Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Ekonomide kötü haberler gelmeye başladı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidin rte ye oy verin, burnumuzun iyice sürtmesi lazım, o hakettiğiniz pislik çukuruna her geçen gün yaklaşılıyor, böyle devam. sokma akıl para etmez, kişinin içinde dürüstlük varsa zaten bir yerlerde mahcup ola ola en son doğru yolu bulur...

biz karaktersiz insanlara çok dil döktük, ikna etmeye çalıştık, sandık ki yanılıyorlar ama durum böyle değilmiş, kendileri yanlış insan olduğu için seçim yaparken de kendisi gibi bireye oy veriyorlar, yani kötü bir insanı iyi yapamazsınız,

hani hobi olarak tartışma/müzakere yapıyorsanız tamam ama hani ciddi ciddi birilerini ikna etmeye çalışıyorsanız bence boşuna zahmet ediyorsunuz. helak olmayı hakeden insanlara boşuna nefes tüketmeyin, hobi amaçlı yapıyorsanız sorun yok tabi. bak hobi diyince aklıma o kalitesiz çikolata geldi, ne iğrenç şeydi o dimi, vardı ya hani hoby çikolata, tadelle çakması hoby.

birilerinin kafasına çay atasım geldi,

https://img-cetinkaya.mncdn.com/mnre...2126383_0.jpeg
    oradan ateş için çam odunu ve şeker de at sonra işini yarım yapıyor derler :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    Vay arkadaş herkes benim oy vermeyecem dememi bekliyormuş.
    @kerem arkadaş da oy vermiyene saygısı yokmuş. Uzuna oy verene az saygı duyuyormuş.
    Bu konu derin mevzu. Buradan yazmakla olmaz. Benim yazdıklarımdan neden oy vermediğimi anlayamadıysanız daha yazacak bir şeyim yok. Yıllarca oy vermenin vatandaşlik görevi olduğu masallarıyla kandırildık. Ben bu seçim sistemini protesto etmek için oy vermiyorum. Partiler seciyor bizlere onaylattırıyor. Ben onaylamıyorum. Herkesin aklı var fikri var fakat takım tutar gibi parti tutuluyor, adaylar kimmiş acaba diye incelleyen varmı acaba.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz hiç doların bir gecede ikiye katladığını birçok ürüne %500 e kadar varılan zam yapıldığını gördünüz mü işte bakın diyorum burada kötüyü görmeyen iyinin degerini anlamaz https://m.youtube.com/watch?v=vEbGnHSsFJE
    Yahu 50 yıl önceki videolar ile kime neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz. 70 lerdeki adamda 1915
    i anlatsın o zaman elektrik bile yoktu diye. Beyniniz nasıl çalışıyor. Yıl oldu 2020 bunlar 70 lerde çakılı kaldı amk. Bu ülkeyi son 70 yılın 65 yılını sağcılar yönetti bu susun ne pis mağduriyetiniz varmış amk.
    Adamlar sanki bu seçimde aday amk. Ölmüşler bitmiş devirleri. Burada adam Demlreli eleştiriyor bugün iktidara oy veren babalarınızın peşinden koştuğu Demirel.
    Neresi iyi oğlum şu zamanın babam tek memur maaşıyla kirada üniversitede 3 çocuk okuttu birşeyden mahrum da kalmadık şimdi bu mümkün mü papağan gibi duyduğunuzu tekrardan ibaret hayatınız
    Ülke de ekonomi bitmiş adalet bitmiş doğanın anası sikilmiş ülkeyi ne bok olduğu belli olmayan milyonlarca tip sarmış bunların derdi yeterki iktidarımız sürsün

