Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet alacağım yardıma ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar şu motosikleti almayı düşünüyorum fiyatı uygun mudur düzgün müdür tavsiye verebilecek var mı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-motolux-fiyat-bu-hafta-tek-boyle-haftaya-9000-aciliyeti-varr-975969772/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike

Düzeltmeniz için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Yardımcı olabilecek biri var mı

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahsen 50 cc'den 150 cc'ye yükseltilmiş bir motoru yolda bulsam almam. Astarı yüzünden pahalı gelir.

Ancak şöyle bir durum var hocam rossi 50 CC 2018 lerde 49 CC yazmasına rağmen 100 CC lik motor vardı bu sebepten 150 CC kiti ile yükseltilme sorun olur mu ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Yardımcı olacak tavsiye verecek biri var mı

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotoSevdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak şöyle bir durum var hocam rossi 50 CC 2018 lerde 49 CC yazmasına rağmen 100 CC lik motor vardı bu sebepten 150 CC kiti ile yükseltilme sorun olur mu ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Yardımcı olacak tavsiye verecek biri var mı
    Edilen yardımı da beğenmiyorsunuz ama 1 cc bile oynama olsa ben almazdım.

Edilen yardıma sözüm yok sert çıkmanıza hiç gerek yok farklı farklı insanlardan öneri almaya çalışıyorum tek bir yorum ile ha tamam demek istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hepimiz bu işlerin bütçe işi olduğu konusunda hemfikiriz. İnşallah ileride daha büyük bütçeler ayarlayabilirsiniz de daha gönlünüzdeki motorlara binersiniz. Arkadaşlar aslında haklılar. Şöyle ki; şimdi siz kuvvetle muhtemel f/p arayışındasınız, yani hem düşük bütçe (7500 TL) hem de yüksek performans (150 cc). Arkadaşlar da şunu demek ister, merdiven altı tamirhanede orası burası abuk subuk kitlerle büyütülen motor yarın öbür gün başınıza iş açtığında motoru aldığınız fiyatın 3'te 1'i kadar masraf etseniz zarardasınız. Bir de işin sağlık boyutunu olaya katmadım. Yanlış anlaşılacağım umrumda değil ama Adana, Mersin, Gaziantep ve yakın şehirlerde bu tip modifikasyonları yapan "Abdurrahman Usta" , "Samet Usta" , "zart zurt usta" isimlerini çok duyuyoruz, bu abiler de sanki atomu parçalıyormuş gibi burunlarından kıl aldırmayıp bir sıkıntı olduğunda "ben düzgün taktım, sen kullanamamışsın" moduna giriyorlar. Karar sizin, başınızın ağrımaması dileğiyle..
    DickName, espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

Değerli vaktinizi ayırıp bu güzel yorumu yaptığınız için çok teşekkür ederim ben arkadaşları da anlıyorum bütçe meselesi tabi ki yani elimden bu geldiği için mevcut ilanı attım motoru ve çok anlamadığımdan mütevellit keza cevremdede anlayan olmadığı için derdimi buraya yazmak istedim bana dediler ki rossi 2018 modelleri yüksek motor gücüne sahip olarak yapıldı 50 CC de sadece bu motor yükseltiliyormuş sahibinin dediğine göre motora uygun orjinal 125 150 CC kiti takılmış o yüzden sormak istedim tekrardan teşekkürler

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Değerli vaktinizi ayırıp bu güzel yorumu yaptığınız için çok teşekkür ederim ben arkadaşları da anlıyorum bütçe meselesi tabi ki yani elimden bu geldiği için mevcut ilanı attım motoru ve çok anlamadığımdan mütevellit keza cevremdede anlayan olmadığı için derdimi buraya yazmak istedim bana dediler ki rossi 2018 modelleri yüksek motor gücüne sahip olarak yapıldı 50 CC de sadece bu motor yükseltiliyormuş sahibinin dediğine göre motora uygun orjinal 125 150 CC kiti takılmış o yüzden sormak istedim tekrardan teşekkürler
    Sakın üzerinize alınmayın ama hakikaten ne moktan coğrafyada yaşıyoruz. Kimsede Allah korkusu kalmamış, herkes atıp sıkıyor. İlk motorunuz mu bilmiyorum ama genelde çoğumuzun ilk motoru yanlış tercihtir. Sonra sonra işin olması gereken kısmını öğreniriz ama cebimizden de bir hayli para çıkar.
    espresso bunu beğendi.

