Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muğla-İstanbul Arası Seyehat

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yakın zamanda Muğla'dan yada İzmir'den İstanbul'a gideniniz oldu mu ? Yolların durumu nedir ? Otoyol,köprü vs ücretler nelerdir ? Eylülün 15.den

sonrası için 2 gün kalıp dönmelik bir plan yaptım :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda Muğla'dan yada İzmir'den İstanbul'a gideniniz oldu mu ? Yolların durumu nedir ? Otoyol,köprü vs ücretler nelerdir ? Eylülün 15.den

sonrası için 2 gün kalıp dönmelik bir plan yaptım :D
    Sunu denedin mi hocam ? Izmir - Istanbul secince 256TL civarinda cikiyor.

https://isletme.otoyolas.com.tr/?page_id=6582

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    En son 2003 de kendi aracımızla gittik geldik İstanbul'a sonrasında hep otobüs o yüzden uzak kaldım bunlara :D Birde hgs den çekiyor değil mi ücretleri ?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    En son 2003 de kendi aracımızla gittik geldik İstanbul'a sonrasında hep otobüs o yüzden uzak kaldım bunlara :D Birde hgs den çekiyor değil mi ücretleri ?
    Ben henuz otoyol daha yeni acilmisken gecmistim motosikletle, o donemde HGS calismiyordu. Su an ne durumda bilemiyorum.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Eyvallah :D

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    şuan izmirden osmangazi köprüsü geçişi dahil 256 tl tutuyor. aceleniz yoksa bence uzak durun yalnız navigasyonda ücretli geçişleri kapatmazsanız sürekli oraya yönlendiriyor. yalovadan veya mudanyadan yenikapıya arabalı feribot ile de geçilebilir.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Büyük ihtimalle ben eski yolu izleyeceğim feribot kullandığımız.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Muğla-Aydın-İzmir-Manisa-Akhisar-Balıkesir-Sururluk-Karacabey-Gemlik Yalovadan yada Topçulardan feribotla geçiş.
    Benim sürekli kullandığım yol bu.Tatile giderken bir acelem olmadığı için ve köprü yol çok pahalı olduğu için bu güzergahı kullanıyorum.

İş için gidersem zaman önemli oluyor. O zaman köprü ve otoyol kullanıyorum.Tabi ücretini firma verdiği için sorun olmuyor.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu akşamüzeri Beylikdüzü tarafından yola çıkıp iznik gölü Orhangazi tarafındaki bir kampinge gideceğim. Köprü pratik olacak ama o köprüye para vermek istemediğim için Eskihisar'dan feribot'la geçeceğim karşıya. Yalova'dan da otobana girmeden giderim artık.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Öğrenci işi, paralı yola girecekse de abartmadan giren en iyi güzergah hangisi İstanbul'dan Muğla'ya inmek için? Otoban km'yi de azaltıyor baya, benzin-yol hesabını yapan oldu mu hiç? Otomobil için fiyat açısından karlı olmuyor onu görmüştük, zaman açısındanda çok iyi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenci işi, paralı yola girecekse de abartmadan giren en iyi güzergah hangisi İstanbul'dan Muğla'ya inmek için? Otoban km'yi de azaltıyor baya, benzin-yol hesabını yapan oldu mu hiç? Otomobil için fiyat açısından karlı olmuyor onu görmüştük, zaman açısındanda çok iyi.
    Mantikli olan kopruden gecmemek

Altinova - Izmir (Akalan giseler) arasi 151TL. Altinova'ya ulasmak icin de Eskihisar-Topcular 55 TL

Akalan giselerden Mugla'ya da 250km yol var, hesap edin.

Son 2 yilda 4 gidis gelisim var sanirim Izmir'e ve Kusadasi'na, 1 kez otoyol kullandim o da tamamen ilk acilista bakiim nasilmis diye. Top speed denemesini de orada o zaman yaptim, baska yerde / zamanda yapmam zaten, cunku kullanan yoktu yolu, hatta bazi benzin istasyonlari (O2 olanlar) acilmamisti bile.

