Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

2021 Kuzey Avrupa Gezi planım

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaşıyorsun bu hayatı ismet ağabeyyyy

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Adam öğlene kadar yatıyor galiba

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam öğlene kadar yatıyor galiba
    Benim de dikkatimi çekti. Çok geç yola çıkıp geç saate kadar sürüyor.
    Ya çok yoruluyor dinlenmeye çalışıyor herhalde.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de dikkatimi çekti. Çok geç yola çıkıp geç saate kadar sürüyor.
    Ya çok yoruluyor dinlenmeye çalışıyor herhalde.
    1 saat fark var zaten cadirda uyumak kolay degil ismet abinin de yasi var gencler

İyi bir uyku ve sakin kafa ile yola çıkmak çok önemli.Ulke itibariyle çok yağışlı ve tek şerit yollardan geçip gitmekte.Ayrica yükü de var biraz.Gun içi her ne kadar yorulsa bile dinlenme süresini uzun tutarak yola erken cikmayarak bunu kapatmakta gibi.Su anda Litvanya ya doğru sürüyor motorunu belki bir ihtimal Letonya/Riga ya kadar gidebilir bugün.2 Eylül de Finlandiya feribotuna binebilrse süper olur ayrıca.Sonra daha epey bir yolu var ama acelesi yok doya doya göre göre vaktini değerlendirmekte

İsmet ağabey yolu yarıladı esas zor kısım şimdi başlıyor soguk nem ,inşallah hasta vs olmadan sağ salim yurduna ailenesi döner , ekipmalar çok sağlam değil ise bundan sonrası ciddi zor olacaktır .

Geç hareket etmesi de güneşin biraz tepeye çıkıp havanın ısınmasını beklemek olabilir.

Aslında Polonya da çok da iyi değildi hava şartları yağmur özellikle çoktu.Simdi Litvanya Letonya ve Estonyayi 2 günde geçerse kendini Finlandiya feribotuna atarsa daha sonra 4 günlük bir Nordkappa yolu kalacak gibi o kısım da da gündüzleri motor sürerek geceleri de otel motel de kalırsa ekipman sıkıntısı yaşamaz gibi geliyor.C.tesiden itibaren yağış ve sıcaklık açısından Nordkapp da 3 4 güzel günü olacak gibi .

Alıntı BolSanS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bir uyku ve sakin kafa ile yola çıkmak çok önemli.Ulke itibariyle çok yağışlı ve tek şerit yollardan geçip gitmekte.Ayrica yükü de var biraz.Gun içi her ne kadar yorulsa bile dinlenme süresini uzun tutarak yola erken cikmayarak bunu kapatmakta gibi.Su anda Litvanya ya doğru sürüyor motorunu belki bir ihtimal Letonya/Riga ya kadar gidebilir bugün.2 Eylül de Finlandiya feribotuna binebilrse süper olur ayrıca.Sonra daha epey bir yolu var ama acelesi yok doya doya göre göre vaktini değerlendirmekte
    baktım da 750 KM yolu var , bu motor bu hava şartları ,bu yollar ile çok zorlanır gereksiz bir challenge olur
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Bir önceki motorunu görmüş muydunuz acaba
    Bu motor ondan biraz daha iyi Şanlıurfa'da 40 kusur derece de o motorla o yollarda gitti burda da gidiyor moral olursa arkasında Antartikaya bile gider gibi geliyor bana

Motosikleti
    Yok.
    Takip sisteminden takip etmiyorum. Sizin buradan yazdiklarinizdan yola çıkacak bir yorum yapacağım. İsmet Bey'in yaptigi gezielt mi yolculuklar mu? Yazdiklarinizdan anladığım kadarıyla nonstop yolculuklar ediyor.Kalkistigi ise kalkismak istemezdim. Geçtiğimiz hat 18 saat araba kullandım felegim saati.
    Dondugunde fotoğraflarını paylastiginda daha iyi anlayacagiz ama bu bir gezi mi yoksa yolculuklar mu?
    tayfungun45 bunu beğendi.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı BolSanS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki motorunu görmüş muydunuz acaba
    Bu motor ondan biraz daha iyi Şanlıurfa'da 40 kusur derece de o motorla o yollarda gitti burda da gidiyor moral olursa arkasında Antartikaya bile gider gibi geliyor bana
    İsmet Bey'in bu yolculuğu kişisel olarak (moral ve sağlık açısından) tamamlayacağından eminim. Fakat motosikletinden emin değilim. Motosiklet ile ilgili sorunlar yaşayabilir.
    tayfungun45 ve espresso bunu beğendiler.
    Sadece gideceksin.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Polonya dan Çıkıyor sonunda. Litvanya sınırına çok az kaldı. Umarım bol bol video fotoraf çekiyodur bizlere ))

