Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Sahil kesimi cayır cayır yanıyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım helikopterler ve jetler çok bakım gerektiriyor, pervaneli uçaklar o kadar değil.
    Pervaneli ucaklar 2 tip hocam; piston motorlular (CL-215 piston motorlu ornegin) ve turboprop motorlular (CL-415 ornegin). Turboproplarda aslinda jet motoru (turbojet diye geciyor diye hatirliyorum)

Eski helikopterler de piston motorlu idi, pek kalmadi onlardan. Onlar da jet motoru ile calisiyor artik, onlara da turboshaft deniyor.

Turboproplarin bakim maliyetleri daha az deniyor, hem piston motorlulara gore hem de diger jet itisli araclara gore. Helikopterler en maliyetlisi olabilir cunku onlarda cok fazla hareketli parca var, sadece motor degil shaft, disliler vs.

Amator olarak bilgilerim bunlar.
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    yazdım yazdım sildim bu ülkede uçak fabrikası da kurulmuş ,yerli motor fabrikası da, bu fabrikaları kapatanlar sorgulanmadığı sürece bu ülkeden pek bir şey olmaz, kapatan soldan olunca solun sesi çıkmıyor, kapatan sağdan olunca sağın sesi çıkmıyor , kapatan dinci olunca dincilerin sesi çıkmıyor

biz daha çok yanarız

o uçak fabrikası olsa kendimizin uçağı olurdu
    o motor fabrikası olsa hava kara deniz araçlarımızın yerli motoru olurdu
    o devrim otomobili devam etseydi şimdi kendi otomobilimiz olurdu
    o makam araçlarımız Alman değil de ısıtmalı masajlı yerli olurdu

bu ideolojik kafalar ve cahillik değişmedikçe yabancının topa tüfeğe ihtiyacı yok kendimiz yok ediyoruz kendimizi benzer konular açmıştım geçmişte
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Aşkolsun. Yerli uçak yaptık ya.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pervaneli ucaklar 2 tip hocam; piston motorlular (CL-215 piston motorlu ornegin) ve turboprop motorlular (CL-415 ornegin). Turboproplarda aslinda jet motoru (turbojet diye geciyor diye hatirliyorum)

Eski helikopterler de piston motorlu idi, pek kalmadi onlardan. Onlar da jet motoru ile calisiyor artik, onlara da turboshaft deniyor.

Turboproplarin bakim maliyetleri daha az deniyor, hem piston motorlulara gore hem de diger jet itisli araclara gore. Helikopterler en maliyetlisi olabilir cunku onlarda cok fazla hareketli parca var, sadece motor degil shaft, disliler vs.

Amator olarak bilgilerim bunlar.
    Pistonlu motorlar bakım ister ancak turboprob motorlar kadar nede turbojet/turbine motorlar kadar. Piston motorlar doğal olarak güç olarak diğerlerinden güçsüz.

Helikopter de ise mainrotor ve kuyruk rotoru başlı başına bela. Birde kuyruğa giden torque tube belası var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşkolsun. Yerli uçak yaptık ya.

gurcanozturk bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Göklerde! Yukarı bakınca görmeniz lazım.

Motosikleti
    speederbike
    Aşağıdaki resimde. Ama görmek için beyninizin CeHaPe zihniyeti yalanlarından arınmış, mübarek Adalet ve Kalkınma Partisi'ne tamamen teslim olmuş olması gerekiyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Karadeniz'in doğası şu an para etmiyor. İleride Ege ve Akdeniz'den sonra sıra oraya gelecek. İzmit'ten Artvin'e tüm sahilin ebesine atlayacaklar, her yer imara açılacak ve laz uşakları da "uyy uyy" diyecek. Hani "asabidir ama milliyetçidir, vatanını severler" dediğimiz Ak Parti'ye oy veren tüm Karadenizlilerin komşuları Afgan ya da Suri olacak, kendi topraklarında azınlık olacaklar. İçanadolu ve Doğu Anadolulular rahat olsun, oraların değerlendiğini görmeye hiçbirimizin ömrü yetmeyecek.
    espresso ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Aşağıdaki resimde. Ama görmek için beyninizin CeHaPe zihniyeti yalanlarından arınmış, mübarek Adalet ve Kalkınma Partisi'ne tamamen teslim olmuş olması gerekiyor.

https://images.freeimages.com/images...ky-1401882.jpg
    Vay be, ilk uçağımız bile stealth teknolojisine sahip! Bundan sonrakiler uzaya bile gider... Elon Musk ve Jeff Bezos titresin! Konyali bilim adamları geliyor!

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bu kadarini bekliyor muyduk? Yine IBAN istiyorlar.

