Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Corona oldum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşı zaten belirsiz fazları bile tamamlanmamış
    Şu geyik de bir bitmedi ya. Bitmedi dedikleri Faz 3, Kasım 2020'de normalin 10 katı test yapılarak bitti.
    Faz 3, birkaç bine kadar gönüllüyle yapılan, aşının etkinliğini ve yan etkilerini ölçen bir aşama. Pfizer/Biontech 40 küsür bin gönüllüyle yaptı bu testi ve aşının etkin, yan etkilerinin minimal olduğunu 2020'de belirtti. Bu sonuçları yetkili kurumlar(FDA, sağlık bakanlıkları vs) da inceledi, "tamam, halk bu aşıyı kullanabilir" dedi.

Faz 4 ise aşının uzun vadede etkilerinin araştırıldığı, geliştirildiği, seneler süren bir aşama. Bu aşama sonunda, uzun vade yan etkileri ilacın faydasını gölgeliyor ise ilacın satışı durduruluyor. "Ay oram ağrıyor, buram kaşınıyor" dediğinizde eczaneden sakız gibi alınan ilaçlar da bu aşamada olabiliyor.
    Faz 4'ü bitmemiş ilaç kullanmamayı kesinlikle anlıyorum. Pandemi de olsa, makul bir düşünce.

bu konu hakkında da baya baya komplo teorileri dolaşıyor
    Asıl komplo, faz 4'teki aşı için yalan yanlış "faz 3'ü bitmedi onun daha yeğenim" diye dezenformasyon yapmak. Bunu yapanların amacı nedir hiçbir fikrim yok.
    gurcanozturk, espresso, YasinC ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @hasmet
    @guven61
    @dreams82

Çok çok teşekkür ederim.
    Guven bunu beğendi.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Benim kız Nisanda atlattı. Tamamen iyileşmesine rağmen, sonrasında uzun süre testi pozitif çıktı.
    Bu hastalık henüz tam çözülemedi sanırım.

Geçmiş olsun, yakın zamanda negatif test dileğimle..

Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kız Nisanda atlattı. Tamamen iyileşmesine rağmen, sonrasında uzun süre testi pozitif çıktı.
    Bu hastalık henüz tam çözülemedi sanırım.

Geçmiş olsun, yakın zamanda negatif test dileğimle..
    Teşekkür ederim.

Motosikleti
    cb250r
    gecmis olsun hocam

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Çok geçmiş olsun hemşerim. Geçen hafta kardeşim de atlattı. Şiddetli baş ağrısı sonrasında tat alamama, bel ağrısı başladı. Aşırı terleme de vardı. Akabinde akciğer tomografisi çekildi ve covide bağlı pnomoni geçirdiği söylendi.Antibiyotik tedavisine başlandı şimdi daha iyi. Akciğerlere dikkat et derim.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm dünya aşı gelsin diye umutla bekliyorduk.Aşı geldi millet aşı olmuyor.Pandemi giderek aşısızların pandemisine doğru gidiyor.
    Sorun şurada bu çok bilmişler yüzünden mutasyona uğramaya devam ediyor virüs.

Buyurun yerli kombomuz

https://virushunter.jimdofree.com/

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun şurada bu çok bilmişler yüzünden mutasyona uğramaya devam ediyor virüs.

Buyurun yerli kombomuz

https://virushunter.jimdofree.com/
    Zaten bizden bir variant cikmasaydi sasardim.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun dostum. en yakın zamanda atlatırsın umarım.
    benim gibi aşı olmayan ve aşı olmayı pek düşünmeyen biri olarak hastalık sürecinin nasıl geçtiğini ve bittiğini buraya yazarsan faydalı olur düşüncesindeyim.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun hocam, Allah acil şifalar versin inşallah.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu geyik de bir bitmedi ya. Bitmedi dedikleri Faz 3, Kasım 2020'de normalin 10 katı test yapılarak bitti.
    Faz 3, birkaç bine kadar gönüllüyle yapılan, aşının etkinliğini ve yan etkilerini ölçen bir aşama. Pfizer/Biontech 40 küsür bin gönüllüyle yaptı bu testi ve aşının etkin, yan etkilerinin minimal olduğunu 2020'de belirtti. Bu sonuçları yetkili kurumlar(FDA, sağlık bakanlıkları vs) da inceledi, "tamam, halk bu aşıyı kullanabilir" dedi.

