Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Asgari Ücret Kaç olur_

Katılımcı sayısı
67. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 3000 - 3250

4 5.97%
  • 3250 - 3500

5 7.46%
  • 3500 - 3750

18 26.87%
  • 3750 - 4000

20 29.85%
  • 4000 - 4250

11 16.42%
  • 4250 +

9 13.43%
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

2022 Asgari Ücret

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbovv biz zatı alileriniz için bi şey yazmadık ki . Bu fakir iş hayatına 1973
    de başladi . Yaşamımın hiç bir döneminde işveren veya vekili olmadım. Cem Karaca merhumun, [ İŞÇİSİN SEN İŞÇİ KAL] tavsiyesine daima uydum. Her görüşten
    Iktidar zamanında çaliştım. Sendikalı bir işe girebilme şansım hic olmadi.
    O kadar da çok aramama rağmen. Her zaman 1 asgari ücret ile 1.6 asgari ücret arası rakamlarda çalişmak zorunda kaldım. Türk sendikacılığınin anasıni KENAN
    EVREN + TURGUT ÖZAL ikilisi bellemiştir. 1980 öncesi işverenler ( HAŞA ) Allah
    tan korkar gibi Sendikadan korkardı. O devirdeki sendikalar yasalarla korunuyordu. Özal ve Evren ikilisi Türk sendikal hareketini mahvetti. Bütün
    yaptırım güçleri budandı. İsmi büyük , kendisi minicik sendikalar üretildi.
    Ne işe yaradıklarıni kendileri bile bilmiyorlar. Ha bu arada olay memur sendikalarina yaradı. Zaten var olan iş güvenceleri daha da çok teminat altına
    alındi.
    Alla alla senin gibi bir abimiz evren ve turgut ozal i cok sevmesi lazimdi.

"Son 10 yıldır Türkiye’de adeta sendikalaşma değil sendikasızlaştırma süreci işlediğini vurgulayan Bingöl, “AKP’nin Türkiye’yi devraldığı zamanki sendikalaşma oranı yüzde 57,98 iken, son 16 yılda işçi sayısı 3 kat arttı ve sendikalaşma oranı yüzde 57,98’den yüzde 12,76’ya düştü"

Al abi cok sevdigin akp bu.

Nedense somurulduklerini soyleyen isciler(emeklilerin durumu daha da beter) surekli gidip bu adamlara oy vermesine ne demeli ?

Ama bir degisiklik olup chp iyi parti falan koalisyon olursa yillardir surunen bu iscilerin hepsi sokaga cikacak,grev yapacak adim gibi eminim.
    DickName bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Orası kesin.Millet korkudan sesini çıkaramıyor Biraz adalet hukuk demokrasi basın özgürlüğü konusunda aşama kaydetsen herkes sokağa dökülür ülkede genel gravler yapılır kesin.

Hep söylüyorum Ecevite yazar kasa fırlatanlarla Gezide dolar 5 yazıyla beş kuruş arttı diye Ali İsmail Korkmazı döverek öldüren esnaf nerede ben çok merak ediyorum.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası kesin.Millet korkudan sesini çıkaramıyor Biraz adalet hukuk demokrasi basın özgürlüğü konusunda aşama kaydetsen herkes sokağa dökülür ülkede genel gravler yapılır kesin.

Hep söylüyorum Ecevite yazar kasa fırlatanlarla Gezide dolar 5 yazıyla beş kuruş arttı diye Ali İsmail Korkmazı döverek öldüren esnaf nerede ben çok merak ediyorum.
    Eger bunlara "yavvvv iscilerin hakkidir grev" deyip goz yumarlarsa bunlara da yaziklar olsun.yok oyle uckagit..

20 yildir soyulan ulke elbette bedel odeyecek,hepimiz odeyecez

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bence bireysel zenginleşme anlamında 20 senedir cennet pozisyonunda bir ülkeyiz. Ben çalıp çırpıp, adam soyup Türgev, Tügva, Ensar gibi yerlere bağış yapayım bırak ceza almayı plaket ile ödüllendirilirim. Dünyanın neresinde paradan para kazanma imkanı Türkiye'de olduğu gibi? Çevir birikimini Usd.ye, %20 kazanmayanı dövüyorlar. Dandik bir motor, ev, araba al 3 ay sonra sat kol gibi kar. Adam öldürüyorsun, dövüyorsun, malına çöküyorsun ceza almıyorsun ötesi mi var? Vergi, trafik, o bu ceza mı aldın ödeme birader keriz misin? sürekli af geliyor zaten. Çü.ünü t...ğını öptüğün ağlak hocanla anlaşama, çıkar çatışması yaşa, sonra o hocanın cemaatinin malına mülküne çök. Ne güzel valla. Çakal çukal, it kopuk için 2000'ler Türkiyesi eşsiz bir ortam. Rahmetli anam, rahmetli babam, rahmetli dedem, rahmetli öğretmenlerimin hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. Hepsi bana "iyi insan ol" diye dürüstlüğü, haramdan korkmayı öğretti. Madrabazın teki alenen çalar başına bir iş gelmez, ben yolda 20 TL bulayım Allah benden 100 TL çıkartır bir vesileyle. Hayat garip.
    espresso ve Lucas bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece işçi değil işte olay.

sigortalarının yattıgı varsayarsak sektördeki tüm cıraklar, hamallar, kücük işletmelerdeki işçiler genel olarak asgari ücretle calısıyor

