Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Corona oldum

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hastalık öncesinde dinç tutar spor. Hasta olup da 100m depar koşan atlet görmedim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastalık öncesinde dinç tutar spor. Hasta olup da 100m depar koşan atlet görmedim.
    Anladım teşekkürler.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E bu da yanlis... Ustelik bunlar gizli veriler de degil, bir Google aratmasi sonrasi kolayca ulasabileceginiz veriler:

https://i.postimg.cc/wMg6JWcG/corona...a-explorer.png

Fully vaccinated: 2 doz asi yaptirmis
    Partly vaccinated: Tek doz asi yaptirmis

Millete "okuyun, arastirin" diyorsunuz, ama kendiniz apacik yalanlara sorgusuz sualsiz inanmayi tercih ediyorsunuz... Demek ki pesin fikirlisiniz.

Ileri tum ulkeler kendi vatandaslarina bu asilari yaptiriyorlar. An itibariyle hastalik varligina asi olmayanlar uzerinden devam ediyor.

Tum dunyayi dize getirdi, toplamda trilyonlarca dolar zarar etti buyuk ekonomiler. O yuzden asilari kendi vatandaslarina yaptilar ilk once, bir an evvel normallesmek icin. Dunya var gucuyle pandemiyi yok etmeye calisiyor. Biraz esnek dusunmeye calisin.
    kardeşim ben doktorum ve benim düşüncem mi dedim ? nasıl ki aşı olun diyen doktorlar varsa, olmayan diyende var ,maalesef bizim aydın geçinen insanımızda böyle, bak kardeşim bu ülke bundan bir şey sahibi olamaz, hayatında uçak görmemiş Afganlar uçağın iniş takımında kapanacak mekanizmasına oturup gidiyor ya, bizim durumumuz bu işte, kapalı beyinler at gözlüklü solu ,sağı farketmiyor bilim araştırmadan çıkar, bilim o olmaz bu olmaz ile zaten olmaz benim yazdığım o kadar meseleye tek cevap verilmemiş boş v.s denmiş boş ise cevap ver delil sun ben delilsiz tek kelime yazmıyorum
    kanser neden artmış açıklasın zatı muhteremlerde bilelim ,geçmiş yıllarda görülmeyen bu illet neden artmış ?
    1 bu aşının ruhsatı var mı ?
    2 bu aşıyı çıkaran meşhur firma bile kendi şirket çalışanlarına Türk olanlar da dahil kendi aşılarını neden olmamış ?
    3 doktor b b ruhsatsız aşıları olmayın açıklaması
    4 dr ü a dalında uzman açıklamaları
    5 prof dr s f açıklamaları
    6 meşhur hocamız c k başından beri söylüyor
    7 sağlık bakanı kendi açıkladı ilerleyen yıllarda aşının ve hastalığın ne gibi sonuçları olacağını bilmiyoruz
    8 aşıdan Norveç te 33 kişi öldü v.b binlerce kişi
    9 test kitini bulan kişinin bile bu testler bunun için değildir açıklamaları
    10 Tanzanya bilim adamı Başkanının test açıklamaları, keçiden, meyve den, araba yağından bile test alıp üzerine de ad soyad yazdık ve test ler güvenilmez ve pozitif çıktı halka açıkladıktan bir süre sonra ölü bulundu