"Türk Hava Kurumu Kayyumu Cenap Aşçı, Türkkuşu Yerleşkesi'nde bekletilen yangın söndürme uçaklarına dair 6 uçağın ayağa kalkması için gereken para 4 milyon dolar. Bu parayı herkes verebilir. Hatta yardım kampanyası bile düzenlenebilir. Bunun için kimsenin beklemesine gerek yok" dedi."

https://onedio.com/haber/thk-kayyumu...nebilir-996307
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Örtülü ödenekten 1 günde verilir, çok da hızlı olur.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadarini bekliyor muyduk? Yine IBAN istiyorlar.

"Türk Hava Kurumu Kayyumu Cenap Aşçı, Türkkuşu Yerleşkesi'nde bekletilen yangın söndürme uçaklarına dair 6 uçağın ayağa kalkması için gereken para 4 milyon dolar. Bu parayı herkes verebilir. Hatta yardım kampanyası bile düzenlenebilir. Bunun için kimsenin beklemesine gerek yok" dedi."

https://onedio.com/haber/thk-kayyumu...nebilir-996307
    Herşeye yardım kampanyası açacaklarsa o zaman biz niy evergi veriyoruz, bu devlet niye var, vergi verip bir d ebazı özgürlüklerimizden bu gibi hizmetler karşılığı vazgeçtiğimiz bir kurum zaten devlet, işini niye yapmıyor.

insanı zorla anarşist yapacaklar.

Motosikleti
    speederbike
    Vergiler itibar ve müteahhitler için.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be, ilk uçağımız bile stealth teknolojisine sahip! Bundan sonrakiler uzaya bile gider... Elon Musk ve Jeff Bezos titresin! Konyali bilim adamları geliyor!
    Ben görüyorum uçağı sen stealth metalht falan dediğine göre göremiyorsun. Cehabeli haşmeti pistlerden alalım.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bu arada konusu gectigi icin link birakayim benim gibi meraklilari icin,

CL-415EAF modeli.

Su da pilotlariyla ilgili.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben görüyorum uçağı sen stealth metalht falan dediğine göre göremiyorsun. Cehabeli haşmeti pistlerden alalım.
    Yok, göremeyen anarşistler için yazıydıydım öyle ben. Yoksa ben de gördüm. Kanatları kuyruğu felan... Pek güsel maşallah...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

https://images.freeimages.com/images...ky-1401882.jpg
    Aşağıdaki togg mu ?...
    Yogg artk...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    speederbike
    Yanlış yere yazmışım.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yerli otomobilimiz yollarda...

Şu otomobilin güzelliği karşında hayran kalmamak ne mümkün?

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    arkadaşlar içinizde muğlada veya antalyada yaşayan yoksa durumu anlayamayabilirsiniz. örnek vermek istiyorum Muğla'nın seydikemer ilçesinde ikamet ediyorum. marmaris, köyceğiz ve manavgattaki yangınlar çıktığında bizim buradaki orman personelinin büyük kısmını diğer yanan bölgelere yardım için gönderilmişti. çok tedirgin olduk. bizim burada da yangın çıkarsa müdahale yeterli olmaya bilirdi. hissettiğim gibi de çıktı iki yerde birden yangınlar baş gösterince bütün halk olarak yangın bölgelerine akın ettik.
    neden mi?
    buradaki personelin diğer ilçelere yardıma gittiği için yardıma ihtiyaç olacağı kanısına vardık hepimiz.
    elimizden geleni yaptık. sabahtan akşama kadar işime devam edip akşam olunca hızlıca yangın bölgesine yardım için elimde ne varsa (traktör,araba,motosiklet vb.) araçlarla yapabildiğim bütün yardımı yaptım. 3 kez yangın arasında kalma riskiyle karşılaştım.
    şanslıydım. yemeden içmeden savaştık. en sonunda da uğraşlarımız sonuç verdi.
    bizler halk olarak yangın konusunda bilgimiz olmadığı için müdahale edişimiz zor ve çetrefilli oldu.
    yüce milletimiz çok zor şartlar altında bile dağılmadan direnmeye devam edecektir.
    ben milletimizde şunu gördüm
    ne kadar zor olursa olsun ne kadar imkansız olursa olsun milletimiz toprağı için kan dökmeye hazırdır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

şu an itibariyle seydikemerde 3 ayrı yerde yangın çıkmış durumda. ne kadar doğru öğreneceğiz...
    Osm@n, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    YORUMSUZ!!!
    ‐--------------------------
    Türkiye 2 uçak gönderdi, Yunan Dışişleri Bakanı teşekkür etti
    Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, devam eden orman yangınlarına 2 itfaiye uçağıyla destek sağlanması nedeniyle mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu'na teşekkür etti.
    ----‐‐-----------------------
    Ekşi Sözlük'teki başlık hakkında soruşturma başlatıldı
    İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ekşi Sözlük’te yer alan “halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor” başlıklı içerik hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)