Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Umut var mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar,pandemi nedeniyle bir koye bir istanbula gelip gidiyorum.

Koyde esnaf, komsularla konuştumda kimisi malum sahisa beddualar ediyor kimisi de dumduz sayip sovuyor.yanlis anlasilmasin, bordum un koyu degil burasi,ege nin yozgati gibi bir yer.

Ben size bisey soyleyim mi; o anketlere artik inanmiyorum.bir cok insan korkudan tecihini soylemiyor.kararsizlarin yuzde 80 i muhalefete gidecek bence.

ne diyorsunuz arkadaslar,gozlemleriniz nasil ? bu sefer sanki cok fena totat yiyecekler gibi,ne dersiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Reise kalkan eller kırılsın diyorum.

muyurekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Doların düşmesini temenni edin fakat umut etmeyin. Umut bu toprakları terk etti.

Motosikleti
    cıks
    reis mükemmel biri

Dolar 10 11 lere düşsün başka bişeynistemiyorum şu anda.Seçim zamanı helalleşicez

Motosikleti
    cb250r
    La olm bu tiyatroyu konusup duruyoruz. Halk neyse Reiste o. Akp toplumun aynasi. Bizimki fakirlikten komunist olmak ile ayni hesap. Biz esitlik adalet diye naralar atip, ayricalik isteyen bireylerden olusan toplumuz.

Adaleti sadece hakkimiz yendiginde savunan, baskasinin hakki yendiginde kafamizi kuma gomen, elimize gecen ilk firsatta da baskasinin hakkini gozu kapali yiyip ustune şükür namazi kilan bir milletiz.

Hep ayni seyleri konusmaktan sıkılsam da, her firsatta soylemeye devam edecegim.

Koca burnumuz ve kibirimiz ile gerceklere gozlerimizi kapatip duruyoruz. Teshisi olmayan hastaligin tedavisi de olmaz.

Bizler masallarla buyuduk. Yok efendim dunyanin en ustun irkiyiz, yok efendim anadolu insani evliya gibidir, yok efendim osmanlida camilerin altinda kup kup altin varmis da isteyen ihtiyaci kadarini alir sonra fazlasini birakirmis.

Yok efendim batinin ahlaksizliklarina karsi dik durmaliymisiz da, yozlasmamaliymisiz. Yok kizilelma ulkumuz, Turk devletleri birligi hedefimizmis.
    Yok Turk caliskanmis, gucuyle dunyaya bedelmis.

Yasar Kemal, Yakup Kadri, Sabahattin Ali okuyunca anliyorsun ki 80 sene once neyse, simdi de ayni bok bu toplum.

Bir umut var mi? Varsa da z kusaginda var. amk orumcek beyinli ahlaksiz asalak ikiyuzluler z kusagindan ceksin elini kolunu.

Biz masallarla buyutulduk, mikrop dusunce yapilarini kultur diye, tore diye beynimize kazidilar. Ama Z kusagi oyle degil. Cunku onlar masallar ile degil, gerceklerle buyuyorlar ve buyuduler.

Bir umut var mi? Varsa da 30 yas ustu bu dunyadan yok olup gitmeden ortaya cikmayacaktir o umut.

Not: pesinen soyleyim Bosa saldirip kirlilik yapmayin. fikir benim, cumle benim. begenmiyorsan okuma.
    Cyan, Atincozkan, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Pir Sultan Abdal'ın güzel bir sözü vardır, der ki ; "bozuk düzende sağlam çark olmaz."

Mevcut hükümet giderse maalesef hiçbir şey düzelmez, gelecek yeni yönetim "mevcut sistemde" asla yararlı politikalar üretemez.

Ülkenin sıfırdan kendine yetecek üretime ve minimum dışa bağlılık şeklinde bir sisteme geçmesi lazım, elindeki kaynakları mantıklı ve verimli kullanması lazım.

Bir bilgi paylaşayım, direkt kopyalıyorum hatta ..
    -----------------------------
    17'ye çıkan Dolar/TL kuru sonrasında TCMB piyasaya müdahale etti.

Bu müdahale TCMB'nin Aralık başından bu yana yaptığı beşinci müdahalesi oldu.

TCMB’nin 1 Aralık tarihindeki ilk müdahalesi yaklaşık 650 milyon dolar, 3 Aralık’taki ikinci müdahalesi yaklaşık 400 milyon dolar, 10 Aralık’taki üçüncü müdahalesi ise yaklaşık 500 milyon dolar seviyesindeydi. TCMB’nin dördüncü ve 2,5 milyar dolarlık son müdahalesi ile birlikte toplam tutar yaklaşık 4 milyar dolar seviyesine yükselmişti.
    --------------------------------
    Yorum; Türkiye'de 20 milyon hane olduğu söyleniyor, yukarıda belirtildiği üzere, sadece faydasız müdahale için harcanmış(yakılmış) para ile 10 milyon haneye (ki bu da neredeyse 30-35 milyon insanı etkileyen bir şey) 7.000 TL yardım yapılabiliyor.

Yani, bu ülkede her zaman para vardı ve olacak; fakat bu para asla en alt kesime ulaşamayacak.

Çünkü biz genel olarak aşağılık bir toplumuz, bize faydası olduğu için bir siyasi parti tutarız, bizim çıkarlarımıza uygun düştüğü için bir dine inanırız, bizi biri besliyor diye el etek öperiz.

Özetle her şeyin böyle olması gayet doğal, gemisini kurtaran da kaptan.

Hadi rast gele.
    Atincozkan, espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r

Forumdan Uzaklaştırıldı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)