hasmet kardeşim ,ben kanıtsız yazmam, kimseye yanlış bilgi vermem, doç dr y d hoca oda işinin uzmanı ilaç piyasası nasıl bir sektörmüş açıklamalarını yıllardır yapıyor bence sende izle
    neyse bana boş yazıyor diyen arkadaşım ,ister aşı ol ister olma, ben karışmam
    pandemi döneminde yasaklar hukuksuz dur diyen savcımıza da selamlar olsun, hani bazısı diyor ya ,kimseden ses çıkmıyor ,evet çıktı, peki arkasında hangi muhalifler durdu, işinden de oldu muhtemelen
    arkadaş bir bilgi vermek isteyen birine boş gereksiz kıl tüy denmez yazdıklarım yalansa internet elimizin altında bakarsın tartarsın itiraz edersin ama boş v.s yakışıksız
    şakada yapayım :D yarın kuşunuz kalkmazsa ah vah demeyin:D
    mavellen bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mustafa çok geçmiş olsun kardeşim. ilk aşımı şubat 2021 de , ikinciyi mart 2021 de Çinli lerden vurulduk. Üçüncüyü Alaman aşısından vurdular bir ay önce
    İst da damadım yakalandı korona ya 2020 martta. kızıma ve kendi ana babasına da bulaştırdı. Kızımla damat yırttılar paçayı. Amma anne ve babasını 10 gün
    arayla ( yaşları 65-70) kaybettik. Öte yandan 68 yaşındaki bacanağım ve eşi İngiltere de ekim 2020 de yakalandılar ve kurtuldular. Yine eski işyeri arkadaşım Bulgaristan göçmeni Mümin abi Bulgaristanda yakalandı eşiyle birlikte koronaya . Yaşları + 70 (( biz koronayı her gün üçer tane sarımsak yiyerek atlattık dedi. Her ne kadar misler gibi koksa da ne olur bol bol sarımsak ye ve yengeme de zorla yedir . Tez zamanda seni tam sağlıkla aramızda görmek dileğimizle.
    mavellen bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasmet kardeşim ,ben kanıtsız yazmam, kimseye yanlış bilgi vermem
    Verdiniz ama. Bakın alıntılayıp, bir Google araması sonrası doğru olanı da ekledim. İleri ülkeler vatandaşlarının çoğunu iki doz aşıladılar. Bu bir gerçek. Siz aksini iddia ettiniz.

Bu zamanda internette istediğiniz fikre destek bulabilirsiniz. Dünya düz diyeni de bulursunuz, her türlü komplo teorisi hakkında destekçi de.

Belli ki inanmak istediğiniz bir "gerçek" var bu yönde her bilgiyi sorgusuz sualsiz havada kapıyor, aksine ise sırtınızı dönüyorsunuz. Sabit fikirlilik, cehaletin ana kaynaklarından biridir.
    espresso bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Geçmiş olsun.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sosyal medyadaki doktorların ne doktoru olduğuna iyice bakın. Çünkü adam doktor yazıyor bakıyorsun siyasal bilgiler. Doktor unvanı sadece doktorlara verilmiyor. Sosyal medyada bu unvanı kullanan herkese kaptırmayın kendinizi.

Motosikleti
    Hd Nightster
    @xterkan Yazılarınıza boş denmesinin nedeni : 'kanıtsız yazmam' deyip tek bir kanıt dahi sunmamanız, kaynak göstermemeniz. 'İnanmıyorsanız internetten araştırın' diyorsunuz. Ancak doğrusu, iddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu aşıların ruhsatı var mı diye sormuş birisi.
    Almanya'da icat edilen biontech aşısının ruhsatı var. 2020 sonlarında 3. fazı tamamlandı ve ruhsat aldı. Bize de ondan sonra geldi zaten.
    Bir de nasıl oluyor da 3. faz çabuk tamamlanıyor diyenler var. Normalde büyük salgınlar olmadığı zaman 3. faz deneyleri de yavaş ilerliyor ama bu büyük salgın zamanı 3. fazı tamamlayacak sayıda denendi ve o denemelerde büyük çok büyük yan etki görülmedi de tamamlandı.

Aşı olunca çok düşük ihtimal zararı var ama aspirin'in kutusundna çıkan kağıdı okusanız onda da neler demişler neler. Her ilacın zarar verme ihtimali var. Ama aşı olmayıp hastalığa yakalanınca zarar görme ihtimali daha büyük.

Motor sürerken kask takıyoruz. Kask da ağır, boynumuza yük bindiriyor, görüşümüzü kapatıyor az da olsa, zaten sıcak yaz günü kafamız terliyor, kelliğe bile neden olabilir kask zararlı kask takmayın diyor muyuz? Sanki her gün kaza yapıyoruz da niye kask takalım demiyoruz. Çok nadir olur da kaza olursa kafamızın göreceği hasar daha büyük olacak diye kask takıyoruz. Aşı da böyle bir şey. Nasıl ki kaza yapınca kask takmak kesin korumuyor, kaskı olduğu halde ölenler var, bu aşı karşıtlarının mantığına göre o zaman hiç birimiz kask takmayalım, bakın kaza olunca kafasında kask varmış ama yine de ölmüş.

