Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Boş yere yaşıyoruz gibi

Motovento
    REKLAM ALANI

Bende eşimde çalışıyoruz ikimizin maaşı 1000 dolar ediyo etmiyo allahın en vasıfsız amerikalısı markette tekerlekli market arabası sürüyo otoparkda düzenliyo ayda mininum 1.5k dolae kazanıyo.Eşim ben üni mezunuyuz yaptığımız iş ortalama bir iş kariyer yapılabilcek tarzda.Nasıl bir dünyadayız anasını satim ya.Maaş hergün eriyo boşuna çalışıyoruz.3 ay önce hevesini kurduğum eşyayı aleti bugün alamıyorum .d
    mattiadestro bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X

Geçen sene sıfır elli cc alabiliyorken bu sene sıfır parasına km artmış 50 cc alabiliyorum

Motosikleti
    cb250r
    Acilin tespitim var:

"Insan uzerine yuklenen sorumlulugun esiri olur"

Her insan esit dogmasina ragmen, 0 noktasinda baslayan hayatlarimiz, mesleklerimizin uzerimize yukledigi sorumluluk yolunda bizi bicimlendirir.

doktorun fedakar, askerin cesur, ogretmenin bilgili, gazetecinin arastirmaci, modacinin feminen vs vs vs olmalari gibi.

Ataturk, cok kisa surede citayi oyle bir arşa cikarmis ki, toplum bu sorumlulugun altinda ahlaksizligini gizleme mecbiriyetine burunmus.

Turk zekidir, caliskandir, moderndir, ahlaklidir, centilmendir, muasir medeniyeti hedefler, korkusuzdur soylemleri, Atamizin anadolu insanina yuklemeye calistigi erdemlerin planidir.

Ampul ile beraber, toplumun bu sorumluluklarin baskisindan siyirilip, butun ahlaksizligini ve karaktersizligini kustugunu dusunuyorum.

Toplumdaki ampul sevgisini de, bu karaktersizligi normallestiren Akpnin, insanlar uzerindeki "erdem" baskisini ortadan kaldirmasina, bagliyorum.

ogretmen olarak surekli mucadele etmek zorunda oldugum bir davranis bicimi bu. ornegin:

"Degerler egitimi kazandirilmamis bir sinif dusunun. cocuklar sorumluluk sahibi bireyler olarak yetistirilmekten ziyade, baski ve korku ile yogurulmus. Gunu kurtarmak icin, baska bir ogretmen cocuklari korku ile susturmus, muma cevirmis tabiri caiz ise mal etmis.

Boyle bir sinifa derse girdigimde, korku unsurunu ortadan kaldirdigim anda cocuklar zinciri kopmus pitbul gibi saga sola saldirip her turlu pisligi yapmaya calisiyor. Bunu hak goruyor.

Dini korku, sosyal baski, töre, hayat mucadelesi derken; atamin asilamaya calistigi degerleri tamamiyle hanlis algilayan ve topluma yanlis empoze etmeye calisan Ataturk sonrasi Chp yonetimi, toplumu mala cevirmisti.

toplumdaki bu ezikligin altindaki pislik Menderes ve Özal donemleri ile cerahat etmeye calissada, Asker cizginin disina cikilmasina asla musade etmemistir.

Velhasil Akp hukumetinin, hor gorulmus toplum gozunde kurtarici Mesih olarak gorulmesinin sebebi, toplumdaki bu suregelen baskiyi ortadan kaldirmasidir.

Suan yasadigimiz donemde birikmis her turlu pislik ozgurce ortaya dokulebiyor. Hirsizlik, yalan, şirk, hak yeme, tembellik, rusvet ve her turlu pislik tarihimizin hicbir doneminde bu kadar fazla olmamisti, normallesmemisti.

Akp toplumun aynasidir, toplum neyse Akp odur. Bizimde kaderimiz bu pisliklerin icine dogmakmis.
    saygilar
    Atincozkan, tommygun, drtayfun ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İş yerinde kariyer hedefinin olduğunu hissettirdiğin an özel sektörde üzerindekiler yerinden olma korkusuna kapılıp her türlü pisliği yapabilirler daha yaşadığım tecrübelerime dayanarak yazıyorum bunu.

