Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Araba Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam herkese

Eski modellerden bir araba almak gibi planım var. fazlasıyla basic olabilir, açıkçası otomatik vites istiyorum ama fiyat farkı nedeniyle manuel de olabilir.

Önerebileceğiniz "bu seni yolda kolay kolay bırakmaz" diyeceğiniz en ucuz araba nedir?

Max km ve yıl olarak da belirtebilirseniz iyi olur.

Arkadaş vosvos al diyor mesela :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçeniz ne kadar?

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeniz ne kadar?
    Bütçe Yok minimum olarak almaya calısacagım. yani yağmurda motosikelt süremediğim zaman kullanabileceğim bir araç istiyorum. tofaş hariç :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

O zaman bütçeye 50.000-60.000 TL civarı diyelim.Daha düşük paralar otomatik bulmak çok zor.Tavsiyeleri otomatik vites üstüne veriyorum.Manuel vites olursa seçenekler daha da artar.

Fiat Marea yada Brava olabilir.Bunlar düşük bütçe ile kısmen daha düşük km seçenekler.Parça kolay bulunabiliyor tamiri ucuz.Ama Fiatlar her zaman nazlı araçlardır.Japonlara göre sorun çıkarma olasılıkları yüksektir.Bir de Marea ve Brava modellerinin 1.6 motorlarında kronik devir düzensizliği stop etme gibi sorunlar vardı.İşi bilen birisi bir kaç küçük işlem ile bu sorunu halledebiliyor.

Yüksek km ve eski model araç seçecekseniz öncelikle Japonlara sonra Almanlara bakın derim.

Toyota Corolla (E100 kasa).Bu 90 larda çıkan efsane kasa olarak bilinen Corolla.Toyotalar sorunsuzlukları ile biliniyor ama bu kasalar artık 200.000-300.000 kmler olacak illa sorun çıkartır.Parçasını bulmak diğer Japonlara göre daha kolay.

Nissan Micra (1992-2002).Micra'yı Corolla'ya göre kısmen daha yeni ve daha düşük km bulma şansınız var.Corolla'dan daha küçük ve parça bulması belki sıkıntı olabilir.

VW Polo MK3 (1994-2002)

Corsa B (1993-2000),Corsa C (2000-2006)

Son olarak uyarayım bu fiyatlara bulacağınız yüksek km ve yaşlı otomatik araçlar illa sorun çıkartır.Çok ince eleyip sık dokuyup bakımlı temiz bir araç bulmanız gerekli.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Henüz bu hafta 2006 model 1.0 motorlu Toyota Yaris'imi 2018 model bir araba ile takas ettim, galerici 85bin'e saydı Yaris'i.
    1.0 motorla 5.5 litre/100km yakıtı ile gayet az yakan, şehir içinde rahat ama yokuşlu yerler ve uzun yolda gücü az bir arabaydı. Otomobil sınıfının 50cc'si diyelim.
    Galerici 85'e saydıysa kesin 100e satacaktır onu, en az 10bin kazanır onlar. Kendim sahibinden ölücüleri ile uğraşmamak için böyle yaptım.

Araba fiyatları da daha aşağısı zor gibi.
    Cyan ve levend84 bunu beğendiler.

Eski model araclarda dizel onermem. Enjektor, turbo v.b. bir suru sorun acabilecek parca bulunur. Ha keza otomatikte onermem, ya tek kavrama alip manuelden bile sarsintili arac alacaksiniz ya da otomatik alip ariza cikmamasina dua ediceksiniz. Ayrica lpg hic takilmamis bir arac almaniz ciddi menfaatinize olur.
    Hyundai getz, opel corsa 2004 2005 model 1.2 motorlu duz vites , ford fiesta flair 1.25, fiat punto 1.4 tavsiye ederim. Opel alicak olursan boyasina ozellikle dikkat et kirmizi, siyah gibi renkler yerine beyaz tercih et , cok boya yanigi olan bir arabadir. Yine bir sorunun olursa yanitlamaya calisirim.
    espresso bunu beğendi.

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    eğer tek sürüp eşya yüklemeyeceksen al bir tane UNO bak keyfine. az yakar çok kaçar, yedek parçaları köşedeki markette bile vardır.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz bu hafta 2006 model 1.0 motorlu Toyota Yaris'imi 2018 model bir araba ile takas ettim, galerici 85bin'e saydı Yaris'i.
    1.0 motorla 5.5 litre/100km yakıtı ile gayet az yakan, şehir içinde rahat ama yokuşlu yerler ve uzun yolda gücü az bir arabaydı. Otomobil sınıfının 50cc'si diyelim.
    Galerici 85'e saydıysa kesin 100e satacaktır onu, en az 10bin kazanır onlar. Kendim sahibinden ölücüleri ile uğraşmamak için böyle yaptım.

Araba fiyatları da daha aşağısı zor gibi.
    Abi hayirli olsun,

Ayiptir sormasi ne aldin?
    espresso bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maksimum 15 sene veya daha eski model olup ta otomatik vitesli araç hiç tavsiye etmem. Belli başlı 1 veya 2 marka hariç otomatik vites sistemi daha yeni yeni gelişti sorunlar azaltıldı.
    Otomatik olması şart değil ise Linea öneririm. Geniş, ergonomik,alıp satması kolay. Olumsuz iki yanı var, gürültülü (motor-yol sesi), rakiplerine göre küçük bir miktar fazla yakması. Ama en büyük artısı bence işletim maaliyeti. Parçası bol ve ucuz, büyük kronik sıkıntısı yok, kolay kolay yolda bırakmaz.
    Biraz daha eski olsun dersen, Mazda lara bakmanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bir de ekonomi kötü dersin pis fedöcü. Motorun da var. Telefonun bile vardır kesin.