Faz 4 ise aşının uzun vadede etkilerinin araştırıldığı, geliştirildiği, seneler süren bir aşama. Bu aşama sonunda, uzun vade yan etkileri ilacın faydasını gölgeliyor ise ilacın satışı durduruluyor. "Ay oram ağrıyor, buram kaşınıyor" dediğinizde eczaneden sakız gibi alınan ilaçlar da bu aşamada olabiliyor.
    Faz 4'ü bitmemiş ilaç kullanmamayı kesinlikle anlıyorum. Pandemi de olsa, makul bir düşünce.

Asıl komplo, faz 4'teki aşı için yalan yanlış "faz 3'ü bitmedi onun daha yeğenim" diye dezenformasyon yapmak. Bunu yapanların amacı nedir hiçbir fikrim yok.
    kardeşim sadece ülkemizde değil ,bütün dünya da hem de azımsanmayacak kadar aşı karşıtları var ,ilk aşı sonrası 2 ve 3 doz aşı olanların oranı çok düşük, biz batı gelişmiş derken, batı kendi içinde adaletli derken, batının gdo su bozuk tohumunu, batının kanser riski taşıyan tarım ilaçlarını ,batının Afrika da ki gibi ülkelerde aşı deneylerini, batının hain işbirlikçilerini alalım kullanalım demedik, ben nasıl aşı olana karışmıyorsam, olanda bana karışamaz, Hesap soracak olan gitsin Abd ye Çin e hesabını sorsun, gitsin davamı açıyor protestomu ediyor etsin, bu konular öyle basit konular değil, 1 2 dozdan 3 doza çıktı hatta bağışıklık sistemini güçlendiren bu aşıları olduktan sonra bağışıklık sisteminin ne tepki vereceği de muamma bunu uzmanları açıklıyor, mutasyon geçiren virüse aşı etki etmez diyende uzmanlar, nasıl ki her sene grip geçiriliyor, bu virüste bir tık üstü, sağlıklı beslenin diyende uzmanlar
    madem sağlımızı bu kadar düşünüyor bu yöneticiler önce bozulan yediğimiz içtiğimiz gıdaların doğalını önümüze koysunlar, mecliste onlarca çeşit 5.10 liraya her gün et yiyor milletvekilleri, biz neden yiyemiyoruz? madem sağlımızı düşünüyorlar

kardeş ben sapasağlam 16 yaşında kanser olan ve 1.5 sene sonunda acılar içinde yakınımı toprağa vermiş birisiyim öldüğünde de raporunda bulaşıcı olamayan doğal hastalıktan ölüm yazıyordu, ben şimdi sana ne anlatayım, sayfalarca yazarım ama başımda belaya girer, gidin araştırın şuan günümüzün en belalı hastalığı kanser, neden kansere çözüm bulunamıyor ? satılan kemoterapi kök hücre nakli v.b ilaçların fiyatlarını araştır hepsi de yabancı 1 tane hapa 1.2000 euro dolar isteniyor, ben şimdi sana ne anlatayım
    kanser 2000 li yıllardan önce tek tük görülürken ortalama 20 yılda neden toplumun yüzde 20 si kanser olmuş, ölmüş ve yüzde 40,50 sini ciddi halde tehdit olmuş ?

eskiden yerli aşılarımız vardı şimdi çocuklarımıza yabancı aşılar yapılıyor, sonucu ne ?bilen, araştıran yok, kısırlık toplumun yüzde 50 sine gelmiş ,sakatlar çoğalmış ,kanser patlamış ve sebebi yok, geçiniz bunları, yeni çocuğum olsa aşı da yaptırmam ,çünkü aşılardan da şüpheleniyorum

gene yazayım sapa sağlam sağlıklı çocuk 16 yaşında eklemlerinde ağrı başlıyor testler falan kemik kanseri çıkıyor, geçmişinde hiçbir problem yok ve bütün vücuda yayılıyor ,kemoterapi ameliyatlar v.s önüne geçilemiyor, sonuç ağrılar içinde vefat, hastanede 1,5 sene geçirdim orada diğer kanserli çocukları yakınımı gördükçe içim kaldırmıyordu, bütün profesörlere ,doçentlere sordum kanserin sebebi nedir diye tek denilen yenilen içilen gıdalar, madem büyüklerimiz bizi çok seviyor bize doğal yiyecekler sunsunlar gidin çocuk onkolojisi bölümlerini gezin oturur ağlarsınız ,isyan edersiniz

umarım anlatabilmişimdir kardeşim

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazıyı boşuna okumayın tamamen vakit kaybı. İçerik sıfır
    drtayfun bunu beğendi.

