Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ekonomide kötü haberler gelmeye başladı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kışın ısınmak için kalorifer yakıyorum. Geçen sene aldığım ithal kömürün paketi 23 lira idi. Az önce kömürcü ile konuştum. Aynı kömür 51 lira olmuş!!

Geçen sene yüzüne bile bakmadığım yerli kömürün paketi 35 liraya fırlamış.

Bu kış zor geçecek anlaşılan. Hadi bizim burası ılıman iklime sahip. Ya soğuk yerlerde yaşayan, 8 ay soba, kalorifer yakanlar ne olacak?

Sabrı cemil niyaz ediyorum herkese.
    mavellen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09 SP
    Bu halk yokluğun ve sefaletin dibini görmeden akıllanmayacak gibi. O yüzden bu zamları destekliyorum. Bazılarının burnunun sürtmesi lazım.
    espresso, Italian, Ekrem_06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu halk yokluğun ve sefaletin dibini görmeden akıllanmayacak gibi. O yüzden bu zamları destekliyorum. Bazılarının burnunun sürtmesi lazım.
    Valla burada motor fiyatlarının yükselmesinden yakınıyoruz ama temel ihtiyaç maddelerinin fiyatları da sağ kulvardan koptu geliyor.

Motosikleti
    250r
    Ülkenin çoğu fakirlik sınırının altında. Asgari ücret açlık sınırının altında. Orta direk zaten kalmadı. Bunun bir tık aşağısı karın tokluğuna çalışmak heralde. Çalışan kesimin %40 ı asgari ücretle çalışıyormuş. Daha nasıl bir sürtmeden bahsediyoruz ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2002 den once turbanlı kızım universiteye giremiyodu.

Şu an giriliyor,dolayısyla kriz,bunalım olmuş,ulke satılmış,10 milyon multeci gelmiş hiççççççççççççç umrumda değil.

Daha tek parti doneminden bahsetmedim dikkatinizi cekerim,onu da kuvvetmira anlatsın.. cekilen acılar..tarifsiz :(
    Cyan, potasyum, YasinC ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 tl elektrik faturası geldikten sonra anladım ki ülke olarak o kadar zenginiz ki elektriğin bile en kalitelisini en lüksünü kullanıyoruz.

almanya fakir elektriği kullanıyor.

ekonomi cok iyi.
    Ekrem_06 ve oxus bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın ısınmak için kalorifer yakıyorum. Geçen sene aldığım ithal kömürün paketi 23 lira idi. Az önce kömürcü ile konuştum. Aynı kömür 51 lira olmuş!!

Bu kış zor geçecek anlaşılan. Hadi bizim burası ılıman iklime sahip. Ya soğuk yerlerde yaşayan, 8 ay soba, kalorifer yakanlar ne olacak?

Şükredecekler. Bizi kıskanan Almanya hayalleriyle ısınacaklar.
    -Black- ve oxus bunu beğendiler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla burada motor fiyatlarının yükselmesinden yakınıyoruz ama temel ihtiyaç maddelerinin fiyatları da sağ kulvardan koptu geliyor.
    Gerçekten öyle. Çok değil bundan 3-4 yıl önce bimden 200tl lik alışveriş yapsam aldıklarımı zor taşırdım, en az 4-5 poşet ürün olurdu.

Geçenelerde 200 tl lik alışverişimde 2 poşet dolmadı yahu, şaka gibi.

Bimde durum buysa kalburüstü marketlerde ne ödersiniz düşünün yani...

Birde dikkat ettim birçok ürüne zam yapılırken birde pakedinin gramajı azaltılmış ki gelen dehşet zam tam belli olmasın. Kilogram fiyatına bakınca acı gerçek ortaya çıkıyor.

Çok şükür aç değilim açıkta değilim ama sağdan soldan sigara dilenecek hale düşmesine rağmen hala başımızdakilere güzellemeler dizen güruhu görünce bu zamlar az bile diyesim geliyor.
    oxus bunu beğendi.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Yetmez ama evet,

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)

Ve tam bu çıkmazda kıvranırken,

Enflasyon yüksek
    Faiz yüksek
    Para biriminden ve güvensizlikten kaynaklı döviz yüksek ..

Bu dönüşü olmayan bir yol maalesef .. daha kötü bir senaryo olamaz çünkü yüksek faizle borçlandığın ve dövizin seni delip geçtiği bir sistemde, her şeyi de ithal etmek zorundasın ..

Zorunlu ihtiyaçlar harici rekabet edebilecek yerli üretim yok, teknolojik olarak zaten geridesin, yurt dışına satıp da ülkene döviz sokabileceğin bir markan yok, (döviz için turistin önüne yatacak kadar dövize ihtiyaç duymana rağmen)

Hadi "dünya markalarına rakip olalım, yerli üretim için yatırım yapalım " desen o da olmaz, neden ? Başa dönüyoruz faiz yüksek, borçlanmak yürek ister ..

