Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Dolar zedeler buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar,aranizda dunku olay nedeniyle carpilanlar var mi ?

Motorunu arabasini,arsasini,evini satan adam,her gun eriyen tl yerine gitti dolar yuro,altin aldi.

Sonuc: kol gibi girdi.

Diyeceksiniz ki ee zaten o sattigi maldan yeterince kar etti,kardan zarar var.
    Hayir pek oyle degil.bu saydiklarimin hicbiri dolar gibi artmadi.

Hele hele lanet olsun,param her gun eriyor deyip yuksekten usd alanlara gercekten uzuldum.

Ayni seyi 2018 yilinda dolari 6.8 den almis biri olarak(artik dayanamamistim) sizi cok iyi anliyorum.

Devlet resmen kumarhane isletir olmus,yazik.
    xterkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim ağırlıklı ortalama alışım 4,65 civarları. Sıkıntı yok. Zaten bende işlem hep alım; hiç satış olmadığı için hiç kar ve zarar da olmuyor.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    kredi çekip yüksek kurdan dolar alanlar oldu diye biliyorum, kur anlamsız yükselmişti iyi oldu mühim olan tekrar yükselmeden bir istikrar sağlanmasıdır, bir tarafı yaparken diğer taraf bozuluyor bu sefer enflasyonu tutmak zorlaşacak, o kadar ayet okundu nas dendi faize karşıyız dendi yine faiz artırımı yapıldı maliye bakanı boşuna görevinden oldu.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ağırlıklı ortalama alışım 4,65 civarları. Sıkıntı yok. Zaten bende işlem hep alım; hiç satış olmadığı için hiç kar ve zarar da olmuyor.
    Allahım gözlerime inanamıyorum.

HODL.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kredi çekip yüksek kurdan dolar alanlar oldu diye biliyorum, kur anlamsız yükselmişti iyi oldu mühim olan tekrar yükselmeden bir istikrar sağlanmasıdır, bir tarafı yaparken diğer taraf bozuluyor bu sefer enflasyonu tutmak zorlaşacak, o kadar ayet okundu nas dendi faize karşıyız dendi yine faiz artırımı yapıldı maliye bakanı boşuna görevinden oldu.
    Bankalar güzel kazandı vallahi
    espresso ve joshua bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bankalar güzel kazandı vallahi
    Bankalara ülke komple satıldı dün gece bişey kazanmalarına gerek yok.
    MB'den 15% ile para alıp Hazine'ye 23%'le para veriyorlar. Millet düşük faiz diye seviniyor.

Adam ücretlilerin gelir vergilerinden atıyorum Güler Sabancı'ya kur farkı ödemesi yapacağını söylüyor; açlıktan tipi kaymış ada doları dize getirdi diye alkışlıyor. Ben halen ciddiye almıyorum bu söylediğini daha doğrusu alamıyorum, inanmak istemiyorum.
    Mr.wind, espresso, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    kafamda deli sorular:
    1-Dun gece kim piyasaya o kadar yuklu dolar soktu? 40 milyar dolar oldugunu okudum bikac yerde.

2-Bu kadar dolari kim nerden buldu? kaynagi nedir?

3-Bu dolari geri ne zaman toplayacak?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafamda deli sorular:
    1-Dun gece kim piyasaya o kadar yuklu dolar soktu? 40 milyar dolar oldugunu okudum bikac yerde.

2-Bu kadar dolari kim nerden buldu? kaynagi nedir?

3-Bu dolari geri ne zaman toplayacak?
    Ülke ülke değilki, o kadar çok ahıra benziyor ki.
    MB'nin öyle bir rezervi kalmadı. Aselsan'ı Katar'a sattıkları da konuşuluyor.
    Bir yandan zaten ne kadarının mega amir'in hört zört konuşup köpüklediği miktar olduğunu da bilmiyoruz.

Ama şu hala değişmedi.
    Türkiye'nin gırla dolar borcu var.
    Türkiye'nin doları yok.
    Bu tablo değişmedi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar dün 1 milyon doları olan birisi müdahaleyi duyup parasını tl ye cevirdi ve 18 milyon tl toparladı. Şimdi sabah 11.5'tan tekrar dolar alsa tam 1.5 milyon dolar yapıyor. Dün acayip vurgun yaptı bazıları be. Keriz silkeleme operasyonu gibi bir şey oldu. Kumarhane gibi ülke olduk lan size de öyle gelmiyor mu? Herkes sirayla zar atsın bari.
    espresso bunu beğendi.

ben gece 15.50 ye gelince şakadanak bi 255 dolar aldım ... sonra şakadanak bi 90 dolar daha aldım. piyasa rahatladı. insanlığa yapacağım iyilik bu kadardı.

ha param olsa dolara yatırırım şuan

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok şükür dolar zede değilim ama bu gidişat da gidişat değil. Doların düşmesi iyidir ama düşüş istikrarlı olursa.

Gece yarısı dolar birden 18 lerden 11 lere iniyor.

Sabahına bakıyoruz ki biz burada yazarken yeniden 14 ü zorluyor. Yahu bu oynaklıkta kim nasıl iş yapsın?

