Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Corona oldum

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Hafta sonu iş çevremden genç birisi covid19 dan vefat etti.

Bugün ölen kişiye yakın iki ayrı kişiden duyduğuma göre,

Aşı olmamış. Üstüne nasıl becerdiyse sahte
    bir şekilde aşı olmuş gibi sisteme işletmiş.

Doktorlar sistemde yakın zamanda aşı olmuş göründüğü için bazı ilaçları, protokole uyarak vermemişler (yakın zamanda aşı olana verilmemesi gerekiyormuş).

Adam mefta...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Ben de 13.12.2021 tarihinde soğuk havada spor yaptım, bayağı terledim. Ertesi gün bir halsizlik oldu, başım ağrıdı falan test olayım dedim ve pozitif çıktım.

Sorun şu ki; evden çalışıyorum, eşim ve çocuğum hariç insan görmedim, onlar da test olup negatif çıktı, hem de 2 kere.

E ben nasıl Covid oldum? ben de anlamadım ama geçti.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar, yakınları ya da kendisi Covid 19 olan herkese Allah'tan şifa diliyorum. Ben olmadım ama geçen sene kardeşim oldu, o 1 hafta - 10 gün geçmek bilmedi. Hayatımda birisi için bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum.

Bu illetin ilk dönemlerinde tek doz Biontech sanki yetiyordu, sonra 2. dozlar çıktı, şimdi de varyantların etkisiyle 3. dozu konuşuyoruz. Her 6 ayda bir aşı mı olacağız? Bir tuhaflık var bu işte.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, yakınları ya da kendisi Covid 19 olan herkese Allah'tan şifa diliyorum. Ben olmadım ama geçen sene kardeşim oldu, o 1 hafta - 10 gün geçmek bilmedi. Hayatımda birisi için bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum.

Bu illetin ilk dönemlerinde tek doz Biontech sanki yetiyordu, sonra 2. dozlar çıktı, şimdi de varyantların etkisiyle 3. dozu konuşuyoruz. Her 6 ayda bir aşı mı olacağız? Bir tuhaflık var bu işte.
    3. Doz aşıyı olanlar gördüğüm kadarıyla kamyon çarpmışa dönmekte. Millet cayır cayır aşı oluyor, neredeyse 4. tura geldiler ben aşı olmadım. Olmak da istemiyorum yahu. Her 6 ayda bir kendimi deldirmek istemiyorum. Büyük oyunu gördüm, büyük resim kursunu takdir ve onur belgesi ile bitirdim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. Doz aşıyı olanlar gördüğüm kadarıyla kamyon çarpmışa dönmekte. Millet cayır cayır aşı oluyor, neredeyse 4. tura geldiler ben aşı olmadım. Olmak da istemiyorum yahu. Her 6 ayda bir kendimi deldirmek istemiyorum. Büyük oyunu gördüm, büyük resim kursunu takdir ve onur belgesi ile bitirdim.
    Büyük oyun falan yok, aşını ol. Aşı olanlar çoğunlukla bir şekilde atlatıyorlar. Aşı olmayanlarda ölüm oranı çok yüksek, mortingen strasse. Biz ölürüz sıkıntı olmaz bize, haydan gelen huya gider ama anamız, babamız, eşimiz, çocuğumuz yıllarca kahrolur, onları bari üzme.
    espresso ve drtayfun bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bulaşı gripten hızlı anlaşılan. O yüzden virüs çok fazla konak atlıyor. Mutasyon ihtimali de artıyor. Aşı konusunda tek korkum OAS oluşması.

Original Antigenic Sin. Vücudunuz virüsle ilk karşılaşması gibi tepki veriyor yeni varyantlara ama o tepki hiç bir zaman yeterli olmuyor. Kısaca savunma yarım kalıyor. Hastalığı geçirenlerde ise bu durum aşıya oranla daha ağır olur. OAS olsa bile hastaneden koruma devam eder ama ilk kalkan olan antikorlar işini düzgün yapamayacağı için sürekli covid oluruz.