Çok haklısınız ilk motorum olacak önerebileceğiniz 10 bin TL bandında bir 50 CC motosiklet var mıdır gerçi piyasanın hali malum yine de sormak istedim adam da alacak mısınız diye soruyor bu attığım ilan emin olmadığım için bekletiyorum

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çok haklısınız ilk motorum olacak önerebileceğiniz 10 bin TL bandında bir 50 CC motosiklet var mıdır gerçi piyasanın hali malum yine de sormak istedim adam da alacak mısınız diye soruyor bu attığım ilan emin olmadığım için bekletiyorum
    50 cc çok hakim olduğum bir sınıf değil ama özellikle 50 cc baktığınıza göre muhtemelen otomobil ehliyetiyle sürmeyi amaçlıyorsunuz. Keşke vakit, nakit ve olanak yaratabilseniz de 125-150 cc daha iyi bir alternatifle giriş yapsanız.

Evet b sınıfı ehliyet ile keşke şuan vaktim yok motosiklet ehliyeti motosiklet bulma ve onların hepsine bütçe ayırmak için hem iş için alacağım hemde mesafe fazla biraz hızlı gitmesi gerekiyor bu yüzden modifikasyonlu motosiklet seçme gereği duydum özellikle 50 CC lerin sıfır fiyatları uçmuşken şartlar ve sistem bizi böyle aletlere itiyor :(

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Evet b sınıfı ehliyet ile keşke şuan vaktim yok motosiklet ehliyeti motosiklet bulma ve onların hepsine bütçe ayırmak için hem iş için alacağım hemde mesafe fazla biraz hızlı gitmesi gerekiyor bu yüzden modifikasyonlu motosiklet seçme gereği duydum özellikle 50 CC lerin sıfır fiyatları uçmuşken şartlar ve sistem bizi böyle aletlere itiyor :(
    50 cc yi yükselttiren çok duydum 80cc ye genelde yükseltiyolar bayır performansı artsın diye sizin dediginiz 150 cc baya uçuk bi rakam tamı tamına 3 katı oluyor bence yapılan işlemin sağlamlığını ne kadar temiz ve özenle bir işçilik çıkarıldığını bilemiyoruz bu yüzden tamamen şansına almış olursun motorun gözle görülür kısımlarınada bakarsak pekte temiz kullanılmışa benzemiyor şahsi görüşümce tabikide gidip görmek parayla değilya bence aklına yattıysa git bi bak test et içine yatarsa al iyi niyetle aldığın sürece hiç bir sıkıntısı çıkmaz
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Güzergâh 5 km den fazlaysa , uzun yokuşlar varsa , iki kişi bineceksen 50 cc den uzak dur , cc yükseltilmiş motorlarda belki 10-15 km daha hızlı gidebiliyor ama kısa sürede motoru kilitleyen çok , 50 cc de sigorta mecburiyeti yok diye de tercih ediliyor ama Allah göstermesin bir arabaya arkadan çarpsan yandı gülüm keten helva.. size tavsiyem ehliyete yazılın ve Peugeot , SYM gibi oldukça makul fiyata 125 lik motorlara yönelin..

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzergâh 5 km den fazlaysa , uzun yokuşlar varsa , iki kişi bineceksen 50 cc den uzak dur , cc yükseltilmiş motorlarda belki 10-15 km daha hızlı gidebiliyor ama kısa sürede motoru kilitleyen çok , 50 cc de sigorta mecburiyeti yok diye de tercih ediliyor ama Allah göstermesin bir arabaya arkadan çarpsan yandı gülüm keten helva.. size tavsiyem ehliyete yazılın ve Peugeot , SYM gibi oldukça makul fiyata 125 lik motorlara yönelin..
    çok güzel bir düşünce tarzı bir şeylerden kar edeyim derken çok fazla zararda edebiliriz

Haklısınız dostlar yardımlarınız için teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)