Şaka bir yana, ayda yılda kullanmak için araba almak çok mantıksız geliyor bana. İstanbul'da en fazla 10-15 gün motora binilmeyecek hava oluyor, İzmir'de daha da azdır. Taksiye binip geçiyorum bu havalarda.

Araba alsam park sorunu, MTV'si, sigortası, kaskosu, arızası, çarpıp kaçanı, anahtarla çizeni vs yattığı yerden çok daha pahalıya geliyor.
    15-20 yaşında araba alayım MTV, kasko derdim olmasın desek bu sefer de arızası, bakımı, yedek parçası dert.

otomatik işine bulaşma eki kasalarda .

Al 1.6 2000 -2002 model toyota bak keyfine ,

Bende vardı sonra babama verdim 360 bin km de 1000 km de 1 litre yağ yakıyordu ama hala gidiyordu ,bir kere bile yolda bırakmadı . bu sene peder rekte ettirde satalım alan sövmesin dedi rektefe ettirdim neyse kapı önünde dursun dedi , kapı önünde 2-3 araç daha var ama bunun yeri başka diyor .

Not Araç 2000 model 1.6 enjeksiyonlu kilimalı corola her halde piyası da 55-60 arasıdır diye düşünüyorum.
    Not 2 aldıgımdan beri lpg li biniyoruz , araç 2004 yada 2005 de almıştım 16-17 senedir bizde

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    bence taksiye bin, eski otomatik ucuz araba alınmaz.

Arkadaşalar tek tek cevap vermeye kalkmayacağım, herkese verdiği bilgiler için teşekkür ederim.

Araç almak şart gibi bir durum oldu, bu nedenle min. bütçe ile araştırıyorum.

gerçi min. bütçe de min. değil bu devirde.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşalar tek tek cevap vermeye kalkmayacağım, herkese verdiği bilgiler için teşekkür ederim.

Araç almak şart gibi bir durum oldu, bu nedenle min. bütçe ile araştırıyorum.

gerçi min. bütçe de min. değil bu devirde.
    Bir bütçe belirlersen arkadaşlar daha tutarlı tavsiyeler verebilir.Benim kişisel tavsiyem markadan bağımsız sorunsuz araç istiyorsan mümkün mertebe düşük km,yüksek model az kullanıcı değiştirmiş bakımlı araç alman.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bütçe belirlersen arkadaşlar daha tutarlı tavsiyeler verebilir.Benim kişisel tavsiyem markadan bağımsız sorunsuz araç istiyorsan mümkün mertebe düşük km,yüksek model az kullanıcı değiştirmiş bakımlı araç alman.

illa bütçe diyorsak Su an için 60 bin civarı düşünüyorum em fazla
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hiç beklemediğiniz bir tür olabilir ama bir de Fiat, Renault, Ford, Citroen gibi markaların hafifi ticari sınıflarına, tabiri caize Doblo tipindekilere mutlaka bir göz atın. Bunların özellikle Ticari işlenmemiş ruhsatlı ve fabrika çıkışı arkalarda koltuk, kapılarda camlı versiyonlarından bir seçim yapabilirsiniz. Şu sıralar en iyi fiyat performans oranı ikinci elde bu tip araçlarda, aklınızda yoksa dahi mutlaka göz gezdirin. Bu tipler içinde Doblo 1,3 gibi birşey 38000' e dahi bulabilir, 3-4 bin (lastikler dahil)masraf ile genel anlamda sorunsuz şekilde binebilirsiniz.
    Cyan bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Müjde müjde size, BACAC'dan müjde size. hem dört tekerli, hem motorCiklet. müjdeeee...

not: komikli ossun diye şiyabdım. "eğitmen ağbi" kızmaz inşeallaa.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    geçenlerde tata modellerine baktım. fiyatları uygun gözüküyor. azcık da modern teknolojiler içeriyor. hintliye de alışkınız nasıl olsa.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç beklemediğiniz bir tür olabilir ama bir de Fiat, Renault, Ford, Citroen gibi markaların hafifi ticari sınıflarına, tabiri caize Doblo tipindekilere mutlaka bir göz atın. Bunların özellikle Ticari işlenmemiş ruhsatlı ve fabrika çıkışı arkalarda koltuk, kapılarda camlı versiyonlarından bir seçim yapabilirsiniz. Şu sıralar en iyi fiyat performans oranı ikinci elde bu tip araçlarda, aklınızda yoksa dahi mutlaka göz gezdirin. Bu tipler içinde Doblo 1,3 gibi birşey 38000' e dahi bulabilir, 3-4 bin (lastikler dahil)masraf ile genel anlamda sorunsuz şekilde binebilirsiniz.
    Yok hacı, bir ara çok araştırdım, piknik, mangal, doğa, balık sevdasından ötürü daha çok malzeme taşıyabilmek için alayım dedim. Ruhsatta kamyonet yazanlar uygun evet, ama otomobil yazarsa üstüne en az bi %20-30 daha koymak gerek. Bir de şu var, bu tip araçlarda ruhsatta otomobil yazıyorsa %95 taksi çıkmasıdır.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müjde müjde size, BACAC'dan müjde size. hem dört tekerli, hem motorCiklet. müjdeeee...

https://imgyukle.com/f/2021/11/05/kjEYxA.jpg

not: komikli ossun diye şiyabdım. "eğitmen ağbi" kızmaz inşeallaa.
    ahahahahah egitmen abi kalpten gidecek.

forum cöp oldu gercek araba sevdalilarini ariyorim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)