Hadi şimdi hain damgasını yapıştı bana
    Italian ve Thracian bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı stunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş herkes benim oy vermeyecem dememi bekliyormuş.
    @kerem arkadaş da oy vermiyene saygısı yokmuş. Uzuna oy verene az saygı duyuyormuş.
    Bu konu derin mevzu. Buradan yazmakla olmaz. Benim yazdıklarımdan neden oy vermediğimi anlayamadıysanız daha yazacak bir şeyim yok. Yıllarca oy vermenin vatandaşlik görevi olduğu masallarıyla kandırildık. Ben bu seçim sistemini protesto etmek için oy vermiyorum. Partiler seciyor bizlere onaylattırıyor. Ben onaylamıyorum. Herkesin aklı var fikri var fakat takım tutar gibi parti tutuluyor, adaylar kimmiş acaba diye incelleyen varmı acaba.
    Mantık doğru da uygulama yanlış. Oy kullanmamamak, yüzdesi ne olursa olsun şu üçünden birine işaret eder:
    A-Durumdan memnunum
    B-Siyasetle ilgilenmiyorum
    C-Hiçbir partiye güvenmiyorum
    Ve siyasiler işine geldiği şekilde yorumlar.

Oysa, seçmenin %20'si oy kullanıp oyunu geçersiz yapsa bu, halkın siyasilerin yüzüne tokat atması demek olur direkt.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    honda -titan -twister
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantık doğru da uygulama yanlış. Oy kullanmamamak, yüzdesi ne olursa olsun şu üçünden birine işaret eder:
    A-Durumdan memnunum

Oysa, seçmenin %20'si oy kullanıp oyunu geçersiz yapsa bu, halkın siyasilerin yüzüne tokat atması demek olur direkt.
    Oyu geçersiz yapmak çözüm değil. Derler ki vay salaklar vay mühürü bile vuramiyorlar der geçerler ve secime katılım oranı yukselir. Secime gitmediğin zaman katılım oranı düşer ve o zaman düşünen ne düşünürse düşünsün. Ama gerçek olanın tepki için oy verilmediği gerçeğini değiştirmez.
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

Motosikleti
    speederbike
    %1 vurursa derler. %20 vurursa kimse diyemez. Gerçi bunlar diyebilir de, emin olamadım şimdi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    ben muhalefetin yetersiz olduğunu ara ara zaten dillendiriyorum ,hatta muhalefet yerine razı bile diyorum, bunu nasıl anlıyoruz ,söylenen sözler iktidara yönelik değil, muhalefete yönelik ,çünkü iyi niyetli olmak ayrı, elini taşın altına koymak ayrı, muhalefet liderleri iyi niyetli insanlar ve dürüstler buna lafım yok ama iktidar olmak için ülkemizde bu yetmiyor lider seçiminde kıstaslar asmalı, kesmeli, konuştuğu zaman aslan gibi kükremeli

kısaca gösterişli lider olmalı, maalesef muhalefet liderleri böyle değil, diğer konu da vaatler iyi verilmeli ve seçmen ikna edilmeli ,işsizlik için fabrikalar açacağız gibi vaatler, diğer önemli konuda büyükşehirlerde yapıldığı gibi yardımları kesmeyeceğiz vaatleriydi bunlar İmamoğlu ve Mansur yavaş tarafından halka söylendi ve seçildiler muhalefet iktidar olmak istiyorsa bunları yapmalı, sadece RTE şunu yaptı bunu yaptı ile olmuyor ,Mansur yavaşı veya İmamoğlu nu başkanlık seçimine koysalar hiç tereddütsüz seçilir, bakalım o veya benzer bir nitelikte aday çıkarılacak mı?
    yahu ekonomi çökmüş, yangınlar ,seller, mülteci sorunları tavan yapmış bir ülkede, muhalefet seçilemiyorsa ,kimse kusura bakmasın muhalefet yetersizdir evet medya muhalefeti ve yaşananları baskılıyor ama muhalefette sokağa daha fazla inmeli
    kısaca Türk milleti gösterişli lider seviyor yapılan icraata pek bakmıyor, düzgün gösterişli bir lider rahatlıkla yeni başkan olur

ayrıca şuan kim seçilirse seçilsin bir değişim şart ,babasının malı gibi kullanılan, hesap verilmeyen bir düzene, en azından yeni insanların gelmesi gerekli
    hasmet ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    %51 ne desen inanmıyor. Ben eskiden muhalefeti yetersiz görürdüm ama yok, şu an tam tersini düşünüyorum. Millet körü körüne oy veriyor. Sanki mahalle takımı tutuyor.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    %51 ne desen inanmıyor. Ben eskiden muhalefeti yetersiz görürdüm ama yok, şu an tam tersini düşünüyorum. Millet körü körüne oy veriyor. Sanki mahalle takımı tutuyor.
    işte lidere oy veriyor ,yapılan yardımlara veriyor, verilen atamalara v.s v.s ama ülke ne durumda bakan soran yok, normal ülke değiliz, sıkıntı burada ,hal böyle olunca da muhalefetin farklı taktikler benimsemesi lazım

