Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dolar 13.5 tl oldu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yıllarca devrimcilik peşinde bir sürü bedel ödemiş insanlar var onlar düzen partilerine oy vermem derse bir nebze hoş görebilirim, zaten ellerinden geleni yapmışlar olmamış, 3-5 oy da gelmeyiversin onlar zaten başka konularda toplumun ilerlemesine hizmet etmişler ve ediyorlar derim ama apolitik tipler ben oy vermeyeceğim vb. diye bik bik ötünce sinirlerim tepeme çıkıyor. Ne haddinize, cehape zihniyeti aday diye kıymalı pide bile çıkarsa oy vereceksiniz yoksa kurtulamayız. Kuzey avrupadaki gibi halkın çoğunun tuzu kuru olduğu, mükemmel olmasa da düzgün işleyen bir demokrasimiz olduğu zaman ben size öncülük ederim oy vermeyin haydi sandıkları basıp yakalım kocaman ateşler çevresinde dansedelim diye.
    Sinirlenmek bize bir şey kazandırmıyor ama.
    Oy vermeme tercihini yapmış insanlara edilen hakaretler, söylenen saçma saçma şeyler de çok kötü. Dünya önüne minare arkasına bir makış açısından da vermiyor olabilir, başka bir sebep de sunabilir ki bu şekilde de çok insan tanıyorum ben ve gerçekten bunlara "virmdiğin hir iy ikipiyi" diye komik komik açıklama getiriyorlar sanki bu adam bunu düşünemiyor gibi.

Sinirlenmekte tabi bir zarar yok, ama tahammül etmeyi ve kabullenmeyi öğrenmemiz lazım. Sana söylemiyorum bunu tabi konusu geçince değinmek istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 ABD Doları eşittir
    16,38 Türk Lirası

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinirlenmek bize bir şey kazandırmıyor ama.
    Oy vermeme tercihini yapmış insanlara edilen hakaretler, söylenen saçma saçma şeyler de çok kötü. Dünya önüne minare arkasına bir makış açısından da vermiyor olabilir, başka bir sebep de sunabilir ki bu şekilde de çok insan tanıyorum ben ve gerçekten bunlara "virmdiğin hir iy ikipiyi" diye komik komik açıklama getiriyorlar sanki bu adam bunu düşünemiyor gibi.

Sinirlenmekte tabi bir zarar yok, ama tahammül etmeyi ve kabullenmeyi öğrenmemiz lazım. Sana söylemiyorum bunu tabi konusu geçince değinmek istedim.
    Oy vermeme tercihini bilinçli bir politik gerekçelendirme ile yapmış birine niye oy vermiyorsun denemez, zaten bu şekild etercih yapmış olan insanlar oldukça politik ve zaten mücadele içinde olan insanlar oluyor. Benim laf ettiğim oy vermiycem diyen apolitik tipler. Hem apolitik olucan, hem de oy vermiycem diyecen, zaten apolitikler yüzünden bu haldeyiz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Oy vermeme tercihini bilinçli bir politik gerekçelendirme ile yapmış birine niye oy vermiyorsun denemez, zaten bu şekild etercih yapmış olan insanlar oldukça politik ve zaten mücadele içinde olan insanlar oluyor. Benim laf ettiğim oy vermiycem diyen apolitik tipler. Hem apolitik olucan, hem de oy vermiycem diyecen, zaten apolitikler yüzünden bu haldeyiz.
    Ama apolitik olma tercihiyle de uyumlu değil mi oy vermemesi?

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ama apolitik olma tercihiyle de uyumlu değil mi oy vermemesi?
    bu dediğinle o zaman apolitik olma tercihini sorgulamış oluyoruz. Apolitiklere gıcığım. Apolitiklerin başlarına ne gelirse hakettiklerini düşünüyorum. Onlar yüzünden iktidarı ele geçirenler gücü ellerind etutabiliyorlar. Islak banyo terliğine çorapla basacılalar diyorum. Toplumun büyük bir kısmı apolitik olduğunda görüyoruz sonucu. Toplumun çoğunun politikadan haberi olsa, politika denen şeyin sadece partiler, oy verme vb. gibi şeylerden ibaret olmadığını hayatta karşımıza çıkan her şeyin aslında politik bir yönü olduğu konusunda toplum daha bilinçli olsa bu halde olmazdık.