Kücük bir Fabrikada sadece önüne gelen ürüne 2 vida atıp sıkıştıran birey "bu paraya bu iş yapılmaz" demez.
    Bunu diyebilmesi için oraya sendika girmesi gerekir, zaten sendika girerse genelde de bu problem olmuyor.
    Asgari ücreti düşük tutmak sendikasız bir işletmede hiçbir işe yaramaz.
    sanırım işçi tanımında anlaşamıyoruz seninle.
    Eğer bir işyerinde oranın sahibi değilsen işçisindir. Yani emeğini (bu vida sıkmak da olur bilgisayarda yazılım geliştirmek de olur, emek emektir) satıp karşılığında ücret alan herkes işçidir.

bu bir sürü küçük işletmeler de tam da kapitalizmin oyunu, hem birtakım patroncuklar patronculuk oynuyorlar, hem işletmeler küçük küçük bir sürü bölündüğü için binlerce işçinin bir araya gelmesi önlenmiş oluyor, hem de aslında bu küçük işletmeler büyük işletmelerin risklerini alıp onlara çalışıyor, yine asıl kazanç büyük işletmelerde oluyor sonra bu patroncuklar da ağlıyor.
    DickName ve bursalıali bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    enflasyon bu seviyede olacağı için kaç para olacağının bi anlamıyok
    her zaman diyorum bu ülkede maaşlar başka bie ekonomil enstürmana endekslenmediği sürece maaşlı çalışanlar resmen köle gibi sömürülüyor
    fakat şöyle de bir durum var yanıumda çalışan arkadaşa diyorum atıyorum bu gün asgari ücret kaç tel 2850 diyelim çevir dolara 220 usd bize maaş veren her ay bize tl ile 220 usd kaç para ediyorsa onu versin madem ya öyle şey mi olur diyor lan salak piyasada ne alırsan al usd ye endeksli mi evet ee benim maaş neden buna endeksli değil diyorum ses yok
    vallahi arkadaşlar onu bunu bilmem patronlar çok akıllı değil maaşlı çalışanlar zeki değil (aslında başka bir tabir kullanmak isterdim )
    espresso bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    4000 vermezler sanmıyorum 3.500+agi devam

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Reis 4000 altı istemiyorum dediyse bu rakamın altına verecek adam daha dogmadı

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis 4000 altı istemiyorum dediyse bu rakamın altına verecek adam daha dogmadı
    öyle dedi ama 4bin konusulmuyor bile toplantılarda

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üçüncü toplantı yapılıyor.
    Reiz 4000 istiyorum demiş en az.

Sizce kaç olur?

ben 3800 yapacaklar diye düşünüyorum.
    4000 istiyorum dediyse bilin ki 4000 olmaz.
    Ben söyledim ama kabul etmediler edebiyatı lazım.
    espresso ve eALP bunu beğendiler.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı Sinan Aksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün tiyatrosunu yaptılar zaten :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Gıymatlı arkadaşım hırbovvvvvv ,bu garip Evren 'in anayasa oylamasında HAYIR
    şeklinde ,kullandı görüsünü. Özal'ı ise günahım kadar bile olsun sevmedim. Çünki her ikisi de USA bağımlısıydı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman 1 asgari ücret ile 1.6 asgari ücret arası rakamlarda çalişmak zorunda kaldım.
    Malesef memlekette bu durumda olan insanların sayısı bu iktidar döneminde pik yaptı.

Burada asgari ücret nedir bilmiyorum. Yetişkinlerin çoğunun da bildiğini zannetmiyorum. Kasiyer vs. olarak çalışan öğrencilerden başka asgari ücretle çalışan yok çünkü. Pizza dağıtarak daha iyi para kazanmak mümkün.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Sinan Aksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdoğan birşey dedi ve yapılmıyorsa Erdoğan da istemiyor demektir. Aksine inanan Yiğit Bulut'a da inanır.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef memlekette bu durumda olan insanların sayısı bu iktidar döneminde pik yaptı.

Burada asgari ücret nedir bilmiyorum. Yetişkinlerin çoğunun da bildiğini zannetmiyorum. Kasiyer vs. olarak çalışan öğrencilerden başka asgari ücretle çalışan yok çünkü. Pizza dağıtarak daha iyi para kazanmak mümkün.
    sus üzme bizi :(
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdoğan birşey dedi ve yapılmıyorsa Erdoğan da istemiyor demektir. Aksine inanan Yiğit Bulut'a da inanır.
    Aynen öyle.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

muz cumhuriyeti

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    maaşa zam işine son olaylarını da duyacağız, işverenlerin de durumu iyi olanlar var aynı zamanda çok parlak olmayanlar da var, bazıları personel azaltma yolunu seçecek elinde olmayarak. Düşük asgari ücreti savunan biri değilim, ayrıca asgari ücretin altında maaş kalmamalı ülkede adı üzerinde asgari.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Şuana kadar psikolojik olarak harekat düzenlendi En düşük 3100 denildi. İşçi 3700 ile 4000 arasında istiyor diye. İşçi en düşük istediği rakam 5000 TL olması gereken rakam en düşük bu.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    +agi ile 4000 der geçerlerse ancak.
    sonrası belli zaten herşeye aynı oranda yeni zamlar gelir, alım gücü aynı bile kalamaz dahada düşer.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)