bak en çok yapılan hata, bunlar gerici, bunlar yobaz, bunlar müslüman kardeşçi, bu gibi söylemleri muhalif görünen gazeteciler sürekli yapıyor, aslında muhalefetin ayağına taş bağlıyorlar ama ne hikmetse hala muhalif görünen medyada yer buluyorlar ,yahu çoğunluğu müslümanım diyen, görünen, bir ülkede bunlar söylenecek en son kelimelerdir ve yanlıştır, gerçekte de böyle bir şey yoktur Hristiyan Yahudi İslam hiçbir dinde suç işle denmez, oysaki suç oranlarında sürekli artış var ve anlatılan iddialarda bir sürü araştırılmayan çok büyük iddialar var, sen kalkıp bu kelimeleri edersen, o kesimden oy alamazsın ,sonuçta bu olur, umarım anlatabilmişimdir
    bak en son i s bilinen Atatürkçü muhalif birisi ama ne yaptı kalktı Bakan Soylun un programına katıldı, yetmedi diğer gazeteciyle program yaptı şimdi detaylarını anlatmayayım ama ne amaçla yapılan işler bunlar ? sonucu halkın belli bir kesimi tarafından çok farklı algılanmadı mı ?
    anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım
    diğer bir gazeteci c a çıktı bir olay hakkında öyle bir yazı yazdı ki ,hangi tarafta olduğu bana göre meçhul
    detaylı yazarım ama sıkıntılı olabilir diye yüzeysel geçtim araştırın dediklerimi kafanızda soru işareti çakacaktır

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'da en son secimlerde oy verme orani %62. Son 60 sene icerisindeki en yuksek oran!

Yas, gelir ve egitim durumuna gore oy verme oranlari:

https://en.wikipedia.org/wiki/Voter_...tial_elections

Motosikleti
    speederbike
    Ekonomik tablo deyince zamlı memur maaşları vardı.
    1/4 derecedeki vaiz maaşı 1/4 derecedeki öğretmen maaşından fazla.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Ekonomik tablo deyince zamlı memur maaşları vardı.
    1/4 derecedeki vaiz maaşı 1/4 derecedeki öğretmen maaşından fazla.
    Haftalık imamın çalışma saati 10 saat ediyor mu acaba

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Geçen gün yangında Reisimizin attığı çayı demledim harareti aldı, kalanında kış geldiğinde ısınmak için ayırdım ohhh mis gibi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    A-Durumdan memnunum

Birde temsili demokrasini bir aldatmaca olduğunu bilen, hiç bir bireyin bir başka bireyi yönetmeye yetkili olmadığına inanan Anarşist görüştekiler oy vermez.
    Doğrudan demokrasi dışındaki her demokrasi görünümlü sistem demokrasi aldatmacasıdır. merkezi yönetim yerine iktidar dağıtılmalı, en sonunda yokedilmelidir.