Bakınız, bizim apolitik yurdum insanının beğenmediği Fransa halkının politik bilinci daha yüksek, başlarındaki iktidarın en ufak yamuğunda isyan etmeyi biliyorlar, paris'in altını üstüne getiriyorlar, çiftçilere dokunan bir şey olduğunda meclis önüne traktörlerle gübre döküyorlar ve onlara destek olmak için de mesela kamyon söförleri de bana de çiftçiden demiyor yolları kapatıyor vb. Zamanında kralların aristokratların kellesini kesmişler böyle bir isyan geleneği var. Ya da beğenmediğimiz, batık dediğimiz yunanistan bile bizden daha refah içinde niye en ufak bir şeyde çok güçlü olan anarşistler atina'yı yakıyor, bildiğin ateşe veriyorlar ortalığı ve meclisi korumak solculara kalıyor.

Biz osmanlı'ya karşı kurtuluş savaşı verip kurtulmuş son halkız, haliyle zamanında isyan edince en çok başı ezilen olduğumu için isyan geleneğimiz kalmamış, osmanlı ailesi isyan edenin tepesine vurmuş kimseye göz açtırmamış, yalnızca biat edenlerden oluşan toplum olunca da apolitik olmak iyi bir şey gibi kalmış, tipik ortadoğu köylü kurnazlığı ile aman ben etliye sütlüye karışmayayım ama bir şeyler düzelirse de düzelmenin faydasını göreyim kurnazlığı var bizde.
    tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    bu dediğinle o zaman apolitik olma tercihini sorgulamış oluyoruz. Apolitiklere gıcığım. Apolitiklerin başlarına ne gelirse hakettiklerini düşünüyorum. Onlar yüzünden iktidarı ele geçirenler gücü ellerind etutabiliyorlar. Islak banyo terliğine çorapla basacılalar diyorum. Toplumun büyük bir kısmı apolitik olduğunda görüyoruz sonucu. Toplumun çoğunun politikadan haberi olsa, politika denen şeyin sadece partiler, oy verme vb. gibi şeylerden ibaret olmadığını hayatta karşımıza çıkan her şeyin aslında politik bir yönü olduğu konusunda toplum daha bilinçli olsa bu halde olmazdık.

Bakınız, bizim apolitik yurdum insanının beğenmediği Fransa halkının politik bilinci daha yüksek, başlarındaki iktidarın en ufak yamuğunda isyan etmeyi biliyorlar, paris'in altını üstüne getiriyorlar, çiftçilere dokunan bir şey olduğunda meclis önüne traktörlerle gübre döküyorlar ve onlara destek olmak için de mesela kamyon söförleri de bana de çiftçiden demiyor yolları kapatıyor vb. Zamanında kralların aristokratların kellesini kesmişler böyle bir isyan geleneği var. Ya da beğenmediğimiz, batık dediğimiz yunanistan bile bizden daha refah içinde niye en ufak bir şeyde çok güçlü olan anarşistler atina'yı yakıyor, bildiğin ateşe veriyorlar ortalığı ve meclisi korumak solculara kalıyor.

Biz osmanlı'ya karşı kurtuluş savaşı verip kurtulmuş son halkız, haliyle zamanında isyan edince en çok başı ezilen olduğumu için isyan geleneğimiz kalmamış, osmanlı ailesi isyan edenin tepesine vurmuş kimseye göz açtırmamış, yalnızca biat edenlerden oluşan toplum olunca da apolitik olmak iyi bir şey gibi kalmış, tipik ortadoğu köylü kurnazlığı ile aman ben etliye sütlüye karışmayayım ama bir şeyler düzelirse de düzelmenin faydasını göreyim kurnazlığı var bizde.
    Sebebi bence o kadar geride değil. İnce ince hem 1980'den sonra devlet politikası oldu bu, hem de akp son yıllarında insanları korkuta korkuta bu hale getirdi. Bunun dışında farklı farklı bir çok sebepten de başka insanlar apolitik oldu. Ben gezinin sonuçsuzluğundan sonra mesela ciddi şekilde bıraktım ilgilenmeyi, evde politika çok ağırlık kazanınca ister istemez içine çekildim tekrar, ama yine de belli bir mesafede kalmak istiyorum gündeme karşı.

