Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

türkiyenin altın rezervi neden azalır ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    IMF'nin internet sitesinde yer alan veriye göre, Türkiye'nin altın rezervleri, Nisan ayında 2016 yılının Aralık ayından bu yana ilk kez düştü.

sebebi hakkında fikri olan var mı ?

bu arada dolar 4,55 seviyelerinde
    avro 5,33
    çeyrek altın : 304 lira
    peynir 45 lira (kilosu)
    kabak karpuzun kilosunu bilmiyorum
    70 lik rakı 107 lira

benzin bitmek üzere ,
    hava serin,
    para tüne.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    merkez bankası net/brüt usd rezevleri ile alakalı diye biliyorum.
    bu da, ülkenin üretmesiyle, carı açık-fazla vermesiyle alakalı tabi.
    gsmh'sı yüksek olan ülkelerin altın rezervleri de o derece yüksek oluyor
    bir de eskiden para basımı altın rezervleri karşılığında olduğu için. tabi bu artık kalmadı, olay artık gsmh'a döndü.

azalmasının sebebi de usd bazında gsmh'ın düşmesi ya da altınları net usd rezervlerine dönüştürme çabası olabilir,

zira, üretmeyen ülkelerin her türlü gücü azalır.
    parası, altın rezervi, diğer ülkelere oranla ekonomik gücü vs..

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Malum düğün sezonundayız. Herkes kuyumculardan altını alıp yeni evli çiftlerin yastık altına sokuyor.
    bursalıali, Jemand ve Bujii bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kılışdar gelecek, rezervler coşacak, diyecek bazı arkadaşlar.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum düğün sezonundayız. Herkes kuyumculardan altını alıp yeni evli çiftlerin yastık altına sokuyor.
    Çok mantıklı...

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    insanlar çevresini de kendi gördüğü gibi sanırmış.
    bir isme o kadar odaklanılmış ki, o kadar isme bağımlı hale gelinmiş ki, herkesi öyle sanıyor!
    önemli olan isim değil, diyecem ama kim dinleyecek!

üretmenin adı "kılışdar" ise gelsin, "meral abla" ise o gelsin, isim değil zira önemli olan.

üretmek.
    adama bağlı olmamak.
    tek adam zihniyetine tapmamak.
    hukukun ve liyakatın üstünlüğü.
    eğitim.

bunu yapanlar başa gelirse ülke kalkınır.

ama öyle bir köhne zihinyete sahip hale geldik ki, genel üretim eleştirisi yapsak bile tuhaf eziklikler ve takıntılar oluşmuş kafada. amaç ülkenin kalkınması değil çünkü, amaç tek bir kişinin peşinde koşmak! hemen çaresi de laf sokmak!

ama işin ironik kısmı şu; üretimi savununca 'vatan haini' biz oluyoruz vatan haini lafı bile ayağa düştü. eskinde vatan hainleri öcalan gibi teröristler idi, şimdi rezerv düştü çünkü üretmiyoruz dersen hemen 155i arayacak insanlar var!

mustafa kemal atatürk'ün mükemmel bir sözü vardır. içinde ne kılışdar diye bi isim geçer ne de reyizinizin adı..

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal Atatürk

istikbalini kaybettirendir vatan haini.
    istikbalimizi kaybetmemek için önlem alalım diyen kişi değil!
    ayzek, twisten ve mLh bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Peyniri BİM den 13 liraya alıyoruz. Belkide peynir değildir ama net bişey söylemiyorum 😁
    bursalıali, twisten ve potasyum bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Seçim öncesi birkaç ton altın bozdurup harcamışlar işte.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Ulan dolar ne ara 4,55 oldu ?? 15 gün önce 223 tl olan ön arka dişli takımı bu gün 315 tl olmuş hep bu dolar laneti yüzünden

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her düğüne bir merkez bankası memuru görevlendirililsin. takı merasiminde takılan altınlara el konulsun. bu altınlar direkt hazineye aktarılsın.

yalnız, damat o kızgınlıkla görevliye atlarsa ben karışmam.
    bursalıali bunu beğendi.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    türkiyeye katarda faliyet gösteren türk firmaları vasıtası ile gecen yıllarda günde 400 kg çivarı altın girişi vardı, bu altınlar afrika ülkelerinden piyasaya şahıslar vasıtası ile giriyordu, katar abd baskısı ile altın tiçaretine % 20 vergi koydu bu biiiir.
    türk firmalarıda kazakistena yöneldi, kazakistana dönen tiçareti gene engellemek için gene abd baskısı ile altın ticaretine %15 vergi geldi, bu ikiiii
    abd nin dünyaya kazığı, ülkelerin dolardan kurtulup birikimlerini altın üzerinden yapmalaına engel olmak için yapılmış bir adım .
    şu anda pentagonun en önem verdiği şeylerden bir tanesi doların dünyada kullanımının azalmasının önüne gecmek, türk bankaları abd ve ingilteredeki bütün altın emanetlerini türkiyeye getiriyor, abd de şu anda sıfırlandı. bizim altınımızı kim o memleketlere gönderdi ise artık a.m.k çocukları
    hala başka manalar arayıp sevgili bizi her fırsatta dütmeye çalışan abd nin yaptıklarını göremiyorsunuz. göreceksiniz bir gün inşallah.
    2020 yılını ya görür ya görmez hokahey 100 usd doları ile alafranga tuvalette bir tarafını silecek bak görürsünüz, bunu burada yazan ben olabilirim ama söyleyenler dedikleri çıkan sağlam ekonomistler , ampul ile alakaları da yok.
    bursalıali bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 yılını ya görür ya görmez hokahey 100 usd doları ile alafranga tuvalette bir tarafını silecek bak görürsünüz
    onu ben yapıyorum zaten:

