Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Araba Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mazda 626'ya bakabilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Eski model otomatik önermem. Hem yakıt daha fazla olur hem de problem çıkarma ihtimali çok yüksek. Tavsiyem Peugeot 106 veya Citroen saxo. İkisi de aynı araba zaten. 1.4 motor olanından alırsanız lpg bile kullanmazsınız. 35-40 civarına temiz kullanılmış (modifiyesiz) birşey bulabilirseniz kolay kolay sorun çıkarmaz.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde tata modellerine baktım. fiyatları uygun gözüküyor. azcık da modern teknolojiler içeriyor. hintliye de alışkınız nasıl olsa.
    fiyatlar uygun, yalnız,

bizim akrabada vardı(indigo), daha önce ben araç alacağım zaman sormuştuk.(2012 senesinde) bakımda falan parçalar çok tutuyor önermem demişti.
    Aynı aracı hala kullanıyorlar. Geçenlerde oğlu kaza yaptı, bizim kaportacıya götürdüklerinde görmüştüm.
    Kaportacı yakınıyordu, geçen yeni model (3-4 yaşında) polo'nun kaputunu 800 liraya buldum izmirden diyordu. Bu tata indigo'nun kaputu az bulunuyor, bulduğum da 1500 gibi birşeye satıyorlar diyordu.

Arıza potansiyeli yüksek olan eski araçlarda, piyasada çok bulunan modele yönlenmek biraz daha mantıklı gibi.

Ben önerirsem, 97 felicia kullandım 1.6 motor hararet sorunu hariç çok hoş arabaydı.
    2005 1.2 16v palio kullandım. parçalar ucuz. cam düğmeleri sık bozulurdu, sanayiden 15-20 liraya alır kendim değiştirirdim. buji kablo seti 120 lira falandı. arıza neredeyse yaşamadım. önerebilirim. yakıt olarakta çok iyidi.
    Japonlara yönelinebilir. suzuki swift'ler. corolla'lar.

doblo tarzı araçlarıda alırken iyi araştırmak gerek, kullanıcıdan olsa iyi olur. bakıyorum bizim elemanların kullandığı araçlarada 70 bindeki berlingo dökülmeye başlıyor. o yüzden kullanıcıya çok dikkat edin.

Edit:
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mazda 626'ya bakabilirsin.
    bak bunlar canavar. konfor falan mükemmel. yol bilgisayarı vardı. tabi tüp takınca şaşırıyor.
    2001 modeli vardı içi açık renk, uzun yollarda falan keyifliydi araba. Tüp takınca bizimkiler, tutturamadık ayarını, satmışlardı.

323'lerde olabilir. Yıllar öncesinden bir dh incelemesi.
    20

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatlar uygun, yalnız,

bizim akrabada vardı(indigo), daha önce ben araç alacağım zaman sormuştuk.(2012 senesinde) bakımda falan parçalar çok tutuyor önermem demişti.
    Aynı aracı hala kullanıyorlar. Geçenlerde oğlu kaza yaptı, bizim kaportacıya götürdüklerinde görmüştüm.
    Kaportacı yakınıyordu, geçen yeni model (3-4 yaşında) polo'nun kaputunu 800 liraya buldum izmirden diyordu. Bu tata indigo'nun kaputu az bulunuyor, bulduğum da 1500 gibi birşeye satıyorlar diyordu.

Arıza potansiyeli yüksek olan eski araçlarda, piyasada çok bulunan modele yönlenmek biraz daha mantıklı gibi.

Ben önerirsem, 97 felicia kullandım 1.6 motor hararet sorunu hariç çok hoş arabaydı.
    2005 1.2 16v palio kullandım. parçalar ucuz. cam düğmeleri sık bozulurdu, sanayiden 15-20 liraya alır kendim değiştirirdim. buji kablo seti 120 lira falandı. arıza neredeyse yaşamadım. önerebilirim. yakıt olarakta çok iyidi.
    Japonlara yönelinebilir. suzuki swift'ler. corolla'lar.

doblo tarzı araçlarıda alırken iyi araştırmak gerek, kullanıcıdan olsa iyi olur. bakıyorum bizim elemanların kullandığı araçlarada 70 bindeki berlingo dökülmeye başlıyor. o yüzden kullanıcıya çok dikkat edin.

Edit:

bak bunlar canavar. konfor falan mükemmel. yol bilgisayarı vardı. tabi tüp takınca şaşırıyor.
    2001 modeli vardı içi açık renk, uzun yollarda falan keyifliydi araba. Tüp takınca bizimkiler, tutturamadık ayarını, satmışlardı.

