Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomobil kış lastiği hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Malum havalar soğudu ve kış lastiği takma zamanı geldi , otomobilde kış lastiği marka-model tavsiyelerinizi bekliyorum (185/65/15 Fiat Linea).
    Diğer araçlar için öneriniz olursa lütfen onlarıda paylaşın fazla bilgi göz çıkarmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Neye göre vereceğiz bu tavsiyeyi peki?

Kışın güvenli seyahat etmek için mi istiyorsun? Uludağ'a mı çıkacaksın? Uludağ'a çıkarken denyoların arkasında beklemek mi istemiyorsun?
    En kötü kış lastiği kışın iş görür, benim diyen yaz lastiğiyle alakası yoktur. Ama ucuz kış lastikleri de genelde kuruda, sıcakta, ıslakta çok kötü olurlar.
    Yok en iyisini istiyorum diyorsan ölçüne göre testlere bakabilirsin, genellikle ölçüden ölçüye çok çok fazla da değişmez ama her lastik her ölçüde olmayabiliyor.

İlle de öneride bulunacaksak,
    Dunlop Winter Response 2 2019 ADAC testinde birinci oldu, 2021'de de 3. oldu. Uygun fiyata bulunabilirse tertemiz lastik. Yok en iyisi olsunun cevabını yine Continental verdi bu sene, TS870. Ama en iyi kış lastiği demek karda en iyi tutan lastik demek değil, Winter Response 2 karda TS870'den de iyi mesela.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Kullandığım bir ürünü tavsiye edebilirim "Michelin Crossclimate"

4 mevsim lastiği diye geçer; ancak bir gün yanıma zincir alıp Kartepe'ye çıktım, zincir takmaya hiç gerek kalmadan da günü bitirdim, nasıl oldu ben de anlamadım.
    espresso bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kış lastiğinde en önemli kısım yaşadığın şehir ve iklim ki profilinde şehir bursa yazıyor, hemşeri çıktık.

Bildiğin üzere bizim şehirde kışlar çok sert geçmez, kolay kolay ana yollarda don/kar olmaz. Karda 2-3 senede bir sağlam yağar, 3 hafta ya yerde kalır ya kalmaz erir gider. Bu sebeple Bursada alacağın en ucuz kış lastiği bile iş görecektir.

Yani en ucuz kış lastiği modelleri bile yaz lastiğinden çok daha iyi performans gösterir.

Çok çeşitli araçlarda çok çeşitli kış lastiği markaları kullandım, kışın hiçbiri bursa içinde beni üzmedi.

Lassa, petlas, falken, michelin, hankook, goodyear markalarının kış lastiklerini kullanma şansım oldu, hepsi de bursa içi fazlasıyla yeterliydi.

Peki Bir michelin veya goodyear ile falken arasında hiç mi kalite farkı yok dersen elbet var. Genelde büyük markaların bilindik lastikleri bir tık daha sessiz ve konforlu sürüş vaad ediyor.

Ayrıca doğu illerinde bir yerde yaşasaydın Nokian, Michelin gibi bir marka bak derdim de Bursa için bence fazla lüks kaçar.

Yine de tercih senin, kolay gelsin.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neye göre vereceğiz bu tavsiyeyi peki?

Kışın güvenli seyahat etmek için mi istiyorsun? Uludağ'a mı çıkacaksın? Uludağ'a çıkarken denyoların arkasında beklemek mi istemiyorsun?
    En kötü kış lastiği kışın iş görür, benim diyen yaz lastiğiyle alakası yoktur. Ama ucuz kış lastikleri de genelde kuruda, sıcakta, ıslakta çok kötü olurlar.
    Yok en iyisini istiyorum diyorsan ölçüne göre testlere bakabilirsin, genellikle ölçüden ölçüye çok çok fazla da değişmez ama her lastik her ölçüde olmayabiliyor.

İlle de öneride bulunacaksak,
    Dunlop Winter Response 2 2019 ADAC testinde birinci oldu, 2021'de de 3. oldu. Uygun fiyata bulunabilirse tertemiz lastik. Yok en iyisi olsunun cevabını yine Continental verdi bu sene, TS870. Ama en iyi kış lastiği demek karda en iyi tutan lastik demek değil, Winter Response 2 karda TS870'den de iyi mesela.
    Kusura bakmayın amaç belirtmemişim şöyleki abim araba ile bilecik bursa arası aile ziyareti için git gel yapıyor ve bilecikte kış ağır geçiyor şehirler arası ve şehir iç seyahatlar için.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Falken 185/65 R15 88H EuroAll Season AS210 Oto 4 Mevsim Lastiği (Üretim Yılı: 2021)

