Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Google drive

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Drive dan buraya fotoğraf yüklenebiliyor mu. Cep telefonundan fotoğraf yüklemenin bir yolu var mı
    Teşekkürler şimdiden
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Fotoğrafınızı hızlıresim .com gibi sitelere yükleyip verilen linki kopyalayıp buraya yapıştırabilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafınızı hızlıresim .com gibi sitelere yükleyip verilen linki kopyalayıp buraya yapıştırabilirsiniz.
    İmagejack sitesini kullanıyorum bilgisayar dan ama cep telefonundan yapmanın yolu var mı onu öğrenmek istiyorum

Daha önceki paylaşım

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/204337-2020-karadeniz-ic-anadolu-turu.html

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    drive dan buraya sadece link atabilirsin
    onuda ayarlarını herkese açık yapmalısın ki başkaları da görüntüleyebilsin

buraya resim atacaksan resim upload sitelerini kullanman gerekiyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumun en büyük eksiklerinden birisi foto upload ın kendi bünyesinde olmaması.

eski konulara yardım amaclı bakıyorum, cogu fotoğraf ucmuş gitmiş.

ne yazık ki upload sitesine yükleyip "forum link" kısmını kopyalayıp buraya yapıştırman lazım.
    espresso ve SuleymanE bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumun en büyük eksiklerinden birisi foto upload ın kendi bünyesinde olmaması.

eski konulara yardım amaclı bakıyorum, cogu fotoğraf ucmuş gitmiş.

ne yazık ki upload sitesine yükleyip "forum link" kısmını kopyalayıp buraya yapıştırman lazım.
    Bu tip sitelerde en buyuk kaynak masrafi disktir, fotograflari kendin saklaman, bulundurman, servis etmen icin buyuk miktarda disk kullanimi gerekir. Kimse de buna yanasmaz

Disk cok pahali degil aslinda ama masraf kapisi sonucta. Hetzner'de 100GB disk kullaniyorum, sanirim 4 euro aylik oduyorum disk icin.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip sitelerde en buyuk kaynak masrafi disktir, fotograflari kendin saklaman, bulundurman, servis etmen icin buyuk miktarda disk kullanimi gerekir. Kimse de buna yanasmaz

Disk cok pahali degil aslinda ama masraf kapisi sonucta. Hetzner'de 100GB disk kullaniyorum, sanirim 4 euro aylik oduyorum disk icin.
    Fotografları yuksek kalite eklemeyi önlersek 100 kb civarı bir yükleme yaparak maliyeti biraz kısabilirler diye düşünüyorum.

Sitenin gelir kısmını bilmiyorum ancak biraz yatırım yapılması gerektiğini düşünüyorum
    Motoseverrr, drtayfun ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotografları yuksek kalite eklemeyi önlersek 100 kb civarı bir yükleme yaparak maliyeti biraz kısabilirler diye düşünüyorum.

Sitenin gelir kısmını bilmiyorum ancak biraz yatırım yapılması gerektiğini düşünüyorum
    Turkish stayla, ne kadar az yatirim o kadar fazla kazanc.
    espresso ve Luc bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

Hetzner'de storage aylık 2.90 Euro 100GB olanı. 1TB paket seçersen aylık 7.90, 2TB ise aylık 9.90.
    Çalıştığım yerde hızlı olması gerekmeyen yedekler ve upload/download edilen dosyaları saklamak için 2TB olanını almıştım, sanal makinalar ekleyip kullanıyorum, yaklaşık 100-200mbit arası biz hızı var ama yetiyor.

Forum için de benzeri bir sistem kullanılabilir ama olacağını hiç sanmıyorum.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hetzner'de storage aylık 2.90 Euro 100GB olanı. 1TB paket seçersen aylık 7.90, 2TB ise aylık 9.90.
    Çalıştığım yerde hızlı olması gerekmeyen yedekler ve upload/download edilen dosyaları saklamak için 2TB olanını almıştım, sanal makinalar ekleyip kullanıyorum, yaklaşık 100-200mbit arası biz hızı var ama yetiyor.

Forum için de benzeri bir sistem kullanılabilir ama olacağını hiç sanmıyorum.
    Kontrol ettim de, SSD volume €0.40/mo gorunuyor, nasil 2.90/mo oluyor acaba ?
    Siz SSD degil de, spin-drive mi kullaniyorsunuz?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    drive da herkese açık bi klasör oluşturup onun linkini buraya atabilirsiniz hocam.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kontrol ettim de, SSD volume €0.40/mo gorunuyor, nasil 2.90/mo oluyor acaba ?
    Siz SSD degil de, spin-drive mi kullaniyorsunuz?
    Server üzerindkei diskler hariç ayrıca storage kiralıyorlar. NAS gibi düşün, onu serverlara autofs servisi ile mount edip kullanıyorum. Uzaktan bağlanma imkanı da var. Servera eklenen disk değil yani, onlar ssd disk olunca pahalıya geliyor.
    bir ara aynı servisi evdeki raspberry pi'de çalışan owncloud üzerindeki dosyaları yedeklemek için de kullanmıştım.

Şunlar benim bahsettiklerim: Storage Box diye geçiyormuş: https://www.hetzner.com/storage/storage-box

Motosikleti
    Cevaplar için teşekkürler...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:   Konu konu dışı formuna taşınmıştır
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)