Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Dikkat edin! Hasta olmayın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    2021 son aylarında ara ara haberlerine denk gelmiştim. 50'şer 50'er ilaç listeleri yayınlayıp sigorta kapsamının dışına aldılar.
    Kalanlara da zam geldi, önümüzdeki ay da yenisi yolda.

Otomobil procesinden duydukları gurura istinaden, "Ne yapıyorsunuz siz?" diyen çıkar mı? hükümete.
    Hasta olanlar ölsün de, kalan sağlar la mı binek tomofile???

"dün itibarıyla 100'ün üzerinde ilaca yüzde 30-35 aralığında zam geldi. Bir zam da gelecek ay ilaçların fiyatlandırılmasında kullanılan euro/TL kurunun güncellenmesi nedeniyle gelecek. "
    fatih.met, M.balibey ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burnu acsın diye alınan su ve tuz aromalı kıytırık fısfıs bile 70 tl.

gerisini siz düşünün.
    M.balibey ve espresso bunu beğendiler.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    geçen yazmıştık ilaç bile bulamaz millet diye ,ufaklığa diş iltihabından antibiyotik almaya kalktık, 8.10 eczane dolaştım yok ,depolarda yok ,en son olan 3.5 kutu ne varsa onu yazdırdık ,onu aldık umarım daha da kötüye gitmeden, muhalefet iyi bir aday çıkarır da, az da olsa normale döneriz, yoksa işler vahim ,ilaç zammını geçtik ,artık bazı ilaçlar yok, bildiğin yok ,bazı vatandaşlar ateşle oynadığının farkında bile değil hala, stokçular deyip duruyor ,hala günah keçisini ,yönetim hariç, her yerde arıyor, bulacak bulacak ama neyi bulacak sonunda meçhul
    mattiadestro bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarın biri çıkar şunları der, şaşırmayız;
    -biz size havalar kötü olacak demedik mi?
    -Kar-soğuk geliyor, kalın giyinin diye söylemedik mi?
    -C vitaminini evden eksik etmeyin demedik mi?
    -Hökümete nasıl mok atarım diye şaşırdığınızdan hasta numarası yapıyorsunuz..

bakınız: https://www.gazeteduvar.com.tr/antepde-belediye-yetkilisi-karda-mahsur-kalanlari-sucladi-haber-1549854
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Dün zamanı gelmiş, raporlu iki kutu (tansiyon ve şeker) ilacımı aldım. İki kutu ilacın toplam fiyatı 18 TL. Emekliyim. Eczacı benden 10 TL talep etti. Devlet 8 TL'sini ödüyormuş. Eczacı da gülüyor bu duruma. Komedi gibi. "Yeni yaptılar abi" dedi.
    Zaten emekli maaşımdan her ay belli bir miktar ilaç katkı payı adı altında para kesiyorlar. Bu neyin nesi oluyor, anlamadım.
    Bu basit ilaçlarda durum böyleyse pahalı ilaçları düşünemiyorum bile.
    M.balibey ve joshua bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün zamanı gelmiş, raporlu iki kutu (tansiyon ve şeker) ilacımı aldım. İki kutu ilacın toplam fiyatı 18 TL. Emekliyim. Eczacı benden 10 TL talep etti. Devlet 8 TL'sini ödüyormuş. Eczacı da gülüyor bu duruma. Komedi gibi. "Yeni yaptılar abi" dedi.
    Zaten emekli maaşımdan her ay belli bir miktar ilaç katkı payı adı altında para kesiyorlar. Bu neyin nesi oluyor, anlamadım.
    Bu basit ilaçlarda durum böyleyse pahalı ilaçları düşünemiyorum bile.
    İtibar tabii ki.
    Guven bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Valla ilaç konusunda en son söz söyleyecek vatandaş benim herhalde. Her ay bir kutu ilaç alıyorum. Allah devlete zeval vermesin. Ömür boyu kullanacağım ilacın liste fiyatı 3 ay önce 27300( yirmiyedibin üç yüz) TL idi . Ve5 senedir kullanıyorum. KLL hastasıyım (lösemi)

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ilaç konusunda en son söz söyleyecek vatandaş benim herhalde. Her ay bir kutu ilaç alıyorum. Allah devlete zeval vermesin. Ömür boyu kullanacağım ilacın liste fiyatı 3 ay önce 27300( yirmiyedibin üç yüz) TL idi . Ve5 senedir kullanıyorum. KLL hastasıyım (lösemi)
    Allah şifa versin Ahmet Abi

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah şifa versin Ahmet Abi
    +1 (on karakter)