Yerli üretim için "olmaz ya" gerekli her türlü teşvik geldi diyelim, e yine olmaz neden ? Başa dönüyoruz, ham madde için almak zorunda olduğun enstrümanlar döviz endeksli ve döviz yüksek ..

Tek çare döviz kazanmak .. bu kaosu avantaja çevirecek başka bir çıkış yolu yok ..

Bu afganlari, surileri aynı çin modelindeki gibi ucuz işgücü olarak kullanmak, bunları çalıştırıp ihracat yapmak istiyorlar ama gözardı edilen bir konu var. Bu mülteciler yaşadıkları topluma uyum sağlayabilecek kapasitede değiller. Sosyolojik olarak türk toplumu ile bu genç mülteci grubunun beraber yaşayabileceğini sanmıyorum. Mümkün değil. Ucuz işgücü sağlamak için sosyal patlamaya sebep olmak da ayrı bir konu.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2002 den once turbanlı kızım universiteye giremiyodu.

Şu an giriliyor,dolayısyla kriz,bunalım olmuş,ulke satılmış,10 milyon multeci gelmiş hiççççççççççççç umrumda değil.

Daha tek parti doneminden bahsetmedim dikkatinizi cekerim,onu da kuvvetmira anlatsın.. cekilen acılar..tarifsiz :(
    Kuvvetmira açık kestiği faturaları tahsil etmeye çalışıyordur şuan ama işi zor.
    oxus bunu beğendi.

Ek olarak şunu diyeyim, iki yıldır turizm bölgelerine İngiliz ve Alman turistler gelmiyorlar. Dolayısıyla turizm gelirleri de çılgın bir şekilde düşmüş durumda.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yil 2003 falandi. Fakirlikten surunuyorum babamin cebinden her gun 10luk arakliyorum. Baktim dolar 1.5 tl(eski parayla 1500 lira). Ben dedim istifa ediyorum dolarla kim bana para veriyorsa ona calisiyorum.

5 sene daha surundum. 2009a dogru toparladim. simdiki durumumu motorlar acikliyor.

Bu ulkeye guvenmeyin. Hayatinizi zehretmeyin, cikin gidin buradan kapasiteniz varsa.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yawww yeğenim şükret eskiden yağ kuyruğu vardı tüp kuyruğu vardı milletin evinde buz dolabı yoktu yeğenimmm yawww.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç

İha bilmez, siha bilmez insanlar sizi... Yol, köprü, saraylar yaptı adam, utanmıyorsunuz, şükür bilmiyorsunuz, ekonomi dediğin Batı'nın silahı. Biz maaşımızı Elhamdülillah TL olarak alıyoruz. Ömrünce tezek yakmamış insanlar böyle saçma konular açıyorlar. Ne idin ne oldun arkadaş ona bak. Daha bu hükümet gelmeden evlerde buzdolabı yoktu. Terörist seni. Gerçekten teröristsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İha bilmez, siha bilmez insanlar sizi... Yol, köprü, saraylar yaptı adam, utanmıyorsunuz, şükür bilmiyorsunuz, ekonomi dediğin Batı'nın silahı. Biz maaşımızı Elhamdülillah TL olarak alıyoruz. Ömrünce tezek yakmamış insanlar böyle saçma konular açıyorlar. Ne idin ne oldun arkadaş ona bak. Daha bu hükümet gelmeden evlerde buzdolabı yoktu. Terörist seni. Gerçekten teröristsin.
    Herkese benden çay. Bursalı Ali abime çay yok. O Egeli oldu artık 😊

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R

Kömüecün ya sana anlatmadı olayı yada sen anlatmıyorsun :D Çinden gelen kömür talebi ithal kömürün fiyatını zıplattı evet dolar etkili ama %70 çin %30 dolar kaynaklı bu kömür fiyatındaki artış. yerli kömürde geri durur mu oda yapıştırmış ithali kıskanıp :D Biz senelerdir kömür yakarız apartmanca. Kömürcümüz İktidar düşmanı muhalefet yalakasıdır :D O bile böyle anlatıyor durumu :D

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu afganlari, surileri aynı çin modelindeki gibi ucuz işgücü olarak kullanmak, bunları çalıştırıp ihracat yapmak istiyorlar
    AKP bildiğin vahşi kapitalizm temsilcisi. Yalnız sıkıntı şu ki, yabancılar ucuza çalışırken yerliler işsiz kalıyor. Nereye kadar dayanacak toplum? 10.000.000 dan fazla kayıt dışı kişiden bahsediyoruz.

Motosikleti
    N/A
    Çay için amk fakirleri içiniz ısınsın galaksi lideriniz boşuna mu atıyor
    espresso, Osm@n, Kinky Kylie ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    daha durun bunlar fragman.filmin devamı daha zevkli olucak.durmak yok yola devam offroad dan devam

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)