323'lerde olabilir. Yıllar öncesinden bir dh incelemesi.
    tam f/p arabası. hani her kazada diyolar ya paramız olsa şahin doğan alır mıyız diye, onlara gösterince bunu yaa abi sanayiden çıkamazsın parçası pahalı diyorlar. sanırsın altlarındaki hiç girmiyor sanayiye. yani kimse farkında değil ama piyasada şasesi olmayan tek araba kuş serisi millet nasıl farkedemiyor anlayamıyorum.

bu da tam şahinci doğancının arabası. büyük geniş taş gibi sedan. hafiften eski amerikan arabası tarzı da var ama bizim millet at gözlüğünü çıkaramıyor bi. tutturmuşlar bi şahin doğan. o paralara ne arabalar var işte böyle.
    sey_47 bunu beğendi.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hayirli olsun,

Ayiptir sormasi ne aldin?
    Clio Sportourer 2018 model aldım. Yaris'den sonra bagajı büyük olan araba olsun dedik. Yarın bi yağ değişimine sokucam. Sağ ayna ayar düğmesi de çalışmıyor bir de ona baktırıcam.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Clio Sportourer 2018 model aldım. Yaris'den sonra bagajı büyük olan araba olsun dedik. Yarın bi yağ değişimine sokucam. Sağ ayna ayar düğmesi de çalışmıyor bir de ona baktırıcam.
    Kazasiz belasiz kullanmalar.

1.5 dizel sanirim?

Toyota sorunsuzlugunu aratsa bile min butce ile halledilir.clio da arka stop ampulu patlatma kroniktir,yedek te ampul bulundur.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasiz belasiz kullanmalar.

1.5 dizel sanirim?

Toyota sorunsuzlugunu aratsa bile min butce ile halledilir.clio da arka stop ampulu patlatma kroniktir,yedek te ampul bulundur.
    Toyota sorunsuzluğuna alışmıştım, 2006 model Yaris'i 2009'dan beridir yani 12 yıl kullandım. Ama artık bagajı olan az daha büyük araba şart oldu çocuklar büyüyünce. Bagajına kamp malzemelerini doldurup kapa gitmelik araba olsun dedik. Bir de sorun çıkarsa da ucuza hallolur mantığından gittim.

1.5 dizel aldık. daha 105bin km yapmış. Toyota dizel modelleri 500bin'e kadar az yol yapmış deniyor ama bunda çok mu az mı bilemedim.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toyota sorunsuzluğuna alışmıştım, 2006 model Yaris'i 2009'dan beridir yani 12 yıl kullandım. Ama artık bagajı olan az daha büyük araba şart oldu çocuklar büyüyünce. Bagajına kamp malzemelerini doldurup kapa gitmelik araba olsun dedik. Bir de sorun çıkarsa da ucuza hallolur mantığından gittim.

1.5 dizel aldık. daha 105bin km yapmış. Toyota dizel modelleri 500bin'e kadar az yol yapmış deniyor ama bunda çok mu az mı bilemedim.
    Clio 1.5dizel candir abi,iyi yapmişsin,km gayet makul.

Emin ol yeni nesil japonlar da artik kronik sorunlu,90 li ve 00 yillarin toyotasi,hondasi yok artik.

Tekrar hayirli olsun,mis gibi arabadir clio,ailenle mutlu huzurlu gezmeler..
    espresso bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düzgün bakılmış benzinli otomatik C kasa Corsa'yı bozamayacağınızın garantisini veririm. Alırken şanzumana baktırılır ses vb. yok ise ivedilikle yağı değiştirilir ve efendi efendi 300.000 km binilir.

Ben 2 tane 1.4 manual C kasa kullandım. Her birini yaklaşık 45.000 km canını ala ala (o zamanlar benzin ucuzdu yeğeeen). Yağ su bal ne isterse erkenden verdim gık demedi. Şuan D kasa otomatik kullanıyorum. O da çok şükür güzel çıktı iyi bakıyorum. C kasa 210.000 km de sattım en son ve alan üzerine %15 koyup 1 hafta içinde sattı Eğer çok inen binen yok ise tek kapı güzel alternatiftir. Hem kim silecek o kadar kapı içini?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzgün bakılmış benzinli otomatik C kasa Corsa'yı bozamayacağınızın garantisini veririm. Alırken şanzumana baktırılır ses vb. yok ise ivedilikle yağı değiştirilir ve efendi efendi 300.000 km binilir.

Ben 2 tane 1.4 manual C kasa kullandım. Her birini yaklaşık 45.000 km canını ala ala (o zamanlar benzin ucuzdu yeğeeen). Yağ su bal ne isterse erkenden verdim gık demedi. Şuan D kasa otomatik kullanıyorum. O da çok şükür güzel çıktı iyi bakıyorum. C kasa 210.000 km de sattım en son ve alan üzerine %15 koyup 1 hafta içinde sattı Eğer çok inen binen yok ise tek kapı güzel alternatiftir. Hem kim silecek o kadar kapı içini?
    Kardesim kullandi uzun yillar, sonra doktora ogrencisine sattilar, o da bir sure kullandi. Yine bir arkadasim uzun yillardir kullaniyor. Olmuyor gercekten de bu araba

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim kullandi uzun yillar, sonra doktora ogrencisine sattilar, o da bir sure kullandi. Yine bir arkadasim uzun yillardir kullaniyor. Olmuyor gercekten de bu araba
    Ben arkadaşımın yalancısı olarak şunu söyleyip köşeme çekileyim;

"Olm sen bu arabayı bozamadıysan Opel bunda bir hata yapıp fazla sağlam yapmış olsa gerek."