Baştan çok daha sıkı tutulmadı. İnsanların cahilliği ile iş uzadı da uzadı.
    espresso bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    4. Doz aşımı da oldum. Çevremde bir kaç kişi vefat etti. Allah rahmet eylesin. Aşının faydası kesinlikle var. Kayınvalidem de her türlü hastalık var. Covit oldu çoksa korkuttu bizi ama atlattı hasarsız. 40-50 yaşlarda vefat edenler var. Yani bu işin şakası yok
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Fiyatlar düşerse inşallah
    Geçmiş olsun, bende de göz ağrısı var, bugün gideyim bir test yaptırıyım bari.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Virüsün huyu öyle, yapacak bir şey yok. Bebekken 15-20 aşı yapıldığınızı hatırlatırım.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim geçen hafta corona virüse yakalanmıştı. Filyasyon ekibinin ilaç getirmesi masal olduğu için özel bir hastaneden görüntülü randevu aldı. Doktorun verdiği ilaçlar sayesinde semptomlar biraz hafifledi. Fakat, özel hastane corona virüs hastası olmasına rağmen gribal enfeksiyon tanısı yazmış. Bu nedenle reçeteyi cebinden ödeyerek alabilmiş.
    Bir hastane covid-19 pozitif olan bir hastaya nasıl gribal enfeksiyon yazabiliyor? Bu dünya yalan. Onu biliyoruz. Fakat, yazdığımız, söylediğimiz, yaptığımız her şey yalan mı olmalı?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim geçen hafta corona virüse yakalanmıştı. Filyasyon ekibinin ilaç getirmesi masal olduğu için özel bir hastaneden görüntülü randevu aldı. Doktorun verdiği ilaçlar sayesinde semptomlar biraz hafifledi. Fakat, özel hastane corona virüs hastası olmasına rağmen gribal enfeksiyon tanısı yazmış. Bu nedenle reçeteyi cebinden ödeyerek alabilmiş.
    Bir hastane covid-19 pozitif olan bir hastaya nasıl gribal enfeksiyon yazabiliyor? Bu dünya yalan. Onu biliyoruz. Fakat, yazdığımız, söylediğimiz, yaptığımız her şey yalan mı olmalı?
    Zaten yetkililerin rakamlarla oynayacak tıynette olduğunu hepimiz biliyoruz. Boşverin, kardeşiniz iyileşsin de gerisi hiç önemli değil.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul'daki diğer kardeşim de korona virüse yakalanmış. Onda semptomlar daha hafif seyrediyor. Biraz şaşırdım. Çünkü, nadir görülecek titizlikte bir insan kendisi. Evden çalıştığı için nadiren dışarı çıkıyordu. Anladığım kadarıyla korona virüsün bu yeni versiyonu yüksek derecede bulaşıcı.
    İlçe sağlık müdürlüğü kardeşimi aramış ilaç gönderilmediği anlatılmış. Geçen hafta hastalanan kardeşime bu bilgilendirmeler yapılmadı. Sanırım epey kulakları çınlamıştır.
    Kurallara dikkat edelim. Aşı olmayanları uyaralım. Herkese sağlıklı bir yaşam dilerim.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Pazar günü bizim filodaki arkadaşlarla buluştuk.Yemek çay kahve falan yaklaşık 5 saat birlikteydik.Bu gün arkadaşlardan biri pozitif olduğunu söyledi.Bende daha birşey yok ama bakalımm hayırlısı. 3. dozu olalı 15 gün falan oluyor.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ofiste sağımda solumda insanlar sapır sapır dökülüyor. İş dolayısı ile Fransa da görüştüğüm arkadaş 2. kez atlattı.
    Hayırlısı. Önceden herkes geçirecek diyorduk , artık 2 ye 3 e dönüyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Artık belli oldu ki , bu olayda toplumsal bağışıklık oluşmuyor. Tek kurtuluş virüsün iyi huylu hale evrilmesi. O zamana kadar da sadece aşı ile korunma mümkün.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    3. dozu evvelsi gün oldum. Resmen yamulttu beni ateş, halsizlik, eklemlerde ağrı vs.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Yine çevrede çokça vaka duymaya başladık.İş yerinde bile yoktu uzun süredir pozitif.Yine pozitif olan yada evdekilerden biri pozitif olup karantinaya girenler olmaya başladı.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Virüsün huyu öyle, yapacak bir şey yok. Bebekken 15-20 aşı yapıldığınızı hatırlatırım.
    bebek iken yapıldığın aşıyı mı hatırlıyorsun vawww
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hatırlarım dememiş hatırlatırım demiş.
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün bizim dairede bi tane çıktı, veda ederken bi duduş ver de yeni virüse karşı doğal bağışıklık kazanalım dedim ama teşekkür ederim kardeşim henüz cinsel tercihimi değiştirmedim, değiştirince veririm dedi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)