Dün dolar 18di, gece 12, şimdi 13,60.

Yine eline yüzüne bulaştırdılar yapacakları işi, yine gece yarısı birilerini zengin ettiler.

80lere döndük yine. Aktörler değişmiş, oyun değişmemiş. Gece yarısı bazı kişiler sağlam zenginleşiyor, vatandaş da gece tüm bunlar olurken mışıl mışıl uyumaya devam ediyor(yıllardır hep olduğu gibi).

Şimdi biri çıkıpta sakın "yahu adamlar ne yapsa size yaranamıyor, doları düşürdüler onu bile beğenmiyonuz gardaşım" demesin bana, dolar tomarı ile tokatlarım onun suratını .

Önceden haberi olup pozisyon almış birkaç çakal dışında kimsenin işine yaramayan anlık düşüşü ne yapalım !!!
    xterkan, espresso, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    sabırlı olsunlar panik satışı yapmasınlar zaten yine yükselecek bu dolar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

eskiden bir gecede olan vurgun artık uzun vadede sindirile sindirile yapılıyor :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

eskiden bir gecede olan vurgun artık uzun vadede sindirile sindirile yapılıyor :D
    panik satisi yapmasinlarmiss.mugla da otel mi isletiyosunuz da dolar dusmesini istemiyosun.

Fikir beyan etmek baska,dolarin dusmemesini istemek baska.sikayet ederim aldiririm seni okulundan bak

Ondan sonra hep guldugun gibi ":D" gulebilecek misinnn

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bitcoin düştüğünde hodl deyip 1 BTC = 1BTC, satmadıkça zararda değilsin diyorduk. Şimdi de yine 1 dolar hala 1 dolara eşit. Kısa vadede acil ihtiyacı olmayan çok parsı olanlar yani zenginler hep kazanır, hep kaybeden fakirler de zenginleri değil birbirini yer. Dünyada sistem böyle.

NoNeed2Label - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 250R
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yoruma bak.
    Aha, muhalefetin hali. Hadi güven
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı NoNeed2Label adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoruma bak.
    Ya hadi ekmek cikmaz burdan size.Muhalefetin haliymis.

Devlet kendi vatandasini duduklerken de benzer tepki verdin mi ?
    espresso bunu beğendi.

NoNeed2Label - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 250R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hadi ekmek cikmaz burdan size.Muhalefetin haliymis.

Devlet kendi vatandasini duduklerken de benzer tepki verdin mi ?
    Ayni tepkiyi verdiysem kapatacak msn çeneni?
    Muhalefet derken iktidar yalakasi mi sandin? Kendiniz hep birilerinin yalakasisiniz ya, ekmek cikmazmis? O kotuyse, siz daha kotusunuz.

Iyi bir vatandas, dolarlari satmayin diye yonlendirme yapmaz. Devletini seviyorsan, buna tepkini koysana!
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ayni tepkiyi verdiysem kapatacak msn çeneni?
    Muhalefet derken iktidar yalakasi mi sandin? Kendiniz hep birilerinin yalakasisiniz ya, ekmek cikmazmis? O kotuyse, siz daha kotusunuz.

Iyi bir vatandas, dolarlari satmayin diye yonlendirme yapmaz. Devletini seviyorsan, buna tepkini koysana!
    Kapatacam lan goster bakalim ne tepki vermisin ?

Adam kendini yanlis ifade etmis,bu cok belli.Ama sen bunu gorup,mal bulmus magribi gibi hemen muhalefet de iste bu dedigine gore ne oldugun cok belli.

Sevsinler seni,o kotuyse siz daha kotusunuzmuss hassie

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    benim yarı sermaye altın ,gümüş fizikide, diğer yarısı da mobil banka ile borsa, fon ,gram altın, al sat yapıyorum ve bir kenarda böyle zamanlar için nakitimi hazır bekletirim,
    bazen kar, bazen zarar gidiyorum ama 20 yılda etmediğim zararı 1 gecede ettim, sağ olsun Reisimiz, acil ihtiyacım yok, satarsam kesin zarar olur, ortam yumuşasın duruma göre hareket edeceğim ama bütün sermayemi fiziki ye geçirmek aklımdan geçiyor
    geçen de dediğim gibi al sat işleri kısa ve orta vadede kestirilemez oldu ,uzun vade de sıkıntı yok, fazlada yazmayayım :D
    bir arkadaşta en az yüz bin tl içeride

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    panik satisi yapmasinlarmiss.mugla da otel mi isletiyosunuz da dolar dusmesini istemiyosun.

Fikir beyan etmek baska,dolarin dusmemesini istemek baska.sikayet ederim aldiririm seni okulundan bak

Ondan sonra hep guldugun gibi ":D" gulebilecek misinnn
    Lan bırak millete söven adam gelmiş bana ne diyor :D yavrum aslanım beni daha önce girdiğim mekanla mı korkutuyorsun :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Yoruma bak.
    Ya arkadaş dalga geçiyorum sizde ciddiye alıyorsunuz :D şurada billuruna konu açıyorum dolar şu oldu diye :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)