Toplumda apolitizmin yoğun olmasından ziyade bizde müthiş bir eğitimsizlik, cahillik de söz konusu, bence bunların kombosu bugün yaşadığımız, tek başına apotilik topluluğun artmasının değil. Yoksa aynı Fransa yıllardır en düşük oy kullanım oranına sahip ülkelerden de biri.
    Ama gerçekten göz ardı edilen seviyede bir cahilliğimiz olduğunu düşünüyorum ben, sayılı öyle, adımızın yan yana gelmeyeceği ülkeler gibiyiz.
    espresso, tommygun ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İnsan bir noktadan sonra svihs moduna giriyor ne yalan söyleyeyim...
    espresso, gurcanozturk ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Sebebi bence o kadar geride değil. İnce ince hem 1980'den sonra devlet politikası oldu bu, hem de akp son yıllarında insanları korkuta korkuta bu hale getirdi. Bunun dışında farklı farklı bir çok sebepten de başka insanlar apolitik oldu. Ben gezinin sonuçsuzluğundan sonra mesela ciddi şekilde bıraktım ilgilenmeyi, evde politika çok ağırlık kazanınca ister istemez içine çekildim tekrar, ama yine de belli bir mesafede kalmak istiyorum gündeme karşı.

Toplumda apolitizmin yoğun olmasından ziyade bizde müthiş bir eğitimsizlik, cahillik de söz konusu, bence bunların kombosu bugün yaşadığımız, tek başına apotilik topluluğun artmasının değil. Yoksa aynı Fransa yıllardır en düşük oy kullanım oranına sahip ülkelerden de biri.
    Ama gerçekten göz ardı edilen seviyede bir cahilliğimiz olduğunu düşünüyorum ben, sayılı öyle, adımızın yan yana gelmeyeceği ülkeler gibiyiz.
    Fransa'da oy verme oranı düşük ama politize olma oranı yüksek bir ülke. İsyan etmeyi biliyorlar, politikanın yalnızca seçim zamanı önlerine konan seçeneklere oy vermek olmadığının farkına varacak kadar politize olmuşlar, haliyle oy vermeseler de politikayı etkileyebiliyorlar. Bizde politikayı yalnızca partiler ve parti olayını da takım tutmak olarak gören apolitik yığınlar var. Politize olmanın en uç noktası zaten seçim zamanı oy vermeyip sandıkları basıp yakmaktır, bizim daha oraya varabilecek gelişmişlik seviyemiz yok.
    killingroad bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sistemi düzgün refah seviyesi yüksek ülkede apolitize olunabilir. Refah seviyesi yerlerdeki kaymak tabaka da tuzu kuru olduğu için apolitik olabilir. Ama her şey çok kötü deyip apolitik olmanın mantıklı açıklaması yok.
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Öğrenilmiş çaresizliğin genel merkezidir Türkiye'm. Üstüne bir de cehalet bonusuyla soslanmış " Devleti sen mi kurtaracaksın, aman oglum/kızım karısma , Eğ başını geç , Ben cukkama bakarım " eklerseniz dünyanın hiçbir yerinde bulamayacagınız bir aroma elde edebilirsiniz.
    espresso ve Italian bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sistemi düzgün refah seviyesi yüksek ülkede apolitize olunabilir. Refah seviyesi yerlerdeki kaymak tabaka da tuzu kuru olduğu için apolitik olabilir. Ama her şey çok kötü deyip apolitik olmanın mantıklı açıklaması yok.
    Ya olmak zorunda mı peki?
    Kurduğun mantığa itirazım yok, ama bir insana politik olmalısın/olmak zorundasın/bu toplumda olmalısın gibi şeyler söylemek bana doğru gelmiyor.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kurduğun mantığa itirazım yok, ama bir insana politik olmalısın/olmak zorundasın/bu toplumda olmalısın gibi şeyler söylemek bana doğru gelmiyor.
    Toplum içinde yaşanıyorsa olan her şey politiktir. Haliyle mecburen politik olunmalıdır.
    Toplumdan uzaklaşmak vb. de politik bir tavırdır.

