Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kedim mısır ekmeği yiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Yanlıi duymadınız bildiğiniz mısır ekmeğini gömüyor.Bende brithis shorhair 4 yaşında bir kedi var.Kedi dediğime bakmayın 6 kilo ve evin bir bireyi artık.Mısır ekmeği yiyen kedi ilk defa gördüm.Bu nornalmidir.Yoğurt vs de yiyor.Mesela çiğ tavuk yemiyor veya çiğ birçpk şey yemiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlıi duymadınız bildiğiniz mısır ekmeğini gömüyor.Bende brithis shorhair 4 yaşında bir kedi var.Kedi dediğime bakmayın 6 kilo ve evin bir bireyi artık.Mısır ekmeği yiyen kedi ilk defa gördüm.Bu nornalmidir.Yoğurt vs de yiyor.Mesela çiğ tavuk yemiyor veya çiğ birçpk şey yemiyor.
    Kediler etobur hayvanlar, biz insan türü gibi herşeyi yiyenlerden değiller. yedirmeyin, mümkünse engel olun. Karbonhidrat kedi bünyesinde şeker hastalığına neden olur. Yoğurt yemesinde sakınca yok, kediler çok da sever, protein ve kalsiyum almış olur ama süt içirmeyin, inek sütü inek yavrusu dışındaki canlılara zararlı. Hele kedilerde mide sorunlarına neden olabiliyor.

Hazır mama veya pişmiş ete alışan kediler çiğ yemiyor. Beslenme konusunda veterinere danışın, mısır ekmeği yiyorsa kedi bence bir sağlık sorunu olabilir, normalde yememesi lazım. Zaten british shorthair gibi cins kedilerde genetik yatkınlıklar olabiliyor bazı hastalıklara.
    Cyan bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sizi kandırmışlar. British diye Karadeniz short hair vermişler size.
    uthec, gerivites, SuleymanE ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Melemeni masaya koyuyordum ben ekmek alıp gelene kadar yarısını bitirmiş oluyordu.
    En son sağlam acılı yaptım bir daha yanaşmadı.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hey gidi günler hey
    bir zamanlar benimki de domatesi löp löp götürüyordu. vejeteryandı galiba kendisi. tam anlayamadım.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen onu bir de mart ayında gör.

eALP bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    80'li yıllarda çocukken pazardan 3 tane civciv aldık, eve getirdik. Biri ilk gece öldü ama diğer 2'si ayı gibi oldular. Eski tip dev ekran televizyon kolisi düşünün, o devasa koli içinde yaşarlardı. Arada hayvanlar o kolinin üstünden atlarlar evde gezerlerdi. Bir gün eve misafirler gelecek, rahmetli annem sofra hazırlamış, kuş sütü eksik, özenmiş kadıncağız. Bir baktık servet düşmanı piliçler masa üstüne çıkmışlar got got got salata yiyorlar, haydari yiyorlar, mezeden tırtıklıyorlar sinir krizi geçirmişti annem.

Buarada benim köpek de 2 patisiyle kırmızı biberi tutup katır kutur yiyor.
    perisipis ve espresso bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taze fasulye yiyenini biliyorum. Soğanları ayıklamak için uğraşıyordum

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen onu bir de mart ayında gör.

https://www.youtube.com/watch?v=Gr8h7G3KqVI
    tamamı şöyle

DickName ve tommygun bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    memleketin kedileri de bozuk :D Adam kuş yakalar,fare yakalar,yılan yakalar yer ama çiğ tavuk yemez :D çiğ balığı doğrarsan yer :D Yeni yeni kendi beslediğimiz tavukların pişmişini yemeye başladı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

arada bir sebze yemeği yer o da kıskancından :D millet yiyor ben neden yemiyorum diye :D

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    Aynı cins kedi bende var ekmek içini vereyim diye yalvarıyor resmen en pahalisindan mamasını eksik etmiyorum ama nerden alıştı bilmiyorum evde ekmek saklıyorum

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir başka beslediğim kedi ise bundan yiyordu. Nöbette ağzı açık bıraktığım paketin yarısını gömmüştü. Katurtulara uyandım

Bizimki sincap falan yiyor

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bizim işyerinde tavşan besliyorlar.Minnak yavrular vardı seveyim dedim kedi kapmış onları.Bakan arkadaş kocaman kendi kadar tavşanı yiyorlar diyor.Hiç aklıma gelmezdi kocaman tavşanı kedinin yiyeceği.
    Hatta bir arkadaş bizimkinden tavşan alıp bahçede besliyormuş onun tavşanıda yemişler.Bahçeyi gören güvenlik kamerasından bakıyorlar gerçekten kedi yiyor tavşanı.Söylesen inanmazdım bu tavşanı kedinin yediğine diyor.

Kedilere bakış açım değişti.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim işyerinde tavşan besliyorlar.Minnak yavrular vardı seveyim dedim kedi kapmış onları.Bakan arkadaş kocaman kendi kadar tavşanı yiyorlar diyor.Hiç aklıma gelmezdi kocaman tavşanı kedinin yiyeceği.
    Hatta bir arkadaş bizimkinden tavşan alıp bahçede besliyormuş onun tavşanıda yemişler.Bahçeyi gören güvenlik kamerasından bakıyorlar gerçekten kedi yiyor tavşanı.Söylesen inanmazdım bu tavşanı kedinin yediğine diyor.

Kedilere bakış açım değişti.
    Bunların ağababaları da (aslan-kaplan) kendilerinden büyük ayvanları (sığır vs.) yiyor ya. Ama sincabı alıp kaçtığını görene kadar benim de beklemediğim bir şeydi...
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kedi cogu şeyi yer. baharatlı, sekerli, tuzlu, yaglı şeyler onlara zararlı.

kuru mamadan devam edin, yazk etmeyin hayvana.
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kedi cogu şeyi yer. baharatlı, sekerli, tuzlu, yaglı şeyler onlara zararlı.

kuru mamadan devam edin, yazk etmeyin hayvana.
    şekere bir şey diyemem ama balık kızartmasına bayılıyor bizim kedi özellikle kellesine :D adam gidiyor yiyor yağlı balığı çekiyor suyunu sonra hhop yatak 2 saat uyuyor sonra dışarıya çıkıyor geziyor :D ve öyle şişman da değil hatta hiç değil :D

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bizim sarı pipi sarman da yoğurt dondurma puding vs çok seviyor. Yoğurt veriyorum da dondurma puding vermiyorum tabak ortalıkta kalırsa dibini yalıyor. İğde ve zeytin yiyor. En çok şaşırdığım ise çiğ de pişmiş de olsa ciğer yemedi hiç. Tuhaf bir vatandaş.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kediler kaplanlarla %96 aynı dna yapısına sahip. yada 98 tam hatırlamıyorum şimdi.

bendede bu var.

kendi maması hariç annemin yaptığı köftelerden hamsilerden ve tavuk yemeklerinden yiyor.

Italian, drtayfun, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim tekirde emek gördü mü dayanamıyor 2 aylıkken kapımızın önüne bırakmışlar. Süt ürünleri vermiyoruz laktoz bulunduğu için bazılarına dokunabiliyormuş ayrıca kısa tüylü alman pointerımde ekmeği çok sever.

Kedi maması ne tavsiye edersiniz ben apettie aldım yavru için onu yiyor şimdilik.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)