Virusler mutasyona uğruyor yani evrim geçiriyor, bunu da aşı olmamışlar arasında çoğalırken yapıyor, aşı karşıtları yüzündne toplumda daha çok aşısız insan var bunların hepsi ağır geçirmese bile virusleri yayıyorlar ve mutasyonlar yüzündne aşı olmuşlara da zararları var. Toplumun geneli için bu aşı olmayanları izole etmek topluma karıştırmamak lazım. İşyerine gittiğimde aşı olmamışlar binaya alınacaksa binaya girmeyeceğim, gerekirse istifa ederim.

Aylar önce aşı yoktu, durum kötüydü şimdi aşı var, bilime güvenelim, aşımızı olalım. Hiç kusura bakmasınlar ama bu aşı karşıtlarının cahil taliban'dan farkı yok gözümde. Aşı için yaşı küçükler ve başka hastalıklar yüzündne aşı olamayanlar hariç herkes aşı olmalı. 2 yıla yaklaştı, bir sürü işyeri aksadı, çocuklar okula gidemeye gidemeye evde durmaktan eğitimleri aksadı bir nesli kaybetmek üzereyiz okullar açılmadığı için.
    SAFETY, okanbagiscan, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    E iyi de bunların çoğunun zaten cevabı var. Bir zahmet araştırsaydınız?

kanser neden artmış açıklasın zatı muhteremlerde bilelim ,geçmiş yıllarda görülmeyen bu illet neden artmış ?
    Kanser, yanlış beslenme ve çevre koşulları ile gelişen tıp sayesinde uzayan ortalama yaşam süresi yüzünden artıyor.
    Şeker, egzoz, eski çağlardaki erken ölümler vs detayına girmiyorum.

E bir önceki yazıda anlattım ya? Faz 3 işte.

2 bu aşıyı çıkaran meşhur firma bile kendi şirket çalışanlarına Türk olanlar da dahil kendi aşılarını neden olmamış ?
    Gene yalan haber. Detay: https://dogrulukpayi.com/dogrulama/b...madigi-iddiasi

E evet, ruhsatsız ilaç mı alınır? Doğru demiş. Ama aşıların ruhsatı var.

TV şaklabanları ne diyor, bir fikrim yok.

7 sağlık bakanı kendi açıkladı ilerleyen yıllarda aşının ve hastalığın ne gibi sonuçları olacağını bilmiyoruz
    Faz 4 işte. Evet bilmiyoruz. %99.9 hastalıktan korunmak için %0.00001 yan etkiye katlanıyoruz.

Covid'den de 4,383,910 kişi öldü? Aşı ölümsüz yapar diye bir şey yok. Bünye güçsüzleştirmiş virüsü kaldıramıyorsa, asıl virüsü zaten kaldıramaz.

10 Tanzanya bilim adamı Başkanının test açıklamaları, keçiden, meyve den, araba yağından bile test alıp üzerine de ad soyad yazdık ve test ler güvenilmez ve pozitif çıktı halka açıkladıktan bir süre sonra ölü bulundu
    Konu neden testlere geldi şimdi? Evet PCR testi yetersiz.

hasmet kardeşim ,ben kanıtsız yazmam, kimseye yanlış bilgi vermem
    Öeh diyorum.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu aşı olmayıp bağışıklık sistemini güçlü tutma muhabbetini anlamıyorum.Milyon dolarlık profesyonel sporcular bile yakalanıyorlar. Bizim gibi sıradan adam bimden aldığı yiyeceklerlemi yüksek tutacak bağışıklığı.

Bu aşı olayında bizim iş yeri herkesten aşı kartı istedi aşı olmayanı senelik izine yolluyor.İzni olmayanı ücretsiz izine yollayacaz dediler.Yada 2 günde bir negatif PRC testi getirmesini istediler.Aşı olmayan ben olmayacam diyenler bile gidip paşa paşa oldular aşılarını.
    Bizim millete böylesi lazım.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Aşı karşıtlığı yeni bir şey değil , Vatikan ilk aşılar çıktıgında karşıydı .. Bilime karşı olmak bir nevi yobazlıktır..
    Çiçek aşısı bulunduğunda insanlar inek insan olacak denmişlerdi...
    Şİmdi çiçek hastalığı kalmadı.

