maalesef kanserde kullanılan bütün ilaçlar ücretsiz değil, yaşayan bilir. Akıllı ilaçların tamamı kapsam dışında bir kere ve çok ciddi fiyatları olabiliyor bu ilaçların.

Üç sayfanın hepsini okumadım bilmiyorum değinildi mi ama, devletin kendi döviz kuru var ilaç alımlarıyla ilgili ve ilaç kıtlığıyla ilgili en büyük problemlerden bir tanesi de tek başına bu saçma sapan uygulama. Bu nedenle bir çok ilaç artık Türkiye'ye gelmiyor, hatta sahte ilaç kabusuna gerek kalmadı, bazı ilaçlar ayan beyan etken maddesi kutu üstünde yazdığı halde daha az şekilde yani "çer çöp" olarak geliyor Türkiye'ye. Özetle adamların €3'e satacakları ilacın fiyatının (bugünün kuruyla yaklaşık 60TL) olması gerekirken devletimizin bu mükemmel uygulaması ile bu ilacın fiyatı 30TL olarak belirleniyor, o da yeni bu seviyeye geldi. Önceden yaklaşık 18TL civarındaydı.

Kapasite ve sıra bekleme konusunda iyileştirmeler yapıldı ve üç sigorta sisteminin sağlık bacakları birleştirildi diye "iyi işler yapıldı" zannediliyor ancak maalesef öyle değil. Kaldı ki burada günlük yaşamda teknolojinin gelişmesinin de etkileri var ama onu kenara koyalım.
    Sağlık hizmeti berbat durumda Türkiye'de. Berbat. Büyükbabam yoğun bakımda yatıyor şu an, haftasonları hastaneye bilgi almaya yakın kabul edilmediği için doktorlar telefon açarak bilgi veriyorlar. Bir kaç dakika içinde otomatik olarka görüşmeyi kesen sistemler var, hasta yakını uzatsa bile doktor 2dk'da kapatmak zorunda kalsın diye.. Doktor yetişmediği için uygulamaya alınan çözüme bakın.. Çok acıklı değil mi?

Şehir hastanesi diye kafamıza kakılan bu ucubelerin de faturası çok ama çok ağır olacak, olmaya başladı bile. Sadece maddi açıdan değil, sağlık hizmetinin kalitesi açısından da çok ama çok kötü bir uygulama şehir hastaneleri. Tabi amaç sağlık hizmeti vermek değil inşaat yapmak olduğu zaman güzel gelişme oluyor.
    Hocam o işler rastgele yürümüyor. Tabiki dünyadaki bütün ilaçlar ücretsiz değil. Doktorlar belli prosedürü yerine getirmeden istediği ilacı yazamaz.

Benim ilacım güncel fiyatları 37 *** bin tl. Ama hiçbir kll hastasına direk bu ilacı vermezler. Bana da vermediler. 3 değişik ilaç ile 3 deneme kemoterapi yapıldı. Onlardan sonuç alınmayınca bu ilaç yazıldı. Ve 7 senedir yan etkisi yada hastalık belirtisi yok.

Tedavi prosedürü tamamlanıp yazılan bütün ilaçlar ücretsizdir. Kanser hastası acil de de özel hastanelere ücret ödenmez( hastalıkla ilgili)

Motosikleti
    SD 1290R
    Acep ATP bu sahte kanser ilacı verilmiş hastalar arasında olsa ne der ne yapar?

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Allah şifa versin Ahmet bey

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acep ATP bu sahte kanser ilacı verilmiş hastalar arasında olsa ne der ne yapar?
    Ne manyak adamsın sen la haşmetli. İşin gücün loli pop.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hocam o işler rastgele yürümüyor. Tabiki dünyadaki bütün ilaçlar ücretsiz değil. Doktorlar belli prosedürü yerine getirmeden istediği ilacı yazamaz.

Benim ilacım güncel fiyatları 37 *** bin tl. Ama hiçbir kll hastasına direk bu ilacı vermezler. Bana da vermediler. 3 değişik ilaç ile 3 deneme kemoterapi yapıldı. Onlardan sonuç alınmayınca bu ilaç yazıldı. Ve 7 senedir yan etkisi yada hastalık belirtisi yok.

Tedavi prosedürü tamamlanıp yazılan bütün ilaçlar ücretsizdir. Kanser hastası acil de de özel hastanelere ücret ödenmez( hastalıkla ilgili)
    Üstadım herkesin işi de senin tecrüben ya da duyumların ile aynı yürümeyebiliyor. Doktorların prosedüründen falan bahsetmiyorum, akıllı ilaç taramasını da kendisini de ödemiyor SGK. Ödemediği onlarca şey var. Doktorlar zaten SUT bilmiyorlar, bilmek zorundalar mı orası da ayrı bir konu; bilseler dahi SUT içindeki manyaklıklara engel değil bu.

Ben sana bu yaz defnettiğimiz kanser hastası için devletin anlaşmasının olduğu özel hastanenin çıkardığı faturayı ileteyim istersen. Ne mutlu senin sürecin en azından senin aktardığına göre güzel yürümüş, umarım eskisinden sağlıklı devam edersin hayatının geri kalanına. Ama her zaman işler öyle yürümüyor, bilhassa senin aktif devam eden başarılı tedavine ulaştığın 7 sene öncesine göre işler çok çok daha kötü durumda.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Ne manyak adamsın sen la haşmetli. İşin gücün loli pop.
    Abi adam haklı ama. Millete kanser ilacı diye parol vermiş Allahsız kitapsızlar.

Motosikleti
    SD 1290R
    Sahte ilacın sadece bir tane olduğunu hiç sanmıyorum. Kim bilir değeri yüksek kaç ilaca yapıyorlar bunu. Sonuçta hasbel kader Japon bir firmanın zar zor edindiği bilgiye göre olay ortaya çıktı.

ATP, sen hiç merak etme, nasıl olsa manyağım ben. Aynen böyle devam et. Lolipop falan, o dediğinden...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)