bakınız sabahki neticenin sonucu:

aokuyumcu ve bursalıali bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Eee ülkedeki dolarları yurt dışına çıkartırsan artış gösterince vatandaşa dolar bozdurun çağrısı yaparsan o bozulan dolarlarıda dışarı çıkartırsan rezervin düşer.Rezervin azalıncada dolar yükselir senin kendi para birimin değer kaybeder bu yakın zamanda oldu aynı şeyi şimdi altın bozdurun çağrısı yada hazine müşteşarlığı güvencesi adı altında vatandaşa kamu spotu ile o altınlarıda ellerinden alıp yur dışına çıkartırsan olacağı gene aynı.Olan bizim saf vatandaşa oluyor iyi birşey yaptıklarını sanıyorlar ama başkalarının kesesini doldurduklarının farkında bile değiller.Taşıma su ile değirmenmi döner.Vatandaşın yaştık altındaki parasına bile göz dikilmiş durumda.Ekonomi bakanı hala görevde ne yapar bu adam kimse birley sormazmı bu adama yahu.Dolar çin de neden pahalı değil dünyanın en büyük dolar rezervi olduğu içinmi yoksa bu tesadüfmü..
    fatih.met bunu beğendi.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu ben yapıyorum zaten:

https://i.hizliresim.com/3zByg2.jpg

bakınız sabahki neticenin sonucu:

https://i.hizliresim.com/6N73vP.jpg
    alem adamsın , birlikleri boş ver yüzlükler harika
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Hoka, damat M.B. görevlisine , ağzını burnunu kırmak üzere atlıyor , değil mi? Yoksa başka bir niyeti mi var? Valla bu mevzunun acil olarak açıklığa kavuşturulması gerek . Haydi kolay gele. Bu arada biz tuvalet kağıdı olarak 1000 U.S. dolarını tercih ediyoruz. Yavaşşş gel, ufak at
    da civcivler de yesin derler adama di mi?

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    türkiyeye katarda faliyet gösteren türk firmaları vasıtası ile gecen yıllarda günde 400 kg çivarı altın girişi vardı, bu altınlar afrika ülkelerinden piyasaya şahıslar vasıtası ile giriyordu, katar abd baskısı ile altın tiçaretine % 20 vergi koydu bu biiiir.
    türk firmalarıda kazakistena yöneldi, kazakistana dönen tiçareti gene engellemek için gene abd baskısı ile altın ticaretine %15 vergi geldi, bu ikiiii
    abd nin dünyaya kazığı, ülkelerin dolardan kurtulup birikimlerini altın üzerinden yapmalaına engel olmak için yapılmış bir adım .
    şu anda pentagonun en önem verdiği şeylerden bir tanesi doların dünyada kullanımının azalmasının önüne gecmek, türk bankaları abd ve ingilteredeki bütün altın emanetlerini türkiyeye getiriyor, abd de şu anda sıfırlandı. bizim altınımızı kim o memleketlere gönderdi ise artık a.m.k çocukları
    hala başka manalar arayıp sevgili bizi her fırsatta dütmeye çalışan abd nin yaptıklarını göremiyorsunuz. göreceksiniz bir gün inşallah.
    2020 yılını ya görür ya görmez hokahey 100 usd doları ile alafranga tuvalette bir tarafını silecek bak görürsünüz, bunu burada yazan ben olabilirim ama söyleyenler dedikleri çıkan sağlam ekonomistler , ampul ile alakaları da yok.
    Adam kuyumcu beyler 1. ağızdan bilgi aktarıyor. 2020'ye kadar sıkın dişinizi.
    fatih.met bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yazık ya... Doların daha dün 4.60 TL'yi geçtiği ortamda, adam "iki seneye Amerikan ekonomisi çökecek" lafına ciddi ciddi inanmış, ki bi de paylaşmış...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bunlar amerikanın oyunu tamam peki şeker fabrikalarını bedava fiyata sattıranlar kim? devleti soyup soğana çevirenler kim? mazotu çiftçi yerine zengin yat sahiplerine 2 liraya satan kim?

1 dolar bırak 5 lirayı 50 lira olsun 50 lira! dolara bu kadar niye bağlıyız onu söyle en azından?

sizin gibilere ben bir şey diyorum ama bende kalsın.
    twisten bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası dolar 2020 de kağıt gibi değersizleşir mi bilmiyorum ama böyle giderse Türk lirası peçeteden farkı olmayacak.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    bunlar hep dış mihrak işte

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)