Bazı insanlar eğitimlidir ama her kesin ak dediğine kara , kara dediğine ak derler ,bunu da körü körüne savunur önüne kırt tane de delil koysanız inanmazlar hala rüzgar yapıp boş boş savunurlar , bu durumun esas sıkıntısı bu gibi piskolojik olan hasta bireysel tutumları değildir .Bu gibi bireyeler bir çok davranışında tutarlıdır , beyaz a siyah dediği konuda ise az çok okumuştur , konuya da hakimdir çok da boş beleş değildir, ama bunu yapmlarının temel sebebi , AŞAGILIK DUYGUSU olması kişisel tatminin olmamış olması maslov ihtiyaçlar hiyarşisinde bir çok taydaşı X seviye geçmiş oldugu halde kendisi X-1 de olması genelde gözlemlediğim bu durum arkadaşları 4 de olup kendisi 3 de olanlar ile , Üniveriste çagında ise arkdaşları 3 de olup kendisi 2 de olanlardır...

Bu durum piskolojik rahtasızlıktır aslında başka bir şey değil. Ama bu rahatsızlık diger durumlarda normal davrandığı için tutarlı bir birey olduğu için fark edilemiyor ,normal zanediliyor..

Burada ki esas sıkıntı bu piskolojik olarak hasta bireyler o kadar çok inanarak savunur ki konuyu okumamış bilmeyen kişileride inandırır ....İnsanları toplu olarak intihar bile etirebilir.. Dİger insan beyinlerini manüple edebilir..Sıkıntı sorun burada aslında ...ABD Jim Jones vakası toplu intihar bile etmişti insanlar ...

Düşünün idrak edin toplu olarak intihar eden zayıf , basit insan beyni , bu aptallıgı yapa biliyor , Aşı ya inanma onun yanında devede kulak bile değil....

Aynı aptallık başka bir şey değil , bu bireylerin tedavi edilmesi lazım..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    - Asinin ruhsati olmasina gerek yok. Asiya ruhsat veren de acil kullanimina izin verenler de ayni kurumlar genelde. Ruhsat olmasi icin Faz4 gerekiyor ancak COVID19 icin bu asamaya gelmeden Faz3 sonrasi, Faz4 beklenmeden "acil kullanim" izni verildi bir cok otorite tarafindan.

https://www.fda.gov/media/144413/download
    https://www.fda.gov/vaccines-blood-b...ines-explained

- Herhangi bir ilacin piyasaya surulmeden veya suruldukten hemen sonra testlerinin/yan etki arastirmalarinin yapildigi ve sonuclarinin da izlendigi bolum Faz4.

https://en.wikipedia.org/wiki/Phases...earch#Phase_IV

- Her ilacin yan etkileri var sonucta ve bunlar arastirmalardan geciyor. Norvecle ilgili olanlari okudum, bahsedilen haberler Ocak 2021'e ait, su an bir bulgu var mi bilemiyorum. Bahsedilen 23 kisi (23 denmis Ocak ayi boyunca, daha sonra artmis olabilir) de huzurevi gibi yerlerde kalan yarisindan fazlasinin 80 yas ustu oldugu belirtilen kisi denmis. Yapilan aciklamalarda da bu insanlarin zaten gucsuz oldugu ve en kucuk hastaliktan bile canli cikamadigi soylenmis. (frail patients)

https://www.bmj.com/content/373/bmj.n1372
    https://www.reuters.com/business/hea...il-2021-01-18/
    https://nypost.com/2021/01/15/23-die...id-19-vaccine/

- COVID'in ilk zamanlarinda cikan bir tane saklaban vardi. "COVID bize gelmez" diyordu kivircik sacli saklaban. Ona sormak lazim asi oldun mu diye.

