Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Dolar 13.5 tl oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bana 14 ü savunma yapıyorlar gibi geliyor.Üzerine çıkmaması için müdahale ediliyor el altından.
    Ama uzun dönemde yine buralarda durması imkansız bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Hadi gözümüz aydın. Kuru halletmişiz. Enflasyon da "köpiklü" olduğu için acı geliyor galiba. Yoksa, iyi yani.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kurun “istikrar kazandığını” belirtirken kur gibi “enflasyondaki köpüğü” de kısa zamanda ortadan kaldıracaklarını belirtiyor.
    Kavcıoğlu ise enflasyon raporunda kur baskının giderildiğini belirtirken, “Kuru hallettik, inşallah enflasyonu da bu politikalarla halledeceğiz” diyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    8'den 14'e çıktığını ve bunu durduramadığını itiraf etti yani?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Nasıl mutlumuyuz !

Motosikleti
    speederbike
    Tabii ki, kötü gidiş falan algı hep. Reis de bunu vurgulayıp demiş ki "Ekonomideki başarılarımızı sahada anlatamıyoruz.".

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Dolar 15

Kimsenin sesi çıkmadığına göre herkesler duruma alıştı ve halinden memnun...
    oldcockroach, espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Memnunuz. Diğerlerinde proje yok. Böyle çok güzel. Yeni gümrük mevzuatı da uygulamaya geçti. O kadar ferah yaşıyoruz, herşeyin en iyisi burada ki gavura zırnık koklatmıyoruz. Ne kadar dolarımız varsa reisin beş atlısına gidiyor.

Motosikleti
    speederbike
    Sorun çözüldü. Pandemiden enflasyona, depremden yanardağ patlamasına, her derde deva paket tekrar halka sunuldu: Düşük faizli konut kredisi.

Tabii niye nas var deyip sıfır faizli vermiyorlar, o da ayrı konu.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Açık konuşmak gerekirse Amerika,Rusya,Çin kimde nükleer güç varsa bizim ülkemizi atom bombasıyla tarumar etsinler 80 milyon vatandaş + 10 milyon sığınmacının olduğu ülkeyiz. 90 milyonumuz da sürüne sürüne ölelim. Allah belamızı versin. Yahu RTE'yi zerre sevmiyorum ama adam sıfır konutla ilgili açıklama yapıyor daha resmileşmeden sarı sitede fiyatlar anında artıyor. Ülke olarak zerre Allah korkumuz yok.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun çözüldü. Pandemiden enflasyona, depremden yanardağ patlamasına, her derde deva paket tekrar halka sunuldu: Düşük faizli konut kredisi.

Tabii niye nas var deyip sıfır faizli vermiyorlar, o da ayrı konu.
    Bugün bir ekonomist hesap etti 2 milyona 0.99 faiz ile aylık 25 bin tl ödeme .. 1 milyona alınsa aylık ortalama 18 bin tl gibi rakama geliyor sadece kredi ..

Yani 25 bin tl ödiycek insanın nerden baksan aylık 35 bin tl geliri falan olması lazım ki kendide yaşasın büyük paralar şahsen beni aşar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık konuşmak gerekirse Amerika,Rusya,Çin kimde nükleer güç varsa bizim ülkemizi atom bombasıyla tarumar etsinler 80 milyon vatandaş + 10 milyon sığınmacının olduğu ülkeyiz. 90 milyonumuz da sürüne sürüne ölelim. Allah belamızı versin. Yahu RTE'yi zerre sevmiyorum ama adam sıfır konutla ilgili açıklama yapıyor daha resmileşmeden sarı sitede fiyatlar anında artıyor. Ülke olarak zerre Allah korkumuz yok.
    Fiyatlarin artmasi kadar dogal birsey yok tommy.artmamasi sacma olur.

Fed faiz arttirmiyor ama ilerde faiz arttirip bilanco daraltacagiba dair mesaj veriyor mesela, hoooppp tum dunyada dolar degerleniyor.

Laaan noldu faiz artmadi kiii,noldu simdi boyle diyemiyoruz

Yaniiii beklenti satin alinir,

Guzel acikladim bence,yari ekonomistim bilirsin..likeimi alirim
    Alpbatur bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlarin artmasi kadar dogal birsey yok tommy.artmamasi sacma olur.

Fed faiz arttirmiyor ama ilerde faiz arttirip bilanco daraltacagiba dair mesaj veriyor mesela, hoooppp tum dunyada dolar degerleniyor.

Laaan noldu faiz artmadi kiii,noldu simdi boyle diyemiyoruz

Yaniiii beklenti satin alinir,

Guzel acikladim bence,yari ekonomistim bilirsin..likeimi alirim
    Yok bu iş çığrından çıktı. Gayrimenkul sektörünün farklı da olsa bir kısmında çalışıyorum, milletle konuşuyoruz ama bu iş farklı. Bu işin Fed ile faizle açıklanabilir bilimsel bir yönü yok, bu düpedüz halkımızın a.cık ağızlılığı. Aynı naneyi araç satışında da yiyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yok bu iş çığrından çıktı. Gayrimenkul sektörünün farklı da olsa bir kısmında çalışıyorum, milletle konuşuyoruz ama bu iş farklı. Bu işin Fed ile faizle açıklanabilir bilimsel bir yönü yok, bu düpedüz halkımızın a.cık ağızlılığı. Aynı naneyi araç satışında da yiyoruz.
    Tomicim,0.99 faiz nedir ta ? Bunun adi nedir ? İpini koparan kredi cekecek bunu en gerizekalisi bile biliyor..
    Su ortamda satilik evin olsa ve o ev 3 5 aya iki kati fiyata cikacagini bilsen fiyat arttirmaz misin ?