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bişey söylemek için ilacınızın sigorta kapsamı dışına mı çıkması gerekiyor?
    İlacınızın ithalinin durdurulması mı gerekiyor?
    İlacı kapsam dışı bırakılanlara bir tavsiyeniz var mı?
    Ne olunca bişey söylüyorsunuz mesela?
    Bir kız çocuğu vardı ilacına erişemeyen, sağlık bakanı cebine 100 lira sıkıştırmıştı. hatırlar mısınız?
    Bu konular sizi rahatsız eder de birşey söyler misiniz?
    drtayfun ve hasmet bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Allah sifa versin. Bir yakinim Turkiye'de doktor. Bazi pahali kanser ilaclari kapsama disina alinmis bile. Olur da ATP'nin ilaci da alinirsa tepkisi n'olur merak ediyorum. Bana dokunmayan yilan bin yil yasasin cok basarili bir strateji degil...
    Alman_ bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    birde bu eskiden ilaç kuyruğu vardı meselesine değinelim ,gençleri kandırmak kolayda, bizim gibi 45 likleri nasıl kandıracaklar :D
    eskiden bağkur lular devlet hastanelerinden yararlanır ,eczanelerden ilacını alırdı ,arada ufak fark öderdi
    ssk lılar ssk hastanesinden yararlanır, hastane eczanesinden ilacını alırdı ve para ödemezdi, hatta bazısı özelde tedavi olur, ilaç yazdırır ,gider ssk hastanesi eczanesinden bedava alırdı, o ilacı
    o zamanlar kanser ve böyle ismini bile bilmediğimiz hastalıklar yok gibi bir şeydi, bu hastalıklar neden 2000 li yıllardan sonra patladı, hiç merak eden olmadı
    hadi bu hastalıklar başımıza geldi ,devletimiz ilaç üretme konusunda neler yaptı, merak eden olmadı, serum ,ilaç fabrikaları, refik saydam gibi yerler kapatılırken, neden kapatılıyor ? diye soran olmadı ,gata da milyar tl sektörü olan bir ilacı, çok çok ucuza mal eden, bir doktor subay neden içeri atıldı sorgulamadı, şimdi bu sorgulamayanlara ne diyelim ? birde eskiden doktorlar daha tecrübeli ,daha işi bilen insanlardı, tıp mezunu gençler bile ben dönemim hekimlerine güvenmiyorum diyor
    geleceği görmek başına ne felaketler geleceğini görmek yapılan işlerden belli değil miydi ? bu kadar mı yapılan işler yerine söylemler etkiledi

alıntı haber sadece bir örnek
    AKP Hükümeti, Bomonti’deki SSK İlaç Fabrikası’nı 2005'te kapattı. Dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ kapatma kararını, “Bizim ilaç fabrikamız olsun diye bir niyetimiz yok” diye savundu. 13 yıl aradan sonra hükümet yaşanan ilaç sıkıntısı ve yüksek fiyat sorununu çözmek için yerli ilaç çağrısı yaptı...

Motosikleti
    SD 1290R
    Sahte ilaç olayları çıkabilir yakında...

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahte ilaç olayları çıkabilir yakında...
    Yakinda mi ? 2014'ten haber

https://www.ntv.com.tr/turkiye/sahte...9keSV677DyrAkQ

Motosikleti
    SD 1290R
    Mutlaka. Ama fiyatlar arttıkça, ilaç bulmak zorlaştıkça, daha da artıp yaygınlaşacaktır.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişey söylemek için ilacınızın sigorta kapsamı dışına mı çıkması gerekiyor?
    İlacınızın ithalinin durdurulması mı gerekiyor?
    İlacı kapsam dışı bırakılanlara bir tavsiyeniz var mı?
    Ne olunca bişey söylüyorsunuz mesela?
    Bir kız çocuğu vardı ilacına erişemeyen, sağlık bakanı cebine 100 lira sıkıştırmıştı. hatırlar mısınız?
    Bu konular sizi rahatsız eder de birşey söyler misiniz?
    Bir şey söylüyorum gardaşım. Diyorum ki benim için çooook yüksek fiyatlı bir ilacı devlet bana hiç katkı payı olmadan hatta 2 senedir rapor dahi sormadan veriyor ise bu işte bir terslik var.....
    Bir sürü hataları olmasına rağmen sağlık işinde ve ilaç işinde gayet iyi şeyler yapıldı.
    İlaç işi ile ilgili sene başında bir fiyat belirleniyor ve sene sonuna kadar devlet aynı fiyattan ilaç alımı yapıyor. Son dönemde yaşadığımız döviz şokunun yan etkisi ile ilaç tedarikinde sorun olabilir.
    Ha oluyorsa suç tabiiki hükümetin idarecilerin..