Süleyman, zero, memoş, wind; Arkadaşlar tek tek hepinize teşekkür ederim. Güzel dilek ve temennilerinizi aynen iade ediyorum. İnşallah sizlere bir şey olmaz.

-ZERO-'nun sorusuna ithafen yazayım: beş gün önce gece akşam 23.00 gibi duş alırken üzerime müthiş bir titreme geldi. Böyle buzlu suda duş alıyormuşum gibi. halbuki su cayır cayır sıcak. Ne oluyor aq deyip yatağa geçtim. İnanır mısınız dışarıda sanki kar yağıyor ve ben o karın altında yatıyorum. Öyle bir titreme var üzerimde. Ertesi gün işe gittim. Hafif bir baş ağrısı ve göz ağrısı vardı. Gözümün arka tarafları yani beyine yakın kısımları ağrıyor. Gözümü sağa sola çevirince ağrı artıyordu. Akşam olunca bir de böbrekten diz kapağına kadar olan ağrı eklendi. Aşırı terleme oldu, gömleği sıksan suyu çıkar ya öyle işte. Bir ağrı kesici attım, bir saat sonra ağrılarım dindi. Gece eşim rahatsız oldu. Hastaneye götürdüm. Test yaptırdık sonuç pozitif çıkınca eyvah dedim ben de kesin korona oldum. Eşim pozitif çıkınca beni de karantinaya aldılar. Birkaç kere bekçiler geldi kontrol ettiler, ilaç getirdiler. İlaçları içmedim. Eşim şu anda hala hasta halsiz bir şekilde yatıyor. Bende bir şey yok, sadece bir saat kadar önce burun akıntısı başladı. Tat ve koku alma duyuları kayboldu. Ama genel olarak iyiyim. Gizlice bisiklete biniyorum. Spor yapmanın hastalıkları yenme üzerine çok büyük faydası var. İlaç içme spor ya daha iyi. Bir de şunu dicem belki bana manyaq diceksiniz ama ben korona olmak istiyordum zira her yerde bu virüs varken kaçmak olanaksız. Bir an önce virüse yakalanıp vücudun bağışıklık kazanmasını istiyordum ve sonunda oldu. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak. Buraya yazarım. Saygılarımla.
    -ZERO- bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Geçmiş olsun dikkat et kendine :D Bir şey olursa da söyle bol künarlı döksünler helvanı :D

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dikkat et kendine :D Bir şey olursa da söyle bol künarlı döksünler helvanı :D
    Hohahahahaha. Ben vasiyet ettim arkamdan et döner dağıtılacak. Üzerine de bol fıstıklı helva ohh mis. Çay. çay önemli muhakkak çay servisi olacak. Yaşarken hayrını görmedik bari ölünce gördük desinler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Arkadaşlar az önce hastanede çalışan bir akrabam ile görüştüm. Bu koronanin hizli yayilan varyanti etkili imiş. Vaka sayısı patlama yapmış. Kendinize dikkat edin.
    oldcockroach bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Geçmiş olsun. Bu aralar dediğin gibi herkeste bir çıkmaya başladı. Perşembe günü kan testi yaptırdım, tiroide bir baktırdım. Akyuvar sayıların fazla çıktı dedi doktor. Enfeksiyon var sende, derhal test yaptırıyorsun dedi. Gidip test yaptırdım negatif çıktı.

Kendine dikkat etmemek, hassas olan ciğerleri yormamak lazım. Gece, gündüz bisiklet tepesinde ne işin var? Sen bilgi, görmüş, geçirmiş insanın. Ayrıca duruma uymuyorsan filyasyon ekiplerine ciddi ciddi bir yazı yazabilirim Evinde otur hastalığını sessizce yenmene bak. Bugün bir dayıya tutanak yazmakla meşguldük. Tek şansın yurtları kapattılar, apar topar oraya atmak yerine ceza kesip, evine yolluyorlar.