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    minimum bütçe dersen en minimumu maruti 800.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minimum bütçe diyorsanız otomatik bakmayın.

Kışın üşütmesin ıslatmasın, arızası parçası ucuz olsun; konfor, görüntü istemem derseniz Samara ya da Favorit iş görür.
    Şahsen ben mecburiyetten dolayı geçen sene ikinci araba olarak 94 Favorit aldım.
    11 ay bindim, yaklaşık 1500 TL arıza masrafım olmuş. İşimi gördü yolda bırakmadı, kışın ıslatmadı ısıttı, ama yazın da yaktı

İlla otomatik olacak ise 97-00 arası polo bakabilirsiniz.

Yerinde olsaydım az yakan sıfır ve en son teknolojiye bakardım tabi durumum olsaydı

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sadece kendiniz için araç almayı düşünüyorsanız, yani çoluk çocuk yoksa ve tek problem sizin için yağmursa, kaliteli bir yagmurluk alıp motosiklet kullanmaya devam etmenizi tavsiye ederim.
    Yani ben olsam en azından böyle yapardım.
    Çünkü kullanabileceğiniz en ucuz, ikinci el araçlar bile 50.000 TL civarında. Onlarda zaten 200.000 Km üzeri.
    Bu parayı eski bir araca bağlayıp, son sahibi olma riskide var.
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Eğer daha eski arabalara bakıcaksanız hiç bakmayın eski sistemli arabalarda distbritör derdi var. eğer arabadan anlıyorsanız pek sıkıntı olmaz ama pek ilgili biri değilseniz yolda giderken araba platin (distbrittör içinde elektrik akımını açıp kapamasını sağlayan uyuz bir parça :D) kapayabilir ayarı çok basittir ama tabiki bilene. Bunun çözümü var elbet bu sistemleri kaldırıp elektronik yaparsanız her şey çözülmüş olur. Eski modelli arabalarda kullanıcıları genelde pek bakmazlar soğutma sıvılarını değişmezler bundan dolayıda pas oluşumu meydana gelir bu oluşan pas radyatörü tıkayabilir, termostatı bozabilir gibi gibi... nedenlerle aracınıza hararet yaptırıp size maliyet açabilir. Araç hararet durumunda sadece keşke conta yanmış olsaki bu durumdada bir sürü olasılık var misal hararet yüzünden kimi arabanın subapları yanıyor kimisinin üst kapağı yamuluyor kimisininde motorun içindeki yataklar ciddi derecede zarar görüyor, gönül rahatlığı ile binmek isterseniz bakımları düzgün olmasını tercih edin heleki bakım konusunda kıl biri denk gelirse sizin için çok daha iyi olur. Eğer yeni bir araç olsun km önemli değilse taksi çıkması araçlara bakabilirsiniz.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer daha eski arabalara bakıcaksanız hiç bakmayın eski sistemli arabalarda distbritör derdi var. eğer arabadan anlıyorsanız pek sıkıntı olmaz ama pek ilgili biri değilseniz yolda giderken araba platin (distbrittör içinde elektrik akımını açıp kapamasını sağlayan uyuz bir parça :D) kapayabilir ayarı çok basittir ama tabiki bilene. Bunun çözümü var elbet bu sistemleri kaldırıp elektronik yaparsanız her şey çözülmüş olur. Eski modelli arabalarda kullanıcıları genelde pek bakmazlar soğutma sıvılarını değişmezler bundan dolayıda pas oluşumu meydana gelir bu oluşan pas radyatörü tıkayabilir, termostatı bozabilir gibi gibi... nedenlerle aracınıza hararet yaptırıp size maliyet açabilir. Araç hararet durumunda sadece keşke conta yanmış olsaki bu durumdada bir sürü olasılık var misal hararet yüzünden kimi arabanın subapları yanıyor kimisinin üst kapağı yamuluyor kimisininde motorun içindeki yataklar ciddi derecede zarar görüyor, gönül rahatlığı ile binmek isterseniz bakımları düzgün olmasını tercih edin heleki bakım konusunda kıl biri denk gelirse sizin için çok daha iyi olur. Eğer yeni bir araç olsun km önemli değilse taksi çıkması araçlara bakabilirsiniz.
    OHA fakirlik bu seviyeye mi geldi? haydaaa...

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    mitsubishi colt bakın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)