İkinci yıla giriyorum. Yaz kış sorun yaşamadık. Fiyat/performans oranı iyi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın amaç belirtmemişim şöyleki abim araba ile bilecik bursa arası aile ziyareti için git gel yapıyor ve bilecikte kış ağır geçiyor şehirler arası ve şehir iç seyahatlar için.
    Aktif olarak şehirlerarası yolda da kullanılacaksa ben kaliteli bir lastik tercih edilmesini öneririm.
    Nokian WRD4, Goodyear UltraGrip 8 için güzel fiyatlar var N11'de şu an, 760TL'ye UG8 var, şu an tırmanan kurlarda bedava. Ne alacaksan bir an önce al derim. Benim 1 hafta önce TS870 aldığım paraya arkadaşım şimdi SottoZero 2 alamıyor. :(

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lassa Snoways ve Yokohama W Drive kullandım. İkiside iyiydi. Fakat, Yokohama süperdi. Fiyatı da süper olmuş. 185-65-15 ebat tanesi 2.167 TL

Lastiğe ayıracak para yok. İkisi yeni ikisi ölü yaz lastikleriyle devam edeceğim. Neyse ki bu kış İzmir'deyim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lassa Snoways ve Yokohama W Drive kullandım. İkiside iyiydi. Fakat, Yokohama süperdi. Fiyatı da süper olmuş. 185-65-15 ebat tanesi 2.167 TL

Lastiğe ayıracak para yok. İkisi yeni ikisi ölü yaz lastikleriyle devam edeceğim. Neyse ki bu kış İzmir'deyim.
    Tanesi 2100 mü?

Tanesi 2100 mü?
    2100 değil, 2167 TL

Yokohama W Drive Fiyat

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    2100 değil, 2167 TL

Yokohama W Drive Fiyat
    Delinin biri yazmış, yarın ben de N11'de tanesi 10bin TL yazabilirim.
    Öyle bir fiyat yok. 700-750TL civarlarında olabilir şu an, ama zaten yok muhtemelen hiç bir yerde, meczubun biri de esmiş yazmış birini kafalarım belki diye. Böyle sığırlar yüzünden insanlar gerçekten doğal şekilde artan fiyatları da birilerinin fırsatçılığı falan zannediyor, hoş böyle zannetmelerinin sebebi ekonomik okur yazarlık olmaması. Bu garibim de denemiş şansını.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    2100 değil, 2167 TL

Yokohama W Drive Fiyat
    2020 olani var Trendyol'da, umarim eski fiyat degildir, 600TL gorunuyor.

https://www.trendyol.com/yokohama/18...20-p-141799062

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Malum havalar soğudu ve kış lastiği takma zamanı geldi , otomobilde kış lastiği marka-model tavsiyelerinizi bekliyorum (185/65/15 Fiat Linea).
    Diğer araçlar için öneriniz olursa lütfen onlarıda paylaşın fazla bilgi göz çıkarmaz
    Ben bursada bridgestone lm32 kullanıyorum ikinci takımım aynı ölçüde Uludağ'da çıktım kar buz fark etmiyor. Yağmur içinde yol tutuşu ve fren performansı iyi. Benim kullandığım ölçü normal aracın taban ölçüsünden 1 cm dar buda karda buzda asfalta ulaşması yada derin karda karı yarması çok daha kolay oluyor. Tavsiye ederim.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 olani var Trendyol'da, umarim eski fiyat degildir, 600TL gorunuyor.

https://www.trendyol.com/yokohama/18...20-p-141799062
    O emmi de yok satıyor zaten.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O emmi de yok satıyor zaten.

https://imgyukle.com/f/2021/12/20/oPSUl1.jpg
    Zaten yazmistim, umarim eski fiyat degildir diye. fiyattan bahsedildi stoktan degil.

Fiyatı bir yana Yokohama iyi bir lastik. Şimdi kış lastiği bakacak olsaydım Lassa düşünürdüm sanırım.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 hafta önce yeni araç aldım. 2013 leon coupe. ağırlığı 1200 kg falan.

lastikleri 225/45/17. lastik yılı 2015 ama üzerinde 1 adet yeşil çizgi hala duruyor. petlas snowmaster marka modeli. çok fena kıl olduğum bir markadır kendisi ama ilk sahibi almış bu lastiği ben 3. sahbiyim aracın.
    zorlanmadığı sürece ve ıslakta ani hareket yapmazsan kaymıyor. alır almaz lastikleri değiştirecektim. barkın abi sayesinde ben de lastiğe deli gibi önem veririm. bunun hiç de olumsuz yanını görmedim. petlas'a da ağır antipatim vardır ama dişleri oldukça iyi olduğu ve yıl sonu maddi imkanlar kısıtlı olduğu için değiştirmedim çünkü bu ölçülerde iyi bi lastiğin tanesi ortalama 1500 lira.

bütün bunları niye anlattım? çünkü arabaların toleransı motosiklet kadar düşük değildir. gidip belli başlı markalardan mal aldığın sürece sorun olmaz. limitleri ancak benim gibi sınırları zorlarsan farkedersin.

iyi bir lastik almak istiyorum diyorsan kışlık lastikte nokian üzerine tanımam. winter d5(snowproof) öneririm.