Maaşlı çalışmanın artık hayatını idame ettirme konusunda bile zayıf kaldığı bir dönemdeyiz ne yazık ki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acilin tespitim var:

Her insan esit dogmasina ragmen, 0 noktasinda baslayan hayatlarimiz, mesleklerimizin uzerimize yukledigi sorumluluk yolunda bizi bicimlendirir.

doktorun fedakar, askerin cesur, ogretmenin bilgili, gazetecinin arastirmaci, modacinin feminen vs vs vs olmalari gibi.

Ataturk, cok kisa surede citayi oyle bir arşa cikarmis ki, toplum bu sorumlulugun altinda ahlaksizligini gizleme mecbiriyetine burunmus.

Turk zekidir, caliskandir, moderndir, ahlaklidir, centilmendir, muasir medeniyeti hedefler, korkusuzdur soylemleri, Atamizin anadolu insanina yuklemeye calistigi erdemlerin planidir.

Ampul ile beraber, toplumun bu sorumluluklarin baskisindan siyirilip, butun ahlaksizligini ve karaktersizligini kustugunu dusunuyorum.

Toplumdaki ampul sevgisini de, bu karaktersizligi normallestiren Akpnin, insanlar uzerindeki "erdem" baskisini ortadan kaldirmasina, bagliyorum.

ogretmen olarak surekli mucadele etmek zorunda oldugum bir davranis bicimi bu. ornegin:

"Degerler egitimi kazandirilmamis bir sinif dusunun. cocuklar sorumluluk sahibi bireyler olarak yetistirilmekten ziyade, baski ve korku ile yogurulmus. Gunu kurtarmak icin, baska bir ogretmen cocuklari korku ile susturmus, muma cevirmis tabiri caiz ise mal etmis.

Boyle bir sinifa derse girdigimde, korku unsurunu ortadan kaldirdigim anda cocuklar zinciri kopmus pitbul gibi saga sola saldirip her turlu pisligi yapmaya calisiyor. Bunu hak goruyor.

Dini korku, sosyal baski, töre, hayat mucadelesi derken; atamin asilamaya calistigi degerleri tamamiyle hanlis algilayan ve topluma yanlis empoze etmeye calisan Ataturk sonrasi Chp yonetimi, toplumu mala cevirmisti.

toplumdaki bu ezikligin altindaki pislik Menderes ve Özal donemleri ile cerahat etmeye calissada, Asker cizginin disina cikilmasina asla musade etmemistir.

Velhasil Akp hukumetinin, hor gorulmus toplum gozunde kurtarici Mesih olarak gorulmesinin sebebi, toplumdaki bu suregelen baskiyi ortadan kaldirmasidir.

Suan yasadigimiz donemde birikmis her turlu pislik ozgurce ortaya dokulebiyor. Hirsizlik, yalan, şirk, hak yeme, tembellik, rusvet ve her turlu pislik tarihimizin hicbir doneminde bu kadar fazla olmamisti, normallesmemisti.

Akp toplumun aynasidir, toplum neyse Akp odur. Bizimde kaderimiz bu pisliklerin icine dogmakmis.
    saygilar
    Cok kiricisin farkinda misin ?

Toplumu kutuplastirarak,insanlari otekilestirerekk bir yere varamayahagagsdafa

Guzel tespitler,turk topluumu bu,duzelmesi imkansiz,zaren gittikce daha da kotuye gidiyor.

Olaya pozitif olarak bakacak olursak,boyle bir toplumun surunmesi hosuma gidiyor benim,ciddiyim.

Ne yapim,kendimi boyle avutuyorum.
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acilin tespitim var:

saygilar
    Harika bir tespit. Şu çıkar telefonunu diyen dayilar var ya, onlar okula başlayana kadar dayak yediler, okula başladılar dayağın şiddeti arttı. Askere gittiler dayağın hasını yediler. İşe girdiler ezildiler. Yani bu dayıları bu hale akp getirmedi. Senin dediğin gibi şiddetle yoğurulmuş bir hayatın neticesinde kendilerini pohpohlayan bir lider ile karşılaşınca ona sıkı sıkıya bağlandılar. Ölünceye kadar da vazgeçmeyecekler.

Not: bu siddetli dayak hikâyelerini bizzat muhataplarindan dinlemiş birisiyim öyle ki onlar anlatırken şaşkınlığımı gizleyememiştim. Çocuğu altına işetene kadar döven öğretmen varmış. Yumrukla çocuk döven öğretmen duydum. Daha neler neler anlatsam roman olur. maalesef bu öğretmenler seküler/laik/aydın kesimi temsil ediyorlardi. Şu andaki boomer tayfanın ana nefret sebebi budur.