Bunun ac gozluluk,o.c olmakla ilgisi yok abi..hayvan gibi talep gelecek millet te pozizyonunu aliyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Üstadım Dünya'yı baştan keşfetmeye ya da Dünya'yı döndüren kurallara inat etmenin bir anlamı var mı? Yok.
    Dünya kapitalist bir ekonomik sistemle yürüyor. Türkiye gibi katma değer üretiminin sıfır olduğu ve en büyük gelir noktalarının rant gelirine dönüştüğü bir ülke al, üzerine dibin dibine inmiş bir ekonomi ekle. Ülkenin lideri çıkar ev satışlarını artırmaya yönelik bir çalışma olacağını söylerse, e satıcılar da fiyatlarını artırırlar. Motosiklet kredisinin faizi düşse motosiklet fiyatları artmaz mı sanıyorsun? Yahu düşük faizle büyüme denilen ve ABD'nin 2021'e kadar biraz bokunu çıkararak uyguladığı sistem bunu temel alıyor zaten. DÜşük faiz ile paranın maliyetini düşürerek tüketimi artırmak. Tüketim artınca fiyatın artmasından doğal bir şey yok.

Bugün Türkiye'nin içinde bulunduğu durumda herhangi bir şeyin fiyatının artmaması asıl garip olan olur.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Günaydın
    15.40

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın
    15.40
    İşe gelene kadar 15.50 olmuş bile :(

52 yıl önce 1970 yılında yine 1 dolar = 15 Lira olmuş.

Hem bir önceki, hemde o dönemin hükümet edeni Adalet partisi. Başbakan Süleyman Demirel.
    Kısaca yine bir sağ parti.
    (Hani birileri ısrarla sol parti(lerin)nin ülkeyi haşat ettiğinden bahsediyorya,
    Durum pekte öyle değil gibi görünüyor)

Olayın haberi aşağıda...

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/1...de-540408h.htm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın
    15.40

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

İşe gelene kadar 15.50 olmuş bile :(

52 yıl önce 1970 yılında yine 1 dolar = 15 Lira olmuş.

Hem bir önceki, hemde o dönemin hükümet edeni Adalet partisi. Başbakan Süleyman Demirel.
    Kısaca yine bir sağ parti.
    (Hani birileri ısrarla sol parti(lerin)nin ülkeyi haşat ettiğinden bahsediyorya,
    Durum pekte öyle değil gibi görünüyor)

Olayın haberi aşağıda...

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/1...de-540408h.htm

https://t24.com.tr/haber/turk-lirasi...esinde,1005687

İki gun once patatesi 13 tl,sogan 11 tl ,havucu da galiba 10tl ye aldim.

1970 yilinda 15 tl ile bu bahsettigim temel gida maddelerinin muhtemelen 5 kati falan aliniyordu.

Akp bir numara abi..bursali ve atp uzun zamandir yazmiyor..fazla mi uzduk adamlari :(

Motosikleti
    speederbike
    Onlar mutluluktan uçuyor. Biz fanilerin arasında ne işleri var?
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://t24.com.tr/haber/turk-lirasi...esinde,1005687

İki gun once patatesi 13 tl,sogan 11 tl ,havucu da galiba 10tl ye aldim.

1970 yilinda 15 tl ile bu bahsettigim temel gida maddelerinin muhtemelen 5 kati falan aliniyordu.

Akp bir numara abi..bursali ve atp uzun zamandir yazmiyor..fazla mi uzduk adamlari :(
    Hırbo,

1970 patates fiyatını bulamadım ama,
    2005 senesinde 1kg perakende patates fiyatı 0,30 YTL (Yani şu anki para birimimiz). Yani 30 kuruş.
    2006 yılında halde toptan 1 kg patates fiyatıysa 0,25 YTL imiş. Yani 25 kuruş.

Asgari ücret 1970 te 585 Liraymış ve 585 / 0,30 = 1.950 kg patates alınabiliyormuş.
    (Bu arada asgari ücret 1970 asgari ücreti ama patates fiyatı 2005 fiyatı.

2005 yılında asgari ücret 350 liraymış ve 350 / 0,30 = 1166 kg patates alınabiliyormuş.

Bugünse asgari ücret 4253 Lira ve 4253 / 13 = 327 kg patates alınabiliyor.

Bazı bilgileri,
    Ç.Ü.Ziraat Fakültesi, Tarla Bitkileri Bölümü, M.K.Ü.Ziraat Fakültesi, Tarla Bitkileri Bölümü, Niğde Patates Araştırma Enstitüsü
    ortaklaşa düzenledikleri bir kongre kitapçığından edindim.

O bahsettiğin kişileri bilmem ama beyin özürlü bir kesim hala "bunu yapan chp diye zırvalasın dursun. zavallılar..."
    Cyan ve SuleymanE bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ağzından salyalar saçarak "yetmez ama evet" diye höykürenler,
    Gözünüz aydın.

15.60

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kendi milli parasının elin gavuru coninin, maykılın para biriminden 15 kat daha değersiz olmasını hazmedebilen ümmetçi ve (sözde)milliyetçi tayfanın gözü aydın, bol bol şükredip "reiz en doğrusunu bilir, siz bilmesiniz" demeye devam edebilirler.

Hoş, bu aralar pek sesleri çıkmıyor ama seçim yaklaşsın dökülürler yine meydana.

Bizde şimdi onlara "Yetmez ama evet" diyoruz.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)