Kendini ve etrafındakileri düşünmüyorsan bile eşini ve çocuğunu veya çocuklarını düşün. Ayaklarını uzat bir film aç. 5.günden itibaren patlata patlata vurmaya başlıyor. Bol bol c vitamini al ve kendini yorma.

Dertsiz, tasasız, üzerinde uzun süreli etki bırakmayacak şekilde iyileşmen dileğiyle.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hohahahahaha. Ben vasiyet ettim arkamdan et döner dağıtılacak. Üzerine de bol fıstıklı helva ohh mis. Çay. çay önemli muhakkak çay servisi olacak. Yaşarken hayrını görmedik bari ölünce gördük desinler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Arkadaşlar az önce hastanede çalışan bir akrabam ile görüştüm. Bu koronanin hizli yayilan varyanti etkili imiş. Vaka sayısı patlama yapmış. Kendinize dikkat edin.
    Asi olmamasin,
    İlac kullanmiyosun,
    Bisiklet surerek vucudu yoruyosun,

Allah bilir dugunlere gidip sap sup öpüşüyosundur da

Tam bir koy emmisiymisin olm sen
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    kardeşim sadece ülkemizde değil ,bütün dünya da hem de azımsanmayacak kadar aşı karşıtları var ,ilk aşı sonrası 2 ve 3 doz aşı olanların oranı çok düşük
    E bu da yanlis... Ustelik bunlar gizli veriler de degil, bir Google aratmasi sonrasi kolayca ulasabileceginiz veriler:

Fully vaccinated: 2 doz asi yaptirmis
    Partly vaccinated: Tek doz asi yaptirmis

Millete "okuyun, arastirin" diyorsunuz, ama kendiniz apacik yalanlara sorgusuz sualsiz inanmayi tercih ediyorsunuz... Demek ki pesin fikirlisiniz.

Ileri tum ulkeler kendi vatandaslarina bu asilari yaptiriyorlar. An itibariyle hastalik varligina asi olmayanlar uzerinden devam ediyor.

Tum dunyayi dize getirdi, toplamda trilyonlarca dolar zarar etti buyuk ekonomiler. O yuzden asilari kendi vatandaslarina yaptilar ilk once, bir an evvel normallesmek icin. Dunya var gucuyle pandemiyi yok etmeye calisiyor. Biraz esnek dusunmeye calisin.
    espresso ve drtayfun bunu beğendiler.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bu aralar dediğin gibi herkeste bir çıkmaya başladı. Perşembe günü kan testi yaptırdım, tiroide bir baktırdım. Akyuvar sayıların fazla çıktı dedi doktor. Enfeksiyon var sende, derhal test yaptırıyorsun dedi. Gidip test yaptırdım negatif çıktı.

Kendine dikkat etmemek, hassas olan ciğerleri yormamak lazım. Gece, gündüz bisiklet tepesinde ne işin var? Sen bilgi, görmüş, geçirmiş insanın. Ayrıca duruma uymuyorsan filyasyon ekiplerine ciddi ciddi bir yazı yazabilirim Evinde otur hastalığını sessizce yenmene bak. Bugün bir dayıya tutanak yazmakla meşguldük. Tek şansın yurtları kapattılar, apar topar oraya atmak yerine ceza kesip, evine yolluyorlar.

Kendini ve etrafındakileri düşünmüyorsan bile eşini ve çocuğunu veya çocuklarını düşün. Ayaklarını uzat bir film aç. 5.günden itibaren patlata patlata vurmaya başlıyor. Bol bol c vitamini al ve kendini yorma.

Dertsiz, tasasız, üzerinde uzun süreli etki bırakmayacak şekilde iyileşmen dileğiyle.
    Temas etmeden spor yapmanın bir zararı var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asi olmamasin,
    İlac kullanmiyosun,
    Bisiklet surerek vucudu yoruyosun,

Allah bilir dugunlere gidip sap sup öpüşüyosundur da

Tam bir koy emmisiymisin olm sen
    Ama spor yaparak dinç olmaz mıyız?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)