Fakat umutluyum çünkü bunlar eskide kaldı. Şimdiki çocuklar çok şanslı. En azından dayak yemiyorlar. İleride bizim birbirimiz yediğimiz politik kavgalara bakıp gülecekler eminim. Daha aydınlık, daha pozitif, daha hedonist bir nesil 50 yıl sonra iktidarda olacak.
    Mr.wind bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende eşimde çalışıyoruz ikimizin maaşı 1000 dolar ediyo etmiyo allahın en vasıfsız amerikalısı markette tekerlekli market arabası sürüyo otoparkda düzenliyo ayda mininum 1.5k dolae kazanıyo.Eşim ben üni mezunuyuz yaptığımız iş ortalama bir iş kariyer yapılabilcek tarzda.Nasıl bir dünyadayız anasını satim ya.Maaş hergün eriyo boşuna çalışıyoruz.3 ay önce hevesini kurduğum eşyayı aleti bugün alamıyorum .d
    Fight club izle.Sahip olduklarin aslinda sana sahip oluyor !

Oncelikle bir gun olecegini kabullen der Tyler Durden abimiz.

İzlediysen tekrar izle,rahatlayacaksin
    M.balibey bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Boşuna çalışmıyoruz. Siz çalışmasanız, ben çalışmasam, o çalışmasa, kim ödeyecek itibarın parasını?

Geçen partili patron sormuş arkadaşa, yapmasını söylediği iş ne alemde diye. O da "Gözlerimin içine bakın, ne görüyorsunuz" demiş.
    Ülke olarak bilimselliğin zirvesindeyiz.

Motosikleti
    MT-09 SP
    İş yeri sahibi olarak ortağım yani kardeşimle beraber bizde aynı şeyi düşünüyoruz. Maaşlı çalışanın hali çok daha beterdir diye düşünüyorum. Dolar 12.40 lirayken çektiğimiz malı dün 12.80 den sattık şimdi 13.25 den tekrar aldık. Uzun süredir kazanç sıfır yerimizde sayıyoruz neredeyse hobi olarak yapmaya döndü iş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ben hobi olarak yasiyorum

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir tespit. Şu çıkar telefonunu diyen dayilar var ya, onlar okula başlayana kadar dayak yediler, okula başladılar dayağın şiddeti arttı. Askere gittiler dayağın hasını yediler. İşe girdiler ezildiler. Yani bu dayıları bu hale akp getirmedi. Senin dediğin gibi şiddetle yoğurulmuş bir hayatın neticesinde kendilerini pohpohlayan bir lider ile karşılaşınca ona sıkı sıkıya bağlandılar. Ölünceye kadar da vazgeçmeyecekler.

Not: bu siddetli dayak hikâyelerini bizzat muhataplarindan dinlemiş birisiyim öyle ki onlar anlatırken şaşkınlığımı gizleyememiştim. Çocuğu altına işetene kadar döven öğretmen varmış. Yumrukla çocuk döven öğretmen duydum. Daha neler neler anlatsam roman olur. maalesef bu öğretmenler seküler/laik/aydın kesimi temsil ediyorlardi. Şu andaki boomer tayfanın ana nefret sebebi budur.