- Test kiti ile kastiniz PCR testi ise, PCR genel bir test. Bir cok kullanim amaci var. Bulasici hastaliklarda kullaniminda ise, virusun ya da bakterinin DNA ozellikleri normal yollarla izole edilemedigi icin kullaniliyor. Yani sadece COVID19 icin uretilmis bir test degil, baska amaclarla da kullanilabiliyor ornegin suc arastirmalarinda DNA ornegi izole etmek icin de kullaniliyor.

https://en.wikipedia.org/wiki/Polyme...e_applications

Isterseniz siz de asi olmayip sarimsak yiyebilirsiniz, belki bilim adamlarinin goremedigi buyuk resmi gorenler vardir onlara da sorabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine eski işyeri arkadaşım Bulgaristan göçmeni Mümin abi Bulgaristanda yakalandı eşiyle birlikte koronaya . Yaşları + 70 (( biz koronayı her gün üçer tane sarımsak yiyerek atlattık dedi. Her ne kadar misler gibi koksa da ne olur bol bol sarımsak ye ve yengeme de zorla yedir .
    Sarimsak, yeterince raki ictikten sonra iskembeye/pacaya bolca dokulur de, COVID19 icin ise yarayacagini sanmam. Bilimsel olarak hic bir faydasinin oldugu yazmiyor COVID19'a karsi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce gelen test sonucuna göre corona pozitif olduğumu öğrendim.

Belirti olarak baş ağrısı ve göz ağrısı vardı. Başka da bir şey yok. Öyle evde ayakta atlatirim ben bunu.

Ayrıca dikkat edin vakalar patlama yaptı.
    Gecmis olsun. COVID19 gecirdiysem de bilmiyorum ancak 2. doz Biontech sonrasinda halsizlik, usume ve balgam artisi yasadim 2-3 gun boyunca. Dinlenerek gecirdim, siz de dinlenin mutlaka.
    espresso, Osm@n ve bursalıali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yav onu bunu birakin da,kafir gavurlarin urettigi bir asiyi mumin muslumanlar kullanmali mi ?

Bu konuda motosiklet.net diyanet kürsüsü bir aciklama yaparsa sevinirim.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav onu bunu birakin da,kafir gavurlarin urettigi bir asiyi mumin muslumanlar kullanmali mi ?

Bu konuda motosiklet.net diyanet kürsüsü bir aciklama yaparsa sevinirim.
    Kullanmasınlar bence. Hatta kafir gavurların ürettiği telefon, bilgisayar, araba vb. gibi hiç bir şeyi de kullanmasınlar.
    YasinC ve Alman_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmasınlar bence. Hatta kafir gavurların ürettiği telefon, bilgisayar, araba vb. gibi hiç bir şeyi de kullanmasınlar.
    Zaten dusunmusler bizden once

"Dünya üzerinde birçok firma Corona virüsü salgınına karşı aşı geliştirmeye çalışırken ülkeler de biran önce yeterli dozda aşıya sahip olmaya çalışıyor. Ancak aşılarda domuzlardan elde edilen ürünlerin kullanılması, aşıların yaygın kullanımını engeller mi tartışmasını gündeme getiriyor"

https://www.amerikaninsesi.com/a/cov...i/5706483.html
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu milletteki domuz eti hassasiyetinin yüzde biri diğer konularda olsa gerçekten uzaya giderdik.Her boku yapıpta domuz eti diyince bi şahin kesiliyorlar ya anlamış değilim.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu milletteki domuz eti hassasiyetinin yüzde biri diğer konularda olsa gerçekten uzaya giderdik.Her boku yapıpta domuz eti diyince bi şahin kesiliyorlar ya anlamış değilim.
    Domuz etinde tenya olmasın bizimkiler onu bütünüyle yutar :D

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Domuz yedi kez geçiyor galiba, onda da haram kılındı deniyor bitiyor.
    Kul hakkı, zalimlik onlarca kez geçiyor ve korkunç azaplardan bahsediliyor.
    Ama bizde domuz eti yiyen dinden çıkıyor, kul hakkı yiyip adaletten sapanlara hiçbir şey yok, cumaya gidiyorlar çünkü.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bu arada asi karsitligi sadece bizde yok. Haberin kaynagina ulasmak zor ama Taliban da karsiymis, hem de sadece COVID degil, cocuk felcine asisina bile.

https://onedio.com/haber/afganistan-...cikladi-998366
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)