Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Su arıtma cihazı önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Benim su kullanımım için bu cihaz 6 ayda kendini amorti kalan 6 ayda da bana kendi maliyeti kadar parayı cepte bırakıyor. Tabi bu hesapta su parası yok zira son 4 senedir su parası vermediğimden su parası ne kadar onu bilmiyorum :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Brita filtreli sürahi şebeke suyu çok kötü olmayan yerlerde çay-kahve ve yemeklerde kullanmak için yeterli gibi. Aaa damacana bitmiş gelene kadar bir iki bardak içeyim diye acil durumda içilir de.
    Benim çocuklar şişe suyunda bile marka seçiyorlar, meşhur Bursa markası olmazsa içmiyorlar. Ama bunun suyunu içiyorlar.
    espresso bunu beğendi.

1 ay ücretsiz arıtma cihazı veriyorlar bi dene istersen

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Su arıtma cihazlarına karşıyım, faydalı bulmuyorum. Neden;

Tanıdığım kullananların çoğu filtreyi ya hiç değiştirmiyor, ya da benim ya da başkalarının "bunun tadı çok kötü olmuş" dediğinde değiştiriyor.
    Satınalma ve filtre değiştirme parası, yarın öbür gün filtresinden bulamama, arıza vs dertleri var.
    Mineralleri de filtrelediği söyleniyor.

Kişisel olarak gerçekten araştırmalarım sonucu vardığım kanı şu. Sürekli farklı sulardan içmeliyiz. İnsanlar uzun süre göç etti, ve hep farklı su kenarlarına gitti. Yerleşik topluma geçtiklerinde de sular son derece temizdi. Artık öyle değil.

Damacana kullanan veya arıtıcı kullananlara tavsiyem bu işleri bırakın. Piyasada satılan markalardan hep farklı sular alın. Reklam idye söylemiyorum, örneğin dün Assu marka su aldım. 5 Litre. Litresi 0,59 TL 19 litrelik damacana olsa 11.2 lira olacak. Yani damacanadan daha ucuz. Saka, Gümüşpınar, Hayat, Hamidiye, Sultan, Abant alın gitsin. Ha Getir'den Kuzeyden marka damacana da söylüyoruz, o da duruyor, içiyoruz. Ama mümkün mertebe eve hep farklı su almaya çalışıyorum. Birinin magnezyumu fazla bikarbonatı az, öbüründe nitrat(gübre) var ama sertliği az vs.

Tavsiye ederim.
    espresso ve atilas bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

endurocu olmanın güzelliğinden faydalanıyorum İstanbul ormanlarında hala su kaynakları çeşmeler var. Mesela Bahçeköy Kemerburgaz yolu üzerindeki çeşmede sürekli su alanlar olur. Ormanlardaki çeşmeleri bilenler bu kaynaklardan sürekli faydalanıyorlar. Arıtmaların zararlı maddelerle faydalı olanlarıda arıttığını düşünenlerdenim bu sebeple orman sularından faydalanıyorum. İstanbul ormanlarında çeşitli markaların dolum tesisleri var bunlarda marketlerde satılıyor.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)