256TL'lik benzinle su an itibariyle 1000-1100km yapabiliyorum, hayatta vermem o parayi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşamüzeri Beylikdüzü tarafından yola çıkıp iznik gölü Orhangazi tarafındaki bir kampinge gideceğim. Köprü pratik olacak ama o köprüye para vermek istemediğim için Eskihisar'dan feribot'la geçeceğim karşıya. Yalova'dan da otobana girmeden giderim artık.
    Orhangazi'den Iznik golune dogru gidiyorsaniz, kopru veya feribot olarak cok fark cikmaz, ancak 5-10km farkeder. Ama zaman olarak isler degisir.
    espresso bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Benim çalıştığım dönemde 2017 de 2 haftalık yıllık izinde Çanakkale'den sahil şeridinden geze gitmişliğim vardı. İzmir - Çeşme otoyolundan başka ücret yansımamıştı. Zaman sorununuz yok ise hem geze geze gitmeniz daha iyi olur kanaatindeyim. Zaman sorunu var ise feribotla geçip navigasyonda ücretsiz yol seçseniz bile köy yolundan otobana bağlıyor. Yalova tarafından gitmezseniz. Ben navigasyon'a uyduğum için girmiş bulundum. Eskiden bilet alınıyordu. Şimdi hgsden otomatik çekim yaptığı için tamam geç diyolar. Oysa ki para, kk hazır tutuyordum.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Motorla gitmeyecek misiniz? 256 TL otomobiller için. Motosiklet daha ucuz olacaktır.

Yeni otobanı kullanan sayısı arttıkça, eski yol tenhalaştı ve güzelleşti. Zaten motorla feribot kuyruğu, kırmızı ışık kuyruğu olmayacağından İzmir-Manisa-Balıkesir-Bursa-ve Topçular-Eskihisar feribotu tercih edilebilir.

Yine fiyat ve yol avantajından dolayı, hele hele Avrupa yakasına gidecekseniz Balıkesir-Bandırma(feribot)-Yenikapı tercih edilebilir.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce izmire gel sana da kahve ısmarlarım

benim tatil ekonomik sebeplerle iptal oldu ne yazık ki

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla gitmeyecek misiniz? 256 TL otomobiller için. Motosiklet daha ucuz olacaktır.
    Otomobil (Sinif 1) 367 TL
    Motosiklet (Sinif 6) 256TL

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce izmire gel sana da kahve ısmarlarım

benim tatil ekonomik sebeplerle iptal oldu ne yazık ki
    2.5 lt şişeyi hazırlıyorum ben o zaman ��

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Benim için Güney'e inen en mantıklı rota:

Pendik-Yalova feribotundan sonra eski yoldan Bursa'ya devam. Otoyolun ücretini geçtim, aşırı bir trafik yoksa Süpürgelik ve Dürdane virajlarını neden bırakayım.
    Bir sonraki noktada küçük bir trick var. Navigasyonlara "otoyolu kullanma" derseniz, Bursa ücretsiz otobanını da pas geçiyr, Bursa'nın içine sokup İzmir yoluna veriyor. Çekilecek çile değil. Bursa'ya girerken "ücretsiz otoyol" diye tabela var zaten, oradan BUrsa pass geçilebilir.

Sonrasında yine eski yol üzerinden Susurluk, Manisa, sabuncubeli (kalp kalp) ve İzmir'e giriş. İzmir-Aydın otobanını da yine kullanıyorum, devlet otobanı, 5-10TL bişey tutar sanırım. Muğla'ya yaklaştıktan sonra varış noktasına göre rota değişebiliyor tabi..
    Çine>Yatağan ve Sakar>Gökova>Çetibeli>Marmaris.. Enfes yollar sürmek için. Çetibeli'nde radara dikkat.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2.5 lt şişeyi hazırlıyorum ben o zaman ��
    bende evde bol sulu kahve yapıp termosta getiririm
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)