Fakat umutluyum çünkü bunlar eskide kaldı. Şimdiki çocuklar çok şanslı. En azından dayak yemiyorlar. İleride bizim birbirimiz yediğimiz politik kavgalara bakıp gülecekler eminim. Daha aydınlık, daha pozitif, daha hedonist bir nesil 50 yıl sonra iktidarda olacak.
    Yanlış düşünce. O seküler dediğiniz öğretmenlerin elinde yetiştim, dayağımı da yedim, küfrümü de yedim, ama hepsi namazında-niyazında-cumasında hocalardı, din - milliyetçilik, hepsi vardı. Çok az solcusuna rastladım, onlar da değerli insanlardı. Ama askerde .ötünü taşla silip kubura atan çok er gördüm, çareyi kenefe nöbetçi koyup üstlerini aramakta buldum. İşte onlar şimdi gençlere "eskiden tuvalet kağıdı mı vardı nankörler" diye çemkiren dayılar. Aile terbiyesi ve uygarlıktan nasibini almamışlar. Devletin zoruyla zincirleniyorlardı, devleti ele geçirince ceplerini gene taşla doldurmaya başladılar, olan bu.
    Mr.wind, espresso, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Bana koyan şey yurtdışındaki mesleğini kümüçsemiyorum ama kesinlikle benle aynı riski eforu sarfetmeyen kişinin rahatlığını ben hiçbirşekilde yaşayamıyorum çok daha değerli iş yapmama rağmen emek harcamama rağmen.Boşa kol sallasam okey.Yaptığım işin sonucunda değerli birşey çıkıyor.Ama 1 motor alamıyorum.Yani gerçekten yazıklar olsun.Herzmaan böyleydi belkide.Bilmiyorum.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış düşünce. O seküler dediğiniz öğretmenlerin elinde yetiştim, dayağımı da yedim, küfrümü de yedim, ama hepsi namazında-niyazında-cumasında hocalardı, din - milliyetçilik, hepsi vardı. Çok az solcusuna rastladım, onlar da değerli insanlardı. Ama askerde .ötünü taşla silip kubura atan çok er gördüm, çareyi kenefe nöbetçi koyup üstlerini aramakta buldum. İşte onlar şimdi gençlere "eskiden tuvalet kağıdı mı vardı nankörler" diye çemkiren dayılar. Aile terbiyesi ve uygarlıktan nasibini almamışlar. Devletin zoruyla zincirleniyorlardı, devleti ele geçirince ceplerini gene taşla doldurmaya başladılar, olan bu.
    Eğitim fevkalade önemli bir konu. Eğitimcinin donanımı çok önemli. Eğer eğitimci donanımsız ise verdiği eğitimden de sağlıklı bir netice almak mümkün değil.

Sonuç olarak telefoncu dayılar da uzaydan gelmediler. Memleket değirmenine öğütülmüşlerdir.
    drtayfun bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    90 alan adamı mülakatta eleyerek Almanların bizi kıskanmasını sağlayamayız.
    drtayfun bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bence bu Avrupa / Abd / Japonya boşa yaşıyor, neden?

Toyota, Corollasını üretiyor 5 senedir 23.500 $ - 26.500 $ arasında (sıklıkla motor, kasa hatta şanzıman değiştirmesine, malının işleyiş kalitesini güncellemesine rağmen)

Abd I Phone üretiyor 5 senedir 850 $ - 1250 $ aralığında (teknolojik olarak güncellenmesine ve malın işleyişini güncellemesine rağmen)

Böyle ticaret mi olur? Bir mal 5 sene - 10 sene 1.000$'a satılır mı? Ayıp len size. Bir de boşuna ürününü güncelliyorsun o kadar Ar-Ge.

Bunlar kimi örnek alıyor bilmiyorum ki ...
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bunların farkında olmanız gerçekten kötü

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı yaptığın tespit dediğin gibi harika bir tespit ama senin buna getirdiğin yorum çok acıklı.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı yaptığın tespit dediğin gibi harika bir tespit ama senin buna getirdiğin yorum çok acıklı.
    Onların bilinç altında Erdoğan, dayak atan öğretmeni, yerde tekmeleyen komutanı ezdiği için adeta bir süper kahraman. Yaşadıkları travma nedeniyle Erdoğan'ı bir halk kahramanı olarak görüyorlar. Onu kendilerine rol model alıyorlar. Erdoğan'a oy vermek dayak atanlardan intikam almanın tam karşılığı olarak görülüyor.

Dayakla yoğurulmuş nesil bitince bu kargaşa/kaos da sona erecek..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar ajitasyonun mokunu çıkarmayalım. Ben de sevmiyorum yaşadığımız dönemi ve ülkeyi yöneten partiyi ama bu kadar da ağlak, ılık olmayalım. Çok değil 100 sene önce Batı içimizden geçti, ne köy bıraktı ne kasaba. Mustafa Kemal önderliğinde dedelerimiz takır tukur, eze eze, kanırta kanırta her şehri geri alarak bize 2. bir şans verdi. Ha bu 100 seneyi iyi değerlendiremedik, ayrı konu.

Konuya dönecek olursak giden gitsin Amerika'ya, engelleyen yok. Hepimizin Türkiye'de mücadele etmesi gerekmiyor. 1000 Usd ile Türkiye'de geçinemiyorsanız ya iş değiştirin, ya ülke değiştirin. Bu motosiklet.net platformunda en tırt motoru alamayacak kadar az kazananların olduğunu bildiğiniz halde "geçinemiyoruz ühhüüü" diye dertlenmek ayıptır, saygısızlıktır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)