Bu postta bir ay sonra unutulup önümüzdeki sene aynı kriz yasanınca tekrar canlanacak başlıklar arasında yerini alır

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah sifa versin. Bir yakinim Turkiye'de doktor. Bazi pahali kanser ilaclari kapsama disina alinmis bile. Olur da ATP'nin ilaci da alinirsa tepkisi n'olur merak ediyorum. Bana dokunmayan yilan bin yil yasasin cok basarili bir strateji degil...
    Haşmetlimiz devlet baba vermezse basım üstüne....biz bu devletin yaşaması için can verecek insanlarız. Bunlar nazik konular çok haşmetli olanlar anlamaz.
    Hürmetler haşmetlimiz...( Eğiliyorum haşmetiniz karşısında)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    38 yaşındayım 10 yaşından beri hastanelerde çok uğraştım sabah 5 te kuyruğa girerdim o gün muayene olur ilacı alırdım bakın şimdiki gibi 15 20 gün sonraya randevu diye birşey yoktu
    emeklilik yaşı 38 di
    ve sgk nın bu kadar borçu yoktu
    bu yazıyı okuyan gençler 60 yaşına gelmiş 25 yıldır emekli aylığı alan bunakları bakmayın biz hastane kuyruklarında çok bekledik gılışdar ssk yı batırdı yalanlarına inanmayın

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayıştay Başkanlığı’nın “Üniversite Hastanelerinin Mali Yapılarının Sürdürülebilirliği Konu Denetim Raporu” başlıklı bir rapor hazırladığı ortaya çıktı.

Çarpıcı tespitlerin yer aldığı raporda Sayıştay, kanser ilaçlarının gümrükten giriş fiyatı ile Türkiye’de satış fiyatı arasında 46 kat fark tespit etti. Şirketlerin gümrükten giriş fiyatı ile izin verilen nihai satış fiyatları arasında yüzde 4 bin 530 kârı bulunduğuna dikkat çeken Sayıştay, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) bu durumdan olumsuz etkilendiğini vurguladı.
    Sayıştay’ın söz konusu raporunda “2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 58’inci maddesi kapsamında kurulan sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinin finansal sürdürülebilirliğinin değerlendirilmesi ile ortaya çıkan sorunların çözümüne ilişkin öneriler” ifade edildi. Raporun “ilaç ve medikal ürünlerin gümrükten giriş fiyatlar ile nihai satış fiyatları arasında yüzde 4 bin 530’lara varan fahiş kârların olması” bölümünde çarpıcı tespitlere yer verildi. Yapılan incelemelerde ithal ilaçların gümrükten giriş fiyatlarının takip edilmediğine dikkat çekilen raporda “Depocu giriş fiyatlarının gümrükten giriş fiyatı olarak kabul edilmesine rağmen bu ilaçların gümrükten gerçek giriş fiyatlarının Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile SGK tarafından bilinmediği tespit edilmiştir” denildi.

Sayıştay, 41 firmanın 2017 yılında ithal ettiği ilaçların gümrükten giriş fiyatlarını Ticaret Bakanlığı’ndan temin ettiğine dikkat çekerek en pahalı beş ilacın gümrükten giriş fiyatları ile izin verilen Türkiye satış fiyatlarıyla karşılaştırıldığını aktardı.

MALİYETİ ÇOK BÜYÜK

Yapılan incelemede Sayıştay, söz konusu ilaçların gümrükten giriş fiyatları ile Türkiye’de izin verilen nihai satış fiyatları arasında 46.3 kata varan farklar tespit etti. Yani fiyatlar arasında yüzde 4 bin 530 kâr marjı bulunduğu görüldü. Raporda 12 ilacı ithal eden firmalar ile bu ilaçları satın alan firmaların yüzde 90’ının aynı firma olduğu belirtildi. İlaçların genellikle kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar olduğuna dikkat çekilen raporda “bu ilaçların pahalı ilaçlar olması nedeniyle kâr marjlarındaki çok küçük bir farkın bile hastanelere ve SGK’ye çok büyük maliyetle getiriyor” ifadeleri kullanıldı.

Haberin kaynağı

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşmetlimiz devlet baba vermezse basım üstüne....biz bu devletin yaşaması için can verecek insanlarız.
    İlaç kararını veren devlet değil, o anki iktidar. Devlet kalıcı, iktidar geçici olmalıdır. İktidarın gereğinden uzun yaşaması, hastalıklı hale gelmesi demektir.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi tabi VERGİ vermeyenler verginin ne işe yaradığı hakkında bir fikir sahibi olmayabilir tabi. Vergiden KAÇINANLAR da aynı şekilde!

ya da

Mesela bu ülkede SGK primi diye bir şey var. Çok faydalıymış. İnsanlara ilaç falan verebiliyormuş devlet böylece!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)