Ama ülkemizdeki gariplikler, normalde seçim günü sandık basıp sandıkları yakması beklenen anarşistler son seçimlerde sandık görevlisi oldu ve mıymıy tatlısı muhalifi partilerin görevlileri gibi de değillerdi, gayet de cevval bir şekilde oyları savundular. En azından benim tanıdığım anarşistler böyle yaptı.
    Yani anarşistler bile oy vermeye gidiyor sana ne oluyor demek lazım oy vermeyeceğim diyenler ama oy vermemek de bir seçimdir. Ama ülkenin şu halinde bunlar gitsin de yerine gelene ayrıca muhalefet ederiz deyip oy verdik işte.
    Osm@n ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Bence şu an olay kim gelsinden ziyade kim gelmesindir. Bazıları diyor ya AKParti'den memnun değilim ama diğerlerinin zihniyetine de oy vermem diye.
    Adalet ve Kalkınma Partisi seçimi kaybettiği an dağılır diye düşünüyorum, ideolojisi yok çünkü. Aynı çıkarı hedefleyen farklı grupların desteklediği bir parti görünümü uyandırıyor bende. Çıkarları (Ülkenin değil, kendisinin) doğu ise doğu, batı ise batı derler sanki.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak en çok yapılan hata, bunlar gerici, bunlar yobaz, bunlar müslüman kardeşçi, bu gibi söylemleri muhalif görünen gazeteciler sürekli yapıyor, aslında muhalefetin ayağına taş bağlıyorlar ama ne hikmetse hala muhalif görünen medyada yer buluyorlar ,yahu çoğunluğu müslümanım diyen, görünen, bir ülkede bunlar söylenecek en son kelimelerdir ve yanlıştır,
    İktidarın başarısı. Çünkü iktidar partisince makbul muhalefet onlar. Medyada etkili muhalefet bırakmadılar. Can Dündar gibi düzenlerine çomak sokanların tümüne "ya dışarı ya içeri" dediler.

Bakın Cumhuriyet gazetesini nasıl istedikleri kıvama getirdiler. Peker'in açıklamalarından sonra Cumhuriyeti suçlayan Soylu'ya cevaben "o yazılar eski, Can Dündar zamanındaydı" yazan Cumhuriyet'ten istifa etti bir sürü yazar, Mumcu'nun kızı dahil.

Halkta karşılığı olmayan, aşırı ulusalcı, etkisiz muhalefet makbul çünkü. Üstelik varlıklarıyla da iktidarı meşrulaştırıyorlar, "iktidar muhalefeti susturuyor" argümanını boşa çıkararak.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    honda -titan -twister
    Yormayin kafanızı, cehalet bitmeden düze çıkamayız. Elleri ile doğanin dengesini bozup, sonrada meydana gelen doğa olaylarını allah a bağlayan topluma birşey anlatamazsın.
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı stunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yormayin kafanızı, cehalet bitmeden düze çıkamayız. Elleri ile doğanin dengesini bozup, sonrada meydana gelen doğa olaylarını allah a bağlayan topluma birşey anlatamazsın.
    Sadece cehalet degil, iyi niyette lazim ve ben onu gormuyorum.
    espresso ve stunc bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İktidarın başarısı. Çünkü iktidar partisince makbul muhalefet onlar. Medyada etkili muhalefet bırakmadılar. Can Dündar gibi düzenlerine çomak sokanların tümüne "ya dışarı ya içeri" dediler.

Bakın Cumhuriyet gazetesini nasıl istedikleri kıvama getirdiler. Peker'in açıklamalarından sonra Cumhuriyeti suçlayan Soylu'ya cevaben "o yazılar eski, Can Dündar zamanındaydı" yazan Cumhuriyet'ten istifa etti bir sürü yazar, Mumcu'nun kızı dahil.

Halkta karşılığı olmayan, aşırı ulusalcı, etkisiz muhalefet makbul çünkü. Üstelik varlıklarıyla da iktidarı meşrulaştırıyorlar, "iktidar muhalefeti susturuyor" argümanını boşa çıkararak.
    araştırınca insan anlıyor sende dikkat etmişsin örneklerini verdin, x gazeteci Atatürk çü entelektüel solcu, bir sürü sıfatlı kişi bir iddia atılıyor ortaya bir bakıyorsun, ıh mıh etmeye başlıyor yahu benim bile sevdiğim saydığım E m çıktı S p nin iddiaları karşısında M a aklanmalı v.s dedi sonra yorumlardan tepkiler yükselince ya eskiden kardeşim gözaltına alınmıştı onun için vefa borcum var demeye başladı, bu seferde özrü kabahatinden büyük oldu ,yetmedi gitti Susurluk tan örnek vermeye başladı, döndü dolaştı alakasız bir siyasetçiye konuyu bağladı
    kısaca bu yaşananları takip ettiğimden dolayı ülkemiz ile ilgili pek iyi düşüncelerim kalmadı, Şabanın dediği gibi tünelin ucu mom mok bir yere çıktı :D

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)