ha ama motorda 2 yıllık lastik bile sıkıntı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Büyük ihtimal tercihimi Nokian dan yana yapacağım, malum araç linea ve yol tutuşu malesef çok düşük olan bir araba, en azından kış şartlarında kaliteli bir lastik ile yol tutuşunu arttırmak doğru oranda can güvenliğinide arttırmaya yarıyacak. 4 adet takımı taktırması ile beraber 3,300 civarına geliyor, 500-600 tlden kaçıp dandik lastik almaktansa bu farkı verip Nokian almak çok daha mantıklı, alırsamda vade farksız 3 ay taksitle alırım böylelikle hem bütçeyi zorlamamış olurum hemde kaliteli lastikle güvenli bir sürüş sağlamış olurum.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 hafta önce yeni araç aldım. 2013 leon coupe. ağırlığı 1200 kg falan.

lastikleri 225/45/17. lastik yılı 2015 ama üzerinde 1 adet yeşil çizgi hala duruyor. petlas snowmaster marka modeli. çok fena kıl olduğum bir markadır kendisi ama ilk sahibi almış bu lastiği ben 3. sahbiyim aracın.
    zorlanmadığı sürece ve ıslakta ani hareket yapmazsan kaymıyor. alır almaz lastikleri değiştirecektim. barkın abi sayesinde ben de lastiğe deli gibi önem veririm. bunun hiç de olumsuz yanını görmedim. petlas'a da ağır antipatim vardır ama dişleri oldukça iyi olduğu ve yıl sonu maddi imkanlar kısıtlı olduğu için değiştirmedim çünkü bu ölçülerde iyi bi lastiğin tanesi ortalama 1500 lira.

bütün bunları niye anlattım? çünkü arabaların toleransı motosiklet kadar düşük değildir. gidip belli başlı markalardan mal aldığın sürece sorun olmaz. limitleri ancak benim gibi sınırları zorlarsan farkedersin.

iyi bir lastik almak istiyorum diyorsan kışlık lastikte nokian üzerine tanımam. winter d5(snowproof) öneririm.

ha ama motorda 2 yıllık lastik bile sıkıntı.
    Dün 900'e 225/45/17 UltraGrip 8 Performance aldık.
    işi görmesine bir itirazım yok ancak 2015'ten kalan bir lastiğin de verebileceği çok bir şey kalmamıştır. Benim de eski kışlıklarım 2015 modeldi, bu sene yeniledim, haftasonu da üstüne Uludağ'a çıktım. Kuruda karda ıslakta farketmez, aradaki farkı anlatmaya kelimeler yetmez. Ha geçen sene de eskisiyle ben karda eğlenmeye çıktım yine o ayrı, ama aradaki fark da çok ciddi seviyede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

Büyük ihtimal tercihimi Nokian dan yana yapacağım, malum araç linea ve yol tutuşu malesef çok düşük olan bir araba, en azından kış şartlarında kaliteli bir lastik ile yol tutuşunu arttırmak doğru oranda can güvenliğinide arttırmaya yarıyacak. 4 adet takımı taktırması ile beraber 3,300 civarına geliyor, 500-600 tlden kaçıp dandik lastik almaktansa bu farkı verip Nokian almak çok daha mantıklı, alırsamda vade farksız 3 ay taksitle alırım böylelikle hem bütçeyi zorlamamış olurum hemde kaliteli lastikle güvenli bir sürüş sağlamış olurum.
    Hangi Nokian'ı hangi koşullarda ne ile kıyaslıyorsun daha iyi yol tutuş diye?
    Snowproof P mesela kuruda ve karda güzel, ama ıslakta iyi değil pek (görece). Şimdi Bursa-Bilecik yolunda sürekli kar olmayacak, kış boyu ıslak da olacak, gibi. Snowproof alınmaz falan demiyorum tabii ki.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Dün 900'e 225/45/17 UltraGrip 8 Performance aldık.
    işi görmesine bir itirazım yok ancak 2015'ten kalan bir lastiğin de verebileceği çok bir şey kalmamıştır. Benim de eski kışlıklarım 2015 modeldi, bu sene yeniledim, haftasonu da üstüne Uludağ'a çıktım. Kuruda karda ıslakta farketmez, aradaki farkı anlatmaya kelimeler yetmez. Ha geçen sene de eskisiyle ben karda eğlenmeye çıktım yine o ayrı, ama aradaki fark da çok ciddi seviyede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

Hangi Nokian'ı hangi koşullarda ne ile kıyaslıyorsun daha iyi yol tutuş diye?
    Snowproof P mesela kuruda ve karda güzel, ama ıslakta iyi değil pek (görece). Şimdi Bursa-Bilecik yolunda sürekli kar olmayacak, kış boyu ıslak da olacak, gibi. Snowproof alınmaz falan demiyorum tabii ki.
    Üzerinde 2017 üretim Michelin Crossclimate lastik var, Nokian ın WRD4 serisini (2021 Üretim) ile kıyaslıyorum, tahminimce değiştikden sonra sürüş güveninin artıcağını düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)