Yol çok uzun yaklaşık 11 12 bin km arası ve altında son model full ekipmanı bir motoru yok o yüzden eldeki imkanlarla en ideal yolculuğu yapmaya çalışıyor sanırım kendisi.Oldukca güzel manzaralar eşliğinde motor sürdüğüne eminim.Amac motor kullanmak ve onun tadına çıkarmak netice de sonuç da.Tabi ki gezilecek yerleri de görmeye dikkat ediyor olmalı yağmur şu anda gezip görmesi için bile en büyük engel açıkçası.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok.
    Insallah tut yolculugunu otobanda yapmiyordur. Yoksa güzel yerleri fotoğraflarını çekmeye için duramayacaktir. Yoldaki problem sadece yagmur değil aynı zamanda gunduz ile.gece arasindaki işi farkida büyük bir ihtimalle Problem yaratiyordur. Ben yaklaşık Almanya nin guney batisinda yapıyorum gece ile gunduz arasında en qz 8 ila 9 derece oynuyor. insallah uyarilqri dikkate almistir.

Kendisiyle sık sık gorusuyorum uyarilanizi yönlendirmelerinizi ve görüşlerinizi iletiyorum ve dikkate alıyor İsmet abi.Otoyol çok fazla kullanmıyor daha çok güzel evler köyler manzaralar ağırlıklı bir yolculuğu oluyor.Yol uzun ve motor da çok kapsamlı bişey olmayınca sizde takdir edersiniz ki günde 10 saat motoru açık olan yatacak çadırı kuracak yer arayan karnını doğada doyuran bir kişi için turla uçakla yurtdışına gidip müze tarihi yerler parklar gezecek kadar zaman yaratması maalesef mümkün değil ama eminim ki bizim gibi yurtdışını gezen insanlardan daha çok o ülkelerin içlerine kadar giriyor ve gozlemliyor ki bence çok güzel yapıyor
    espresso bunu beğendi.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    İsmet abi tam benim kafada. "Yolda olmayı seviyor motosikletiyle" Onun için nereye gittiği değil, motosikletin üzerinde ne kadar yol yaptığı ve hedefe ulaşıp ulşamadığı önemli şimdiye kadar izlediğim kadarıyla. Bu sebeple gittiği yerlerde çok uzun süre kalmıyor.

Diğer videoları da böyle; gittiği yerlerde kısa konaklamalar yapıp, foto video çekimleri de yapıyor. Böylece çok daha fazla yer keşfedip, çok daha fazla yolculuk yapıyor.

Bu arada dün Kaunos'a ulaşır demiştim ama çoktan geçti bile. Herhalde günü Penevesyz'de noktalayacak. Çok iyi gidiyor.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Liseliler bilmez eskiden BBG diye bir program vardı, çok popülerdi. Biz de İsmet Abi'yi BBG Evini takip ediyormuşuz gibi takip ediyoruz.
    Luc ve espresso bunu beğendiler.

Bence bu akşam Riga ya yaklaşır gibi 300 km yaptı günlük şimdiye kadar tahminen en yüksek mesafe katettigi gün olacak bugün 400 450 km arası ile.Nordkapp yolunu 7.gunde yarilamis oldu gayet güzel gidiyor Maşallah.
    Luc bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Liseliler bilmez eskiden BBG diye bir program vardı, çok popülerdi. Biz de İsmet Abi'yi BBG Evini takip ediyormuşuz gibi takip ediyoruz.
    bbgdeki taksi görevi aklıma geldi öyle deyince .of deli gönül tarık vardı bir de
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bbgdeki taksi görevi aklıma geldi öyle deyince .of deli gönül tarık vardı bir de
    Tarık yine iyiydi, yalandan da olsa müzik yapıyordu. Albüm de çıkarmıştı. Lanet hafızam yüzünden aklıma gele gele Edi, Eray, Melih, Hülya, Azizcan gibi ne kadar boş beleş tayfa varsa onlar geliyor.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)