Motosikleti
    speederbike
    Hiç kimse birşey yapmak zorunda değil. Ben de onların tavrını beğenmek zorunda değilim. Apolitik olacaksa herşey kötü diye şikayet etmesinler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Dolar bugün 16.6 a vurdu NS200 61.500 den 64.400 e çıktı . Yaklaşık %4.7 zam eder.

Bu adamlarda büyük ihtimal dövizde yine bir sıçrama bekliyorlar.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolar bugün 16.6 a vurdu NS200 61.500 den 64.400 e çıktı . Yaklaşık %4.7 zam eder.

Bu adamlarda büyük ihtimal dövizde yine bir sıçrama bekliyorlar.
    65 bin tl'lik motora biniyorum ama 100 liralık benzini hesaplıyorum. enflasyon yüzünden fakir miyim orta halli mi zengin mi yeminle beynim eridi.
    ufoz bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben ekonomi konuşurken bana "siyaset yapma" diyorlardı, bende şimdi kızdım, siz ekonomi konuşurken ben siyaset yapacağım.

yakın zamanda fanatik şekilde akpli olduğu için konuşmadığım bazı tanıdıklar bana "akp yi bıraktık" demeye başladı, tabi benim isteğim dışında görüşme durumunda kaldığımı da söylemek istiyorum. Sonuçta bu fanatik tanıdıklarım iyi niyetli de olsa ne derler? "cahil dostun olacağına akıllı düşmanın olsun" derler, yani cahil dost nasıl zarar vereceği belli olmayan tiplerdir, bu yüzden ben kalp kırmayacak şekilde diyaloğu keserek akıl sağlığımı korumaya çalışıyordum...

bir insanın zararlı olma grubuna girmesi için akp desteklemesi yetiyor benim için... Bu benim görüşüm, bu benim düşünce tarzım, bu benim kendime özel hayat kurallarımdan biri. şunu da daha önce söylediler ve ben tekrar etmek istiyorum; "akp yi bırakanlar sadece kendi cepleri yandığı için bırakıyor, başkalarının durumlarını halen umursamamaktalar ve hak hukuk adalet için halen akıllarında bir düşünce yok"
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    65 bin tl'lik motora biniyorum ama 100 liralık benzini hesaplıyorum. enflasyon yüzünden fakir miyim orta halli mi zengin mi yeminle beynim eridi.
    Bende tüm gün hayatı sorguladım böyle. Tek başıma mıyım diye beynim yanmıştı. Okuyunca şöyle bir serin geldi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tüm gün hayatı sorguladım böyle. Tek başıma mıyım diye beynim yanmıştı. Okuyunca şöyle bir serin geldi.
    Tek olurmusun yahu. Biz yine iyiyiz. Hırbo 200.000 liralık motora binip 3 lt yaktırmak için bin takla atıyordu.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarruf iyidirde, beyinlerimiz henüz bu fiyatları kavrayamadı.

Hani konuşurken 1000 lirayı milyar diye telaffuz edenler nasıl alışamadıysa bizde alışamadık.

Cumartesi büyük bir markete gittim.
    Srkadan biryerlerden,
    "Ohaaa" , "hattirrr" , "bu nelan" , "cılkını çıkardılar"
    Sesleri geliyor. Meğer alkol reyonuymuş.

Bu arada, aylık gelirin 20.000 liranın altındaysa...

Evet fakirsin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Edit : "Atma be Ufuk" denmesin diye, Türkİş'in 27 Mayıs 2022 tarihli, Açlık ve Yoksulluk sınırı duyuru linkini aşağıya bırakıyorum...

https://www.turkis.org.tr/mayis-aclik-yoksulluk-siniri/

Açlık sınırı : 6.017 lira
    Yoksulluk (fakirlik) sınırı : 19.602 lira
    Bekar çalışanın aylık Yaşama Maliyeti : 7.836 lira
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bizim burada bir bilgisayarcı var, Range Rover kullanıyor, lpg taktırmış o pahalı makineye, şaşırdım ama bir yandan da hak veriyorum, konforlu, lüks, güzel bir araç ve çok yakıyor, yani bu özelliklere sahip olan ve az yakan başka Jeep var mı? evet Range Rover az yakmıyor ama lpg taktırarak az çok tasarruf etmeye çalışmış adam.

Motosikleti
    speederbike
    Olmaz mı? Koruma ordusunda var öyle cip. Süper konfor ve hiç yakıt maliyeti yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)